Skocz do zawartości

Jak to jest z tym kołem zapasowym w E60????


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem E60 2008 530d Sedan i nie mam koła zapasowego , jest wnęka ale pusta. Czy fabrycznie BMW sprzedaje bez dojazdówki ???? (Znajomy w E90 Kombi 2006 rok nie dość że nie ma koła zapasowego to nie ma miejsca na dojazdówkę . jeszcze gorzej niż ja ) Sprawdzałem opony mam Mpakiet 18 cali felgi ale nie mam RUNFLAT też dziwnie )

Czy lepiej kupić dojazdówkę we wnękę czy lepiej ten sprey do opon ale nie wiem czy to rżeczywićie pomoże jak jest się zimą na jakimś bezludziu, używaliście tego ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam koło zapasowe w moim e61 jak kupiłem to był na oponach run flat ale już nie jest bo trzepało na nich za bardzo i zmieniłem na zwykłe. Mój znajomy w 3ce ma dojazdówkę ukrytą pod taką plastikową przysłoną - na pierwszy rzut oka wygląda jakby jej nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem E60 2008 530d Sedan i nie mam koła zapasowego , jest wnęka ale pusta. Czy fabrycznie BMW sprzedaje bez dojazdówki ???? (Znajomy w E90 Kombi 2006 rok nie dość że nie ma koła zapasowego to nie ma miejsca na dojazdówkę . jeszcze gorzej niż ja ) Sprawdzałem opony mam Mpakiet 18 cali felgi ale nie mam RUNFLAT też dziwnie )

Czy lepiej kupić dojazdówkę we wnękę czy lepiej ten sprey do opon ale nie wiem czy to rżeczywićie pomoże jak jest się zimą na jakimś bezludziu, używaliście tego ?????

Witam

Kolego do 60 jest na wyposażeniu koło dojazdowe,widocznie twoja wersja jeździła na RSC i ktoś je zmienił na zwykłe opony.Podjedź sobie do serwisu i kup dojazdówkę lub szukaj na allegro ale tylko od E60 bo inne nie bedą pasować.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajomy:) Z tymi zapasami to niezła lipa. Niemcy myślą, że wszędzie jest jak u nich. Run flaty ... nieporozumienie!!! Kupiłem spray (na delikatną dziurkę) a wkrótce dojazdówę, tylko nie wiem gdzie ja schowam. Na pewno nie pod podłogą w bagażniku... tam miejsca nie ma. kupie jakiś kufer na klapę tylną...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem dojazdówki, choć wnęka na nią lub pełnowymiarowe koło zapasowe jest. Jeżdżę i latem i zimą na runflatach 17 cali. Jakoś mi to nie przeszkadza. Oczywiście jak jest droga do kitu lub przejazd to daje się odczuć i słyszeć ale coś za coś.

Znajomemu przy większej prędkości pękła opona w e39 i stracił panowanie, wleciał na auto z kobietą w ciąży. Na szczęście nic się nie stało. Zawsze można sobie obniżony komfort wytłumaczyć, że takich sytuacjach runflaty będą bezpieczniejsze ...

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie miałem dojazdówki, choć wnęka na nią lub pełnowymiarowe koło zapasowe jest. Jeżdżę i latem i zimą na runflatach 17 cali. Jakoś mi to nie przeszkadza. Oczywiście jak jest droga do kitu lub przejazd to daje się odczuć i słyszeć ale coś za coś.

Znajomemu przy większej prędkości pękła opona w e39 i stracił panowanie, wleciał na auto z kobietą w ciąży. Na szczęście nic się nie stało. Zawsze można sobie obniżony komfort wytłumaczyć, że takich sytuacjach runflaty będą bezpieczniejsze ...

Witam

Dobrze mówisz kolego ja też jeżdzę na ranflatach tak jak auto opuściło fabrykę i zmiejszony komfort za cenę bezpieczeństwa jest mniej ważny. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się zima to sprawdzę. Narazie na nic nie mogę narzekać. Są to moje pierwsze runflaty i nie mam większego doświadczenia. Ale zimówki dokupywalem osobno i ze względu na bezpieczeństwo zdecydowałem się tez na runflaty.
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na kołach masz RUN FLANT to nie masz koła dojazdowego , masz tylko na nie miejsce . Jeżeli nie masz ROFa to powinieneś mieć dojazdówke w kluczami .

 

Ja nie mam ROFa i mam dojazdówke z podnośnkiem itd .

A mój kolega ma e60 z tego samego roku , a opony ROF i ma tylko miejsce na dojazdówke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

 

tak nie do końca jest że posiadanie runflat to nie ma dojazdówki i lewarka moja wyszła z fabryki na runflat i z lewarkiem i dojazdówką nie wiem z czym to jest związane ale myślę że to jest kwestia konfiguracji no i chyba w xdrive nie ma tam miejsca ale nie jestem pewien ......

