Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

jeszcze tak dodam na marginesie, przyznam ze wali mnie to ile spala, niech pali wiecej byle sie nie psuła :), lato sie zaczyna na pewno nie bedzie ekonomiczniej niz w zime, a w zimie na pewno nie jest ekonomiczniej niz w lato :) nic nie rozumiem z tego co napisalem ale na pewno sie jakos to potwierdza ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam 325iC z gazem (II generacja) w standardzie - czyli bez zmian silnika, kół, wielkości opon itp.

 

W trasie mam 12litrów / 100 przy jeżdzie 120-130km/h a 16litrów/100 jeśli jadę 150-170km/h

Po mieście 16litrów /100 bez oszczędnej jazdy (zawsze do 4000-4500 obrótów/min)

 

Z paliwem wygląda tak:

 

W trasie mam 10litrów / 100 przy jeżdzie 120-130km/h

Po mieście 16litrów /100 a 25litrów/100 jeśli jadę 150-170km/h

 

Ręcznie przełączam na gaz kiedy silnik dochodzi do nominalnej temperatury. Wyłączam gaz i zostawię silnik na benzynie przez 1/minutę przed garażowaniem.

 

 

Tankuję gaz tylko na BP. W przypadku tankowania na Orlenie wide wzrost zużycia ok. 10-15% Nie tankuję "nonameami"

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja jestem pozytywnie zaskoczony:

 

miasto 12,8-13,5 20% ostra jazda ma maksa 80% normalnie do 2800-3000 obr

trasa nad morze 500 km z czego 250 ostro z szybkimi wyprzedzaniami redukcje do 3 biegu ale do 140 km/h bo kiepska droga

a powrót w płynnym korku 90-100kmh i delikatnie wzięła Uwaga 7 l/100kmh :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem pozytywnie zaskoczony:

 

miasto 12,8-13,5 20% ostra jazda ma maksa 80% normalnie do 2800-3000 obr

trasa nad morze 500 km z czego 250 ostro z szybkimi wyprzedzaniami redukcje do 3 biegu ale do 140 km/h bo kiepska droga

a powrót w płynnym korku 90-100kmh i delikatnie wzięła Uwaga 7 l/100kmh :dance:

 

Faktycznie w trasie to wcale duzo nie pala silniki 2,5 litra. U mnie w 4 osoby z zaladowanym na maksa bagaznikiem, predkosc 110-120 km/h spalila 7,7 :D

Pozdrawiam

Smykoo

Było: e30 320i & e36 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dziś skończyłem dłuższe mierzenie spalania mojej BMW 518i M43, mierzyłem przez miesiąc, tylko w mieście i przy bardzo dynamicznej jeździe i tylko na gazie, wyszło 13,1 l/100km, bardzo się cieszę z tego wyniku, teraz zaczynam mierzyć przy jeździe spokojnej, szacuję że będzie to ok 10 litrów na stówe oczywiście cały czas mówie o jeździe w mieście 1000 świateł i kilometrowych korkach :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 523i:

miasto korek = 12-13,4

miasto bez korka = 10,6 - 12

 

trasa 90kmh = 8,4

trasa "mocniejsza" = ok 9-9,5

 

Jezdze raczej delikatnie, ale nie specjalnie emerytalnie :)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mi nawet przy dynamicznej jeździe po mieście nie spala więcej niż 10 litrów

6 garów przy dynamicznej jeździe po miescie nie spala ci wiecej niz 10litrow? to chyba jakies miasto z jednym skrzyżowaniem, albo ześ dorwał niezle cacuszko :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiew napisał:

Mi nawet przy dynamicznej jeździe po mieście nie spala więcej niż 10 litrów
i jeszcze to:
Silnik żyleta, robie nim 2.5 litrowe bemki na przyśpieszenie nie mają szana

Wiesz co powiew- troche powiało ściemą z Twojej strony!! Nawet Kobietka -hypernova- potrafiła szczerze napisać ile pali jej autko, a Ty nam tu wypisujesz takie pierdy!! Moja Bunia pali tyle samo co Bunia -hypernova-, czyli od 7-8l na trasie i 12-14l w mieście!! I Panowie piszczcie realne wyniki spalania, bo nie ma możliwości by BMW z silnikiem R6 palił 10l w mieście-no chyba że te 10l jest średnim wynikiem (miasto-trasa).

 

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.