Skocz do zawartości

Jak włączyć przeciwmgielne przednie?


kasztan85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam trochę dziwne pytanie, ale nijak nie mogę się z problemem uporać. Posiadam e39 '98 i nie potrafie włączyć przednich przeciwmgielnych, lampy w zderzaku nie są atrapami bo są w nich żarówki i kabelki :(. Pokrętłem po prawej stronie kierownicy włączam tylko tylne światła. Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pokretle masz 3 zakresy wlaczania przeciwmgielnych.

1 przeciwmgielne przod

2 przod i tyl

3 tylko tyl

Jesli masz wlacznik jednozakresowy od wlaczania tylko swiatel przeciwmglowych tyl, to znaczy ze albo wlacznik nie jest z tego auta albo ktos zalozyl sobie halogeny i nie podlaczyl ich.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na tym pokretle masz 3 zakresy wlaczania przeciwmgielnych.

1 przeciwmgielne przod

2 przod i tyl

3 tylko tyl

Jesli masz wlacznik jednozakresowy od wlaczania tylko swiatel przeciwmglowych tyl, to znaczy ze albo wlacznik nie jest z tego auta albo ktos zalozyl sobie halogeny i nie podlaczyl ich.

Obstawiam przełącznik,bo wszystkie E39 mają halogeny.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przeciwmgłowe działają tylko wraz z drogowymi.

Zresztą inaczej nie powinno się ich stosować.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam przełącznik,bo wszystkie E39 mają halogeny.

:nienie:

I tu sie mylisz kolego, moge sie z toba zalozyc o 6 pak zywca ze nie wszystkie

eh, to pewnie przełącznik bo mogę tylko raz w prawo dać :/ jest jakas szansa ze amator sobie z tym poradzi? ;>

Oczywiscie ze tak, jesli halogeny sa podlaczone do instalacji a poprzedni wlasciciel zmienil wlacznik na niewlasciwy bo poprzedni ulegl awarii to spokojnie go wymienisz na taki jaki powinien byc. Koszt wlacznika nie jest duzy wiec warto sprobowac.

czy światła przeciwmgielne działają przy włączonyh drogowych czy niezależnie? dzieki za podpowiedż

swiatla przeciwmglowe dzialaja przy wlaczonych obojetnie jakich swiatlach (postojowych, mijania,drogowych) lecz nigdy same.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Potwierdzam słowa Andrzej29.

 

Nie wszystkie e39 mają przednie światła przeciwmgłowe.

 

 

 

dyzio255 wg Ciebie w jakich okolicznościach należy włączać przeciwmgłowe?? Wg mnie włączanie podczas mgły świateł przeciwmgłowych wraz z drogowymi mija się z celem.

 

 

 

kasztan85 skoro piszesz, że możesz dać tylko raz w prawo to nie miałeś fabrycznie halogenów (podobnie jak ja). Jeśli masz zamontowane halogeny należy tylko zmienić przełącznik na np. taki:

 

http://moto.allegro.pl/wlacznik-przelacznik-swiatel-halogenow-bmw-5-e39-i1309748804.html

http://moto.allegro.pl/bmw-e39-przelacznik-ustawien-swiatel-i1335810221.html

 

Przy wymianie przełącznika nie ma dużo roboty. Trzeba tylko odkręcić ramkę zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisząc "światła drogowe" mam na myśli zarówno światła długie jak i mijania.

Swiateł przeciwmgłowych nie powinno się właczać bez przynajmniej świateł mijania.

Zwłaszcza samych bo te światła nie oświetlają drogi w sposób dostateczny.

A właczanie samych halogenów zwłaszcza w dzień i w terenie zabudowanym jest niezgodne z przepisami a czasem takie pojazdy widuję.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie pamiętam niestety ile jest kabli.

 

Ja fabrycznie też nie miałem halogenów, jednak cała instalacja była poprowadzona.

Zamontowałem halogeny w zmieniłem włącznik na taki jak pokazałem w linkach i wszystko zadziałało bez żadnych problemów.

 

 

dyzio po prostu wyraziłeś się nieprecyzyjnie. Czym innym są światła mijania a czym innym światła drogowe (tzw. długie).

W czasie mgły halogeny łącznie z drogowymi (długimi) to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Obstawiam przełącznik,bo wszystkie E39 mają halogeny.

:nienie:

I tu sie mylisz kolego, moge sie z toba zalozyc o 6 pak zywca ze nie wszystkie

A to mnie zastrzeliłeś :shock: .Myślałem, że wszystkie bo nie spotkałem jeszcze modelu bez halogenów.

