Skocz do zawartości

INPA - zbiór problemów


Rekomendowane odpowiedzi

Głupie będzie to co teraz napisze, ale na prawdę nie wiem co wpisać w szukajkę żeby znaleźć to czego szukam :oops: Jedyne co znalazłem to program z tego wątku a mianowicie "prg_decrypt" i to nie wiem jak się nim obsłużyć :D . Wziąłem przykładowy plik z C:\EDIABAS\Ecu tam jest pełno plików *.prg otworzyłem w notatniku i wkleiłem fragment, a otrzymałem jeszcze większe krzaczki :oops: Czy to jest ten program o którym mówiłeś czy chodziło o jakiś szczególny edytor HEX?? Dzięki za cierpliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Głupie będzie to co teraz napisze, ale na prawdę nie wiem co wpisać w szukajkę żeby znaleźć to czego szukam :oops: Jedyne co znalazłem to program z tego wątku a mianowicie "prg_decrypt" i to nie wiem jak się nim obsłużyć :D . Wziąłem przykładowy plik z C:\EDIABAS\Ecu tam jest pełno plików *.prg otworzyłem w notatniku i wkleiłem fragment, a otrzymałem jeszcze większe krzaczki :oops: Czy to jest ten program o którym mówiłeś czy chodziło o jakiś szczególny edytor HEX?? Dzięki za cierpliwość.

 

Tak mowilem o "prg_decrypt". Ladujesz do niego dowolny *.prg i wciskasz dekoduj. Po prawej stronie beda krzaczki a pomiedzy cenna zawartosc. Ta wersja umozliwia wglad w tego rodzaju pliki. Ale nie daje mozliowsci bezposredniej ingerencji. Musisz to za kodowac i recznie podstawic w pliku uzywajac Hex edytora.

Udostepnilem tylko beta wersje programu. Obecnie posiadam soft ktory potrafi kodowac/dekodowac bez edycji specjalnego edytora HEX. Ale tym softem napewno nie podziele sie publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nerwus za cierpliwość i odpowiedź. Ja już rozgryzłem tłumaczenie skryptów, jeszcze tylko powalczę z tłumaczeniem błędów. Na dowód coś nad czym walczyłem dzień - przetłumaczony skrypt do silnika M47 DDE3.0 oto link:http://rapidshare.com/files/426869627/dde30.rar Edytowane przez trandolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzięki nerwus za cierpliwość i odpowiedź. Ja już rozgryzłem tłumaczenie skryptów, jeszcze tylko powalczę z tłumaczeniem błędów. Na dowód coś nad czym walczyłem dzień - przetłumaczony skrypt do silnika M47 DDE3.0 oto link:http://rapidshare.com/files/424883866/dde30.rar

 

No to fajnie. Same tłumaczenie skryptów diagnostycznych nie jest jakoś specjalnie nie bezpieczne. Samych bledow nie ma co tlumaczy. Ci co wiedza o co chodzi poradza sobie z wersja eng a Ci co nie wiedza zakreca sie wiecej majac PL odpowiednik. Trzeba bedzie szukac wtedy po nr bledu. Najlepsza opcja to tlumaczenie bledow w postaci listy/xls podzielonej na sekcje sterwonikow. Spis bledow mozesz wyjac tool32 wiec nic nie trzeba hakowac.

Jeżeli traktujesz sprawę poważnie i chcesz podzielić wynikami to mogę pomoc.Mam częściowo napisany automatyczny de-kompilator dla skryptów INPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł nerwus, jeśli można wyciągnąć całą listę błędów z poszczególnych sterowników to było by super! Można wtedy stworzyć plik/listę/bazę danych - tłumaczącą numery błędów bądź nazwy po angielsku na znaczenie tych błędów po polsku! Oczywiście sam plik-baza to już bardzo wiele, wystarczy wtedy napisać niewielki program bądź skrypt w php ułatwiający wyszukiwanie znaczeń błędów chociażby po numerze. Wszystko fajnie brzmi, tylko nie wiem czy sam bym to udźwignął :D Zdaję sobie sprawę, że wymaga to dużego wysiłku i sporo czasu, a chcąc zrobić to dobrze trzeba by mieć w tej bazie zawarte wszystkie modele BMW, a tu trzeba więcej osób do takiego projektu. Lecz mógłbym się podjąć stworzenia takiego pliku chociażby dla modelu E46. Oczywiście wynikami dzielę się na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dla tych którzy maja problem z pustym katalogiem /cfgdat. http://rapidshare.com/files/413737474/CFGDAT.rar.html zawartość należy wypakować do wspomnianego folderu.

