Skocz do zawartości

Cieknące spryskiwacze reflektorów wymiana.


szymonb

Rekomendowane odpowiedzi

a w jaki sposób korzystasz ze spryskiwaczy szyb nike włączając spryskiwaczy reflektorów?

Spryskiwacze reflektorów działają tylko wtedy jeśli masz włączone światła mijania.

Wyłączasz światła, pryskasz na szybę, włączasz mijania i gotowe.

Za dyszę teleskopwą w ,,częścidobmw,, dałem ok 220zł.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potwierdzam nie w swoim autku ale znajomej wymieniałem i we Wrocku za ten cały mechanizm wysuwania z duszą dałem 219zł. Kupowałem i robiłem to pod koniec zeszłego roku.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób korzystasz ze spryskiwaczy szyb nike włączając spryskiwaczy reflektorów?

wydaje mi się że spryskanie reflektorów następują co ok 5 użycie spryskiwaczy szyb

 

Dźwignia spryskiwaczy ma dwa położenia, gdy pociągniemy tylko lekko do siebie spryska tylko samą szybę, co prawda wycieraczki się wtedy nie włączą i trzeba je ręcznie uruchomić ale za to mam maske i zderzak bez zacieków. Można pewnie też przed spryskaniem włączyć wycieraczki w tryb czujnika deszczu i wtedy będą automatycznie wycierać (w sumie jeszcze tego nie sprawdzałem, przy najbliżej okazji to zrobie)

 

Pomysł ze światłami też może nie głupi, sprawdzę może wygodniejszy od mojego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lodzi w aso kazde auto powyzej 5 lat ma 15-20% rabatu na czesci.

Nazywa sie to BMW renesans u Tlokinskiego. W BMW Premium Arena nazywa sie inaczej ale dziala tak samo.

Po tym rabacie pompki wyszly mnie po 150 pln rok temu.

Myslalem ze to jakis odgorny program rabatowy skoro kazde ASO w Lodzi go stosuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Koleżanki i Kolegów,

Ja zaś miałem taką sytuację. Pojechałem wymienić żarówkę w ringu. Po 2 i pół godzinie, zdjęciu koła, nadkola ściągnięciu grilla, wyjęciu żarówki i z udziałem 2 mechaników i 3 uczniów udało się! Niestety prawdopodobnie, przy wyciąganiu grilla - nie został zdjęty ale odciągnięty - lewy spryskiwacz reflektora został uszkodzony. Od tej wymiany cieknie. Ciekaw jestem co skopali. Ktoś miał podobną sytuację? Spryskiwacz wychodzi, pryska ale cieknie. Nie mogę dolać więcej niż 1 litr płynu bo wycieka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zauwazyc, ze Kolega, pomimo bycia nowicjuszem na Forum, perfekcyjnie uzyl wyszukiwarki!

BRAWO :cool2:

 

1. Zmien mechanika.

Ta czynnosc nie powinna zajac nie wiecej niz 30 min, i to osobie, ktora ma 0 pojecie o mechanice.

 

2. Sciagac grill, aby dostac sie do spryskiwacza? Moze chodzi Ci o zderzak?

Nie wazne - partacze jakich malo!

 

Mi jeden spryskiwacz zaczal ciec po zdejmowaniu zderzaka (uprzedzajac glupie teksty - nie, nie w czasie wymiany zarowki w ringach :D ).

Nie mialem wtedy czasu naprawic/wymienic go (a w rece "mechanikow" bym go nie oddal!).

Po 2 tygodniach przestal samoistnie ciec i do dzis dziala wysmienicie.

 

Wzieli pieniadze za robote? To jedz i reklamuj usluge!

Chociaz ja bym sie bal zostawiac samochod w ich rekach.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to jest też opcja aby zmienić krotność spryskiwania świateł. Działa to tak, że np. światła spryskują się co piętnaste spryskanie szyby a nie co piąte. Szkoda, że BMW nie zrobiło oddzielnego obwodu, przełącznika od mycia świateł niezależnego od mycia szyby...

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brucelee

 

Gdzie to zmienic??

 

Nie w każdej wersji wsadu modułu ta opcja jest dostępna, jak dobrze pamiętam to była ona dostępna dopiero od wersji JBBFE.C06

 

ANZAHL_WASCHBET_ZUR_SRA

wert_01

wert_05

wert_10

 

odpowiednio 1, 5, 10 odstępów, ponadto jest też jeszcze opcja, która jak dobrze kojarzę blokuje na dany czas mycie świateł pomimo kolejnych pryskiwań na szybę

 

SRA_SPERRZEIT

3_min

10_min

Jakby ktoś chciał można też zmienić liczbę spryskiwań w jednym cyklu mycia

 

ANZAHL_SPRITZIMPULSE

wert_02

wert_03

Długość trwania spryskiwania

 

DAUER_SPRITZIMPULSE_JBBF

500_ms

700_ms

1000_ms

Długość pomiędzy kolejnymi spryskiwaniami w cyklu mycia

 

PAUSE_SPRITZIMPULSE

1000_ms

1300_ms

1500_ms

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zauwazyc, ze Kolega, pomimo bycia nowicjuszem na Forum, perfekcyjnie uzyl wyszukiwarki!

