Skocz do zawartości

wymiana głośników (na lepsze) w zwykłym e90 :)


razorjack

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Ciebie "loco" pytanie, po pierwsze to czemu tak dużo za kable? Nawet ceny dobrych/najlepszych kabli, dietz, stinger to okolo 10zł za metr, w zestawach to max 250-300. No nie wiem, może się myle. Nic nie piszesz o kosztach montażu wzmaka, prowadzeniu kabli, może to było wliczone w cene 500zł, jak nie to napisz co to za magiczne kable.

 

Wiązka kabli z kostkami kosztuje tyle, bo to pomysł Blaupunkta Plug'n'Play. Nie wiem, może można to posztukować samemu i zoptymalizować koszty. Trza by zadzwonić do Bafometu. Kosztów montażu nie poniosłem, bo robiłem to sam.

 

Następny wydatek jeśli ktoś nie jest doinformowany to tzw hi-low konwerter - cena od 40 do 350 zł, ale potrzebny jest on tylko wtedy kiedy wzmacniacz nie posiada wejścia wysokopoziomowego-to wejście którym można połączyć wzmacniacz do radia posiadającego wyjście wyłącznie głośnikowe (brak RCA).Czyli jednym słowem seryjne radio z podpiętymi głośnikami podłączymy tylko z konwerterem aby zrobić przejście na czincze do wzmaniacza. achh zakręciłem, ale każy chyba wie ocb.

 

Ten Blaupunkt to ma.

 

No i ostatnie sprostowanie, cena w kraju tego zestawu to 1599. Nigdzie taniej nie mają, albo nawet nie chcą się przyznać, że mieli. Loco, napisałem do tej firmy co Ty kupiłeś, odpisali mi: Audio-System X-ion 200 BMW zawsze był w tej samej cenie - 1599 zł. Ktoś wprowadził Pana w błąd" No więc loco może i Tobie się coś pomyliło?:) z resztą nie dociekam, nie ważne, już jest i tyle, taniej się nie dało. Pozdro.

 

Nic mi się nie pomyliło, mam na fakturze 1370, ale sytuacja rynkowo-marketingowa dotycząca sprzedaży poniżej ceny katalogowej w tej firmie najwidoczniej się zmieniła.

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

System Alpine mozna w niemczech dostac w cenie 300-340 € i w tej cenie sa przednie glosniki i wzmacniacz, suby pozostaja takie jak byly - mozna sobie zakupic inne 200 mm i wymienic, ale sadze ze za 300 euro jest to system jakosci ori HiFi wiec tana alternatywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam podlacze sie pod temat,znalazlem takie ogloszenie

http://allegro.pl/glosniki-hi-fi-hifi-bmw-e83-x3-e60-e61-e87-e90-e91-i3324147939.html

W temacie naglosnienia jestem kompletnie zielony, to prawda co napisal sprzedawa, ze wystarczy zmienic glosniki z ogloszenia na hi fi i bedzie poprawa dzwieku?

Radio posiadam professional bez i drive i zwykle glosniki

Jak wyglada zmiana zwyklych na hi fi

Bardzo dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi byc ori wzmacniacz hi fi od tych glosnikow?

Gdzie sie go montuje/podlacza ;)

 

Ori nie musi być. W oryginalnej wersji wzmacniacz zamontowany jest w bagażniku, po lewej stronie, przy nadkolu (w tym samym miejscu gdzie po prawej stronie jest akumulator). Wzmacniacz siedzi tam w takim specjalnym stelazu (czesc nr 2):

http://realoem.com/bmw/diagrams/e/i/213.png

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=UX31&mospid=51062&btnr=65_1524&hg=65&fg=25

 