 

nerwus: przeciez to sa niekompletne pliki dla ~\cfgdat.

 

Ile mam Ci zapłacić, żebyś udostepnił wszystko kompletne potrzebne do uruchomienia tego oprogramowania w wersji angielskiej dzialajacej (dla e39 M57) ?

(interfejs mam - hardwareu nie potrzebuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Przecież inpa 9.0.7 działa poprawnie. Często podpinam M57 i dis i inpa wszystko wykrywa. Pare razy też już instalowałem te wszystkie programy pod bmw i nigdy nie było problemu ani żadnych brakujących plików. A wszystko z linków z forum i chyba nawet wszystkie Nerwusa :)

Więc polecam jeszcze raz dokładnie wszystko pobrać i przeczytać/obejrzeć(bo są i filmiki) a na pewno E39 będzie można spokojnie diagnozować :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dla tych którzy maja problem z pustym katalogiem /cfgdat. http://rapidshare.com/files/413737474/CFGDAT.rar.html zawartość należy wypakować do wspomnianego folderu.

 

nerwus: przeciez to sa niekompletne pliki dla ~\cfgdat.

 

Ile mam Ci zapłacić, żebyś udostepnił wszystko kompletne potrzebne do uruchomienia tego oprogramowania w wersji angielskiej dzialajacej (dla e39 M57) ?

(interfejs mam - hardwareu nie potrzebuję)

 

INPA nie ma tajemnic. Na forum są wszystkie odpowiedzi :search (nieodpłatnie):

Link jest sprawny i zawiera wszystko czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ściemniacie.

Już 3-cią wersje INPY sciagnalem z netu, bodajze takze od nerwusa - w każdej jest to samo.

 

Dobra - ręcznie zaaplikowalem plik e39.eng, sciagnalem tez inpa.ini w ktorej raczyło uruchomić w graficznym interfejsie zbiór modeli, etc.

Ale wchodzę w e39, i jakas podgrupę i wyskakuje błąd: "Error compiling script file"

 

o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Coś mi ściemniacie.

Już 3-cią wersje INPY sciagnalem z netu, bodajze takze od nerwusa - w każdej jest to samo.

 

Dobra - ręcznie zaaplikowalem plik e39.eng, sciagnalem tez inpa.ini w ktorej raczyło uruchomić w graficznym interfejsie zbiór modeli, etc.

Ale wchodzę w e39, i jakas podgrupę i wyskakuje błąd: "Error compiling script file"

 

o co kaman?

 

Poczytaj co pisałem na forum masz wszystko odpowiedzi na dokładnie taki sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalem do schematu na bazie ktorego zbudaowany jest fejs nerwusa, i tam jest dokladnie okreslone jaki ma byc scalak - MAX232ACWE - to 'ACWE' jest istotne.

 

Litery na koncu oznaczenia scalaka (ACWE) to rodzaj obudowy + przeznaczenie (zakres temperatur), nie ma zatem żadnego znaczenia.

Musiales jakos niefartownie tamte uszkadzać (kolejnosc podłączeń np.)

 

 

Poczytaj co pisałem na forum masz wszystko odpowiedzi na dokładnie taki sam problem.

 

Schowaj się z taką pomocą.

Uparłem się, że nie dostaniesz ani złotówki ode mnie i w końcu osiagnałem cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ar_w i jak sobie poradziłeś z tą INPA ? Ciekaw jestem bo ludzie mają jakieś takie dziwne problemy kiedy ja nigdy takich nie miałem.

Ar_w na forum naprawdę jest wszystko co Ci potrzeba a że Nerwus ma interfejsy to cóż... każdy może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Poczytaj co pisałem na forum masz wszystko odpowiedzi na dokładnie taki sam problem.

 

Schowaj się z taką pomocą.

Uparłem się, że nie dostaniesz ani złotówki ode mnie i w końcu osiagnałem cel.

 

Dla tych którzy maja problem z pustym katalogiem /cfgdat. http://rapidshare.com/files/413737474/CFGDAT.rar.html zawartość należy wypakować do wspomnianego folderu.