BRAWO :cool2:

 

1. Zmien mechanika.

Ta czynnosc nie powinna zajac nie wiecej niz 30 min, i to osobie, ktora ma 0 pojecie o mechanice.

 

2. Sciagac grill, aby dostac sie do spryskiwacza? Moze chodzi Ci o zderzak?

Nie wazne - partacze jakich malo!

 

Mi jeden spryskiwacz zaczal ciec po zdejmowaniu zderzaka (uprzedzajac glupie teksty - nie, nie w czasie wymiany zarowki w ringach :D ).

Nie mialem wtedy czasu naprawic/wymienic go (a w rece "mechanikow" bym go nie oddal!).

Po 2 tygodniach przestal samoistnie ciec i do dzis dziala wysmienicie.

 

Wzieli pieniadze za robote? To jedz i reklamuj usluge!

Chociaz ja bym sie bal zostawiac samochod w ich rekach.

 

 

Oczywiście chodziło o zderzak :)

Chciałem zgłosić się z reklamacją ale jak pomyślałem co mogą nawywijać to dałem sobie spokój. Może po świętach pojadę do mechanika, na razie leje po pół litra i jest w miarę ok.

A z tym ringiem to rzeczywiście się naszukałem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dopadła mnie kolejna typowa usterka dla modelu... zaczęły mi cieknąć spryskiwacze reflektorów :cry2: robiłem dziś rozpoznanie bojem i niestety chyba nie będzie to takie proste aby je zdemontować... w E87 (zderzak M-pakiet) spryskiwacz (przynajmniej u mnie) jest przykręcony dwiema śrubami które są mega skorodowane a ich odkręcenia bez zdejmowania zderzaka chyba graniczy z cudem nawet jakby były nowe śruby :mad2: Moje pytanie czy ktoś z Was koledzy miał podobny przypadek (spryskiwacz przykręcony śrubami) oraz czy spryskiwacze od E9X pasują do E87 (te chowane)?

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Też typowa usterka kropi z lewej i prawej dyszy w e46 (oringi przy wężu trzymają) tylko zastanawiam się czy to wina ich (nieszczelność) czy pompki. Ona nie działając puszcza wode/płyn cały czas w węże? Bo jak by miała jakiś "zaworek" blokujący przepływ i otwierał by się on tylko w momencie spryskiwania to wtedy wiem że do wymiany pompka bo czytając ten temat jedni piszą o pompce jedni o dyszach... :roll: :roll: :roll: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cieknie oring przy spryskiwaczu lampy. wymienilem raz i bylo ok az do momentu gdy musiałem go rozłączyć. rozłączyłem i znowu puszcza... czekam az skonczy mi się płyn do spryskiwaczy bo jak odłącze dysze to cały sie wyleje w garazu.

 

tak więc pompka nie ma zadnego zaworka i płyn leci na spryskiwacze caly czas grawitacyjnie. jest to jednak na tyle mala sila ze spriskiwacz sie nie wysuwa przez co nie puszcza płynu na lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie ja mam troszkę innego typu pytanie ale też zwiazazne z spryskiwaczem :8)

W moim aucie brak zaślepki lewego sprysku chce zamontować nową poprzez chwycenie przez zderzak sprysku wyciągnięciu go do połowy przed zderzak nałożeniu zaślepki i wsunięciu w zderzak? Czy przez takie wyciągniecie spryskiwacza nie uszkodzę go jeśli jest jakieś inne rozwiązanie to chętnie wysłucham? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
U mnie pojawiła się sytucja, że pryska mi tylko jeden sprysk, ten od strony kierowcy. Drugi się nie wysuwa nawet. Podważyłem zaślepkę i ręcznie go wysunąłem, więc się nie zatarł. Płyn z niego nie leci podczas pryskania, ani też nigdzie ńie cieknie. Ciśnienie na działającym spryskiwaczy jest ok, nawet dosć silne. Macie jakiś pomysł?

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy ktoś testował zamienniki dysz http://allegro.pl/spryskiwacz-reflektorow-dysza-bmw-3-e90-e91-e93-i5037444453.html cena 99 zł za sztukę jest kusząca - pytanie czy i jak działają ?

Ja mam u siebie założony od ok pół roku i narazie odpukac jest OK

BMW ----> Bandżo Może Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.