Skocz do zawartości

Wartość w pozycji nr 16


r500shogun

Rekomendowane odpowiedzi

Może - tak jak kolega wyzej pisał - czujnik coś nie teges: czyli może np gdzieś kostka się rozłączyła. Podobnie jest w przypadku czujnika temperatury zewnętrznej - przy rozłączeniu głupieje i pokazuje temperaturę -47.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może - tak jak kolega wyzej pisał - czujnik coś nie teges: czyli może np gdzieś kostka się rozłączyła. Podobnie jest w przypadku czujnika temperatury zewnętrznej - przy rozłączeniu głupieje i pokazuje temperaturę -47.

 

... w przypadku czujnika temp. zewnętrznej raczej -40 st. C, a przy zwarciu przewodów +50 st. C.

 

I uwaga po podłączeniu nowego czujnika, bo wskazanie na wyświetlaczu "dochodzi" od -40 st. C do właściwej wartości przez dobre kilka godzin, na początku co 0,5 st. C raz na kilka minut, co może po podłączeniu sprawiać wrażenie, że właśnie zakupiony czujnik jest tryfny...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Test 16 to temp oleju. Może czujnik coś nie teges???

A w e39 w ogole jest czujnik temperatury oleju? U mnie chyba nie ma, a pod Test 16 nie wyswietla zadnej wartosci.

Dokladnie tak. Pamietam, ze kiedys dluuugo szukalem ow testu. Tylko M5 ma pomiar temperatury oleju. Mimo wszystko sprawdze.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Pamietam, ze kiedys dluuugo szukalem ow testu. Tylko M5 ma pomiar temperatury oleju. Mimo wszystko sprawdze.

Ja patrzylem w realoem.com - w moim nie znalazlem zadnego czujnika temperatury oleju, ale z drugiej strony w M5 tez go nie znalazlem, wiec moze zle szukam, albo ten czujnik jest zintegrowany z jakims innym urządzeniem...

 

W kazdym razie u mnie na wyswietlaczu pod Test 16 pokazuje zawsze "-- °C"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj włączyłem TEST 16 i sprawdziłem. W/g rozpiski którą posiadam, w moim egzemplarzu (najprostszy OBC) nie powinno być nic, a było: silnik był ciepły i przed rozruchem, pokazywało 100, po rozruchu wartości skakały w okolicach 80-100, a podczas jazdy, bez jakiegoś szczególnego związku z obrotami, czy prędkością, czy obciążeniem silnika od ok. 33 do 80... Nie wiem co to może być...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic na googlu konkretnego na temat TEST'u 16 w e39 nie ma. Wiemy juz, ze temperatura oleju to to nie jest.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na googlu konkretnego na temat TEST'u 16 w e39 nie ma. Wiemy juz, ze temperatura oleju to to nie jest.

Skad taki wniosek? Rozgrzeje kiedys silnik i sprawdze, czy wskazania Testu 16 pokrywaja sie ze wskazaniami miernika analogowego temperatury oleju.

Byc moze, ze w innych niz M5 modelach, temperatura oleju nie jest mierzona. W M5 ma ona wplyw na ograniczenie maksymalnej predkosci obrotowej silnika, jest dodatkowa LEDowa skala sygnalizujaca maksymalny zakres obrotow i klocki wygaszaja sie wraz ze wzrostem temperatury oleju.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieco wyjasni.

http://www.ideaphile.com/bmw/540-obc.html

 

Prawdopodobnie u mnie ta funkcja dziala. Samochod zimuje, ale co pewien czas go uruchamiam i wtedy poobserwuje wskazania tego testu. Wychodzi jednak na to, ze wskazania sa realne.

 

EDIT: oj, psiakosc, mcmt zamiescil wczesniej ten link. Sorki, nie zauwazylem i wyszedl duplikat :oops:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Wybaczcie, że poruszam tak stary temat. W mojej 530d również nie pokazuje wskazań temperatury silnika... wyskakuje tylko "--"... Nie wiem, czy to błąd czy tak ma być...

Przy okazji mógłby ktoś wytłumaczyć o co chodzi w teście nr 12.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Pamietam, ze kiedys dluuugo szukalem ow testu. Tylko M5 ma pomiar temperatury oleju. Mimo wszystko sprawdze.

 

Mój kumpel ma e39 530d z 2000 i ma opcję temperatury oleju w testach. A czy ten czujnik temperatury oleju to nie jest przypadkiem razem z czujnikiem ciśnienia oleju w obudowie filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam duży OBD i w pozycji 16 na wolnych obrotach pokazuje -48 ale po rozgrzaniu silnika w trakcie jazdy( gdy obroty są wyższe) pokazuje skaczące ale w miarę realne wartości. dodam że czujnik temperatury na pewno jest bo po podłączeniu pod kompa np Lunch lub inpa pokazuje normalnie temp. oleju. osobiście uważam że to chyba coś nie tak z zegarami lub ich zakodowaniem.
powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.