Latwiej i szybciej będzie Ci zamontować wzmak w drugim miejscu na to przewidzianym - pod podłogą bagażnika - tutaj:

http://img6.imageshack.us/img6/4615/img1456i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby pod siedzenia wejdą bez problemu (u siebie m.in. wymieniałem subwoofery bazowe na logic7) plug&play. Obudowa w ktorej siedzi glosnik jest taka sama, rozni sie jedynie srednica glosnika - te 20 cm akurat wypelniaja cala obudowe, bazowe są mniejsze (chyba 16 cm, nie pamiętam na 100%). Kodować przy Twoim radiu professional nie trzeba (ew. co do tej kwestii to napisz jeszcze do kolegi prmax zeby sie upewnic). Ja u siebie (początkowo radio prof, bazowe audio) dolozylem zestaw alpine (nowe glosniki w przednie drzwi + tweetery ktorych nie bylo + wzmacniacz którego wcześniej też nie było) oraz wymienilem suby bazowe na logic7, kodowanie na zadnym etapie nie bylo konieczne. Ale ja mam pre-lci wiec może u Ciebie jest jakiś niuans z którego nie zdaję sobie sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przekładka głośników jest prosta, ale dźwięk Ci się nie poprawi bez dołożenia wzmacniacza. W bazowym zestawie audio go nie masz, w hi fi jest.

A ja bym się nie zgodził. Żeby zbytnio nie ingerować w auto wystarczy zakupić głośniki do Logic 7 i to już da bardzo wyraźną poprawę.

Miałem cały zestaw Logic 7 ze wzmacniaczem i tak po kolei dokładałem głośniki najpierw w tylnych drzwiach później przednie i musze stwierdzić że po wymianie samych głośników drzwiowych lub w półce tylnej zależy kto jaki ma model auta zmiana jest ogromna. Dołożenie wzmacniacza dodało jedynie więcej basów mocy i dźwięk przestrzenny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by bylo najlepsze rozwiazanie ;)

Radia nie trzeba kodowac? Wystarcza 4glosniki w drzwi i tweetery zeby czuc roznice?

Glosniki w drzwi logic7 tez maja 10cm jak zwykle?

Nie montowales nic pod siedzenia?

 

4 głośniki: w przednich drzwiach i tweetery - tak, różnica w porównaniu z bazowym zestawem kolosalna, ale do tego jeszcze musisz dołożyć oddzielny wzmacniacz. Z drugiej strony jak odsłuchałem jak brzmi pełny zestaw logic7 to zdałem sobie sprawę jak dużo jeszcze brakuje ;)

 

Głośniki logic7 w drzwi też mają 10 cm.

 

U mnie pod siedzenia wsadziłem właśnie subwoofery z logic7 (głośniki w drzwiach wymieniałem na te z zestawu alpine). Dobrze pod siedzenia podchodzą też plaskie subwoofery Ground Zero (model GZMW Neo 20 cm - http://www.sklep.caraudioteam.pl/ground-zero-gzmw-200neo-plaski-glosnik-niskotonowy-bmw-p-966.html), ale to droższa opcja niż używane suby z logic7.

 

Tu jest porównanie i specyfikacje różnych systemów audio w E87/E9x

 

http://www.e90post.com/forums/attachment.php?s=5921273e08f9a0b3e431c6797b88d1fc&attachmentid=181290&d=1220084387

 

EDIT: musisz jeszcze zwrotnice w drzwi dołożyć żeby Ci średniotonowe i tweetery dobrze grały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Logic 7 wszystko pasuje jak ulał niczego nie trzeba rzeźbić. Wykręcasz stary głośnik podłączasz nowy i gra. Subwoofer możesz dołożyć na końcu jak już będziesz miał wzmacniacz bo podłączeni jest inne. ze wzmacniacza idą 2 kabelki a w zwykłym w kostce masz 4. Wymiana samych średniotonowych + wysokotonowe które trzeba dołożyć znacznie wpłynie na jakość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podłączając się pod temat mam pytanie:

 

Czy jest sens wymieniać tylko głośniki w drzwiach na te z L7, mając opcje hi-fi (676). Czy w takiej konfiguracji będzie wszystko grało lepiej?