 

to opcje jakie ja mam

S2CFA LT/ALY WHL/STAR SPOKE 138 W RUNFLAT TYRE Obr. BMW, st. le. spr. gw. 138

S300A EMERGENCY WHEEL Koło dojazdowe

 

Panowie i jeszcze na temat opon run on flat czy porównujecie komfort nowych opon runonflat z nowymi klasycznymi ja ostatnio jechałem kuzyna E60 kupił nowe Bridgestone RFT i moje Michceliny z 2008 RFT już słabe i powiem tak kolosalna różnica na + dla nowych pamiętajcie że opony się starzeją !!! na forum większość którzy przeszli z runonflat na zwykłe nie porównywało tych samych modeli w tym samy stanie zużycia ....... ja pomimo że są twarde pozostanę przy RFT wolę zaoszczędzić na używkach ;) ......

ja na przykład myślę o takich

http://www.nokiantyres.com/opony-info?id=30596338&group=1.02&name=Nokian%20zLine

 

Pozdr

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja, o cisnieniu powinna byc zamieszczona na tabliczce na slupku przy drzwiach kierowcy, z tego co pamietam jest to dosyc duza wartosc (w e46 bylo chyba 3,2)

witam,

 

tak nie do końca jest że posiadanie runflat to nie ma dojazdówki i lewarka moja wyszła z fabryki na runflat i z lewarkiem i dojazdówką nie wiem z czym to jest związane ale myślę że to jest kwestia konfiguracji no i chyba w xdrive nie ma tam miejsca ale nie jestem pewien ......

 

to opcje jakie ja mam

S2CFA LT/ALY WHL/STAR SPOKE 138 W RUNFLAT TYRE Obr. BMW, st. le. spr. gw. 138

S300A EMERGENCY WHEEL Koło dojazdowe

 

Panowie i jeszcze na temat opon run on flat czy porównujecie komfort nowych opon runonflat z nowymi klasycznymi ja ostatnio jechałem kuzyna E60 kupił nowe Bridgestone RFT i moje Michceliny z 2008 RFT już słabe i powiem tak kolosalna różnica na + dla nowych pamiętajcie że opony się starzeją !!! na forum większość którzy przeszli z runonflat na zwykłe nie porównywało tych samych modeli w tym samy stanie zużycia ....... ja pomimo że są twarde pozostanę przy RFT wolę zaoszczędzić na używkach ;) ......

ja na przykład myślę o takich

http://www.nokiantyres.com/opony-info?id=30596338&group=1.02&name=Nokian%20zLine

 

Pozdr

co do opon runflat to nie przekonuje mnie ta idea

wyobrazam sobie sytuacje gdy jestesmy na dlugiej trasie i lapiemy tzw gumę, standardowo zakladamy dojazdowke i mozemy przemieszczac sie na dosyc dlugim dystanie z ograniczona predkosci do ok 80km/h. Dojezdzajac do wulkanizacji mozemy zalatac stara opone lub na spokojnie dokonac zakupu nowej pary opon po powrocie (zapewne gdzies przez siec zeby bylo taniej). W przy przypadku opon runflat jedziemy na przebitej oponie i ja zapewne niszczymy szukajac wulkanizacji, jesli opona nadaja sie do naprawy to super, natomiast w przypadku gdy nie mamy duzy problem bo musimy kupic nowa opone bardzo czesto w nietypowym rozmiarze 18 lub 19 cali. Opona taka jest zazwyczaj bardzo droga, szczegolnie jesli kupujemy ja w przypadkowym/przymusowym żródle, moze okazac sie ze jest akurat w tym momencie niedostepna (mialem taka sytuacje w tym roku w Bieszczadach, musialem znalezc jakakolwiek opone 225/45/17 i byl z tym duzy problem) Opony runflat sa moim zdaniem dobrym pomyslem gdy mamy duzo pieniedzy i dostep do rozwinietej sieci dobrze zaopatrzonych serwisow wulkanizacji.To jest moja opinia. Z dojazdowka czuje sie bezpieczniejszy i bardziej niezalezny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Xdrive model przed liftem i mam ori dojazdówkę oraz komplet kluczy... wnoszę po tym że fabrycznie nie było Run Flatów...

Ostatnio zwróciłem uwagę że symbol gwiazdki od BMW - rekomendacji opon jest umieszczany również na zwykłych oponach - jest to widoczne na oponeo

Jestem dużym zwolennikiem Run Flatów ale skoro auto wyszło na zwykłych to zakładałbym zwykłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chce kupić E60 i jest na tych magicznych oponach Runflat. Ze względu na porę roku po zakupie auta będę musiał kupić zimówki. Czy mogę kupić zwykłe zimówki, a latem jeździć na runflat?

Spotkałem się z opinią, że nie każdy serwis wulkanizacyjny przekłada opony runflat... czy to prawda?

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal te "magiczne"runflat'y,szkoda niszczyć na naszych drogach zawieszenia,ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.

Runflat'y może są i bezpieczniejsze ale na pewno szkodzą komfortowi jazdy i zawieszeniu.

Nie każdy zakład wulkanizacyjny ma odpowiednią maszynę do zdejmowania runflat'ów,musisz znaleźć taki,który ją posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet pt kolo dojazdowe styropian w srodku a w nim wlozony klucz do kol i lewarek (wszystko w jednym kartonie) to o ile pamietam okolo 800 zyla z vatem... mi wyszlo taniej bo mam DG i vat odliczam a netto w koszta (czyli z zostaje niecale 600zyla "na klate").. na allegro dojazdowki uzywane sa po okolo 450 zyla... do tego styro, klucz do kol i lewarek osobno... wiec wyszloby nie mniej

Ta przejsciowka na srube antykradziezowa nie jest w komplecie! (powinna byc z autem nawet jak nie ma kola zapasowego w serii)

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

trzeba wyciagnac wkladke/wykladzine w zaglebieniu na dojazdowke

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, kupiłem auto bez lewarka, klucza i dojazdówki. NIe zastanawiając się dlugo znalazłem komplet na allegro za 750zl. Opony na letnich mam 19 - nie Run Flaty, więc w sumie sprawa była prosta. Chociaż na zimę znalazłem komplet 17 felgi + zimówki praktycznie nówki Run Flaty, więc przejeżdzę zimę, jeśli nie będą mi przeszkadzac to zostawię tak jak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.