Skocz do zawartości

320d nie dziala podgrzewanie fotela


wania126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.OToz wczoraj jak co ktorys dzien chcialem sobie podgrzac fotel kierowcy, i wszystko pieknie ladnie lecz po chwili sie zorientowalem ze kontrolki od podgrzewania zgasly wraz z podgrzewaniem fotela...;/ probujac kolejnymi razy wlaczac podgrzewanie kontrolka gasla od razu gdy ja wlaczylem....dzisiaj patrzalem chwile podgrzalo i znowu sie wylaczylo ;/Patrzalem na te kabelki pod fotelem ale wszystko jest tak jak bylo zaden kabel raczej nie jest uszkodzony.wczesniej chodzilo bez zarzutu.Panowie od czego mozna zaczac bo nawet niewiem ;/ :duh: doradzcie cos.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził przekaźniki, kabelki i bezpieczniki. fotel powinien posiadać jakis czujnik temperatury lub cos w tym stylu. przecież nie może sie za bardzo rozgrzać. moze to podło. jak jest regulacja teperatury jakimś potencjometrem to moze on padł. ... powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo u siebie, po jakiejs chwili gasla kontrolka, a teraz juz w ogole nie reaguje na wlaczanie,

moj elektryk mowil ze pewnie caly ten panel do wymiany, a drugi elektryk powiedzial ze mam mate podgrzewajaca fotel walnieta bo w momencie wlaczania podgrzewania robi sie zwarcie bo kable niby ok

jade i dojechac nie moge na naprawe, maty drogi interes, ale jak okaze sie ze kable i panel jest ok tzn,ze to to :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzis chcac spojrzec czy czasem bezpiecznik nie jest spalony bardzo sie zdziwilem....otoz nie bylo go tam...w paru innych tez niema..wiec niewiem o co chodzi heh...ale napewno to nie idzie od bezpiecznika bo takto by sie pewnie wogole nie zapalaly diodki a nie ze po chwili gasna ;/ pewnie cos z kablami...;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam jestem tutaj nowy i chalem tez zadac takie pytanie

mam od niedawna bmw 3 e46 320d

no i jak tutaj temat tyczy chodzi o podgrzewanie foteli

naciskam na przycis to tylko mi migaja te 3 diody ktore wskazuja stopien grzania i nic wiencej

zadnegoo innego efekto

kable wszytko mam normalnie podlonczone bo sprawdzalem

wienc czego moze byc to przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli macie koledzy panel w środkowej konsoli jako jedną całość (nie pojedyncze przyciski jak było w poprzednich wersjach) to jest on zarządzalny za pomocą magistrali K i można sprawdzić INPĄ dokładnie co dolega podgrzewaniu siedzeń. Należy wybrać e46 -> body -> middle console panel. Jeżeli 3 diody zapalają się, a następnie gasną to znaczy, że system wykrył błąd w układzie i się awaryjnie wyłączył. Przyczyn może być kilka

1. Uwalony bezpiecznik - tak jak poprzedni kolega wspominał, do podgrzewania siedzeń są 2 bezpieczniki. Pierwszy 5A do zasilania układów sterujących i właściwy 30A z którego płynie prąd do mat podgrzewających. Jeżeli diody wogole sie zapalają to ten 5A jest na pewno sprawny.

2. Przerwany któryś z przewodów do maty podgrzewającej. Jest ich w sumie 3 - masa, zasilanie podgrzewania i sygnał czujnika temperatury który jest w siedzisku.

3. Przerwanie w samej macie co wiąże się z koniecznością wymiany.

 

Ostatnio sam montowałem cały system podgrzewania siedzeń u siebie łącznie z panelem sterujacym, przewodami i matami w sportowych fotelach więc wiem, że jest to proces wykonalny i nie trzeba wymieniać całego fotela na nowy. Faktem jest natomiast, że rozbieranie tapicerki jest pracą żmudną i wymagającą trochę wprawy. Tapicerka trzyma się na metalowych zaciskach które trzeba odpowiednio zaginać. Maty zakupiłem na allegro od E84 bodajże za 400zł za dwie. Osobom nie lubiącym dłubaniny polecam zaniesienie fotela do tapicera celem wymiany mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy ten czujnik temp w siedzisku jest wymienialny??bo własnie u mnie u pasażera nie grzeje fotela i jak na nim siedze to inpa tez nie pokazuje temp fotela,a na drugim fotelu jak siedze to łądnie pokazuje temp fotela,wiec myslę że czujnik temp padł i dlatego nie mogę grzania włączyć

