Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem w E90


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zacznijmy od tego, że baterię w pilocie będziesz miał tylko jeśli masz dostęp komfortowy (a.k.a. system bezkluczykowy). W innym wypadku w pilocie jest akumulator, który też da się wymienić, ale jest to trochę trudniejsze. Jeśli masz baterię to tak jak proponują koledzy - dobrze jest ją wymienić. Często zdarza się, że jeśli były kiedyś wymieniane jednocześnie w obu pilotach to padną również jednocześnie. W przypadku gdy nie masz dostępu komfortowego możesz spróbować pojeździć trochę z kluczykiem w stacyjce żeby go doładować.

 

Jeśli to nie pomoże to następnym podejrzanym jest antena. Masz E91, więc u Ciebie znajduje się ona w owiewce nad tylną szybą. Warto też skontrolować stan wiązki przewodów do klapy, gdyż często dochodzi tam do przetarć. Być może masz już uszkodzoną izolację którychś przewodów i niskie temperatury spowodowały kondensację pary i w efekcie zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było to. Jeden z kabelków był przerwany. Po połączeniu wszytko działa poprawnie :)

Dzięki za pomoc :)

Dziwne, że takie dobre auta, a takie nieprzemyślane rozwiązania. To musiało prędzej czy później się zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiązka po prawej stornie klapy odpowiada również za prawidłowe działanie radia, przerabiałem temat.

Radio dobrze obierało jedynie w mieście.

Lutowanie i koszulka termokurczliwa rozwiązała przypadłość.

Pozdrawiam,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że takie dobre auta, a takie nieprzemyślane rozwiązania. To musiało prędzej czy później się zepsuć.

W E46 Touring też są z tym często problemy. Jak widać w E91 nic nie poprawili. Myślę, że po prostu BMW podeszło do problemu od strony księgowej i przewidziało żywotność tych połączeń na około 7 lat. Po tym czasie założono, że auto i tak trafi na złom lub do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

mam problem z kluczykiem, prawdopodobnie jest rozładowany. ( wersja nierozbieralna ). Po dłuższej jeździe, postoju z zapłonem kluczyk działa normalnie, jednak po kilku krótszych podjazdach rozładowywuje się i auto można zamknąć tylko normalnym kluczem. Jest możliwość zmiany akumulatora w kluczyku , czy rozkoduje się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest trochę inny problem, mianowicie nie otwiera się zamek w drzwiach pasażera zarówno z pilota jak i z przycisku. Stało się to ot tak, nagle bez wyraźnej przyczyny. Rozebrałem drzwi, sprawdziłem połączenia i są ok. Błędów nie ma. Już myślałem, że silniczek padł i trzeba zamek wymienic ale... Pewnego razu, po naciśnieciu otwierania w pilocie otworzyły się wszystkie drzwi (pasażera też) oprócz kierowcy. Nie chciały się też wszystkie zamknąć. Okazało się, że bezpiecznik padł i po jego wymianie wszystko wróciło do "normy", czyli zamykają się wszystkie drzwi ale otwieraja się oprócz pasażera. Jak doczytałem, sytuacja z przepaleniem bezpiecznika wymusiła awaryjne otwarcie drzwi (?), co oznacza, że zamek jest sprawny.

Macie jakiś pomysł, co dalej?

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam problem z centralnym zamkiem w moim aucie bmw e93r, klucze piloty jakby słabiej zaczęły działać,jakby baterie osłabły a teraz wcale nie mogę zamknąć/ otworzyć auta z pilota.Czy to możliwe aby dwa klucze padły,dodam ze centralny działa jak zamykam przyciskiem w aucie lub przekręcam grotem w zamku ,bezpieczniki wszystkie sprawdzone są ok.Z tego co się orientuje nie ma możliwości wymiany baterii w pilotach.Czy ktoś miła podobny przypadek? Edytowane przez krzych81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Do wymiany antena diversity ( tzw wzmacniacz antenowy ), poszukaj na allegro i wymień

