Skocz do zawartości

CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ


Greg E39

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że do wymiany. Uszkodzony pokazuje -40 stopni.

Jeszcze bardziej prawdopodobne, przerwa na przewodach lub wtyczce. Na pewno nie woda, czy sól - takie czynniki zaniżają opór, a to oznacza wyższą temperaturę!

Im większa jest rezystancja, tym niższa jest temperatura na wskaźniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dziś właśnie kumpel jadąc przez te śnieżyce miał +5'C gdzie za oknem pizgało że hej, a kiedyś kupował czujnik na allegro za 30 zł chyba
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem można oryginał kupić w dobrej cenie - ja kupowałem parę miesięcy temu nówkę oryginał od jednego gościa z Allegro za 60pln. Wysyłał to z Anglii - przesyłak była po dosłownie 5 dniach w moim przypadku i kosztowała chyba 15 pln. Wszystko oryginalne i pasowało bez żadnego problemu. Działa także bardzo poprawnie. Tak więc - szukaj a znajdziesz. Możesz nawet kupić używkę - jeśli wizualnie jest ok to też będzie funkowała.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEMKA, chwile to trwało ale zrobiłem :cool2: zakupiłem czujnik i zabrałem sie za naprawę, zdjąłem koło nadkole i nic nic nie widziałem :cry2: już myślałem że to wyższa jazda że nie ma go w tym miejscu gdzie koledzy mi podpowiedzieliście :mad2: ale jeszcze ostatnie zerknięcie :shock: i zauważyłem kabel zawinięty o kabel od halogena :cool2: po prostu ktoś nie założył czujnika bo kostka była urwana, mała redukcja i teraz działa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może ja się podepnę pod temat,u mnie oryginalny czujnik za 130zł po wymianie działał pieknie przez 2 miesiące a teraz świruje i się wiesza i pokazuje np cały dzień tą samą temp.Rano wyciągam auto z ciepłego garażu i temperatura spada do minusowej (ale nie prawdziwej) i znowu sie zatrzymuje i ani drgnie i tak w kółko macieju..

Coś Wam przychodzi do głowy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jakiś czas temu miałem problem z czujnikiem temp. zewn. od E36.... więc nie chcąc wydawać kasy na nowy bo nie do końca byłem pewny czy jest skiepszczony, zrobiłem sobie pseudo-czujnik taki jak sprzedają dziamdziaki na allegro - taki za 3 pln.... rezystor + przewodnik. Okazało się że to kabelek, więc wrócił oryginalny czujnik na swoje miejsce.

 

Przypadek zrządził że ten patent za 3 pln wstawiłem do e39 - jeżdże tak juz od lipca i żeby było śmiesznie to wszystko działa SUPER a temperatura wskazana jest WŁAŚCIWA (porównuję z tą e36 oraz innymi termometrami).

 

Oczywiście z czasem zakupię ori by mieć wszystko w oryginale i bez druciarstwa, ale polecam zrobić sobie taki za 3 pln chociażby w celu diagnostyki.

 

A teraz pora na noworoczny sarkazm: faktycznie nie kupujcie uniwersalnych tylko oryginalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Możliwe, bo gdy robiłem mój czujnik, to sprawdzałem czy jest różnica i faktycznie była, nie miałem kostki, była roztrzaskana wiec musiałem to sprawdzić, a w twoim miałeś kostkę? nie wiem czy mogłeś odwrotnie włożyć, raczej nie. Może być to problem dalej w kablu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka była ,ale jakoś kojarzę ,że można było wpiąć w dowolny sposób. Spróbuję odwrócić ,ale poczekam na wiosnę ,uwalony spód teraz. A wszystko zamaskowałem nad nadkolem żeby znowu nie zostawić w śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do tematu bo wczoraj też zaczoł mi szwankować ten czujnik styki wyglądaja ok bo nie ma wtyczek tylko ktoś je wcześniej przyluował. Pytanko mam czy ewentualnie można pomierzyć rezystancje tego czujnika żeby sprawdzić czy jest dobry czy zepsuty? Jak tak to jaka powinna być, ewentualnie czy są jakieś inne sposoby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To nie jest tak,że podłączasz przewód i już pokazuje dobrze.Trzeba trochę odczekac.U mnie jak wymieniałem nadkole odpiąłem czujnik,po ponownym podłączeniu wskazania były złe.Po jakimś czasie temp. zatrzymała się na -19.5,po czym moja cierpliwośc się skończyła,zdjąłem klemę na 5 sek.po ponownym założeniu temp. właściwa.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie też nie działa po wymianie .. ale pytanie mam inne - zanim się zajmę czujnikiem, choć zdecydowanie związane z tematem:

Jak złe wskazanie temperatury zewnętrznej wpływa na działanie klimatyzacji? Zakupiłem moje pierwsze BMW 3 tygodnie temu- wcześniej miałem audi i tam kiedy temperatura na zewnątrz jest poniżej +3 stopni to klima nie działa. Powiedzcie czy jeśli czujnik nie bedzie działał i w lecie nadal mi bedzie pokazywał -40 to mnie czeka lato bez klimy?? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.