Skocz do zawartości

Linka otwierania maski bmw e39


zenek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałem problem z otworzeniem maski z powodu urwanej linki.

Wiem, że temat był już wałkowany, ale ja mam maskę już otwartą. Problem w tym że linka kosztuje 185 zł komplet, a całość muszę wymienić.

Czy istnieją już jakieś zamienniki czy pozostaje tylko ASO lub allegro ( w sumie ceny te same). Może ktoś już opracował patent na naprawę tego tańszym kosztem.

 

Pozdrawiam

Szczesliwego Nowego Roku

Edytowane przez zenek123
BMW "Today, tomorrow, always"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchyl maksymalnie rączkę i zobacz czy nie wystaje pod spodem zerwana linka. Jeżeli tak to być może uda Ci się ją przymocować spowrotem do rączki. Jeżeli nie to czeka Cię wymiana linki (składa się z 3 części) - znajdziesz na forum schemat pokazujący linkę.

 

Pozdrawiam @drian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tą linkę za 30zł wejdź na allegro i zobacz gdzie sprzedają auta na części zadzwoniłem i zapytałem większość z nich nie ma pojęcia ile ona kosztuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a czy mozna ta linke jakos naciagnac bo umnie nie zawsze chce sie otworzyc maska czy jest na to jakis sposób

jedynie przy zamkach możesz linkę naciągnąć

a co do wymiany to ja kupiłem za 2 zł rowerową z hamulca i działa już 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
czesc, urwała mi się linka otwierająca maske w bmw 5, 2001. Byłam u mechanika, męczył sie pół dnia i nic, powiedział ze musze jechac do serwisu bmw! Nie jestem w Polsce więc koszta będą ogromne. Napewno nie urwała się przy plastikowej rączce tylko gdzies dalej. Prosze pomóżcie, może macie jeszcze jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proponuje uważać na zamienniki :nienie: Też miałem urwaną linkę przy rączce otwierania. Chciałem trochę przyoszczędzić i kupiłem za 45 zł jakiś włoski zamiennik (na naklejce pisało że niby pasuje zarówno

do serii 5 jak i 3). Okazało się, że:

- po pierwsze to nie jest linka tylko drut,

- po drugie około 30 cm za długa,

- po trzecie po zamontowaniu i pierwszej próbie użycia urwał się bolec przy rączce otwierania,

- po czwarte bolec na drugim końcu przy użyciu niewielkiej siły też ładnie zsunął się z linki. Masakra :mad2:

Na szczęście nie było problemu ze zwrotem kasy w sklepie. Po tym też zainwestowałem metalową linkę rowerową za 6 zł a opancerzenie wykorzystałem ze starej + dorobiłem drugą końcówke - bolec w miejscu łączenia z druga linką. Nie wiem jak można produkować takie g...no :evil: przez które ludzie tracą tylko czas, pieniądze i nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to przerabialem kilka dni temu. urwala mi sie linka przy raczce do otwierania. poszedlem do sklepu rowerowego kupilem linke za 3pln dluga na 1,4 m i srednicy 1,2mm czyli troche dluzsza jak ori. zrobilem mloteczki na wzor oryginalu ze srob i polutowalem. koszt 3 pln i godzina roboty efekt nowy jak oryginal. wszystko dziala super i za 3pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam. Odgrzeję temat.

Dziś chciałem otworzyć maskę, więc pociągnąłem za dźwignie. Maska się otworzyła, ale czułem że po otwarciu poszła mi dźwignia z lekkością dalej, a więc pękła linka. Ciężko jest tą rączkę odkręcić? Bo pierwsze co to chyba tam warto zajrzeć która linka pękła. Dużo jest rozbierania?

Czy jest to normalne, że zamykam maskę a ona nie chce się zamknąć? Jest niby równo z błotnikami, ale gdy podniosę do góry to się niestety otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze Ci pekla przy raczce, nie dalej jak 3 tyg temu to u siebie przerabialem,

odciagnij raczke maksymalnie, wtedy zobaczysz czy masz tam koniec z drutami, prawodpodobnie od jakiegos czasu trzymala sie tylko na jednym,

z ta maska to nie wiem czy normalne, ale ja jak zerwalem to tez mi sie nie zamykala, dopiero jak zalozylem linke, to przesmarowalem zamki jakim 'szprajem', poskladalem i gra.

 

a propo wymiany tej pierwszej czesci to:

w aucie odkrecasz raczke, odkrecasz osłone pod kierownica, demontujesz podnozek lewej nogi

pod maska, demontujesz puszke filtra przeciwpylkowego, odpinasz delikatnie plastikowe laczenie i linke masz wyjeta, z montarzem sobie poradzisz, pamietaj zebys nie ciagnal za linke tylko za gumowa oslone przy montarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze przerabialem temat urwanej linki.Urwala mi sie przy dzwigni otwierania.Oczywisice kupilem rowerowa i sztukowalem kombinowalem,pilowalem przycinalem,az wkoncu kupilem za 80 zł oryginal i to chyba najlepsze wyjscie jezeli ktos nie lubi druciarstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Moderatorzy

Jak poodkręcasz wszystkie osłony to musisz nim poruszać.Nie pamiętam dokładnie w którą stronę trzeba pociągnąć siedzi on na takim ząbku(spince) który wchodzi w kwadratowy otwór w blasze.Ja na siłę go wytargałem jak nie chciał mi wyjść.Gorzej jest go założyć zapiąć ten ząbek,bo podnóżek jest dość dobrze spasowany i jest ciasno.

Ori linka kosztowała mnie równo 100 zeta.Jest razem z tym plastikiem na rączkę.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.