Skocz do zawartości

[e90] Z czy bez iDrive?


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no tak tylko 8 tys. piechotą nie chodzi :roll: i nie wiem czy sie opłaca bo później może dało by się to taniej założyć tylko no właśnie nie wiem czy jest taka możliwość więc się pytam...

 

a w tym aucie z iDrive jest navi prof czy business?

generalnie z dokladaniem Idrive jest ten problem ze wlasciwie cale auto trzeba rozbierac (wymiana deski, tunela srodkowego, montaz anteny do navi itp itd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj z iDrive. Potem już nie zamontujesz :) Będziesz musiał dać minimum 5 000 jak będziesz chciał mieć to zrobione cycuś glancuś, i na dodatek całe auto rozbebeszane, zmienianą deske itd. Jeśli jest Professional to bierz z iDrive, a jak by to tak jeszcze był CIC ( od '09 ) to już miód malina :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym mogę rozpoznać czy iDrive jest business czy profesional?

chyba faktycznie zaoszczędzę sobie kłopotu jeśli to faktycznie miało by puźniej i tak wynieść te 5 tyś. i do tego rozbebeszać auto żeby jeszcze jakiś świerszcz się potem wkradł brrrr..

dzięki wam za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!! wiec tak navi buissnes to ma mniejszy ekran... a professional ma wiekszy szerszy i taki który lepiej "wypełnia" daszek...

A co do wyboru z navi czy bez.... Gościu bierz z navi bez zastanowienia!!! ja kupiłem bez bo myslałem aaa po co mi to... i teraz żałuje.... :(

wiec śmiało kup z navi :) kolejna sprawa to taka że nawet jak jest navi buissnes to wymiana na profesional czy nawet ten CiC to mniejszy problem niz Montaż navi do auta bez "fabrycznej mozliwości" (są oczywiscie nie fabryczne mozliwosci hihi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli stac cie wydac 8tys pln na taki gadget jak iDrive, to oczywiscie bierz z i-Drive. Dokladanie i-Drive pozniej jest bez sensu, gdyz te 5tys pln to wg mnie minimum i to na czesciach z 2reki, poza tym bedziesz musial znalezc warsztat znajacy sie na programowaniu auta, aby to wszystko ladnie zgrac.

Odpowiedziec musisz sobie sam czy wydanie 8tys pln nie stanowi problemu dla ciebie.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!! wiec tak navi buissnes to ma mniejszy ekran... a professional ma wiekszy szerszy i taki który lepiej "wypełnia" daszek...

A co do wyboru z navi czy bez.... Gościu bierz z navi bez zastanowienia!!! ja kupiłem bez bo myslałem aaa po co mi to... i teraz żałuje.... :(

wiec śmiało kup z navi :) kolejna sprawa to taka że nawet jak jest navi buissnes to wymiana na profesional czy nawet ten CiC to mniejszy problem niz Montaż navi do auta bez "fabrycznej mozliwości" (są oczywiscie nie fabryczne mozliwosci hihi )

 

Witam.

Moze i problem mniejszy ale koszty kolosalne i moim zdaniem nie warte tego zabiegu :mad2:

Niedawno dzwonilem do BMW Smorawinski z zapytaniem typu....co mam zrobic aby moja navi buissnes miala widok mapy a pani odpowiedziala....wymienic na professional a koszt to ok.20000pln :duh: i jeszcze im sie nie zdarzylo aby sie ktos zdecydowal na taki zabieg!!! :mad2: takze bez komentarza :D

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dzwonilem do BMW Smorawinski z zapytaniem typu....co mam zrobic aby moja navi buissnes miala widok mapy a pani odpowiedziala....wymienic na professional a koszt to ok.20000pln :duh:

 

 

Ja mam navi buissnes i jest bardzo zadowolony, może nie ma tyle gadżetów co professional ale i tak sprawia radość samo kręcenie i przeskakiwanie z funkcji na funkcje na wyświetlaczu :norty:

 

Co do mapy ja mam model 08' i działa mi cała nawigacja, pokazuje mapę z trasą, obok strzałka jak skręcać, położenie i pani mówi co mam robić w danym momencie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dzwonilem do BMW Smorawinski z zapytaniem typu....co mam zrobic aby moja navi buissnes miala widok mapy a pani odpowiedziala....wymienic na professional a koszt to ok.20000pln :duh:

