Skocz do zawartości

320d M47 adaptacja przepływomierza - instrukcja


kameleon3000

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem jeszcze dodać, że po wymianie przepływki na BOSCH-a koniecznie nie zapomnij zrobić synchronizacji DDE-EWS, i nie zaszkodziło by zresetowanie mapy wtrysków niech się sterownik nauczy pod nową przepływkę. Synchronizację DDE-EWS można zrobić DIS-em i ja tak robiłem, ale INPA ma też taką możliwość, lecz z niej nie korzystałem i nie wiem czy działa, ale można spróbować nic nie zaszkodzi. Opcja dostępna w skrypcie dla silnika M47 - DDE3.0 pod SHIFT+F6 i tam już tylko reset, a później zapisz.

 

EDIT: Tak sobie myślę, że synchornizacja DDE-EWS nie jest konieczna jeśli nie musisz reprogramować sterownik, ale na pewno zresetowanie map wtrysków musisz zrobić! Co do resetowania tych map to tylko DIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś na forum zrobił wszystko jak trzeba było czyli wymiana przepływki na BOSCH reprogramacja i dalej coś nie tak było z autem. Dopiero zrestartowanie tych map pomogło. Dlatego polecam też to zrobić na pewno nie zaszkodzi. Kolega maciek06 na 2 stronie tego wątku napisał jak to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W którym miejscu w TIS-e jest ta tabela z numerami odpowiedniego softu ?? jak ją odpalić? Musze u siebie wgrać nowy soft i chciałbym wiedzieć jaki dokładnie ma to być.

 

Następuje teraz programowanie po którym zostanie wyświetlony komunikat z prośbą o wyłączenie zapłonu na 25s

Następnie program spyta się czy dokonać synchronizacji DDE-EWS którą wykonujemy (robi się to prawie automatycznie)

 

Czyli po zaprogramowaniu wyłączamy zapłon na 25 sek. potem ponownie włączamy i robimy synchronizacje DDE-EWS

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIS wpisujesz 2 razy.

Jak zaczniesz czyli Programming-> DDE determinate basic unit sie zapyta o caly VIN!!!

Poznije jak wejdziesz juz w programming to tylko ostatnie 7 znakow celem potwierdzenia.

 

 

Polecam przetrenowac przed podlaczeniem na sucho na laptopie. 1 czesc zrobisz bez podlaczenia pozniej sie wysypie na braku polaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft wgrany. Inne auto, teraz zbiera się z dużo niższych obrotów niż wcześniej. Wszystko zrobione według instrukcji z poprzednich stron.

Ciekawostka: Podłączyłem prostownik do aku, ale po wgraniu nowego oprogramowania okazało się że prostownik nie działa :] wiec da się to zrobić bez podłączenia prostownika. Potrzebny dobry akumulator.

 

Tabela z tis-a z numerami oprogramowania dla e46 M47 manualna skrzynia

 

http://img802.imageshack.us/img802/6724/soft.png

 

 

Info z tis-a (tis wersja 2007r)

 

http://img819.imageshack.us/img819/8321/47048032.png

http://img526.imageshack.us/img526/6669/23967758.png

http://img228.imageshack.us/img228/4112/42982210.png

 

pozdrawiam

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
a kto się orientuje czym się równią te softy z tabelki no bo mamy tak: pierwsza pozycja to start of series production- 09/1999, kolejna Reduced output option 843, dalej Export (option 984) Czym się różnią te wersje ktoś wie?
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam, prosze o info czy przy tym sofcie po zmianie przepływki muszę robić adaptacje

 

Więc tak twój sterownik był reprogramowany 3 razy, a ostatni raz był w 2006 roku. Więc, albo ktoś 3 razy uaktualniał soft albo przebieg był cofany. Soft już jest wgrany pod nową przepływkę(reprogramacja zbędna), więc jeśli wciąż tkwiła stara to ktoś namieszał w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam, prosze o info czy przy tym sofcie po zmianie przepływki muszę robić adaptacje

 

Więc tak twój sterownik był reprogramowany 3 razy, a ostatni raz był w 2006 roku. Więc, albo ktoś 3 razy uaktualniał soft albo przebieg był cofany. Soft już jest wgrany pod nową przepływkę(reprogramacja zbędna), więc jeśli wciąż tkwiła stara to ktoś namieszał w silniku.

 

aha, śliczne dzięki za info, no było grzebane, ale co poradzić.... jedyny plus to że jak zmienię przepływkę to nie będę musiał robić adaptacji jak dobrze zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie soft już jest wgrany ten nowszy pod nowszą przepływkę. Więc teraz zmiana na oryginalną BOSCH-a (żadnych zamienników) i wyczyszczenie mapy wtrysków, żeby wszystko się ze sobą od nowa dograło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet nie wyczyściliby tej mapy to nic nie szkodzi po jakimś czasie mapa dopasuje się do aktualnych warunków, czyli do innych wskazań przepływomierza. Jeśli jednak chcesz to możesz też to zrobić teraz, zobaczysz wtedy różnice w pracy silnika, jednak tylko w czasie gdy ta nowa mapa jest tworzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie tym głowy, mapy już się dawno dostosowały do nowej przepływki. Poza tym w ASO nie powinni zapomnieć o takiej rzeczy, zresztą cała operacja sprowadza się do paru kliknięć myszą, a auto i tak było podpięte pod kompa jak wgrywali nowe oprogramowanie sterownika silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images45.fotosik.pl/619/0b80cbc4e19e24c3gen.jpg

 

prośba wielka o jakieś informacje dotyczące tego scanu, chciałbym autko poddać chip tunningowi, byłem na hamowni, ale wcześniej chciałbym być pewien że jest ok

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.