 

Nie odsłuchiwałem Hi Fi więc nie mam porównania, wydaje mi się natomiast że przewaga logic7 leży w przestrzenności dźwięku. Jak wymienisz głośniki w przednich drzwiach i zastąpisz Hi Fi tymi z L7 to tego aspektu chyba nie poprawisz w zauważalny sposób. Co innego jakbyś np. dołożył centralny głośnik albo głośniki w podsufitce z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie zakladajac nowego tematu pozwole sobie napisac tutaj.Mam radio buissnes(totalna porażka).Chcialem zalozyc proffesional-dla mnie jest wystarczajace gdyz slucham glownie radia.Czy wystarczy tylko wymienic radio+glosniki proffesional czy trzeba jeszcze dokupywac jakies moduly+kodowanie itp.Jestem absolutnie zielony w tych sprawach wiec prosze o wyrozumialosc.Noi jak odroznic przy kupnie glosniki proffesional od buissnes,gdyz pewno bede kupowal z allegro a tam sprzedawy czesto sie nie orietuja.Z gory dzieki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki i radio to oddzielne sprawy. Jeśli masz bazowy zestaw audio składający się z 6 głośników to one (głośniki) są identyczne przy radiu business i przy radiu professional.

Jeśli chcesz zmienić radio z business na professional konieczne będzie kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczy zmienic tylko radio na professional +kodowanie i mam audio professional?

 

Sprawdź jeszcze (napisz np do prmax; ja tego nie robiłem a nie chcę wprowadzić w błąd) czy nie trzeba zmienić wiązki. Ale przekładka samego radia jeśli nie zmienisz głośników w zasadzie nic Ci nie poprawi. Jak chcesz polepszyć dźwięk to w pierwszej kolejności zmieniłbym głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
nie no kolego mialem 325i z zestawem professional i byla zdecydowana roznica.Pytanie tylko brzmi-czy w zestwie professional sa inne glosniki niz w busines?.

 

W autach E9x systemy audio dzielimy ze względu na źródło dźwięku (typ radia, nawigacji) oraz przetworników (głośników)...

 

Tak więc niezależnie czy masz radio business czy też professional, połączone z bazowym systemem STEREO (6 głośników,) to przetworniki (głośniki) są takie same zarówno dla business jak i pro.

 

Radio bussines od professional, oprócz cech funkcjonalnych ma niższą moc wyjściową, dlatego professional troszkę lepiej gra na bazowym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku też byłem mocno niezadowolony z audio (hifi) w moim, ale po wygłuszeniu, a zwłaszcza po oklejeniu boczków matą bitumiczną, jestem więcej niż zadowolony, system naprawdę daje radę, nawet LaoChe "PW" daje się słuchać na autostradzie w pełnej krasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podłączając się pod temat mam pytanie:

 

Czy jest sens wymieniać tylko głośniki w drzwiach na te z L7, mając opcje hi-fi (676). Czy w takiej konfiguracji będzie wszystko grało lepiej?

 

Nie odsłuchiwałem Hi Fi więc nie mam porównania, wydaje mi się natomiast że przewaga logic7 leży w przestrzenności dźwięku. Jak wymienisz głośniki w przednich drzwiach i zastąpisz Hi Fi tymi z L7 to tego aspektu chyba nie poprawisz w zauważalny sposób. Co innego jakbyś np. dołożył centralny głośnik albo głośniki w podsufitce z tyłu...

 

No na pewno masz rację. Nie chodziło mi jednak o przestrzeń tylko o jakość dźwięku. Ciekaw jestem czy po sugerowanej była by lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chyba zdecyduje sie na wymiane glosnikow-mam zwykle, tylko pytanie bo na allegro sa dostepne hifi oraz L7.

Czy jak wymienie suby pod siedzenia na L7+w drzwi przod i tyl to bedzie znaczacza roznica?musze dokupic wzmacniacz?

I czy bedzie wszystko pasowac? Trzeba cos kodowac? Zmienial ktos, moze podzieli sie opiniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.