 

nerwus: przeciez to sa niekompletne pliki dla ~\cfgdat.

 

Ile mam Ci zapłacić, żebyś udostepnił wszystko kompletne potrzebne do uruchomienia tego oprogramowania w wersji angielskiej dzialajacej (dla e39 M57) ?

(interfejs mam - hardwareu nie potrzebuję)

 

Kolega masz napisane na poprzedniej stronie, że wszystko jest za darmo na forum. Nie wiem czemu wyskakujesz z prywatna opinia na mój temat. Nie znasz mnie to nie osadzaj. Nie zapomnij że piszesz w temacie który założyłem by za darmo pomagać w problemach z INPA.

Wszędzie widzisz spisek dziejowy.

 

Coś mi ściemniacie.

Już 3-cią wersje INPY sciagnalem z netu, bodajze takze od nerwusa - w każdej jest to samo.

 

Dobra - ręcznie zaaplikowalem plik e39.eng, sciagnalem tez inpa.ini w ktorej raczyło uruchomić w graficznym interfejsie zbiór modeli, etc.

Ale wchodzę w e39, i jakas podgrupę i wyskakuje błąd: "Error compiling script file"

 

o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam podobny problem jak kolega parę postów wyżej.

Gdy chcę podłączyć się do silnika, dostaję komunikat:

 

"Requested control unit: 'D50M47B1, D50M47A/V1.04,D50M47A0/V0.03,DDE50K47/V0.75' not found.

Control unit found: 'D60M47A0'.

Program will be stopped!"

 

VIN-WH70701; X3 E83 Facelift, SAV 2.0d (M47N2), 2007.08; w gnieździe nie mam obsadzonych pinów 6 i 14 (to apropo CAN); wersja-10.0.4

Reszta modułów działa, nie mogę się tylko połączyć z silnikiem.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz w notatniku plik (katalog z INPA)/CFGDAT/E83.ENG lub plik E83.GER w zależności jaki język używasz. W pliku tym znajdź taki fragment:

[ROOT_MOTOR]
DESCRIPTION=Engine
ENTRY=  D50M47,DDE 5.0  for M47 new,
ENTRY=  D50M57,DDE 5.0  for M57 new,

 

Dodaj pod nim taki wpis:

ENTRY=  DDE6M47,Moj silnik DDE60,

 

Plik zapisujesz i sprawdzasz czy został poprawnie zapisany, po wszystkim ten fragment wyglądać powinien tak:

[ROOT_MOTOR]
DESCRIPTION=Engine
ENTRY=  D50M47,DDE 5.0  for M47 new,
ENTRY=  D50M57,DDE 5.0  for M57 new,
ENTRY=  DDE6M47,Moj silnik DDE60,

 

Sprawdź czy wtedy zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z INPą nie mogę zakodować wtrysków w e46 M47N 2003r DDE5.0

INPA wywala błędy.

 

Wersja INPY:

http://zapodaj.net/5075c087db9b.jpg.html

 

Pierwszy błąd:

http://zapodaj.net/8499e49439d6.jpg.html

 

Wchodzę w IMA F3

http://zapodaj.net/32e3bb60c1b0.jpg.html

 

Wywala błąd:

http://zapodaj.net/6065689d6cef.jpg.html

 

Przy naciśnięciu TAK pojawia się:

http://zapodaj.net/f9dee20fc216.jpg.html

!

I nic więcej nie mogę zrobić, przy naciśnięciu NIE INPA się rozłącza. Wie ktoś dlaczego wali mi takie błędy, bo już nie mam siły do tej INPY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

u mnie INPA nie może się połączyc z e90. zarówno przy functional jobs, airbags, engine wyskakuja błedy typu:

 

Variant checking

 

Group file: D_SIM

 

IFG-0018: INITIALIZATION ERROR.

 

Program will be stopped

 

lub "..malfunction possible" instalacje przeprowadziłem zgodnie z instrukcją, port COM ustawiony na COM1. Ktoś wie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.Posiadam INPA 5.00 EDIABAS 6.4.7.Przy podlaczaniu e-39 smiga wszystko bez problemu,ale przy e-60 nie laczy sie z silnikiem i jeszcze z paroma modulami.Czy musze instalowac nowsza wersje Inpy.Wyskakuje mi blad D motor0012 IFH-0018 initialization error.Dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.