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czujnik padł to powinien być przechowywany odpowiedni błąd w module przycisków konsoli centralnej. Czujnik jest niewymienialny, został wprasowany w mate. Możesz próbować zastąpić go termistorem i umieścić np pod matą w fotelu. Łączysz go do masy i do przewodu sygnału temperatury. Niestety nie wiem jaką wartość nominalną rezystancji powinien mieć ten termistor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem wiec sie tutaj wtrące :norty: . Otóż podgrzewanie nie działa na żadnym z foteli z tą jednak różnicą, że diody na konsoli zapalją się jak powinny(a przynajmniej tak sądze). Przy wlączeniu podgrzewania zapla sie pierwsza, potem nastepna i itd aż przy ostatnim gasną wszystkie(jak rozumiem tak powinno byc). Problem w tym, że palące się diody(nie gasną nawet po długiej jezdzie) to jedyne co dziala z podgrzewania foteli :mad2: . I tutaj pytanie, co może być zepsute skoro diody palą się jak powinny ale podgrzewania brak :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu podgrzewania zapalają się 3 diody, następnie 2, 1, 0, więc w odwrotnej kolejności. Przede wszystkim sugeruję diagnostykę INPĄ. W tym przypadku uszkodzeniu mógł ulec panel sterujący:

 

http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/33/39/93/1233399366

(Ilość przycisków może się różnić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w panelu nie ma błędu,przyciski w teście INPY tez sie załaczaja na kolejne stopnie ale niestety nie grzeje ale u mnie wina czujnika temp w fotelu,czyli mata grzewcza do wymiany,brak odczytu temp na wykresach INPY

 

a czy ta mata grzewcza jest razem z mata zajetości fotela??czy to osobna mata??

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem wiec sie tutaj wtrące :norty: . Otóż podgrzewanie nie działa na żadnym z foteli z tą jednak różnicą, że diody na konsoli zapalją się jak powinny(a przynajmniej tak sądze). Przy wlączeniu podgrzewania zapla sie pierwsza, potem nastepna i itd aż przy ostatnim gasną wszystkie(jak rozumiem tak powinno byc). Problem w tym, że palące się diody(nie gasną nawet po długiej jezdzie) to jedyne co dziala z podgrzewania foteli :mad2: . I tutaj pytanie, co może być zepsute skoro diody palą się jak powinny ale podgrzewania brak :?:

 

Tak mi przyszło teraz do głowy. Sprawdź, czy napięcie w instalacji > 11.4V. Szczególnie wyjście z bezpiecznika F42. Sprawdź czy bezpiecznik nie jest przepalony i nie ma zaśniedziałych styków. Panel kontrolny podgrzewaniem siedzeń w przypadku wykrycia napięcia < 11.4V wyłącza podgrzewanie zostawiając diody włączone, więc objawy zgadzałyby się z Twoimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki koledzy za pomoc.

 

Przed chwilą sprawdziłem bezpieczniki, przeczyściłem styki i z bez przekonania włączyłem podgrzewanie foteli :wink: . Co sie jednak okazuje: teraz już działa :D . Co prawda np w porównianiu do Hondy Accord ogrzewanie jest sporo słabsze ale w sumie to po co się smażyc na tym fotelu :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odgrzebie stary temat nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy od pasażera działa idealnie, objaw po paru sekundach od włączenia maty na siedzeniu kierowcy pali bezpiecznik mata nawet nie zdąży się zagrzać, pewnie gdzieś zwarcie ale jak to sprawdzić? Może ktoś pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podgrzewanymi fotelami to jakas plaga bo mam to samo na siedzeniu pasazera jak wlanczam zapala sie na sekunde i gasnie.Natamiast jak przytrzymam guzik na wylaczonym zaplonie i wlanczam zaplon to na guziku diody sie zapalaja i po jakiejs minucie jedna sie wylancza a druga swieci,nie mam pojecia co sie dzieje.Szukalem bezpiecznikow i tez ich nie mam przynajmniej tak mi sie wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bezpieczniki są nawet dałem mocniejszy bo mi na siedzeniu kierowcy je pali, zrobiłem tak tylko raz mogłem spalić instalację na szczęście padł i ten mocniejszy bezpiecznik. Pewnie gdzieś jest zwarcie chyba ze padł sterownik tzn. włącznik ogrzewania foteli gdyż on jest zarówno sterownikiem przekaźnikiem jak i właśnie włącznikiem. Dlatego pytam jak sprawdzić czy faktycznie mata ma jakieś zwarcie aby nie natyrać się nie potrzebnie przy rozbieraniu fotel i wymieni maty, już raz to robiłem tzn. dokładałem grzanie do sportowych foteli instalację w aucie już miałem, mam jeszcze jakieś maty ze starej siódemki także w ostateczności jak się okaże że jednak mata to po raz kolejny pokaleczę paluchy. Kupa roboty przy ściąganiu obszycia ale da się. No chyba, że w moim przypadku padł włącznik ogrzewania lub ten czujnik temperatury znajdujący się w macie ale mi się ona nie zdąży zagrzać a bezpiecznik idzie z dymem, wiec raczej to nie ten czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.