Skocz do zawartości

E-60 <--> BT - jaki telefon ?


Bolekgt2

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pytania o taki zwyczajny moduł BT w różnych ASO, kończyły się odpowiedziami z zakresu cenowego jaki podałem, "bo to panie jeszcze kabelki, srabelki, antenki, wtyczuszki i w ogole pół auta trzeba rozebrać", a żadnej konkretnej odpowiedzi od kogoś kto już to zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to jedyne chyba rozwiązanie dla super opcji "Autotelefon Professional" jest takie: właśnie odbyłem dłuższa rozmowę z panem z Ery .Trzeba dokupić druga kartę sim do auta (73pln) na ten sam numer, lecz należy pamiętać o jednej rzeczy - odpalając auto musimy wykonać jakiekolwiek połączenie z tel. w aucie(choćby zadzwonić na 602900 do ery) wtedy ta karta będzie miała priorytet i tam będą przychodzić połączenia(jest możliwość choć tego nie wiedział do końca że uruchamiając samochód i tym samym tel.sama przejdzie na prioryted).Również trzeba pamiętać że wysiadając trzeba to samo (tel.gdziekolwiek) zrobić z "komórką".Pytanie do łączących się w pełni przez BT z autem: czy oprócz książki tel. w menu macie też:sms-y, ostatnio wybierane,przychodzące i nieodebrane?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedyne chyba rozwiązanie dla super opcji "Autotelefon Professional" jest takie: właśnie odbyłem dłuższa rozmowę z panem z Ery .Trzeba dokupić druga kartę sim do auta (73pln) na ten sam numer, lecz należy pamiętać o jednej rzeczy - odpalając auto musimy wykonać jakiekolwiek połączenie z tel. w aucie(choćby zadzwonić na 602900 do ery) wtedy ta karta będzie miała priorytet i tam będą przychodzić połączenia(jest możliwość choć tego nie wiedział do końca że uruchamiając samochód i tym samym tel.sama przejdzie na prioryted).Również trzeba pamiętać że wysiadając trzeba to samo (tel.gdziekolwiek) zrobić z "komórką".Pytanie do łączących się w pełni przez BT z autem: czy oprócz książki tel. w menu macie też:sms-y, ostatnio wybierane,przychodzące i nieodebrane?.

 

Miałem to rozwiązanie i nie polecam. Ludzie czasami nie są w stanie się do Ciebie dodzwonić a obsługa Klienta mało może pomóc. Najlepszym rozwiązaniem było wyłączanie komórki na czas używania telefonu w aucie i włączanie jej z powrotem po wysiadaniu. Niestety czasami zapominałem włączyć telefon i były afery ;)

 

Co do telefonów to z pewnością działają bardzo dobrze (audio, ksiazka telefoniczna, top 8, ostatnie połączenia) telefony z Androidem (tzw googlefony) czyli Era G1, HTC Magic, HTC Hero (taki mam) i kilkanaście nowych modeli wchodzących na rynek europejski. Działają też iPhone'y, większość Blackberry i stare Nokie (nie na Symbianie). Osobiście polecałbym coś od google albo iPhone'a.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Do stinger*

Rozumiem że masz/miałeś w aucie oryginalny tel. na kartę i były cyrki.Problem w tym że ta moja instalacja nie połączy się przez BT z niczym innym jak tylko z tym cudem w podłokietniku.Jeśli udało Ci się to obejść tak żeby się łączyć przez BT z innym tel. to napisz jak to zrobiłeś.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Powiem Wam ze nokia E51 super wspólpracuje z bluethotem E60 . Trzeba tylko najpierw połączyć telefon z autem poprzez bluethot , a następnie w menu telefonu wejsc w książke telefoniczną i zrobic taki myk zanzaczyć wszystkie kontakty i skopiować je do katalogu na karte SIM. Wsiąść do auta odpalic auto i cieszyć się całą książką na ekranie monitora Idrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale tak na marginesie jeśli chcecie mieć full compatible telefonu z autem, to polecam Iphone 3g.

 

Kontakty, odebrane, nieodebrane, wybieranie z klawiatury działa!

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale tak na marginesie jeśli chcecie mieć full compatible telefonu z autem, to polecam Iphone 3g.

 

Kontakty, odebrane, nieodebrane, wybieranie z klawiatury działa!

 

Potwierdzam - do tego ładowanie i podłączenie do anteny. Już 1,5 roku korzystam z E60 + Ip3G i 3GS i zero problemów z czymkolwiek - 100% kompatybilność.

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zgadza się Iphone 3G i 3GS zawsze działał mi z każdym BMW w którym miałem BT tzn. X5 E53,X3 oraz E60

Działa wszystko łącznie z książka tel. nie zależnie czy jest na sim czy też w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowszych telefonów nokia N97 mini bardzo dobrze współpracuje z zestawem w E60 .

Oczywiście najpierw trzeba ustalić kod otwarcia i dodać urządzenie w bluetooth. Od tego momentu za każdym razem kiedy opalamy auto telefon łączy się z zestawem .

