Skocz do zawartości

zimowe spalanie


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro masz w samochodzie ED więc masz zauważalnie dłuższe biegi, czy tylko start@stop? Jeżeli ED z dłuższymi biegami nie dziwne, że palą mniej przy raczej spokojnym stylu jazdy skoro na 2 biegu można prawie 100km/h wyciągnąć :D

 

Jeżeli dobrze pamiętam, w ukrytym menu możesz skorygować wskazania komputera jeśli podaje wartość błędna o stały %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro masz w samochodzie ED więc masz zauważalnie dłuższe biegi, czy tylko start@stop? Jeżeli ED z dłuższymi biegami nie dziwne, że palą mniej przy raczej spokojnym stylu jazdy skoro na 2 biegu można prawie 100km/h wyciągnąć :D

 

Jeżeli dobrze pamiętam, w ukrytym menu możesz skorygować wskazania komputera jeśli podaje wartość błędna o stały %.

 

Biegi są rzeczywiście bardzo długie na dwójce zdaje się do ok 90 km/h na trójce do 140 km/h na czwórce do blisko 200 km/h Wiem, że to można skorygować, ale nie chce mi się grzebać w tym kompie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś przeszkadzały częste zmiany biegów w dieslu tu ma lekarstwo :mrgreen:

Jak w dobrym benzyniaku. Na autostradach rewelacja! Ile jest km/h przy 2000rpm na 5 i 6 biegu?

No nie do końca niestety (choć na autostradzie rzeczywiście nie można narzekać). Zdecydowanie brakuje zakresu prędkości w dół. Na szóstce da się jechać (nie przyspieszać) dopiero od ok 90 km/h silnik ma wtedy ok 1400 rpm. 2000 obr jest powyżej 120 km/h jeśli dobrze pamiętam. Przy 220 km/h jest 3500 rpm. Diesel był i zawsze pozostanie kupą, w wykonaniu BMW co prawda trochę mniejszą szczególnie w silnikach R4/204KM i już na prawdę małą w R6 306 KM . W kwestii zmieniania biegów diesla ratuje tylko automat w szczególności ośmiobiegowy. Więcej nie mam już zamiaru kupować aut bez automatu.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy jeździć nie umiecie czy o co kaman, ale jeśli dwulitrowy diesel palił by mi 15 litrów to bym go sprzedał.

 

E92 320D 177PS - między 5.7 - 6.7L - Miasto70%/Trasa30%, Kraków po mieście dynamicznie z głową, trasa jak tylko warunki pozwalają 160-180.

E92 330iA między 11-15L reszta tak samo jak wyżej

 

Z4 2.5 benzyna ( starszej generacji silnik już przeciaż miał pare lat ) nie palił więcej niż 14L w automacie przy ciężkiej nodze

Range Rover TDV8 3.6L - około 14L - to auto waży 2.8 Tony, nie mówcie że suszarnie urządzam, raz jak urządzałem to na trasie zeszłem do 8.9L.

Edytowane przez KoKoS

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zeszlem", "poszlem" to tak zartobliwie :mrgreen: ?

 

W Wawie od tygodnia rano -10 lub mniej. 325d 11.0 na kompie.

Ciekawe kiedy za bak w E90 trzeba bedzie juz placic trzy paczki i wiecej :(

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zeszlem", "poszlem" to tak zartobliwie :mrgreen: ?

 

Taak, specjalnie dla Warszawki :twisted:

W Krk rano było -17 :twisted: teraz jestem w Bielsku jest -9 :)

Heh na A4 na orlenie ropa kosztowała 4.85 zwykła :shock: :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec dzis chyba rozwiazal sie moj problem wysokiego spalania.Otoz przez ostatnie dwa tygodnie moja jazda wygladala nastepujaco-rano temp okolo -10 wsiadalem do auta i 3-4 km caly czas centrum lodzi i do pracy wiadomo korki i silnik caly czas niedogrzany.Po pracy znowu 3-4km do domu i tak w kolko.Dzis wkoncu pojezdzilem troche wiecej po miescie ok 20 km i spalanie spadlo z 15,3 do 11,9 l/100 km.Ogolnie myslalem wczesniej ze o to chodzi ale jak ludzie na forum pisza ze im 7 albo 8 pala

Niewiem czy jeździć nie umiecie czy o co kaman, ale jeśli dwulitrowy diesel palił by mi 15 litrów to bym go sprzedał.

