Skocz do zawartości

BMW e39 520i 1998r spalanie.


Zyzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum więc po pierwsze CZEŚĆ wszystkim. do rzeczy:

Kupiłem bmw 4 lata temu z niemiec od dziadka który jeździł nim tylko w niedziele do kościoła a miał ją od nowości. Przebieg z jakim kupiłem to 90tyś na przeglądach itp. A dziadzio sie zdecydował bo w niego pług w zime uderzył i drzwi wgniótł, wszystko ok porobione, i jako ze to beta to sie spalaniu nie dziwiłem, po połroku kieszeń pusta założyłem gaz, aktualnie jak i od tych 4 lat pali mi 25 litrów gazu, 19-21 miasto, na trasie poniżej 14 nie mogę zejść. Byłem na komputerze i wykres był potargany, tak jak powininen isc w miare równo to był rozmazany wręcz, pogodziłem sie z tym, teraz kupiłem drugie takie bmw takie samo tylko 2000rok, i spala 14 w mieście 9-10 trasa i zaczołem jezdzić po mechanikach ale nikt nie wie co to jest i od czego tak. dodam jeszcze że jak wcisne gaz do końca to takie nic nic nic i dopiero nagle rusza jakby ją zalewało, ale na komputerze nic z tego nie widać. - sie rozpisałem

Proszę o odpowiedzi bo to pilne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że mi w mieście spala średnio 13 litrów benzyny gazu nie mam.A co do większego spalania jak u ciebie to odpowiedzialna jest za to sonda ew. termostat jak jest uszkodzony i nie grzeje się silnik do odpowiedniej temp.Może być jeszcze przepływka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno taki sam silnik? chyba poprzedni był na jednym vanosie a ten jest na dwóch - nie?

jak masz 2000 rocznik to może silnik M54 i pojemność 2.2 z elektroniczną przepustnicą może tam jest problem.

 

napisz jakieś konkrety bo inaczej to wróżenie z fusów.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu napisze że mam 2x vanos. Trasa ok 8l minimalnie na autostradzie przy 100km\h 7.2l!!! ale to tylko dla sprawdzenia minimalnego spalania. Miasto ok 13l na krótkich odcinkach i w zimę. W lato zejdę pewnie do 11-12l fakt jeżdżę głównie z córką 2 latka więc jazda ala emeryt. Więc te 25l Jezu MASAKRA. U kumpla było tak, że nie miała mocy - ile kompów zwiedził - historia, aż w końcu podjechał do BMW dał 200zł i odrazu wyskoczyło uszkodzenie-zablokowanie Vanosa. Naprawił i autko śmiga a jak policzył ile wydał na kompy po 50 zł to by miał naprawę za freeee......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 528i+LPG spalała na mieście (Wawa i korki...) 14,5 l benzyny i ok 16,5 l gazika. Niestety lekko olejem dopalał, więc wynik może być przekłamany.

Wymieniłem silnik na taki sam jak wcześniej (pojedynczt vanos) i z uszkodzoną lambdą palił ok 17 l benzyny (gazu jeszcze nie ćwiczyłem) i lekko się zacinał podczas przyspieszania. Sonda wymieniona (czekam na odbiór samochodu). Styl jazdy bez szaleństw, ale jak trzeba wcisnąć, to się nie waham. :cool2:

Reasumując: skoro 2,8 pali tyle, to Twój 2.0 (2.2?) jest nałogowym benzynoholikiem... :duh:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Silniki takie same w obydwu!. Jutro jade do serwisu i zobaczę sonde albo to uszkodzenie vanosa jak ktoś pisał. Termostat niedawno wymieniałem bo był problem z układem chłodzenia i wszystko z nim związane było naprawiane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
witam wszystkich mam bmw e39 520i z gazem gazu w miescie pali mi 12.5 litra do pracy mam 4 km to nie jest zly wynik natomiast przy jezdzie na benzynie komputer pokazuje 39,5 l na 100 km nawet po za miastem nic nie zchodzi a jezdze spokojnie w spalinach czuc paliwo termostat mam wymieniony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam bmw e39 520i z gazem gazu w miescie pali mi 12.5 litra do pracy mam 4 km to nie jest zly wynik natomiast przy jezdzie na benzynie komputer pokazuje 39,5 l na 100 km nawet po za miastem nic nie zchodzi a jezdze spokojnie w spalinach czuc paliwo termostat mam wymieniony

Może wtryski leją. Rzeczywiście tyle benzyny pali? Śmierdzi Ci olej benzyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dziale "Polecane warsztaty", na pewno będzie w czym wybierać :cool2:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja mam 2001 2,2 L

i mi pali tak z 12.5 L benzyny an 100 w miescie w miare lagodna noga ale zwinne ruszanie z miejsca.

 

Wyczytalem ze gdy masz mocy i nagle zaczyna ci lapac moc powyzej 3tys,

Ze moga byc Vanosy nieszczelne

Choc to mozna zbadac podpinajac pod komputer

Co do tego kompa to potwierdzam kompa ma kazdy nie kazdy wie jak korzystac

Polecam sprawdzona osobe ktora bedzie w stanie wykryc z wykresow jakies nieprawidlowosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co to spalania to ja mam 2.0 150km x2 Vanos i jazda typowo miejska 9.5 litra na setke wychodze,a dodam że z domu do pracy mam 1.5km wiec silnik 60 stopni nawet nie osiągnie jeżeli chodzi o dojazd do pracy.

Nie wierzę :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji, ja na takich dystansach i nie zagrzanym silniku mam do ok 15L czasem nawet jak przycisne :norty:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.