Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a wyłączyłeś Firewalla i włączyłeś diaghead'a i ifhsrv32.exe? ewentualnie, sprawdź też w ustawieniach sieciowych kompa czy rozpoznaje sieć przez którą komunikuje się DIS z Twoim kompem

Właśnie mam wyłączone i na apitest miałem włączone oba programy diaghead i ifhsrv32. A jak można sprawdzić te ustawienia?

 

Chyba o takie chodzi?

http://i1121.photobucket.com/albums/l507/mrcin86/beztytuu-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wyglada na to ze rozpoznał sieć i się połączył (czasami trzeba w ustawieniach karty sieciowej/połączenia i protokole TCP/IP zmienić na automatyczne uzyskiwanie adresów - mozesz to jeszcze sprawdzic ale raczej nie jest to problemem...)

 

1. sprawdz czy komp widzi wirtualna maszyne

daj START>URUCHOM, wpisz 'cmd' bez cudzyslowow i daj 'enter'

wpisz 'ping 192.168.68.30' i enter i zobacz czy spinguje VMware

 

2. sprawdz czy wirtualna maszyna widzi kompa

jak Ci sie odpali DIS, upewnij sie ze masz snapshota zrobionego i uruchom konsole (chyba ctrl, albo alt i print screen trzeba wcisnac), poczekaj az pojawia sie te wszystkie komunikaty i nacisnij enter. pojawi sie # na poczatku linijki. wpisz wtedy 'ping 192.168.68.1' i powinno sie zaczac roic od komunikatow pingowania ze sa ok z odpowiedzia

 

3. sprawdz ustawienia sieciowe w VMware czy sa takie jak byc powinny

 

4. sprawdz plik C:\EDIABAS\BIN\EDIABAS.INI i zobacz co jest wpisane w REMOTE IP (uważaj bo jest kilka takich wpisów jak remote IP, na tym kompie nie mam teraz DISa i Inpy więc nie mogę sprawdzić) i PORT - powinno być przy jednym po sobie wpisane IP '192.168.68.30' a w port 6801 jak dobrze pamiętam

 

jesli nie pojdzie to, to bedziemy dalej szukac problemu - rozejrzymy sie czy w ogole widzi glowice w DISie, ale najpierw sprawdź powyższe punkty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wyglada na to ze rozpoznał sieć i się połączył (czasami trzeba w ustawieniach karty sieciowej/połączenia i protokole TCP/IP zmienić na automatyczne uzyskiwanie adresów - mozesz to jeszcze sprawdzic ale raczej nie jest to problemem...)

 

1. sprawdz czy komp widzi wirtualna maszyne

daj START>URUCHOM, wpisz 'cmd' bez cudzyslowow i daj 'enter'

wpisz 'ping 192.168.68.30' i enter i zobacz czy spinguje VMware

 

2. sprawdz czy wirtualna maszyna widzi kompa

jak Ci sie odpali DIS, upewnij sie ze masz snapshota zrobionego i uruchom konsole (chyba ctrl, albo alt i print screen trzeba wcisnac), poczekaj az pojawia sie te wszystkie komunikaty i nacisnij enter. pojawi sie # na poczatku linijki. wpisz wtedy 'ping 192.168.68.1' i powinno sie zaczac roic od komunikatow pingowania ze sa ok z odpowiedzia

 

3. sprawdz ustawienia sieciowe w VMware czy sa takie jak byc powinny

 

4. sprawdz plik C:\EDIABAS\BIN\EDIABAS.INI i zobacz co jest wpisane w REMOTE IP (uważaj bo jest kilka takich wpisów jak remote IP, na tym kompie nie mam teraz DISa i Inpy więc nie mogę sprawdzić) i PORT - powinno być przy jednym po sobie wpisane IP '192.168.68.30' a w port 6801 jak dobrze pamiętam

 

jesli nie pojdzie to, to bedziemy dalej szukac problemu - rozejrzymy sie czy w ogole widzi glowice w DISie, ale najpierw sprawdź powyższe punkty ;)

Udało się :D

 

Po prostu w ediabas.ini miałem wpisany adres 192.168.68.1 zmieniłem na 192.168.68.30 i działa, wielkie dzięki :)

 

A jak będę podłączać do auta to zawsze mam mieć włączony IFHsrv32.exe? Czy nie wystarcza i trzeba włączyć też DiagHead?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super ze dziala ;)

 

zawsze uruchamiasz najpierw diaghead a pozniej ifhsrv32 i oba pozostaja wlaczone caly czas (mam nadzieje ze nie pomylilem kolejnosci, ale jak pamietam, to czasami jak w zlej kolejnosci sie podlaczy to w api-test wyjdzie np timeout...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
NERWUS pomocy, cały czas mi się wyświetla błąd fehlertext : NET-0016: Host Error nie wiem jak to zrobić pomożesz krok po kroku bo ja laikiem jestem. Chodzi o APITEST

 

Dobrze ze bez mojej pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

mam mały problem z instalacją głowicy emulatora.

Inpa zainstalowana śmiaga.

Po zainstalowaniu głowicy wyskakuje mi komunikat poniżej, w czym problem? Zapora sieciowa wyłączona NetFramework zainstalowany od wersji 1.1 do 3.5

Laptop na ktorym chcę przeprowadzić instalacje ACER. Adres ip w pliku eidbas.bin również zmieniony na prawidłowy.

czy ktoś pomoze?