 

 

Ja mam navi buissnes i jest bardzo zadowolony, może nie ma tyle gadżetów co professional ale i tak sprawia radość samo kręcenie i przeskakiwanie z funkcji na funkcje na wyświetlaczu :norty:

 

Co do mapy ja mam model 08' i działa mi cała nawigacja, pokazuje mapę z trasą, obok strzałka jak skręcać, położenie i pani mówi co mam robić w danym momencie :cool2:

Masz wersje juz po lifcie stad widok mapy w navi buissnes,wczesniej byly tylko strzalki(ja taka mam :cry2: ),masz tez juz inny wyswietlacz-takich rzeczy nie ma w modelach z 2006 roku :cry2:

pozdrawiam

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jest mój pierwszy post na tym zacnym forum, więc witam Was Panowie (i Panie jeśli są ;))

 

Kupiłem ostatnio pierwsze auto ze stajni BMW, tzn E70 2007, i mam zagryche z pokrętłem od iDrive, tzn. nie działa mi "obracanie pokrętłem", musze przekręcić ok 13 razy pokrętło w prawo żeby przeskoczyło po jedną wartość w prawo, natomiast w lewo szybciej przeskakuje ale "nie płynnie", i np. gdy cofam się do wyższego menu lub cofam sie do listy naciskając MENU to pokrętło po jednym obrocie w lewo przelatuje do samej góry. Więc nie ma mowy o ustawieniu nawet daty czy godziny bo można oszaleć.

Co by to mogło być???? Czy np rozbieranie i czyszczenie pokrętła ma tutaj sens czy odrazu umawiać się na serwis???

 

Auto kupiłem walone, z przodu i była rozbierana deska, aktualnie nie działa mi TYLKO to pokrętło i panorama dach więc już nie wiele... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam panowie jeśli masz zmieniarke to nie masz systemu czytania mp3 bo i poco zmieniarka i czytnik mp3 w profesjonalu jest czytnik Cd-i dvd ja mam model z roku 2006 czyta mi mp3 a na dolnym czytniku dvd czyta mapę navi i prawdopodobnie filmy w systemie dvd ale próbowałem i nic a Niemiec mi mówił ze można oglądać filmy ale jak. Jeśli masz jakies pytania to ci dam telefon od szpeca w tej dziedzinie mi przerabial soft w E-46 Navi w passacie i teraz w e-90 czyscił laser i instalowal mi płyte z nową mapom Polski super chodzi tylko szkoda ze u nas nie ma systemu TMC..Pozdrawiam..Apropo oleju BMW zaleca 0w30 sport castrol..Powodzenia.. :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem mialem tylko raz problem z iDrivem gdy zostawilem auto na sloncu (okolo 30kilku stopni e cieniu :duh: ) nie byl to dobry pomysl ale nie mialem jeszcze garazu (budowal sie :D )

Nie moglem nic wlaczyc w ustawieniach, ani sterowac, dopiero po ostudzeniu samochodu

W kolejne upaly zakrywalem konsole bluza :lol: i pomoglo

pozdrawiam

Lepiej zapnij pasy, bo mozesz nie wrocic z trasy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dwa razy ostatnio zdarzyło się że wyłączył sie cały idrive w czasie jazdy.. ;/ zaraz potem sam zastartował od nowa ale troche mnie to martwi..
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi dwa razy ostatnio zdarzyło się że wyłączył sie cały idrive w czasie jazdy.. ;/ zaraz potem sam zastartował od nowa ale troche mnie to martwi..

 

 

Mnie też przytrafiła się taka sytuacja, ale wszystko działa ok. Także cholera wie o co chodziło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam...

Koledzy czekam aktualnie na auto które ma taka konfiguracji...