Co ważne , działa książka adresowa , można więc wybierać numery z książki adresowej .Jest ona aktualizowana za każdym razem kiedy odpalamy auto .

Mała uwaga dla osób , które mają "koleżanki " i zazdrosne swoje kobiety - nie korzystajcie przy nich z tego , bo łatwo sie zamotać i zaliczyć wpadkę jeśli np. wyświetli się jakieś zabronione imię :) Urządzenie zapisuje też wybrane numery , przychodzące numery i to też trzeba brać pod uwagę.

Brakuje mi jeszcze wyświetlania sms'ów na ekranie a może jest już taka opcja ?

Na ekranie , jeśli korzytamy z książki adresowej , wyświetla się nazwa np.Kasia a w nawiasie M , wie ktoś co oznacza to M ? Jest przy każdej nazwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie , jeśli korzytamy z książki adresowej , wyświetla się nazwa np.Kasia a w nawiasie M , wie ktoś co oznacza to M ? Jest przy każdej nazwie .

 

Według mnie typ kontaktu - M - mobile, W - work

 

Ktoś kiedyś pytał, czy HTC HD2 się paruje - tak, nie ma żadnych problemów (poza zjadaniem znaków PL w książce kontaktów...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK, co prawda z N95.

Dodałem aplikację Download Contacts z Nokia.com aplikacja ta była napisana pod zestaw Nokii 616/610.

Jak link zadziała to tutaj:

http://europe.nokia.com/support/product-support/nokia-616-car-kit/car-kit-software

Trzeba zachować kolejność przy instalacji i konfiguracji:

1. usunąć BMW BT paired device z telefonu

2. zainstalować aplikację w telefonie (wskazany autostart aplikacji po restarcie)

3. sparować auto i Nokię

Transfer danych może trwać kilka minut jak macie więcej niż 500 wpisów w książce.

Mogą być kłopoty z polskimi znakami, u mnie upierdliwe było wychodzenie aplikacji na front podczas transferu, może nowa wersja ma to poprawione - nie sprawdzałem.

Powodzenia, mam nadzieję, że zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czesc. Sparowałem dzisiaj Nokię E52 z prof i niestety nie wgrywa sie książka telefoniczna. Z poprzednim tj 6300 wszystko działało bez zarzutu, macie może jakieś doświadczenia w tym temacie? Proszę o info

E60 2009r.

 

 

zgraj numery na karte sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

reasumując

 

skoro z tym ("wyższym" :duh: )

S638A CAR TELEPHONE PROFESSIONAL Telefon samochodowy Professional

kodem wyposażenia nie można korzystać po BT z własnego telefonu, to jaki kod wyposażenia powinien być na liście, żeby móc?

ten?

S633A PREP.MOB. PH. BUSINESS BLUET.INTERF. Instalacja tel. kom. Business

czy jeszcze jakiś inny?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam, czytam i czytam,

 

U mnie Iphone 32GB z telefonem w podlokietniku laczy na chwile i potem rozlacza, a z I-DRIVEM wogole sie nie widzi.

JDM FORGED EVIL 446KM @ FLYWHEEL

http://imageshack.us/g/1/9961312/

JDM EVO 6 TME

http://imageshack.us/g/1/9933589/

JDM V3-LIMITED TYPE R FORGED 2.2860cc STROKER

http://imageshack.us/g/1/9861689/

E63 630i

http://imageshack.us/g/1/10087309/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś odkryłem,że w książce adresowej w bmw pokazuje wpis i numer ( serwisy na głos *7100 ) , którego nie mogę za żadne skarby znaleźć w książce adresowej telefonu( N97). Nie wiem dlaczego tak jest ale bardzo mnie to zdziwiło .

Spotkał się ktoś może z taką sytuacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dołączam się do tematu. Mam w E61 zestaw telefoniczny Profesional z oryginalną słuchawką w podłokietniku. Niestety ani samochód nie widzi iPhone'a 4, ani iPhone samochodu. Podczas parowania wyświetla się kod samochodu, ale na tym się kończy. Czy ktoś ma pomysł jak sparować telefon? Orange nie ma w ofercie drugiej karty SIM, a tej z iPhone'a nie przełożę, bo microSIM przepadnie w czeluściach oryginalnej słuchawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu. Mam w E61 zestaw telefoniczny Profesional z oryginalną słuchawką w podłokietniku. Niestety ani samochód nie widzi iPhone'a 4, ani iPhone samochodu. Podczas parowania wyświetla się kod samochodu, ale na tym się kończy. Czy ktoś ma pomysł jak sparować telefon? Orange nie ma w ofercie drugiej karty SIM, a tej z iPhone'a nie przełożę, bo microSIM przepadnie w czeluściach oryginalnej słuchawki.

 

 

Być może działa to tak, że albo oryginalna słuchawka, albo telefon na BT. Razem nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.