Skocz do zawartości

530D problem z odpaleniem


Piszczałka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW 530D Turing z lutego 2000r. Ostatnio pojawił się problem z odpaleniem, a mianowicie czasem nie odpala. Kręcę rozrusznikiem i nic, co jakiś czas złapie na sekundę i puści, potem znowu nie chce zaskoczyć. po paru nastu próbach łapie bez problemu. Zdarza się jej to jak jest zimna i jak ciepła. W ciągu tygodnia zdarzyło mi się to 4 razy.

Myślałem że wina paliwa, to wlałem leprze paliwo, denaturat i trochę dodatku uszlachetniającego ale problem występuje dalej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Za denaturat to bym ci kluczyki zabrał :duh:

Nie wolno!

Obadaj pompkę progową, jakie ciśnienie robi.

Jeśli mniej niż 3.6 to mogą takie cyrki być.

Niektórzy pisali że czasem po włączeniu zapłonu pompka u nich nie chce startować, więc może masz ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kable wysokiego napiecia a przede wszystkim swiece :)

No po prostu brawo kable wysokiego napięcia a przede wszystkim świece w dieslu :shock: może jeszcze carburator :mad2:

Diagnostyka na dobry początek bo tak to wróżenie z fusów, choć też bym pompę progową sprawdził i jej przekaźnik (sporo o tym na forum :search: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z objawów jeszcze zauważyłem że ten problem zdarza się gdy auto jest ciepłe, lub lekko rozgrzane.

A z tego co znalazłem na forum to jest winny przekaźnik ( niebieski), a który to przekaźnik pompy progowej? czy to ten sam?

Filtr we wrześniu był wymieniany.

A czemu niewolno dodawać denaturatu? Pytam bo praktykuje to od dawna i nic nigdy nie słyszałem że szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bo nie wolno i już, to nie polonez czy maluch.

Nowoczesne układy wtryskowe są wyczulone na wszelakie "dodatki" i można je łatwo uszkodzić.

To twoje auto, więc możesz dolewać co chcesz, tylko nie narzekaj potem na bmw że kiepskie auto bo naprawa układu wtryskowego liczona jest w tysiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem cyrki z odpalaniem i była to pompka ta pod sidzeniem kirowcy na przewodzie zasilającym łatwo ją mozna sprawdzić bo po przekręceniu kluczyka słychac jak bziuka.wymieniłem i spokój a miałem takie same objawy.w zeszłym roku temat wrócił i się okazało po mojej próbie że jeden wtrysk leja łatwo sprawdzić zdejmij przelewy z wtrysków i niech ktoś zakręci silnikiem a ty patrz z którego poleci do góry paliwo,ten będzie do naprawy.w razie pyt pisz

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak ci sie zrobi raz jeszcze po tup w podloge nogami jak odpali to progowa pompa a jak dzieje sie tak tylko na cieplym to moze czujnik polozenia walu /walka

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może i ktoś powiedzieć gdzie mam szukać przekaźnika pompy?

Przekaźnik pompy progowej jest w schowku nad akumulatorem. Zielona kostka (są trzy identyczne), pierwsza od lewej, czyli od strony przodu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piszczałka: zaobserwuj jeszcze czy problem z odpalaniem nie zdarza Ci się częściej kiedy np na myjni automatycznej skorzystasz z funkcji mycia podwozia. Jeśli tak jest to ja obstawiam na 99% pompkę progową. U mnie były właśnie takie objawy, że np odpalało regularnie a wystarczyło, że pojechałem na myjnię automatyczną i wziąłem program z myciem podwozia i niestety musiałem potem tupać w podłogę żeby odpalić auto.

Z drugiej strony zależność nieodpalania przy ciepłym silniku może się wiązać z usterką któregoś z czujników ----> np położenia wałka.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto nie zaznało jeszcze luksusu myjni automatycznej, zalanie popy możne być tylko w tedy gdy mokro na drodze.

GRUBER dzięki za wskazanie gdzie znajduje się przekaźnik (Choć wiem jak wygląda, to nie wiedziałem gdzie one się znajdują)

 

A coś wiecie o tym zakładzie?

http://allegro.pl/pompa-paliwa-pierburg-bmw-land-rover-opel-rover-i1431782622.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej http://allegro.pl/pierburg-pompa-paliwa-bmw-7-28217-00-0-16146751-i1443797678.html zawsze to nowa a cena tylko 2X co regeneracja (regenerowana pochodzi rok albo i nie i później walcz o gwarancje wysyłaj-dodatkowe koszta) 550PLN moim zdaniem nie jest dużo jak za nowy OE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kolego używke ja tak zrobiłem kosz to 180zł z jakiegoś rozbiurkowca wiem że z okolic wrocławia znajdziesz tych ziomków na allegro maja wszystko i w ogromnych ilościach.założyłem i spokój od1.5roku i przejechaniu 45tys.km.te pompki siadają nie ze względu na przebieg zalezy od egzemplarza.w mojej rodzince troche sie się przewinęło bubek i znam takie tematy.pozdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki za pomoc

A teraz mam pytanie czy w grę wchodzi tylko oryginał czy istnieją jakieś zamienniki ewentualnie sklepy w których mogę kupić taniej niż w Bawari motors ?

 

Znalazłem czujnik Febi sporo tańszy od podawanego przez Bmw, może ktoś miał z nim do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie czy chcesz zrobić i zapomnieć o problemie czy w niedalekiej przyszłości pisać posty, że coś nie tak i wybielać czujnik położenia wałka (bo przecież niedawno był wymieniany)?? BMW nie lubi zamienników niestety, może dlatego jest tyle szrotów (każdy szuka oszczędności gdzie się da). Z drugiej jednak strony nie powiedziane, że wszystkie zamienniki są do bani, ja jednak bym nie ryzykował (kto wie czy potem kilka z takich zamienników nie padnie w jednym czasie i wystawi naprawdę poważny rachunek). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze chciałbym zrobić raz a dobrze, a o zamienniki się pytam bo mi się nie przelewa więc jakby były pozytywne opinie to czemu nie zrobić taniej?

Drugi raz jak się będzie coś działo to zacznę od podłączenia pod kompa, bo teraz to poszyłem na łatwiznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę jeszcze na wtryski - 4 i 6 też nie mają się najlepiej. Z 6 się już nieźle :cry2: leje.

Ja dziś wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu - oryginał w ASO 392 zł - wolałem nie ryzykować dwa razy kupna.

Dokuczliwe objawy zniknęły od razu.

...Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami

http://micro-bit.pl/bmw/DSC_2027_small.jpg

moja galeria : 530dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi powiedzieć na którym obrazie są dane dotyczące wtrysków ( mniemam że ostatnie 2 wchodzą w grę)? I jakie powinny być poprawne wartości?

 

Jeśli te 2 wtryski są słabe to może poda mi ktoś namiary na jakiś warsztat w okoli Warszawy gdzie regenerują takie wtryski.

W tym silniku są wtryski sterowane zaworem elektromagnetycznym? czy może piezoelektrycznie sterowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczalka, daj sobie spokoj z wtryskami. Jak korekcje nie przekraczają +-2, to jeszcze śmigaj i się nie stresuj.

 

 

PS. Ma ktos opis, jak się dostać do tego czujnika? Dostęp jest na tyle łatwy, że da się to zrobić na podwórku pod domem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.