Skocz do zawartości

koło zapasowe w sprayu


woyteck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam założone lpg i wkurza mnie koło zapasowe w bagażniku.

Co sądzicie o kole zapasowym w sprayu, czy to żeczywiście działa?

Czy uratuje mi to d...pe jak złapie kapcia?

np coś takiego http://moto.allegro.pl/item554488651_dojazdowka_w_sprayu_zapasowe_kolo_renomowana.html

Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać, że spray nie pomoże nam w przypadku większego uszkodzenia opony (rozerwania) albo zniszczenia np. felgi po wjechaniu w dziurę, spadku opony z felgi itd. Poza tym po użyciu takiego środka opona z tego, co mi wiadomo, nadaje się do wyrzucenia.

 

Osobiście rownież zastanawiam sie nad sprayami, a zabieraniu koła zapasowego (lub kupna dojazdówki) tylko w dalsze podróże, zawsze to 20 kg mniej w bagażniku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie można wyczyścić i jeździć, wynika to choćby z tego artykółu. Słyszałem jednak z różnych źródeł, że nie powinno się na takiej oponie juz podróżować, niektórzy wulkanizatorzy też tak twierdzą, a chyba mają jakieś doświadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie opinia, iż tych opon nie można naprawiać jest wszechobecna, pytanie czy jest to spowodowane fałyszywmi plotkami wypuszczanymi przez zainteresowanych czy po prostu coś w tym jest.

 

W sumie to trochę dziwne, bo jeśli ta pianka nie niszczy struktury opony, ani samej gumy, a można się jej całkowicie pozbyć z koła to dlaczego miałaby być ona nienaprawialna? Chyba, że z tej pianki po wpuszczeniu jej do opony robi się taka masa podobna do tej uszczelniającej w budownictwie. Wtedy rzeczywiście usunięcie tego ze ścianki opony może być kłopotliwe, ale nie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jeden z takich wynalazków uratował mi dupę jak o pierwszej w nocy w jakiejś mieścinie najechałem dwoma kołami na blachę wystającą z kostki brukowej

 

w praktyce użycie wyglądało tak że wpuszcza się zawartość puszki do koła które od razu samo się pompuje, pianka przez jakiś czas wychodzi przez otwór w oponie ale zaraz przestaje

 

efekt, załatane koło, trzeba tylko dopompować (przynajmniej u mnie w 14 jedna puszka to było za mało)

 

następnego dnia w wulkanizacji gość nie potrafił znaleźć otworu w oponie, wymiany wymagał tylko wentyl bo był zaklejony

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście również zastanawiam sie nad sprayami, a zabieraniu koła zapasowego (lub kupna dojazdówki) tylko w dalsze podróże, zawsze to 20 kg mniej w bagażniku. :wink:

 

Ja też jak jadę gdzieś dalej to zabieram ze sobą koło zapasowe - problem jest jeden - zajmuje mi to połowę bagażnika :mad2:

 

Ja bym wolał dojazdówkę od e46 lub e36 pytanie tylko którą bo wersji było dużo :shock: Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie :?:

 

Gdyby dobrać odpowiednie odsadzenie... to działało by to fajnie a nie zabierało tyle miejsca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały kompresorek za grosze,podłączany do gniazda zapalniczki. Strasznie hałasuje, ale ostatnio kilka razy napompował mi koło do ok 1.5 bara.Trzeba było poczekać z 10 min ale wystarczyło żeby dojechać do wulkanizacji. Myślę że to lepsze niż ten jednorazowy Spray po którym trudno wyważyć koło. A zapasu raczej nie wyrzucę za względu na ... wypadek jakby ktoś wjechał mi w tył. Zawsze to jakaś dodatkowa ochrona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, tak sobie czytam te posty i nie ukrywam, że sam sie zatsnawiam nad tym bo równiez mam gaz i koło zapasowe wwoze w bagazniku, które zajmuje od groma miejsca. Sądze, że jedynem problemem później z taką oponą po uzyciu tego sprayu, może byc właśnie wyważenie koła, że nigdy idealnie nie wywazysz takiego koła z taka oponą, gdzie jakies drobinki zostaną zawsze tego syfu, ale moge sie mylic, najlepiej jakby sie wypowiedział ktos kto jest wulkanizatorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.