Skocz do zawartości

INPA - zbiór problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Tak też myślałem, tylko pytanie co mogę z tym zrobić ???
  • Odpowiedzi 187
  • Wyświetleń 101,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
Wybierz dde 3.0 dla M47 a nie dde 5.0 dla M47 new i tyle.
Opublikowano
No tak tyle że w mojej INPI`e jest tylko dde 5.0
Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu

Napewno masz i inne skrypty. To ze ich nie widac to inna sprawa. Moga byc dostepne jedynie w jednym jezyku.

 

Przejdz do C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT i wrzuc tutaj zawartosc pliku e46.eng/ger w zaleznosci jaka wersje jezykowa uzywasz.

 

Powiem jak dodac wpisy zebys mogl zobczyc inne sterowniki.

Opublikowano
Dzięki kolego wyedytowałem ten pliczek , wystarczyło usunąć w nim znacznik ";" przed ENTRY= DDE30,DDE 3.0 for M47, INPA pokazuje wszystko, nie mogę teraz sprawdzić tego pod Bunią , ale napiszę później czy już wszystko OK. PZDR.
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć Panowie,

ja mam problem z łączeniem się INPĄ do silnika E46 330d (M57N), wybieram DDE 5.0 i dostaje błąd.

Czyżby brakowało jakiegoś skryptu?

Gdzie mogę znaleść informacje jak dodawać/edytować skrypty?

Czy jest jakaś angielska dokumentacja do INPY?

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
Cześć Panowie,

ja mam problem z łączeniem się INPĄ do silnika E46 330d (M57N), wybieram DDE 5.0 i dostaje błąd.

Czyżby brakowało jakiegoś skryptu?

Gdzie mogę znaleść informacje jak dodawać/edytować skrypty?

Czy jest jakaś angielska dokumentacja do INPY?

 

O dodawaniu masz w dokumentacji INPA. Wszystko masz na dysku po instalacji INPA.

O edytowaniu nie masz co myslec bo skrypty sa skompliowane w jak narazie nie widzialem zadnek dekompilatora do skrytpow.

Jedyna rzecz to tool ktory wystawilem na forum on umozliwia drobne zmiany w skompilowanych skryptach. Ale zadnej dokumentacji nie robilem do niego.

Opublikowano

Ok,

szukałem ale niestety cała dokumentacja jest po niemiecku :(

Mam następujący błąd jak probuje diagnozować silnik:

 

http://skrzypek.it/photos/public/INPA/INPA_D50M57_error.png

 

Any ideas?

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
Ok,

szukałem ale niestety cała dokumentacja jest po niemiecku :(

Mam następujący błąd jak probuje diagnozować silnik:

 

http://skrzypek.it/photos/public/INPA/INPA_D50M57_error.png

 

Any ideas?

 

Masz nie supportowana wersje sterownika.

 

Dokumentacja jest w jezyku eng rowniez. Sprawdz dokladnie i w INPA i EDIABAS.

Opublikowano

Ok, czyli sterownik w moim aucie nie jest supportowany przez skrypt, który jest w INPIE?

Powinienem wgrać nowy skrypt (i gdiześ go zarejestrować) czy podmienić instniejący: C:\INPA\SGDAT\D50M57.IPO ??

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
Ok, czyli sterownik w moim aucie nie jest supportowany przez skrypt, który jest w INPIE?

Powinienem wgrać nowy skrypt (i gdiześ go zarejestrować) czy podmienić instniejący: C:\INPA\SGDAT\D50M57.IPO ??

 

Jak sobie napiszesz skrypt to wystarczy go tam wsadzic. Zobacz czy tool32 daje rade sie skomunikowac i odczytac podstawowe rzeczy.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,

 

U mnie zdaje się, że mam nowszy sterownik niż jest wymagany - co dziwne, mogę się bez najmniejszego problemu podłączyć do mojej E46 320d z 2004r. do E46 318d z 2005r. mojego brata, ale już do X3 2.0d z 2007r. mojego ojca nie - wyskakuje następujący błąd:

 

http://img576.imageshack.us/img576/1126/inpax3.th.jpg

 

Co mam zmienić, wyedytować, żeby to zaczęło działać a nie przestało działać w E46? :-)

 

Dzięki z góry za pomoc!

