Skocz do zawartości

Piszczenie kierownicy.


krzysiek 525tds

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Witam,

 

BMW E61 525d kombi 2004r.

 

było kilka wątków w temacie ale rozwiązania nie znalazłem więc, sprawa wygląda tak, silnik zimny nic się nie dzieje, trochę się nagrzeje i kierownica zaczyna popiskiwać, tak jakby coś się ocierało.

 

Dziwne, nie słychac tego na zewnątrz, pompa wspomagania chodzi cicho, paski też, a w środku to słychać a co gorsze czuć na kierownicy takie jakby drgania.

 

Pozdro - Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam bardzo podobny objaw, to już chyba normalna przypadłość w e60/61, prawie jak uszczelki. Mój mechanik przy każdym przeglądzie coś z tym robi, że przez ok. miesiąc -dwa nic nie skrzypi. Późnej jednak problem znów powraca. Tłumaczył mi, ze bardzo ciasno spasowane są jakieś elementy i stąd to tarcie. Aczkolwiek u mnie nie ma różnicy czy samochód ciepły/ zimny ani od pogody. Postaram się dowiedzieć co to dokładnie jest i napiszę. Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo E61 kombi 2004 mechanik twierdzi ze to gdzies pod poduszka powietrzna konstruktorzy dali 2 ocierajace sie o siebie podkładki teflonowe i z tad ten halas jedno co mi poradzil to prubowac wtryskiwac olej w spreju w te rejony pomaga ale na jakis czas pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

BMW E61 525d kombi 2004r.

 

było kilka wątków w temacie ale rozwiązania nie znalazłem więc, sprawa wygląda tak, silnik zimny nic się nie dzieje, trochę się nagrzeje i kierownica zaczyna popiskiwać, tak jakby coś się ocierało.

 

Dziwne, nie słychac tego na zewnątrz, pompa wspomagania chodzi cicho, paski też, a w środku to słychać a co gorsze czuć na kierownicy takie jakby drgania.

 

Pozdro - Krzysiek.

 

O ile pamietam to w USA problem rozwiazali, poszukaj na forum e60 net, bo tam kiedys o tym czytalem - jakis smar plynny do kolumny kier. i wymiana jakiejs srobki chyba z lem typu imbus - tyle pamietam.

No chyba, ze przekladnia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem cos takiego, moze pomoze :

"An intermittent cracking or clunking noise can be heard when the steering

is turned at low speed or when manoeuvring

Production period concerned: E65/E66: Start of series production up to week

29/04.

E60/E61/E63/E64, all right-hand-drive vehicles.

The only left-hand-drive vehicles (LHD) affected are vehicles with an N62 engine:

Start of series production up to week 26/04.

 

Important:The E60,E61, E63 and E64 are only affected by cause 2. Thus only measure 2 provides a solution. Carry out measures 1 and 3 only on the E65/E66.

 

Causes:

1. The tightening torque of the bolt securing the bottom of the steering spindle to the universal joint with corrugated tube has changed.

2. A gentle cracking noise from the telescopic toothing at the bottom of the steering spindle may be produced when the steering wheel is turned or when the steering column height is adjusted. This noise is caused by a slip-stick effect.

3. Burring can be detected on plastic bearing rings manufactured between 12/03 and 04/04. This burring can result in a cracking or grinding noise in individual cases.

 

Service measures:

Concerning cause 1: Replace the Torx bolt securing the bottom of the steering spindle to the universal joint with corrugated tube and tighten it to a torque of 28 Nm (refer to current EPC for Torx bolt). The torques in TIS are being updated accordingly.

Concerning cause 2: Treat the telescopic toothing on the steering spindle with a lubricant spray. BMW part number: 83 22 0 397

761

Concerning cause 3: Fit a new plastic bearing ring, BMW part

number 32 30 6 756 512 (see Repair Instructions 32 31

102)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o silikonie? Sprawdza się przez kilka dni maksymalnie przy użyciu dużej ilości, a w deszczowe dni czasem w ogóle ciężko cokolwiek zrobić...

 

 

mam na myśli środek teflonowy w spraju ,który nie jest tłusty więc nic na nim nie osiada

 

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
O rany, w E39 piszczą uszczelki drzwiowe i wiatraczek, w E60 będzie mi piszczała kierownica. I jak tu nie kochać BMW? :dance:

 

Ale to jest takie przyjemne piszczenie, takie że ......... :evil:

 

Diagnoza wstępna - TAŚMA na kierownicy - ale jakoś do mnie to nie przemawia.

 

Krzysiek.

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to pewnie jakaś ekstra opcja pt."sygnalizacja akustyczna skręcania kierownicą" skoro tylu z nas to ma.

niestety też się z tym borykam i wyczerpały mi się pomysły co do winowajcy tego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się ciepło i wszystkim zaczyna piszczeć;) Mi w zimie przestało piszczeć i jak narazie sie jeszcze nie odzywa. Chyba żeby mniej skrzypiało trzeba trochę mniej dynamicznie kręcić kierą. Jak nagle coś wyjdzie na drogę to nie skręcać;) W ogóle trzeba wybierać trasy takie bez zakrętów... Nie ma to jak BMW;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, mi także w zimie nie piszczało, ale już coraz cieplej i znów się zacznie. Bez skręcania się nie obejdzie, trzeba jakoś te dziury na naszych drogach omijać :)

 

a u mnie popiskuje bez względu czy zima czy lato.

na szczęście bardzo subtelnie więc się tym nie stresuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.