Skocz do zawartości

INPA - zbiór problemów


Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluj nowszą wersję INPY gdyż wydaje się ,że ta obecvna jest za "stara"na ten model.

Czy musze odinstalowac stara czy mozna zainstalowac druga nowsza.

odinstalowac sie chyba nie da, ale najlepiej jak usuniesz foldery z inpa i zainstalujesz na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Przy podłączeniu do E46 320d 2004r - wybrane DDE 5.0 for M47 new - mam następujący błąd :

http://img231.imageshack.us/img231/4996/inpa2.jpg

Wersja INPY 5.0.2.0

Co prawda daję OK i mogę odczytać błędy itp ale nie mam pewności czy wszystko jest w porządku. Skąd błąd ??

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam inpe 5.0 nie moge zdiagnozować Bmw e 36 2.0 bez vanosa (MS 40.1 for M50 2.0 l) 1994 rok oraz bmw e36 2.0 bez vanosa (MS 40.1 for M50 2.0 l) 1996 rok.

 

Interfejs :

http://allegro.pl/interfejs-bmw-usb-adapter-20-e36-e46-e39-inpa-pl-i2063526787.html

 

Probelm zamieszczam w filmiku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SVMXjUtHu3I&feature=youtu.be

 

Dodam że wszystko ustawione jest na port com 1.

Windows 7 Professional 32 bitowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inpa 5.0.2 to samo jest na 6.0.4 bodajże

silnik 3.0D M57

mam taki problem że... inpa za każdym razem wykrzacza mi się gdy próbuję połączyć się z silnikiem :cry:

po prostu połączy się ale po chwili jak chciałbym odczytać np. błędy czy coś lub nic nie robię to wyskakuje ramka z error 19 (błąd skryptu) i mogę tylko zrobić ponów próbę i tak za każdym razem....

inne moduły takie jak skrzynia, karoseria, podwozie itp działają prawidłowo nic nie rozłącza, wiec zupełnie nie wiem o co chodzi :mad2:

bardzo by mi zależało aby to jakoś naprawić ponieważ chciałbym zainstalować dis'a ale jak wiadomo inpa musi działać prawidłowo bo inaczej będą problemy

 

z góry dzięki za odpowiedz :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...pewnie lub nie pewnie sie powtorze :) otoz wspominalem kiedys o inpie ktora widzi caly czas obie kropki,nie zaleznie od stanu stacyjki,bylo ,nowe sterowniki.nowy ediabias ini,nowa inpa,wreszcie nowy system...caly czas to samo...posiadam kilka kabli ...na coma i usb..nie jest to uciazliwe bo wszystko pracuje tzn diagnoza..ncs w sumie tez..dis tez...chodzi o te dwie kropki nie zaleznie od stanu stacyjki.... :idea: i oto przez przypadek wszystko zaczelo grac po zaintalowaniu starej inpy i ediabas bodajze 6,4,3...czy ktos mial taki problem??i jak zmusic 6.4.7 by widzial poprawnie zaplon :?: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Pojawia mi się błąd który jest znany jako "error compiling script file", który pojawia mi się mimo włączania inpy poprzez inpaload tak jak jest zalecane w http://hotfile.com/dl/88694362/7b0620d/inpa_problems_FAQ.pdf.html Pobrałem też plik dde30.ipo i skopiowałem go do katalogu cfgdat, i myślałęm że wtedy będzie możliwość wyboru w inpie silnika M47 jako że mam e46 320d, ale mimo tych zabiegów dalej pojawia się ten komunikat. Wersja inpy to 5.0.2 jaką mam, przy zasilaniu mam normalnie battery on i to drugie też on, ale jak wybieram w e46 cokolwiek co chcę sprawdzić to ciągle pojawia się błąd opisywany na początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mam problem z live data w mojej inpie 5.02 program laczy sie z wszystkimi modulami wlacznie z dde w mojej e60 530d 2004 ale gdy probuje odpalic silnik wyskakuje blad http://imageshack.us/photo/my-images/401/ld2b.png/ i nie moge uruchomic silnika dopiero po odpieciu interfejsu, dodam ze w e46 wszystko smiga bez problemu. Dzieki z góry za pomoc aaa mam disa ktory chodzi ale nie sprawdzałem czy na odpalonym silniku tez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i mam następująy problem z inpa 5.0. zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją nerwusa i po właczeniu inpy wyswietla mi sie bład :

ApiInit' ERROR 37

API initialization error

NO API calls possible.

Mam e38 interface OBDII z prejściówką na 20 pin. Mecze sie już dwa dni ktoś może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałem zapytać jak rozwiązać problem z komunikacją INPA.

