Skocz do zawartości

330d Piszczy nawiew


Myga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku dni mam mały problem z nawiewem. Na niższych obrotach zdarza mu się czasem popiszczeć.

 

Nagranie mp3 - trzeba zwiększyć głośność w odtwarzaczu. Nagrywane telefonem.

 

Czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem? Pewnie wystarczy w jakiś sposób przesmarować nawiew

tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I nikt nie wie jak to rozwiazac ? :D

Macanie przyciskow za kazdym razem jak cos pisnie jest irytujace.

To nie maluch zebysmy musieli wszysto rekoma trzymac na okolo zeby nie piszczalo :nienie: :lol:

 

Moze ktos sie juz do tego zabral? Wydaje mi sie, ze sprawa powinna byc banalnie prosta tylko

niechacialbym niczego uszkodzic podczas dobierania sie do tego.

Moze ktos dokopal sie tak daleko naprawiajac cos podobnego w tym rejonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie - Jaki specyfik w spreyu polecacie do przesmarowania łożysk dmuchawy (i nie mam tu na myśli WD-40) - przy niskich temperaturach dmuchawa mi piszczała, natomiast od 0 st. w górę jest cisza...

 

Będę zdejmować plastiki silnika, także przy okazji warto ją naoliwić...może coś os WURTH'a :?:

 

Wurth MULTI chyba nie będzie wysychał tak jak WD-40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
ja to rozbierałem w 136 km i już nic nie piszczy wszystko przeczyściłem i popsikałem WD 40 i jest wszystko dobrze tylko jest troszke rozbierania przy tym ale trudno jak ma nie piszczeć to musicie poświęcić 3-4 godzinki i zrobione powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli psikałeś WD-40 to problem za jakiś czas wróci, gdyż WD-40 paruje - preparat ten nie jest środkiem smarującym samym w sobie, a jedynie służy do "wstępnego" rozruszania itp...

 

Dokładnie...

Ja użyłem preparatu o podobnym składzie co WD-40 tylko o lepszej skuteczności i wytrzymało

od połowy września do teraz... znowu piszczy.

 

Teraz zastosuję olej wrzecionowy z odrobiną nafty, ma to zdziałać cuda podobno :D

 

--

Pozdrawiam

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy widzę że prawie każdy cierpi na tą bolączkę ;/ ale jak smarujecie to to wiatraki na łożysku przy osi ?? bo to piszczenie brzmi jak by pióra ocierały o coś :?

http://images45.fotosik.pl/1880/47dcdecf84842fbc.jpg


http://www.autocentrum.pl/awc/zowik05/bmw-seria-3-2002/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy widzę że prawie każdy cierpi na tą bolączkę ;/ ale jak smarujecie to to wiatraki na łożysku przy osi ?? bo to piszczenie brzmi jak by pióra ocierały o coś :?

 

To piszczą łożyska na 100%.

 

--

Pozdrawiam

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

mam e46 318, nawiew piszczy przy niskich temperaturach, tj. poniżej -5 C. Najgorzej jak odpalam rano, dopiero po tym jak się nagrzeje trochę ustępuje. Jak wyjeżdzam z roboty po tym jak auto stoi 8 h na parkingu ogrzewanym nie ma problemu. Zauważyłem też, ze nie ma właściwie reguły na to piszczenie, raz jest raz nie ma. Piszczy trochę, zwiększę obroty wiatraka, po chwili przestaje. Jak wjadę na jakąś nierówność i jest pierdyknięcie to wtedy potrafi zacząć piszczeć i co ciekawe zmniejsza się podczas chamowania, po zatrzymaniu znowu jest, albo odwrotnie, nic nie piszczy a jak dam w pedał gazu to podczas przyspieszania piszczy coraz głośniej. Zupełnie jakby było wrażliwe na przeciążenia. Byłem ostatnio w serwisie i koleżka stwierdził, ze nic się nie da zrobić, a wymieniali mi filtr kabiny więc mógli to przesmarować czy coś. W zamian za to zaproponował wymianę całego modułu dmuchawy za 2000 zł plus robocizna :shock:

w związku z tym chyba poczekam aż mrozy odpuszczą.

Niestety jest to chyba najbardziej wk....ca rzecz jakiej ostatnimi czasy doświadczałem. Nawet głośnie radio nie pomaga, bo i tak gdzieś w podświadomości słyszę ten cholerny dźwięk...

 

Pozdrawiam wszystkich, jestem tu nowy więc tym bardziej miło dołączyć.

Moje auto kupiłem niecałe 2 miesiące temu i do tej pory chodzę zajarany z bananem na gębie. Rewelacja!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie do jednej z wypowiedzi,tak przestanie piszczec po mrozach,mialem tak rok temu w zime potem nic,a w tym roku troche slabiej,sa tak zwane oleje w sprayu i nie mowie tu o wd40,mowie o oleju w sprayu napewno w polsce bedzie trudniej to dostac ale od czego jest allegro :mrgreen: ,powodzenia
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.