Co do świecenia to na postojowych(na reszcie świateł też) już świecą halogeny,jak wyłączysz postojówki to i halogeny zgasną.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wyżej u mnie nie było fabrycznie halogenów.

 

Tak to wyglądało:

 

http://img821.imageshack.us/img821/7430/94800949.jpg

 

wszystko to prawda, kumpel ma E39 2.0 i tez jest bez halogenów więc nie wszystkie miały i wszystko na ten temat :wink: ps. Sołtys ładniutki kolorek

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pokretle masz 3 zakresy wlaczania przeciwmgielnych.

1 przeciwmgielne przod

2 przod i tyl

3 tylko tyl

Jesli masz wlacznik jednozakresowy od wlaczania tylko swiatel przeciwmglowych tyl, to znaczy ze albo wlacznik nie jest z tego auta albo ktos zalozyl sobie halogeny i nie podlaczyl ich.

Ja mam włącznik "0" + 2 pozycje i w tym przypadku nie mogę włączyć samych świateł p/mgłowych. Mogę włączyć halogeny przednie i do nich wedle potrzeby tylko dołączyć przeciwmgłowe z tyłu gdyż przełącznik na drugiej pozycji (od przeciwmgłówek tylnych) działa tylko na zasadzie pyknięcia drugiej pozycji i sprężynuje wracając w położenie nr 1.

Potwierdzam też, że halogeny działają TYLKO kiedy się włączy minimum ringi/pozycyjne. A tych, którzy we mgle jadą na halogenach, światłach mijania i włączają jeszcze do tego światła drogowe tzw "długie" podziwiam bo jak kiedyś próbowałem włączyć światła długie we mgle to miałem wrażenie jakby mi ktoś białe prześcieradło położył na przedniej szybie :norty:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A tych, którzy we mgle jadą na halogenach, światłach mijania i włączają jeszcze do tego światła drogowe tzw "długie" podziwiam bo jak kiedyś próbowałem włączyć światła długie we mgle to miałem wrażenie jakby mi ktoś białe prześcieradło położył na przedniej szybie :norty:

Pzdr.

 

Dokładnie o tym pisałem.

 

 

W e39 występują trzy rodzaje przełączników świateł przeciwmgłowych:

 

1) tylko tył

2) tylko przód / przód i tył razem

3) tylko przód / tylko tył / przód i tył razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie nie piszcie o HALOGENACH, bo to wogóle inny typ świateł. To są światła PRZECIWMGIELNE PRZEDNIE.

Ja sugerowałbym zacząć od bezpieczników, potem sprawdzenie na "krótko" czy żarówki działają, potem miernik z "buczeniem" i sprawdzenie kabli czy mają przejście. Na końcu obstawiamy na moduł LCM, który jest odpowiedzialny za światła wogóle. Włącznik można oczywiście też sprawdzać, najpierw proponuję go wyciągnąć i zobaczyć czy wtyczka jest wogóle podpięta :)

Wszędzie niech towarzyszy Ci miernik, jest bardzo pomocny w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie nie piszcie o HALOGENACH, bo to wogóle inny typ świateł. To są światła PRZECIWMGIELNE PRZEDNIE.

Spokojnie - wszyscy wiedzą o co chodzi. Pisanie potoczne "halogeny" ułatwia sprawę i ją znacznie skraca bo nie trzeba klepać "światła przeciwmgielne przednie/tylne" a i tak każdy "kąsa tą fabułę" i wie o co chodzi :wink:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie nie piszcie o HALOGENACH, bo to wogóle inny typ świateł. To są światła PRZECIWMGIELNE PRZEDNIE.

Spokojnie - wszyscy wiedzą o co chodzi. Pisanie potoczne "halogeny" ułatwia sprawę i ją znacznie skraca bo nie trzeba klepać "światła przeciwmgielne przednie/tylne" a i tak każdy "kąsa tą fabułę" i wie o co chodzi :wink:

Pzdr.

 

Kolego, tą drogą dojdziemy do poziomu meneli spod mostu :mad2: :mrgreen:

Trzeba szanować swój poziom oraz forum.... potem inni to czytają i na zlocie w Toruniu nie takie rzeczy się słyszy :) Myślę że już lepiej nie pisać w odpowiedziach wogóle, niż poprawiać niewłaściwym słownictwem. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze panowie nie piszcie o HALOGENACH, bo to wogóle inny typ świateł. To są światła PRZECIWMGIELNE PRZEDNIE.