Mam BMW E65 745i z 2002 roku. Na kompie Windows XP z sp3.

Kupiłem na allegro interfejs BMW. Zainstalowałem INPA według instrukcji. Ustawiłem port COM2, odbiór i transmisję na 1024 bajty, a czas opóźnienia na 1.

Zmienne środowiskowe PATH mam tak: C:\Windows\System32\;c:\Ediabas\bin

Po podłączeniu samochodu z komputerem włączam zapłon odpalam INPA po czym wyskakuje mi ramka: OpenConnection z informacją Createfile error. Baterii i zapłonu nie wykrywa.

Dwa razy instalowałem INPA i jest to samo.

Dodam że mam też interfejs ELM327 1.4b który się łączy bez problemu przez ten sam port COM2.

Gdzie tkwi problem? Proszę o pomoc!!!

Taką INPA instalowałem [bMW]Softing INPAv5.02 & EDIABASv6.47 (+Crack)

Próbować instalować inną INPE czy to może kwestia konfiguracji, ustawień?

Pozdrowienia

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć martex

Dziękuje za odpowiedź.

W pierwszej chwili pomyślałem że musi być własnie ten powód. Podłączyłem do kompa interfejs ELM 327 i zmeniłem jemu port com2 na com10 czyli teoretycznie zwolniłm com2. Potem podłaczyłem interfejs BMW i w ustawieniach port ustawiłem na com2. Podłączyłem interfejs do auta włączyłem zapłon ale niestety jest to samo czyli batery off ignition off oraz ten sam komunikat ramka OpenConnection z informacją Createfile error.

Masz jakiś pomysł co z tym zrobić? Już drugi dzień ryje neta i nic. Szukać innej instalki INPY?

Może jakiś inny program zainstalować który obsługuje ten interfejs BMW chociażby w celu sprawdzenia kabla?

Pomożcie Panowie :)

Z góry dziękuję

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

mam problem z INPA po zainstalowaniu niby wersji 5.04 tej od kolegi trandolfa razem z WMA i uruchomieniu jej kiedy wchodze w menu na mój model E90 przez SHIFT+F8 ujest Ok ale gdy chcę wleźć w ENGINE wywala mi okno z czyms takim ApiChekJobStatus: Job-Status error: [ERROR_ECU-INCORRECT_RESPONSE-ID] Instead of [OKAY]

co więcej jak próbuję wejść w historię błędów bo tak sobie tłumacze HISTORIEN SPEICHER LOSCHEN to w modelu czyli BAUREICHE stoi jak byk :E89X a ponizęj większości mam wywalony komunikat:

ERROR ECU SUFUNCTION NOT SUPPORTED INVALID FORMAT!!!

 

co jest nie tak co musze zrobić aby móc współpracować w moim autem ta INPĄ głównie chodzi mi o kasowanie błędów i inspekcji??

przynajmniej na razie:)

 

tylko proszę dość prosto tłumaczyć jak prostemu chłopu który zaczyna raczkować w tej kwestii!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Pacjent e46 M47N 2002r

Generalnie auto pracuje dobrze.

Jak diagnozuje auto INPA, wejdę w silnik -- status F5 -- korekcja F4 wartości nie odbiegają więcej niż 1/-1 silnik ładnie pracuje

gdy przechodzę w zgodność obrotów F5 zaczyna szarpać silnikiem, gdy z powrotem przejdę na korekcję F4 silnik wraca do normalnej pracy.

Dzieje się tak na zimnym silniku.

 

Czym może to być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

INPA D-CAN , kabel D-CAN , laczy sie bezproblemu z E87 (silnik , poduszki itp itd), natomiast w E60 LCI (2007) juz nie... wchodze w silnik wybieram M57TU2 i ...

dostaje to

 

http://imageshack.us/scaled/landing/687/bladinpalci.jpg

 

cos z konfiguracja ? zly modul wybieram od silnika :shock: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, dołączam się do tematu, mój problem polega na braku połączenia z DME331 w E34 M50B25 Vanos.

Tak Inpa jak i DIS łączy się z różnymi modułami, a z najbardziej potrzebnym nie.

Mogę diagnozować wszystko poza silnikiem.

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak zmusic Inpe do polaczenia sie z DME w e36 m50b20 bez vanosa?? Sterownik BOSH. Z tego co w necie widzialem to potrzebuje skrypt pod DME 3.1 a takowego nigdzie znalesc nie moge. Normalnie lacze sie z innymi modulami. CARSOFT niestety tez mi nie podpina sie pod DME. Czy jest mozliwosc zmusic do tego Inpe?? I odrazu mowie nie interesuja mnie odplatne pomoce jak to zwykle ostatnio do mnie pisza gdy o cos pytam. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.