 

Wyposażenie

 

Składanie Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAVU31060KY16612

Kod typu VU31

Typ 320D OL (EUR)

Typoszereg E E91 ()

Seria 3

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M47/T2

Pojemność skokowa 2.00

Moc 120

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor SPARKLING GRAPHITE METALLIC (A22)

Tapicerka STOFF FLUID/ANTHRAZIT (ALAT)

Data prod. 2006-02-16

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S200A DIESELPARTIKELFILTER Filtr cząstek stałych

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S386A DACHRELING Reling dachowy

S417A SONNENSCHUTZROLLO HINTERE TUERSCH. Roleta przeciwsłoneczna drzwi tylna

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control z tyłu (PDC)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS System nawigacji Business

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Główny wyłącznik akumulatora

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S2BFA LM RAEDER DOPPELSPEICHE 154 Obr. BMW, st. le. podw. spr. 154

S4AGA INTERIEURLEISTEN TITAN MATT Listwy wewnętrzne tytanowe matowe

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

Czy ktoś może mi powiedzieć czy ja tez mam DVD i czy dwa czytniki i gdzie ich szukać poza tym który widać na konsoli centralnej....

Wiem pytania zabawne ale jak się czeka na auto i nie można go zobaczyć w tym czasie bo stoi gdzieś w salonie.... Chciałbym się najwiecej dowiedzieć już teraz.

I może jak czytałem jest szansa na film DVD obejrzeć?

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam panowie jeśli masz zmieniarke to nie masz systemu czytania mp3 bo i poco zmieniarka i czytnik mp3 w profesjonalu jest czytnik Cd-i dvd ja mam model z roku 2006 czyta mi mp3 a na dolnym czytniku dvd czyta mapę navi i prawdopodobnie filmy w systemie dvd ale próbowałem i nic a Niemiec mi mówił ze można oglądać filmy ale jak. Jeśli masz jakies pytania to ci dam telefon od szpeca w tej dziedzinie mi przerabial soft w E-46 Navi w passacie i teraz w e-90 czyscił laser i instalowal mi płyte z nową mapom Polski super chodzi tylko szkoda ze u nas nie ma systemu TMC..Pozdrawiam..Apropo oleju BMW zaleca 0w30 sport castrol..Powodzenia.. :) :)

 

Na dolnym czytniku czyta też MP3 z DVD. Przydatne, bo ja np. większość mp3 mam zarchiwizowane na płytach DVD. Niemiec Cię chyba kłamał bo skoro nie odtwarza Ci filmów z DVD to znaczy, że nie masz takiej funkcji. Nie ma tam cudów żadnych żebyś nie wiedział jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Gdzie znajdę informacje o montowanych Idrive i ich funkcjach? Czy wszystkie mają lepsze audio jak jest to w BMW Profesionall, czy audio Profesionall wiąże się automatycznie z większym ekranem? Nie zależy mi na nawigacji ponieważ nic dokładniejszego nie ma od map w telefonie, a wolę lepsze audio + bluetooth i audio w aucie jako zestaw głośnomówiący jak podobno ma to BMW Profesionall.

 

Proszę o szybką pewną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Audio nie ma chyba związku z nawigacją, a na pewno nie HiFi. Nie wiem jak HiFi Professional zwane potocznie Logik 7, ale zwykłe HiFi występuje również w E90 w ogóle bez nawigacji. Dowolna nawigacja może również występować z najprostszym systemem audio, więc w tę stronę na pewno nie ma zależności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A gdzie tu porównanie Business do Professional'a?

 

Różnice w radiach bez nawi:

 

Radio BMW Business CD

4-kanałowy wzmacniacz, antena typu diversity, wejście Aux-In, funkcja wyszukiwania stacji, odtwarzacz płyt CD, sześć głośników ( 4 głosniki wysokotonowe i 2 centralne głośniki niskotonowe pod fotelami przednimi), automatyczna regulacja głośności

Radio BMW Professional

zakres funkcji jak w BMW Business CD, ponadto dekoder plików MP3

 

Różnice w radiach z nawi:

 

Wszystko tak jak w radiach bez nawi i ponadto:

 

System nawigacyjny Business

(z doma tunerami , napędem DVD, kontrolerem iDrive i dekoderem plików MP3). Trasa wyświetlana jest w postaci strzałek na 6,5-calowym wyświetlaczu graficznym

System nawigacyjny Professional

(z doma tunerami , napędem CD i DVD, kontrolerem iDrive i dekoderem plików MP3), 8,8-calowy wyświetlacz graficzny ze wskazaniem mapy lub strzałek

 

Trochę późno ale lepiej niż wcale :8)

I może komuś innemu się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.