Skocz do zawartości

320d M47 adaptacja przepływomierza - instrukcja


kameleon3000

Rekomendowane odpowiedzi

do czego ci te tabele w m57 skoro tylko w silniku m47 potrzebna byla adaptacja przeplywki? tylko w 2.0d przed liftem mialo wadliwe przeplywomierze i tylko w nim trzeba sie bawic jesli nikt tego wczesniej za nas nie zrobił.

jesteś pewien ?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
OK to proszę bardzo :)

 

Potrzeba do tego Dis-a łączysz się z samochodem i po kolei "Jak juz masz konkretny swój model samochodu, po podłączeniu interfejsu już program sam zidentyfikuje model i silnik, a jak nie to manualnie wybierasz. i potem wchodzisz w FUNCTION SELECTION ( PIERWSZY GUZIK W MENU NA DOLE PO LEWEJ, JAK BĘDZIE NIEAKTYWNY TO NAJPIERW ROBISZ SHORT TEST. i potem jest aktywny. i potem. service function - drive - diesel electronic DDE 3.0 - calibrations - program all calibrations i wybierasz test plan w menu na dole. i wtedy on wchodzi już do tej funkcji. i potem tam będzie do wyboru już nie pamiętam 1 lub 2 reset klikasz ok już tam zgodnie dalej z prostymi komunikatami jakie się wyświetla" Tyle że pokazuje się tam komunikat " Switch of terminal 15 and terminal R. " i wychodzi chyba na to że na tym kroku trzeba stacyjkę wyłączyć na pozycje 0 i kliknąć dalej.

 

witam

odnalazłem trochę rozbieżności i chciałbym się dowiedzieć czy oby na pewno wszystko robię ok. Otóż po identyfikacji pojazdu przycisk"FUNCTION SELECTION" jest nieaktywny. Zgodnie z instrukcją należy zrobić short test, jednak nie ma takiego przycisku. Jest natomiast Quick Test. Czy to o to właśnie chodziło? Ale jednak po wykonaniu Quick testu przycisk się nie aktywuje. Naciskam zielona strzałkę w prawo no i przechodzi mi do innego ekranu. Tam już ten przycisk jest aktywny. Wchodzę w niego, potem. service function - drive - diesel electronic DDE 3.0 no i zamiast wyrażenia "calibrations" jest Adjustments. Czy to jest to samo? Następnie zamiast program all calibrations jest re-adjustments? Czy to są te same funkcje? Dodatkowo nie ma przycisku Test plan tylko Plan Schedule...

 

Czy różne nazwy wynikają z wersji DISA? Operuje na V57

 

I jeszcze pytanie czy powyższa operacja resetu map(usuwaniu adaptacji) w DIS ma takie same skutki jak w CARSOFT-> Special Functions->Adaptation Values->DME/ME Erase ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojeciem adaptacja??? :D bo mnie sie wydaje jezeli mielismy stara przeplywke 314, zakladamy nowa 527 i wtedy wgrywamy nowy soft przy pomocy tabelki z pierwszej strony tego postu( o ile mielismy stary soft). Czy to wszystko???
''Impossible is nothing''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

posiadam bmw e46 320d 1999r nie dawno wymienilem przeplywomierz o nr 257 bosch.

i wskazowka ekonomisera na 4. 5 biegu nie dochodzi do 20l.czy jest ktos kto potrafil by mi pomudz.

mysle ze trzeba zrobic adaptacje przeplywomierza i zmienic soft.

jezeli ktos jest z okolic zgorzelca bogatyni i umial by to zrobic.

zostawie adres email.grzesiek007181@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, ja właśnie wymieniłem przepływomierz na oryginał boscha. Pojechałem do pewnego znanego serwisu bmw na adaptacje. Pan stwierdził że zajmie im to godzinę. Po godzinie odebrałem samochód. Znacznie lepiej zbiera się od dołu obrotów, ale coś mi nie pasowało, nie było tej mocy za wiele, a rozpędzenie się do 150km/h to już grubsza sprawa. Przed chwilą udałem się z laptopem do samochodu i oczywiście, jak miałem stary soft tak dalej mam. Czy jest możliwe że wgrali nowy soft, a inpa go źle odczytuje? Mam zdjęcia z przed adaptacji i po adaptacji i nic się nie zmieniło.

 

Taki miałem odczyt:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb3e974bad729211.html

 

Taki mam odczyt:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c9ee82a7011bf97.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobili !!! już miałem takie przypadki , wychodziło przy okazji remappu ... ja do gościa że ma stary soft a on przecież byłem w serwisie bmw i nawet mam rachunek ... :duh:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwoniłem do nich z pretensjami, a oni do mnie że w tym aucie nie robi się czegoś takiego. Że nie można wgrywać oprogramowania do komputera sterującego silnikiem. Ja się ich spytałem co w takim razie zrobili, a oni na to że wykasowali błędy. Że oni wiedzą lepiej ode mnie i mają przecież oryginalny komputer BMW.

Jak odbierałem go w piątek z serwisu to powiedzieli że teraz już jest wszystko ok, bo silnik się do 5000obr/min wkręca.

No nic, trzeba będzie samemu to dzisiaj zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę takie coś naprawić jeśli przepływka przeklamuje i przy okazji zrobić update softu ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam takie pytanko

mam przeplywke z końcówka 314 czy na starym czy ona musi miec stary soft czy na nowym będzie dobrze pracować czy jeżeli mam nowy soft to muszę przeprogramować na stary czy wymienic przeplywke na nowa ? czy jak założ e taka sama z końcówka 314 to musze coś robic z softem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupic nowa z www.czescidobmw.pl - cena do 500 zl . Kncowka 527!!!

 

2. Skad wiesz ze masz nowy soft? Cos mi sie wydaje ze masz stary (nie tylko A5 czy D5 decyduje o sofcie)!!! Sprawdz z tabla z pocztaku posta!

 

Zrobisz to i nie poznasz 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.