Skocz do zawartości

Chip tuning e60 520d


sdawid1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jakieś baje z tymi tarczkami, ten ZF jest pancerny i ogólnie stosowany Audi A6, A8, VW Tuareg, BMW 5, 6 i 7. Co do programu to jak ktoś ma odpowiednie zabawki to jest w stanie wykrzesać około 200 PS w zależności od wersji mocowej silnika bez jakiś anomalii. Uważam że jak się wahasz do daj sobie spokój, bo to nie jest zabawa dla miękkich w kroku.

 

Nie do końca takie bajeczki. Z jakiegoś powodu w 520d stosowana jest skrzynia GA6HP19Z a już 525d w górę GA6HP26Z. Ta druga jest przystosowana do znacznie większego momentu obrotowego. Oczywiście jest rezerwa, ale jak ktoś będzie takie podkręcone 520d katował ostro i przeciążał mocno skrzynię to na pewno szybciej podziękuje ona za współpracę niż tak samo katowana w standardowym 530d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem e60 520d 163KM 2006r 90tys.km manual. Chciałbym podnieść moc i moment. Oczywiście tylko profesjonalnie. Jestem z pomorskiego okolice trójmiasta. Poprosze o namiary warsztatu gdzie mogę to zrobić. Ewentualnie mogę dojechać gdzieś dalej.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej 530 d e60 automat 2006 oryginał 231 km po wirusie mam 270 koni i 571 nm

Od zmiany programu zrobiłem już ok 20 tyś km

Mam bardzo ciężką nogę i jedyne co musiałem ostatnio wymienić to jakąś gumę na wale bo: jak twierdzi mechanik to najsłabszy punkt

koszt ok 400 pln + wymiana 120.

 

Z moich doświadczeń, a mam już 4 auto po chipie - 1 w automacie, i 1 na tyl napęd, zawsze padało sprzęgło.

 

A to czy padnie skrzynia czy jakaś guma to tylko zależy od kierowcy, jak będziesz katował to każde auto zarżniesz, a zawsze możesz zrobić chip i jak nie będzie odpowiadał możesz wgrać stary soft, ale nie wierze że to zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, tez przymierzam sie do virusa :)

 

Mam 2 pytania:

 

1. Jak wyglada sprawa gwarancji - mieszkam w Monachium, wiec handlarz nie bedzie mial daleko do ASO ;) - przydalby sie box a'la V-tech - z mozliwoscia powrotu do oryginalu przed serwisem...

2. Czy ktos zna dobre firmy potrafiace indywidualnie zawirusowac E60 - 520d 163KM w okolicach slaska ? bo jak patrze na ten V-tech - zero indywidualnosci, gotowce wgrywane :mad2:

 

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez przymierzam sie do virusa :)

 

Mam 2 pytania:

 

1. Jak wyglada sprawa gwarancji - mieszkam w Monachium, wiec handlarz nie bedzie mial daleko do ASO ;) - przydalby sie box a'la V-tech - z mozliwoscia powrotu do oryginalu przed serwisem...

2. Czy ktos zna dobre firmy potrafiace indywidualnie zawirusowac E60 - 520d 163KM w okolicach slaska ? bo jak patrze na ten V-tech - zero indywidualnosci, gotowce wgrywane :mad2:

 

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

wroclaw:

http://www.ecuproject.pl/kontakt.html

http://www.jetronik.pl/

 

slask:

http://www.dynosoft.pl/

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił Golf V i miał tam założonego boxa v-techa . Pojechał na hamowanie żeby sprawdzić co to daje . Moc z boxem była wyższa o całe 2 km :) a bez boxu seria . Dopiero ktoś zrobił mu mapę i teraz jest różnica .

Więc nie wiem co taki box za kilka stówek dał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
to jest normalne że auto po programie ma dużo błędów :?:

 

Tzn. jakie konkretnie ? Błędy mogą być przez hamownie ale wystarczy je wykasować i przejechać się kawałek aby systemy zaczęły popranie działać, chyba że miałeś już jakieś błędy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
możecie mi podesłać namiary na kogoś ,kto fachowo i tanio chipuje e60 520d automat z 2006 roku .moj woz ma kilkanascie tysiecy przebiegu i nie chciałbym go przez przypadek uszkodzic przez niefachowe zawirusowanie(tak jak poprzedniego auta w VTECH)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

szyby do aut cabrio bmw - http://www.szybycabrio.pl

 

Ale numer- to jest dokładnie ten wóz i ta modyfikacja !!! ( wzbogacona o DPF i EGR off ) :duh:

 

Jak ktoś ma ochotę na jazdę próbną tym wozem po Chipie 2006 e60 520d 195 ps to proszę o kontakt na PW

 

http://www.naprawasamochodowkrakow.pl/wp-content/uploads/2014/04/bmw-520d-e60-163-km-chip-dpf-egr-off.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem program w 520d lci na wykresie wyszlo 196ps z kola 400nm w zibisoft.pl oczywiscie dpf out, zrobilem program przy 230k przebiegu wraz z wymiana rozrzadu, po 30k kilometrow slupek do wymiany obrocilo panewke. Nie sadze że to wina programu raczej jego nastepstwa, chlopek od programu bardzo dobry, silnik krecil sie na obrotach jak benzyna od poczatku do konca zakresu, stad czeste przeciaganie biegow i zonk. Generalnie polecam program robilem w zime gdzie jezdzac na 18" 245 spalanie ok 9-11l po programie 7-9 na tych samych kolach po przezutce na 16" 215 6-8l. Przy kontaktach z innymi 520d na trasie mialem porownanie i naprawde jest duzy progress, generalnie polecam program ale trzeba pamietac ze to nadal diesel i to jeden z tych ktory bmw akurat sie nie dokonca udal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.