Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj wróciłem z Zakopanego. Trochę pojeździliśmy jeszcze po okolicach i przejechałem 1722km. Komp pokazuje spalanie 10,7 l/100km. Jazda głównie w trasie 100 do 200km/h na A4 (oczywiście tylko w miejscach gdzie nie było robót drogowych), trochę stania w korkach właśnie na A4, Wrocławiu i Zakopiance. Także ogólnie wynik według mnie jak na 3 litry w benzynce bardzo dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem u siebie dziwną nieprawidłowość.

Po zatankowaniu pełnego baku i zresetowaniu BC, na baku robię jakieś 850 km.

Komputer pokazuje spalanie w granicach 7,5L/100km a wyliczeniowo wychodzi 6,9L/100km.

Codziennie robię ok. 35km autostradą i ok. 15km po mieście w korkach.

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw 316i 1994r silnik M43, benzyna

 

Jazda oszczędna 70% trasy 30 % miasta

-spalanie 6,8l/100km

 

Jazda ostra, prędkości dochodzące do 160km/h ale nie spadające poniżej 120 na trasie, 70% trasa 30% miasto

-spalanie 8,8l/100km

 

:norty: :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa w długi weekend:

Sosnowiec - Bielsko B. - Żywiec - Korbielów - Zubrohlava - Dolny Kubin - Ruzomberok - Karlovany - Żilina - Cadca - Ceski Tesin - Bielsko B. - Sosnowiec

 

11,1 l/100 km bez większych szaleństw za to góry i serpentyny od Bielska do Korbielowa w mniejszych lub większych korkach.

 

Aktualnie po Sosnowcu i okolicach 13,8 - 14,5

Zimą 15,5 - 16,00 l/100

CB: 161BD221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316 m43 coupe 100 % miasto 10.3 l gazu. Jazda spokojna przeplatana "wyscigami"

Z ciekawości zapytam bo tez mam z gazem tylkoz e 318is ile km z tych po miescie towja beti jechala na benzynie tj poki sie nie przelaczylo? Z doswiadczenia wiem ze jak sie jezdzi po miescie to odcinki sa krotkie i jak ma sie sekwencje gazu to zanim sie przelaczy zawsze troche benzyny zeżre i dlatego potem wychodzi ze o dziwo pali w miescie mniej gazu niz benzyny :) Bo moze to byc tak ze 10.3 l gazu + 2 l Pb95 i razem wychodzi norma. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316 m43 coupe 100 % miasto 10.3 l gazu. Jazda spokojna przeplatana "wyscigami"

Z ciekawości zapytam bo tez mam z gazem tylkoz e 318is ile km z tych po miescie towja beti jechala na benzynie tj poki sie nie przelaczylo? Z doswiadczenia wiem ze jak sie jezdzi po miescie to odcinki sa krotkie i jak ma sie sekwencje gazu to zanim sie przelaczy zawsze troche benzyny zeżre i dlatego potem wychodzi ze o dziwo pali w miescie mniej gazu niz benzyny :) Bo moze to byc tak ze 10.3 l gazu + 2 l Pb95 i razem wychodzi norma. Pzdr

NIe wiem dlaczego u mnie tak jest ale gaz przełacza sie tylko gdy przekrocze 2 tys obrotów(lato)w zimie musiałem troche na paliwie jezdzic ale to byl max z 1 km. A teraz jak mowie przejade 50 m i przałacza sie na gaz. Wdług moich obserwacji wskaznika poziomu paliwa, to moze z 1 litr na 300 km mi wezmie.

Ale gdy gaz sie skonczy to zawsze troche na paliwie pojezdze. Aha i paliwo leje 98 nie wiem moze w tym jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz instalacje sekwencyjna? Bo przelaczanie na LPG w zaleznosci od obrotow to domena mieszalnikowej instalacji, tez tak mam, 2 tysiaczki i hops na gaz przez co w miesiacu (jakies 800-1000km) spala mi gora 5 litrow Pb i 12 litrow LPG na 100km (trzeba jechac na reglacje)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz instalacje sekwencyjna? Bo przelaczanie na LPG w zaleznosci od obrotow to domena mieszalnikowej instalacji, tez tak mam, 2 tysiaczki i hops na gaz przez co w miesiacu (jakies 800-1000km) spala mi gora 5 litrow Pb i 12 litrow LPG na 100km (trzeba jechac na reglacje)...