 

http://www.iv.pl/images/09819731424882662997.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Zainstalowałem dis v44,wszystko działa prawidłowo,jednak przy zmianie softu w dde3.0 w momencie zatwierdzenia automatycznego programowania dis zgłasza błąd zasilania aku.W parametrach Inpy i dis zasilanie prawidłowe.Reakcja na + po kluczyku też jest.Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaam mam cały czas problem Inpa działa ok a dis nie chce wszystko ip com itp ok włączam diagnostic head i run i ok potem server dis i vmware dis v55 i nie mogę aktywować głowicy cały czas wyskakuje the connection can not by created nie wiem co zrobić chyba sie poddaje szukam wszedzie czytam i nic nie poma!

Z góry dziekuje za pomoc pozdrawiam

www.Car-los.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam PAnowie. Jak wszyscy tutaj mam problem z disem

 

Mam zainstalowane wszystko.

 

Mam wszystkie procesy "on" tryb fister. Głowica łączy się (pisze connected) w programie dwa kolorowe paski. łącze się tylko z

 

ABS-em przy teście widać jak miga kontrolka abs ale wypisuje jakieg głupoty.

 

Po przełączeniu vm_off znikają kolorowe paski a diagnostic head pisze "disconnected".

 

W takim trybie łączy sie równieżdziwnie z ABS-em reszta nic.

 

Po zmianie komputera na inny to samo. Zaraz ide do kumpla podłączyć się pod jego e34. (moje auto to e32 monotronic)

 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy przy vm_off musi widziećgłowice ? łączyć się z nią czy nie?

 

 

 

... Interface oczywiscie na ADS ale problem chyba już się rozwiązał. e34 m30b35 połączyło się bez problemu moje e32 m30b30 nie chce. Czy przyczyną może być gniazdo diagnostyczne? może ktos probował podłączyc sie bezposrednio pod wiazke w komputerze? albo wie dokąd idzie gniazdo diagnostyczne? tzn gdzie sprawdzic przejscie?

Edytowane przez Diament
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Interface oczywiście na rs. Połączyłem się z e34 m30b35. Podejrzewam że sterownik taki sam jak mój tzn. monotronic.

Zastanawiam sie czy powodem braku połączenia z moim e32 moze byc problem z instalacją. Co prawda wszystkie piny diagnostyczne mają połączenie z komputerem ale znalazłem jeden przewod ktory co prawda nie uczestniczy w diagnostyce, ale jest w złączu. Brak jest połącznia tego przewodu z komputerem. moze komputer gdzies nie łączy i blokuje diagnostyke.

 

A propo czy ktoś może probował podłączyć sterownik na stole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam, dlugo szukalem ale nie znalazlem podobnego problemu, wszystko mam dobrze zainstalowane, INPA chodzi w DIS glowica wykryta itp, interfejs od Nerwusa, a problem jest taki ze jak chodze w diagnostyke i wybor auta nie pokazuje mi modelu do wyboru, jest seria np. 5 ale juz modelu np e34 niema, jest pusta tabelka :/ jakies prognozy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wielki problem z uruchomieniem samej INPY więc do DISA mi daleko opisze całą sytuację

1.sprzet laptop asus k70io procek core 2 duo 2,2Ghz 4 GB ram system WIN 7 32-bity home premium

2.programy od trandolfa czyli Vmware, INPA pod DISa V2 pod WIN7, DIS pod WIN7

3.instalacja przebiega bez problemów INPA załadowana do wirualnej maszyny oraz DIS wszyskto zrobione według instrukcji załaczonych do plików

-antywirus wyłączony zapora systemu tez

-konfiguracja wirualnej sieci zrobiona

po uruchomieniu wirualnej maszyny z INPA ładuje się XP wszytko chodzi klikam wewnątrz maszyny podłączam interfejsa instaluje sterowniki konfiguruje port zgodnie z opisem odpalam ikonke INPA dioda Batery się swieci włączam zapłon w BMW E46 320D 2004r dioda po prawej się zapala w lewym dolnym rogu zielony pasek napis RUNING więc ok teraz wybieram model E46 wybieram jakiś moduł obojętne próbowałem każdy i w lewym dolnym rogu pasek robi się żółty napis BUSY i po chwili wyskakuje błąd IFH-009 TIME OUT jak zamkne program wraca do menu głównego i koniec zabawy więc za DISA nie ma co sie brać choć go odpalałem z ciekawości czyli podłączony interfejs w INPA dioda batery świeci zamykam INPA uruchamiem ifh32 potem diaghead daje w nim run i jest ok więc zakładka DIS uruchamiam i ok są dwa kolorowe paski u góry czyli wygląda że jest dobrze przechodzi Apitest wiec próbowałem coś uruchomić ale program nie wykrywa auta a ni ręcznie nie da się połączyć dodam że potrzebuje DISA żeby aktywować w moim E46 BC już sam nie wiem czy to przypadkiem nie wina interfejsu choć mam wątpliwości bo komputer go widzi zapłon w INPie też dioda w interfejsie świeci choć wydaje mi sie że podczas kumunikacji powinna mrugać ale może sie myle przeczytałem już wiele postów na forum ale rozwiązania nie widze dlatego proszę o jakieś uwagi bo może coś przeoczyłem ręce opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się sprzedającego, jakie powinno być ustawienie wirtualnego portu com w WINXP. Coraz częściej kabelki wymagają innych ustawień, a te, które są w instrukcji tyczą się kabelka kupionego prawie 3 lata temu i różnią się od ustawień szczególnie kabelków od viakena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem Nie mogę połaczyć sie z glowicą w disie.

Najpierw wyskakiwał mi bład 0009 timeout, a teraz gdy przechodzi api test, glowica ta górna ikona pojawia sie i znika.

Ma ktoś pomysł by to naprawić.

 

Wczesniej dis chodził mi jak trzeba a tupo paru miesiacach mam kiche i nie moge nic zrobić juz 4 razy przeinstalowalem na wm 7 disa, i niz nie daje ustawienia wszystkie zgodne z instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.