Skocz do zawartości

opony letnie do 320 d


andrzej23305

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli o mnie chodzi, to przede wszystkim polecam każdemu zakupić opony nie ROF. Z własnego doświadczenia mogę polecić Re50A, jeśli ktoś potrzebuje więcej to może Re70, ale do 3'ki np to wg mnie ma mały sens.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam czy moze ktos mial do czynienia z oponami

 

Yokohama C Drive AC 02 205/55 R16 94 V

oraz

 

Continental ContiPremiumContact 2 205/55 R16 91 V FR

 

pzdr

Ja teraz kupilem continentale i sa b.miekkie z tym ze to 17" i oczywiscie nie są ROF pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podepnę się do tematu. Moje opony letnie również wymagają wymiany. Skłaniam się ku Michelin Pilot Sport 3 - 225/45/R17, głównie dlatego, że zmieniam z ROF na nie ROF, a Michelin do kompletu 4 zakupionych opon daje 3 letnie assistance http://skm.polska.inmark.pl/assistance.php

Może któryś z kolegów korzystał z tegoż assistance, albo miał jakieś doświadczenia z tymi oponami? Nie chce mi się, po pierwsze kupować i po drugie wozić zapasu, a co do sprayów to nie mam doświadczenia.

Z drugiej strony podobają mi się Bridgestone'y S001 non ROF + dodatkowe ubezpieczenie assistance u ubezpieczyciela.

Co Wy na to Panowie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam ContiSportContact 2, rewelacyjne gumy, komplet 16 można kupić już za 1200zł. Opony trzymają się genialnie.

 

Dla aut z kontrolą trakcji wymaga się 4 takich samych opon, więc odradzam zakup innej pary na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o letnie nie RSC to polecam z czystym sumieniem Uniroyal RainSport 2 - mimo, że to nie premium to nie spotkałem do tej pory opon, które tak dobrze odprowadzałyby wodę w czasie deszczu... Zaś - żeby nie było, że każdy poleca to co sam ma - odradzam Bridgestone Turanza ER300 - opona najzwyczajniej zwyczajna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tydzień temu kupiłem Pirelli Cinturato P7

a testach ADAC nieźle wypadają ale jeszcze nie mam zdania

 

http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-letnich-adac-2010-w-rozmiarze-225-45-r17

 

Jak sie przekonam to dam znać

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

z przodu mam jedno sezonowe Bridgestone Potenza RE050 A

 

muszę wyminić tył na ten sezon, brać te same ? czy może spróbować Pirelli Cinturato P7 ? czy lepiej nie eksperymentować z rożnymi kapciami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie posiadam dwie dobre opony Continental ContiPremiumContact 205/55 R16 91 V w wersji Run on Flat, niestety dwie pozostałe są uszkodzone.

Mam okazje kupić dwie nowe opony Continental ContiPremiumContact 2 205/55 R16 91 V tylko, że zwykłe nie Run on Flat.

Czy można założyć na jedna oś opony Run on Flat, a na drugą zwykłe? Jak tak, to które na którą oś radzicie założyć, czy może ktoś już tak próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu mam jedno sezonowe Bridgestone Potenza RE050 A

 

muszę wyminić tył na ten sezon, brać te same ? czy może spróbować Pirelli Cinturato P7 ? czy lepiej nie eksperymentować z rożnymi kapciami ?

 

 

Potenza to wg mnie najlepsza dostępna opona (oczywiście w Y), absolutnie poza konkurencją, jak kupiłem BMW to były jakieś Dunlop SP Sport, auto kupiłem w listopadzie więc od razu założyłem zimówki, na wiosnę na letnie felgi założyłem te dunlopy i 3ciego dnia poszły na śmietnik, w poprzednim aucie jeździłem poza Potenzami na ContiSportach (W) i te też są OK ale Potenzy to klasa wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Bridgestone Potenza S001 225/45/17, podobno jeżdżą rewelacyjnie. Już RE050A były super. Jeśli miałbym polecić 16-tki to właśnie Potenza RE050A, jeździłem na takich moją 320d, trakcja super. Oczywiście oponki zwykłe a nie RSC.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem dunlop sp sport maxx tt.

Od tygodnia leżą na balkonie i czekają na felgi.

Kierowałem się testami ADAC i tam wypadały bardzo podobnie do continentali. Na plus że wolniej się zużywają.

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2010_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=29784&SourcePageId=31821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu mam jedno sezonowe Bridgestone Potenza RE050 A

 

muszę wyminić tył na ten sezon, brać te same ? czy może spróbować Pirelli Cinturato P7 ? czy lepiej nie eksperymentować z rożnymi kapciami ?

 

 

Potenza to wg mnie najlepsza dostępna opona (oczywiście w Y), absolutnie poza konkurencją, jak kupiłem BMW to były jakieś Dunlop SP Sport, auto kupiłem w listopadzie więc od razu założyłem zimówki, na wiosnę na letnie felgi założyłem te dunlopy i 3ciego dnia poszły na śmietnik, w poprzednim aucie jeździłem poza Potenzami na ContiSportach (W) i te też są OK ale Potenzy to klasa wyżej

 

Klasa ta sama..

