Skocz do zawartości

zimowe spalanie


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale w sumie ile dokładnie ma litrów bak w e90 ? Ja wyjeździłem prawie do 0 (komputer pokazywał 0km a ja jeszcze okolo 20 zrobiłem) i zalałem pod korek. Zrobiłem okolo 850km na baku. Komputer pokazuje mi spalanie w granicach 9l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E61 535d na trasie PL - NL przy predkosciach 130-150 km/h z zaladowanym bagaznikiem na full wyszla mi 8,3l mierzone z dystrybutora ale mysle ze da sie zejsc nizej bo Sprawdzajac temperature silnika w ukrytym mnu ta oscylowala w granicach 60 stopni, czyli silnik niedogrzany, termostaty do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tankowanie liczydło w łapkę i wyszło 7,78 litra na 100 kilometrów. Średnio pół na pół miasto i trasa ale tak 160-180 km/h. Jestem szczęśliwym człowiekiem. Aha BMW 320i E90 N43B20A
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e91 330xd manual zalane do pelna przejechalem 360km(90% miasto) pokazuje jeszcze 175km do zrobienia, Z tym ze od polowy baku do 1/4 bylo kilka razy testowane od 60-200km/h. Ogolnie w zimie wychodzi z tego co widze 13L. Mam nadzieje ze latem zejde do 10L w miescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e90 318d m47n2 mod 122@150 ps trasa PL - D zaladowana po brzegi predkosc praktycznie caly czas 160 - 180 wyszla 7,2l liczone z dystrybutora, nna tej samej trasie z tym samym bagazem tylko z vmax 140km/h wychodzi do 6,5 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawiają znowu wasze wysokie wyniki spalania, chyba że naprawdę mocno deptacie. Ja dojeżdżam do pracy 9km w jedną stronę i spalanie nie przekracza mi 7l (2.0D 163KM, opony 16"), kasowałem ostatnio nawet komputer żeby sprawdzic i wychodzi tak samo. Na stacji przy tankowaniu różnica ok 0,3l od wskazań komputera. W zeszłym roku trasa na Chorwacje, 1152km, prawie cały czas gdzie sie dało na tempomacie, ustawione 130km/h, przejechałem na jednym baku na spokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam od 2 tygodni e91 320d automat 163KM wyrzucony DPF i klapki z kolektora i kręcąc się po miasteczkach w okolicy Warszawy temperatura 0 do -10 wychodzi ponad 10 ok 11 może 12 litrów. Mam też od 4 lat e61 520D z tym samym silnikiem i automat i wychodzi mniej ok 9 podobna jazda. Nie wierzę w cuda typu 8 czy 7 przy mrozach. Acha e91 ma wymienione oba termostaty i temperatora silnika to 90°. E61 temperatura to 55-60. Obliczając zurzycie paliwa weźcie pod uwagę wielkość kół bo w e61 trzeba zrobić adaptację kół po wymianie więc komp sobie wyliczy ok natomiast w e91 nie mam takiej funcji a mam koła z e61 225/55/17 zamiast oryginalnego rozmiaru 205/55/16. Różnica taka że na 17 licznik zaniża przebieg o 1.0698 czyli robiąc 100km w rzeczywistości wychodzi 106.98. Ja to biorę pod uwagę w wyliczaniu zużycia paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem komplet kół od swojej e61. Żona teraz więcej jeździ niż ja więc założyłem jej ten zestaw z zimówkami dopóki nie kupię felg do e91 a ja jakoś na letnich przelecę :mrgreen: Nie dawno kupiłem to e91 i było na felgach od e46 z et46 kiczowato to wyglądało. poszukałem w necie i spróbowałem założyć felgi z mniejszym et nieźle wyszło więc poszukam kompletu z e60 z et 20 jakiś 17 tek :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Silnik 320d 163KM bez katalizatora i DPF + program i wizyta na hamowni wynik 205KM i 415Nm opony zima 16/205/55 aktualne spalanie przy tych mrozach co mamy teraz 8,6 tylko miasto i tylko 4km do pracy. Ale posiadam pełnowymiarowe webasto + pilot + mozliwośc ustawienia czasu włączenia i wyłączenia webasta ( super sprawa). A niedawno kupiłem felgi ale bede zakładał na wiosne dopiero R18 8,5J et13 opony 225/40. Latem spalanie ciagle na klimie max 7,1 zobaczymy jak bedzie na tych 18-stkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ratuję sprawę webasto bo moja ten sam silnik itd. paliła po programie na małych odcinkach 10-11L/100km, ale są tacy którym e61 pali po mieście 7.5l z silnikiem 3.0d temat drażliwy na każdym forum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.