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany antena diversity ( tzw wzmacniacz antenowy ), poszukaj na allegro i wymień

Dzięki za pomoc ,powiedz w którym miejscu ona u mnie się znajduje?czy po wymianie trzeba cos kodować? Nie mam pojęcia gdzie jej szukać czy chodzi o tą część http://allegro.pl/bmw-e93-cabrio-wzmacniacz-antenowy-antena-6968649-i5068969508.html

Z gory dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zabiorę sie za szukanie tego wzmacniacza diversity,jednak wydaje mi sie ze nie znajduję sie on w słupku tak piszecie tylko gdzieś niżej tak jak na rysunku

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=WN71&mospid=50172&btnr=65_1769&hg=65&fg=30&lang=pl

W słupku są wzmacniacza am/fm,diversiti to element nr 5 zobaczę może coś się rozłączyło,sprawdzę połączenia i okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie normalnie się wymienia od tego trzeba zacząć a jak nie pomoże to jak kolega wyżej pisał.

Z tego co wiem w moich kluczach nie ma możliwości wymiany baterii, no ale umnie dwa przestały działać jak by bateria padła w jednym to drugi by zadziałał chyba że taki zbieg okoliczności i dwa klucze padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mialem dokladnie tak samo jeden kluczyk przestal dzialac to ziąłem drugi i tamten też nie działał rok leżał w szufladzie i padł. Po wymianie baterii obydwa działaja.

Teraz dopatrzylem sie ze bateria jest chyba tylko jak mamy dostęp komfortowy.

http://autoconsignmentofsandiego.com/images/BMW_Comfort_Access_Key.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopatrzylem sie ze bateria jest chyba tylko jak mamy dostęp komfortowy.

Dokładnie - było już o tym na forum. Bez dostępu komfortowego kluczyk ma niewymienny* akumulatorek, który ładuje się podczas pobytu klucza w stacyjce. Kluczyk z dostępem komfortowym jest po to, żeby nie trzeba było go wkładać do stacyjki, więc musi mieć niezależnie wymienne źródło zasilania, czyli bateryjkę pastylkową typu CR2032.

 

* wg BMW. W praktyce można kluczyk rozkroić i wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do wymiany antena diversity ( tzw wzmacniacz antenowy ), poszukaj na allegro i wymień

Dziękuje za chęć pomocy,niestety z tym diversity to nie prawda ,nie odpowiada

on za centralny zamek w BMW e93 element w real OEM nr 5 nie ma on nic wspólnego z działaniem zamka z pilotów.a mało brakowało i juz bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jak w temacie, pilot jest martwy. Mam tylko jeden kluczyk do auta, niestety nie działa w nim pilot. Auto normalnie odpala, nie działają tylko funkcje pilota, czyli zamykanie, otwieranie, otwieranie klapy. Zamek centralny wygląda na sprawny bo po naciśnięciu guzika zamykania wewnątrz auta, wszystkie drzwi i klapa się zamykają.

 

Wszelkie pomysły diagnostyczne mile widziane.

 

 

Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie ale wydaje mi się, że w tym samym momencie co pilot, padło radio FM w aucie i nie mogę otworzyć szyby w klapie z guzika. Wiem o pękających przewodach w klapie, dlatego całość rozebrałem, wycieraczkę wyjąłem, osłony zdemontowałem a szybę otworzyłem rozbierając jej zamek. Czytałem o uszkodzeniach guzika otwierającego szybę, ale wydaje mi się, że u mnie mikrostycznik w nim wbudowany jest sprawny bo po wpięciu miernika w wychodzące z niego przewody zmienia się opór. Sprawdzałem, przewody idące do zamka szyby, są 4 w kostce, na jednym jest Masa, na drugim stałe 12V na trzecim 8,9V a na czwartym 0,25V.

 

Mam interfejs DCan, więc może mógłbym coś zdziałać Inpą lub Disem gdyby ktoś podpowiedział jakiś punkt zaczepienia.

Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.