Spokojnie - wszyscy wiedzą o co chodzi. Pisanie potoczne "halogeny" ułatwia sprawę i ją znacznie skraca bo nie trzeba klepać "światła przeciwmgielne przednie/tylne" a i tak każdy "kąsa tą fabułę" i wie o co chodzi :wink:

Pzdr.

 

Kolego, tą drogą dojdziemy do poziomu meneli spod mostu :mad2: :mrgreen:

Trzeba szanować swój poziom oraz forum.... potem inni to czytają i na zlocie w Toruniu nie takie rzeczy się słyszy :) Myślę że już lepiej nie pisać w odpowiedziach wogóle, niż poprawiać niewłaściwym słownictwem. :cool2:

Ja rozumiem Cię doskonale kolego aby trzymać fason na tymże forum, będąc z daleka od stereotypu "dresiarza i tępaka z BMW". Tak samo, podpisuję się obiema rękoma, by zwracać często uwagę, na stosowanie minimum gramatyki/ortografii by lepiej czytało się to forum.

Ale trzeba też pamiętać, że określenie "HALOGENY" to nie specyfik panujący/wymyślony tylko na tutejszym forum a zwrot, prosperujący doskonale w całej branży samochodowej czy też mowie potocznej zwykłych ludzi, który swój początek ma bodajże wraz z początkiem sprzedaży takowych lamp czy też montowania ich w samochodach. Jest to powszechnie istniejący i niejako zaakceptowany społecznie zwrot więc byłbym tu raczej spokojny o "dojście do poziomu meneli spod mostu" czy podtrzymywanie łatki "dresiarzy z BMW". :wink:

Szczerze mówiąc mnie bardziej dobijają nowo powstające twory kiedy np na giełdzie słyszę opis auta: "4 jaśki, krzesła w prądzie, alu, wspoma, " etc. - wtedy to się dopiero faldy na mózgu prostują :shock: . A i niejeden samochodziarz się potrafi w tym zagubić :twisted:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja sugerowałbym zacząć od bezpieczników, potem sprawdzenie na "krótko" czy żarówki działają, potem miernik z "buczeniem" i sprawdzenie kabli czy mają przejście. Na końcu obstawiamy na moduł LCM, który jest odpowiedzialny za światła wogóle. Włącznik można oczywiście też sprawdzać, najpierw proponuję go wyciągnąć i zobaczyć czy wtyczka jest wogóle podpięta :)

Wszędzie niech towarzyszy Ci miernik, jest bardzo pomocny w takich sytuacjach.

 

Po co ma i jak ma sprawdzić te rzeczy o których piszesz jeżeli ma przełącznik jednopozycyjny, który włącza tylko tylne światła przeciwmgłowe??

Dopóki nie zmieni przełącznika, na taki który będzie obsługiwał przednie światła przeciwmgłowe nic przecież nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugerowałbym zacząć od bezpieczników, potem sprawdzenie na "krótko" czy żarówki działają, potem miernik z "buczeniem" i sprawdzenie kabli czy mają przejście. Na końcu obstawiamy na moduł LCM, który jest odpowiedzialny za światła wogóle. Włącznik można oczywiście też sprawdzać, najpierw proponuję go wyciągnąć i zobaczyć czy wtyczka jest wogóle podpięta :)

Wszędzie niech towarzyszy Ci miernik, jest bardzo pomocny w takich sytuacjach.

 

Po co ma i jak ma sprawdzić te rzeczy o których piszesz jeżeli ma przełącznik jednopozycyjny, który włącza tylko tylne światła przeciwmgłowe??

Dopóki nie zmieni przełącznika, na taki który będzie obsługiwał przednie światła przeciwmgłowe nic przecież nie sprawdzi.

 

Masz rację... nie doczytałem. Moją uwagę odwróciło coś innego :mrgreen:

Faktycznie po zmianie włącznika można zacząć dopiero diagnozowanie, oczywiście jeśli nie zadziałają po samej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam przełącznik,bo wszystkie E39 mają halogeny.

:nienie:

I tu sie mylisz kolego, moge sie z toba zalozyc o 6 pak zywca ze nie wszystkie

A to mnie zastrzeliłeś :shock: .Myślałem, że wszystkie bo nie spotkałem jeszcze modelu bez halogenów.

Co do świecenia to na postojowych(na reszcie świateł też) już świecą halogeny,jak wyłączysz postojówki to i halogeny zgasną.

 

Ja mie mam :( , ale zamontuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.