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
To teraz jeszcze zerknij czy to X3 nie jest juz na CAN bo fejs bedzie inny.
Opublikowano
To teraz jeszcze zerknij czy to X3 nie jest juz na CAN bo fejs bedzie inny.

A jak mam to zrobić? :duh: :norty:

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
To teraz jeszcze zerknij czy to X3 nie jest juz na CAN bo fejs bedzie inny.

A jak mam to zrobić? :duh: :norty:

 

Ktory rok auta? Wtyk obd z can ma obsadzone:

 

pin nr 6 - D_CAN_H

pin nr 14 - D_CAN_L

Opublikowano
To teraz jeszcze zerknij czy to X3 nie jest juz na CAN bo fejs bedzie inny.

A jak mam to zrobić? :duh: :norty:

 

Ktory rok auta? Wtyk obd z can ma obsadzone:

 

pin nr 6 - D_CAN_H

pin nr 14 - D_CAN_L

Rok auta: 2007r.

 

A może jakiś obrazek poglądowy tych pinów? :)

http://i983.photobucket.com/albums/ae312/piskozub/DSC_0947c.jpg
Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
google.pl
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Witam. Mam INPE wersje 3.01 i chciałem ostatnio koledze z forum podpiąć e90 z 2006r i się zdziwiłem bo nie mam takiego modelu do wyboru. Jest e60. Jest jeszcze jedno puste pole. Czy można jakoś tam dołożyć e90 czy może pobrać nowszą wersje INPY? Z góry dziękuje za pomoc:).Pozdrawiam!
Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
Witam. Mam INPE wersje 3.01 i chciałem ostatnio koledze z forum podpiąć e90 z 2006r i się zdziwiłem bo nie mam takiego modelu do wyboru. Jest e60. Jest jeszcze jedno puste pole. Czy można jakoś tam dołożyć e90 czy może pobrać nowszą wersje INPY? Z góry dziękuje za pomoc:).Pozdrawiam!

 

Spróbuj pod e87. Ściągnij sobie instalator 10.0.4.

Opublikowano

Nie mam e87 jedynie e85 ale też nie chce ruszyć.

Muszę od nowa instalować całą INPE czy wystarczy sam instalator który uaktualni?Modele e46 i e39 pozostaną?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Czy posiada ktoś z was plik dde30.ipo w wersji angielskiej?? Widziałem na forum czasami zdjęcia INPA z diagnozą silnika właśnie po angielsku. Jeśli istnieje jakakolwiek możliwość edytowania tego pliku w celu zmiany języka na angielski, będę wdzięczny za jakiekolwiek instrukcje.
Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
Czy posiada ktoś z was plik dde30.ipo w wersji angielskiej?? Widziałem na forum czasami zdjęcia INPA z diagnozą silnika właśnie po angielsku. Jeśli istnieje jakakolwiek możliwość edytowania tego pliku w celu zmiany języka na angielski, będę wdzięczny za jakiekolwiek instrukcje.

 

Na pewno jest w dis. Zerknij do starego instalatora 9.0.7 czy tam nie ma.

Edycja plików .ipo w celu zmiany języka jest możliwa.

Opublikowano

W jaki sposób bądź jakim programem można edytować pliki .ipo?? Oraz gdzie w DIS szukać tych plików w obrazach instalatora czy w zainstalowanym już systemie?? Dzięki za odpowiedzi!

 

EDIT: Już rozgryzłem, że edycja jest żmudna, za pomocą jakiegokolwiek Hex edytora. Może ktoś już mnie uprzedził i zmienił język na chociażby angielski? nerwus pisałeś kiedyś, że możliwa byłaby nawet zmiana języka, w jakim INPA podaje błędy, jeśli zlokalizowało by się odpowiedni plik. Zlokalizował go już ktoś??

Opublikowano
  • Autor
  • Członkowie klubu
Poczytaj forum temat już był poruszany. Wstawiłem na forum program do dekodowania plików z inpa bez niego zapomnij o edycji.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.