 

przy sekwencji można ustawić ale ja mam np. ustawione te obroty na 800 rpm czyli dokładnie tyle ile jałowe.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 320dTA , po 630km trasy dwupasmowej - prędkości jak tylko możliwe 150km/h , wyszło 7,8 litra , hmm.... sam nie wiem czy duzo czy mało :mad2:

 

jak równa jazda to dużo,

chyba ze deptałeś,

 

często były zwolnienia , często był ' kick down' bo skrzynia automat , trasa Katowice-Warszawa-Katowice , w Warszawie chyba godzina w korkach :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 320dTA , po 630km trasy dwupasmowej - prędkości jak tylko możliwe 150km/h , wyszło 7,8 litra , hmm.... sam nie wiem czy duzo czy mało :mad2:

 

jak równa jazda to dużo,

chyba ze deptałeś,

 

często były zwolnienia , często był ' kick down' bo skrzynia automat , trasa Katowice-Warszawa-Katowice , w Warszawie chyba godzina w korkach :duh:

 

to przyzwoicie,

też miałem 2.0d w automacie więc znam temat, fakt ze na VP44 a nie jak ty CR,

chyba te dane co są w książkach można jedynie sprawdzić w DE

tam można przejechać sporo km trzymając równo proędkość i wtedy te wartości są inne...

 

ale jedno co zauważyłem to automat jednak w 2.0d bierze zdecydowanie więcej ropki,

mój 2.0dA palił mi tyle co 3.0d w e39

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalania są naprawdę różne w moim , np sprowadzając z Norymbergi Mastera jechałem za nim non stop 90-110km/h i do Krakowa dojechałem na rezerwie czyli ok 1000km , no ale niemiecka ropka też chyba jakaś lepsza :twisted2:

 

teraz mam 3.0i w manualu i to auto w mieśccie wciąga mi 12 do 13

a na trasce bez szaleństwa 8 - 9 iltrów i jestem mile zaskoczony,

coczywiscie jakbym piłował to pali bez górnej pewnie granicy,

ale wydaje mi się ze jak na tą jednostkę to przyzwoicie,

tyle ze to manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno kupno diesla jest teraz trochę mniej opłacalne. Ja mam 3.0 benzynkę i jeżdżę na krótkich odcinkach (tak jak mówisz 1-2 km i postój) to pochłania ona ok 18 - 19l/100km (zimą pewnie będzie >20 :lol: ). Tak wygląda moja jazda 5 dni w tygodniu (dom, firma, bank, sklep itd). BMW robię dziennie ok 30 km a odpalam je pewnie z 10 do 15 razy także odcinki są naprawdę krótkie. W prawie każdy weekend gdzieś wyjeżdżamy i wtedy jest to 10 - 11l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w takich odcinkach to 12-14 , trasa 7-8 więc różnica nie jest wielka no chyba że się kilometry robi - w lutym miałem w mieszanet średnią 12 litrów i uważam to za rekord :twisted2: / średnie mierzę przy tankowaniu ponownym na full czyli przeważnie 50-60 litrów /

Kolega chce mnie namówić na zakup A8 4.2 i z tego co on mi pisze pali tyle co Twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci powiem że gdyby 320d miał mi palić 12 - 14l to bym się załamał. :mrgreen: Kup A8 naprawdę warto. To jest naprwadę dobre auto. Wiem co mówię bo mój ojciec jeździ S8 (to jest też 4.2) już 9 lat. Zanim kupiłem BMW kozystałem z tego auta pzez dwa tygodnie i powiem ci że pzy moich jazdach spalanie było na poziomie 22-24l na kótkich trasach w mieście i 13-14l w trasie. To jest V8 więc swoje musi wypić. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.