 

E92 320D 177PS - między 5.7 - 6.7L - Miasto70%/Trasa30%, Kraków po mieście dynamicznie z głową, trasa jak tylko warunki pozwalają 160-180.

E92 330iA między 11-15L reszta tak samo jak wyżej

 

Z4 2.5 benzyna ( starszej generacji silnik już przeciaż miał pare lat ) nie palił więcej niż 14L w automacie przy ciężkiej nodze

Range Rover TDV8 3.6L - około 14L - to auto waży 2.8 Tony, nie mówcie że suszarnie urządzam, raz jak urządzałem to na trasie zeszłem do 8.9L.[/...quote]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "zeszlem" tez oznacza jakies 0.2-0.3l bo niewiele :norty:

 

A "Warszawka" i "Stolyca" pojecia zarezerwowane dla przyjezdnych, ktorym dziekujemy za odbudowanie Warszawy :D

Szkoda, ze wnioskujac z numerow rejestracyjnych, wciaz placa podatki u siebie bo kasa na metro i mosty by sie przydala.

 

Krakow za ladny by go nazywac "Krakoof" czy "Krakowik" :shock:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pochodzę z Krakowa, i nie czepiam sie Warszawki :) To był taki żarcik, staram się nie oceniać ludzi po miejscu pochodzenia :wink: Ani po pojedyńczych błędach które sie przecież każdemu zdarzają :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze dodatkowo do spalania trzeba byloby jeszcze podawac wartosc predkosci sredniej.

Na filmiku z poprzedniej strony widze srednia predkosc na poziomie 71,1 km/h i juz z niej widac ze auto to jezdzi na trasie.

Naprawde zycze powodzenia temu kto bedzie mail taka srednia predkosc w Wawie lub innym duzym miescie.

Jakis czas temu widzialem ogloszenie E91 sprzedawanej z Wa-wy i srednia predkosc byla na poziomie 15km/h (i mowa tutaj o sredniej latem).

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze dodatkowo do spalania trzeba byloby jeszcze podawac wartosc predkosci sredniej.

Na filmiku z poprzedniej strony widze srednia predkosc na poziomie 71,1 km/h i juz z niej widac ze auto to jezdzi na trasie.

Naprawde zycze powodzenia temu kto bedzie mail taka srednia predkosc w Wawie lub innym duzym miescie.

Jakis czas temu widzialem ogloszenie E91 sprzedawanej z Wa-wy i srednia predkosc byla na poziomie 15km/h (i mowa tutaj o sredniej latem).

d w

 

dokladnie.A potem pisza ze im 7 litrow pala.Ja od dwoch tygodni mam srednia predkosc 21 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z ED, ale jesli którys z forumowiczów w normalnej wersji uzyska obecnie realnego spalania poniżej 5L na 100km to przyjade na miejsce, zaleje bak do pełna i stawiam flaszke :mrgreen:

 

A tego filmiku ze średnią 70km.h nie bedę komentował - jedz kolego do miasta, ale nie miasteczka 30-40tys tylko miasta powyzej 100 tys mieszkanców, wjedz w centrum, postój na światłach uzyskaj tym samym średnią prędkośc 20-30km.h i zobacz spalanie bo dalsza dyskusja przy średniej 70km.h nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wracajac do tematu...w zimie jak wczesniej pisalem przy temp -5 do -20 spalanie u mnie wynosilo ok 14l/100 km.Obecnie 9,4l.Te same odcinki ok 3-4 km do pracy auto nie garazowane wiec warunki przy rozruchu jak na zewnatrz.Krotkie odcinki,caly czas scisle centrum lodzi,korki.Przez tydzien staralem sie jezdzic identycznie jak w zimie te same trasy.Roznica ponad 4l/100km.320d 163ps manual.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Jestem posiadaczem e90 320d 163ps od 2 miesięcy i już myślałem że coś z moją betą nie tak bo spalanie wychodziło pod 11 w bucie ale czytając jestem spokojny. Fakt silnik ten dość podatny na zmiany gazu jeździłem wcześniej golfem IV 90ps TDI to przy bucie wychodziło 6l na trasie pzy 90km/h to 3,2. No ale coś za coś. Regeneracja była też turbiny ale nie narzekam oststnio puściłem się za 535i e39 to łeb w łeb :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie podłączając się do dyskusji z moich obserwacji wynika że spalanie w mieście bardzo zależy od stylu jazdy.