 

Powiem tak ja założyłem tydzień temu Pirelli P ZERO 225/45 R17 oczywiście Run Flat sygnowane gwiazdką * czyli rekomendowane przez BMW ale mniejsza z tym. Na suchym jest rewelacja ( z resztą jak wszystkie nowe gumy..) w deszczu jeszcze nie miałem okazji na nich jeździć. W tej kasie opon właściwie wybór to kwestia własnych upodobań do marki, bieżnika, nie wiem czego jeszcze.. Co by nie mówić każdy swoje chwali ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko

 

sprawdzić na stronie ADAC.de jakie opony są godne polecenia w danym rozmiarze, zazwyczaj są 3-5 najlepiej ocenianych modeli i wybrac te, które pasują cenowo i których bieżnik Ci sie podoba. Różnica między jednymi a drugimi praktycznie niezauważalna przez przecietnego użytkownika. Każdy jezdzi inaczej, w innych warunkach, innym autem.

 

Z doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że Bridgestony RE050 są bardzo trwałe jeśli chodzi o zużycie ale niestety podatne są na ząbkowanie.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie zamontowalem 17" z ContiSportContact 3 i żegnam zimowe runflaty. Co prawda nie jest już tak trakcyjnie idealnie jak przy zimowych 16", ale jest cudownie miękko. Super kombinacja, jestem bardzo zadowolony. Dziś pierwszy dzień testów, przyczepność w deszczu wzorowa.

 

10 tys km na runflatach po naszych drogach i po zimie z auta o zawieszeniu bez problemów zrobil się zapocony amor i jakaś tuleja z tyłu do wymiany. Run-flaty idą w odstawke, dopóki nasi specjaliści od budowy dróg nie doszkolą się w swoim fachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 17 nie ROF bardziej pływają w zakrętach niż 16 ROF ?

Myślałem że będzie porównywalnie ...

 

A tak na marginesie robił ktoś albo widział testy na torze? Jakie są różnice w czasach na ROF i na zwykłych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamontowalem 17" z ContiSportContact 3 i żegnam zimowe runflaty.

 

Zrobiłem dokładnie tak samo - też nabyłem 225/45/17 ContiSportContact 3 i zdjąłem zimowe Continentale ROF. Dodam jednak, że po ich zdjęciu czekała mnie niemiła niespodzianka:

 

http://www.lyzeczka.pl/allegro/opona.jpg

 

Albo ja albo poprzedni właściciel musieliśmy wpaść w jakąś większą dziurę i opona po prostu pękła... I teraz tak się zastanawiam - z zewnątrz nie było nic widać; jakby mi się ta opona rozpadła podczas jazdy to wolę nawet nie myśleć... tym bardziej, że jeździłem trochę po autostradzie z prędkościami mocno nieprzepisowymi...

 

Także chyba zostanę przy zwykłych oponach, bo widzę, że ROF'y są nie na nasze drogi...

 

A co do ContiSportContact 3 - gorąco polecam. Opona daje niezły komfort i ładnie trzyma na mokrym. No i cena jest dość sensowna: można ją kupić już za ok. 430 zeta :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli 17 nie ROF bardziej pływają w zakrętach niż 16 ROF ?

Myślałem że będzie porównywalnie ...

 

Według mnie jest różnica, ROF zdecydowanie lepiej trzymają. Jeśli jeździłbym po normalnych drogach to tylko ROF.

 

A co do ContiSportContact 3 - gorąco polecam. Opona daje niezły komfort i ładnie trzyma na mokrym. No i cena jest dość sensowna: można ją kupić już za ok. 430 zeta :cool2:

 

Dokładnie, ja kupiłem 225 i 255 na tył, cenowo bardzo rozsądnie, aż sam się zdziwiłem, że cena jest tak atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie sa rtf co nie ? miałeś kiedyś runlfaty ? możesz porównać twardość tych potenz do rtf ?

nie są to rtf tylko jakieś wzmacniane. Jeździ się super jest twardo może minimalnie twardziej niż na 205/55/16 rtf ale spoko da się latać tym bardziej, że profil jest 45 wiec tragedii takiej jak na 40 nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Letnie koła mam w wymiarze 225/45/17 i na to lato zmieniłem Bridgestone Potenza z RFT na Continental 3 bez RFT. Jest nieporównywalnie komfortowo i cicho. Myśle, że zawieszenie jest teraz szczęśliwe. Jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie koła mam w wymiarze 225/45/17 i na to lato zmieniłem Bridgestone Potenza z RFT na Continental 3 bez RFT. Jest nieporównywalnie komfortowo i cicho. Myśle, że zawieszenie jest teraz szczęśliwe. Jest super.

 

Witam!

Mam takie same odczucia co kolega, dodatkowo u mnie po przesiadce z 225/45/17 Pirelli Euphori@ RFT na Conti SportContact3 bez RFT spalanie spadło o ponad litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.