Powiem tylko że w moim przypadku zbyt delikatne operowanie pedałem gazu kończyło się wyższym spalaniem niż trzymanie auta oczywiście w miarę możliwości na wyższych obrotach i niższym biegu (oczywiście tylko po rozgrzaniu silnika). U mnie silnik N47 177KM w mieście przy dynamicznej jeździe max 8,5l.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i Ja sie podlacze :)

 

kupilem auto 3 tygodnie temu .. komp pokazywal pierwszego dnia 7,8-8.3 l/100 km .. Drugiego dnia zalalem pol baku i wyzerowalem. Od tamtej pory nie moge wlasciwie zejsc ponizej 11 l :) przynajmniej tak pokazuje. Co mnie najbardziej zaskoczylo, 200 km zrobilem na trasie katowickiej, na odcinku Warszawa-Tomaszow Maz, gdzie przy natloku robot drogowych jechalem max 90-100

i wowczas spalanie zamiast malec, roslo :shock: Przez kilka kilometrow jadac jednostajnie 90 km/h szlo sukcesywnie w gore i doszedlem prawie do 12l .. Po powrocie zalalem do pelna i znowu wyzerowalem, mysle sobie zobacze jak bedzie w miescie. I od zeszlej soboty zrobilem raptem 150 km - jazda po Wa-wie 15 km do roboty i spowrotem .. I dzisiaj zszedl mi pierwszy raz na 10,9 .. zaznaczam, ze przy dosyc spokojnej jezdzie i wcale nie w mega korkach, bo jade do roboty po 7 rano, wiec jeszcze nie ma takiego tloku. Przyznam, ze troche mnie to zaczelo stresowac, a z drugiej strony wydaje mi sie, ze chyba niepotrzebnie tak czesto resetowalem :) Wyjezdze caly bak i wtedy sobie po prostu policze.... A propos, czy ktos moze mi powiedziec, z jakiej ilosci kilometrow pokazuje ta srednia? Bo ja moze mam cos zrabane z tym kompem, bo np. srednia predkosc pokazuje caly czas 25-30 km .. Nie wiem, ale na razie obiecalem sobie, ze nie "wrzuce" spalania przez nastepne kilka dni .. zobaczymy ile wytrzymam :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 318d 143 KM na orginalnym sofcie mam 8 - 9 l max przy dynamicznym stylu jazdy na baku robię ok 750km czyli zalaniu 60l . Na chipsie na 176KM 385Nm dalej jazda dynamiczna spalanie max 8,5 na kompie a na baku 750 - 800km . Codziennie cykl mieszany okolice warszawy troszke koreczka . Uważam że to bardzo dużo - producent podaje inny wynik - auto jest ekonomiczne ale w trasie do 130km/h wtedy 6 - 7 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teflon masz coś nie tak z motorem moja przy 130km/h na tempomacie pokazywała 5.0-5,5 przy 100km/h 4,1 tryb miejski 7,4 średnio wychodziło i ja miałem mocniejszą wersję 320d 163ps twój motor powinien spalić jeszcze mniej !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie coś mi się wydaje że większość Panów ma coś nie tak z motorami filtrami lub z olejem lub z stylem jazdy.

320 d nie powinna spalić więcej niż 8,5 litra. Latem średnie zużycie to 5,9 a zim 6,7 tak podają instrukcje.

Mnie paliła latem średnio 4,6-5,4 zima 5,6-7,0 bez szaleństwa. Zauważyłem że gdy jest za mało oleju to też potrafi palić więcej nawet o 2 l.

Olej należy sprawdzać co 1000 km. Takie duże zużycie wiąże się też z zapchanym dpfem najczęściej gdy jeździmy na za niskich obrotach i gdy silnik jest niedogrzany.

Silnik BMW diesel lubi wysokie obroty(oczywiście po rozgrzaniu).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.