Skocz do zawartości

525i czy warto sie pakowac


Nighstalker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do kupienia za niezle pieniadze 525i z 2003 roku, przejechane 123tys.

Auto wyglada igla, jeszcze go nie testowalem ale robi naprawde dobre wrazenie. Pelna ksiazka serwisowa itp.

Do tej pory szukalem raczej diesla w tej budzie ale jak zobaczylem te to sie zakochalem. I tu pytanko do uzytkownikow. Czy to jest ten sam sinik co w 523 i jak ogolnie sprawa wyglada z ekonomia i awaryjnoscia. Napalilem sie i nie chce jakiegos strasznego bledu popelnic. Pomozcie koledzy.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do kupienia za niezle pieniadze 525i z 2003 roku, przejechane 123tys.

Auto wyglada igla, jeszcze go nie testowalem ale robi naprawde dobre wrazenie. Pelna ksiazka serwisowa itp.

Do tej pory szukalem raczej diesla w tej budzie ale jak zobaczylem te to sie zakochalem. I tu pytanko do uzytkownikow. Czy to jest ten sam sinik co w 523 i jak ogolnie sprawa wyglada z ekonomia i awaryjnoscia. Napalilem sie i nie chce jakiegos strasznego bledu popelnic. Pomozcie koledzy.

Bierz ja!

Silnik jest unowocześniony i zwmocniony względem 523. Jeśli autko jest jak mówisz w dorbym stanie to nawet się nie zastanawiaj, a pocisnąć też już jest czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.To nie jest ten sam silnik co w 523i.Tam masz 192km a nie 170.Decyzja należy do Ciebie.Czego oczekujesz od auta?spalanie,osiągi?na forum jest dużo postów na ten temat więc myślę że znajdziesz odpowiedzi a jak nie to zadaj konkretne pytania i postaramy się odp.Awaryjność zależy od poprzedniego właściciela.Generalnie nie ma większych problemów z tym silnikiem.ja mam 523 i generalnie problemów z nią nie mam chodź dla mnie jest za mało mocy.525 myślę że bedzie sobie już jakoś radzić :)

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.To nie jest ten sam silnik co w 523i.Tam masz 192km a nie 170.Decyzja nalez˙y do Ciebie.Czego oczekujesz od auta?spalanie,osia˛gi?na forum jest duz˙o postów na ten temat wie˛c mys´le˛ z˙e znajdziesz odpowiedzi a jak nie to zadaj konkretne pytania i postaramy sie˛ odp.Awaryjnos´c´ zalez˙y od poprzedniego w?as´ciciela.Generalnie nie ma wie˛kszych problemów z tym silnikiem.ja mam 523 i generalnie problemów z nia˛ nie mam chodz´ dla mnie jest za ma?o mocy.525 mys´le˛ z˙e bedzie sobie juz˙ jakos´ radzic´ :)

 

No wlasnie taka 525 to jest chyba to czego szukam. Myslalem jakis czas o dieslu ale jak sie na czytalem postow o awaryjnosci to troche mi przeszlo. Szczegolnie ze nie krece kilometrow. Tygodniowo robie okolo 300km i raczej bardzo rzadko tarfi sie jakas dluzsza trasa. Klasycznie praca - dom, czasem jakies zakupy i wypad za miasto. Szukalem diesla bo lubie a marzyla mi sie 530D zeby bylo ekonomiczniej a i kopniecie jakies tez poczuc mozna bylo. Licze sie z tym ze 2.5 beznyna ma pragnienie duzo wieksze. Chce sie przesiasc do 5er miedzy innymi dlatego ze w planie potomek a zawsze to jest dobry pretekst zeby zonie wytlumaczyc dlaczego wlasnie potrzebujemy takiego auta. :lol: Jakos bardziej podoba mi sie E39 525 niz E46 325.

Wiem ze koszta utrzymania beda wieksze dlatego zpaytalem o spalanie orientacyjnie.

Dziekuje za opinie i wskazowki.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem e36 i tez mam potomka i tez dlatego zmienilem auto na e39 wlasneiz silnikiem m54b25 czyli 525i.

 

 

Powiem ze jak ci sie trafi jakies 3.0 to sie nie zastanawiaj, bo 2.5 i 3.0 pala podobnie, a mocy nigdy za wiele.

 

ja u siebie zalozylem lpg i spalanie mam ok 10-11 trasa 14-15 miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 525i szczerze mowiac silnik ok bardzo fajnie sie jezdzi spalanie też ok okolo 15 L LPG po miescie nie zalujac sobie.

 

Obecnie jak juz sie objezdzilem chetnie wzial bym 530i ale nie ma co wybrzydzać jak trafia sie dobre 525 i to trzeba brac i sie nie ogladac.

 

Ja kupilem przy przebiegu 111tys w kwietniu teraz mam 133 i w ciagu 22 tys km zmienilem 2 wahacze i 2 laczniki stab o czym wiedzialem juz przy zakupie no i 3 żarówki, olej w moście i uszczelke bo z niej cieklo. Komplet świec i to wszystko wiec jak najbardziej zadowolony i polecam

Moja BetsY zobacz

Interfejsy BMW INPA USB

Instalacje LPG Sekwencyjne montaż serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.To nie jest ten sam silnik co w 523i.Tam masz 192km a nie 170.Decyzja należy do Ciebie.Czego oczekujesz od auta?spalanie,osiągi?na forum jest dużo postów na ten temat więc myślę że znajdziesz odpowiedzi a jak nie to zadaj konkretne pytania i postaramy się odp.Awaryjność zależy od poprzedniego właściciela.Generalnie nie ma większych problemów z tym silnikiem.ja mam 523 i generalnie problemów z nią nie mam chodź dla mnie jest za mało mocy.525 myślę że bedzie sobie już jakoś radzić :)

 

tzn. zależy jak na to patrzeć, bo to jest ten sam silnik co w 523, tyle że po małych zmianach, a najważniejszym ich efektem to większa moc. co by nie pisać, to jest to bardzo dobra, dopracowana jednostka. 523 radzi sobie na prawdę dobrze (manual) to 525 będzie jeszcze lepsze :)

 

Grunt aby kupić zadbany egzemplarz wybierając w paro letnich autach, to sprawa pryjorytetowa. A skoro masz taką możliwość i chcesz takie BMW to nie ma się nad czym zastanawiać! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz samochód oglądał, to sprawdź/zapytaj o pobór oleju, niektóre M54 są z tego znane że trochę go "schodzi".

 

no własnie kolego a jak u Ciebie po wymianie odmy ? i zmianie oleju?

jak sytuacja na froncie? ile km przejechane bez dolewki?

Aż poszedłem sprawdzić - 1700km przejechane od wymiany i nie wzięła nic :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz samochód oglądał, to sprawdź/zapytaj o pobór oleju, niektóre M54 są z tego znane że trochę go "schodzi".

 

no własnie kolego a jak u Ciebie po wymianie odmy ? i zmianie oleju?

jak sytuacja na froncie? ile km przejechane bez dolewki?

Aż poszedłem sprawdzić - 1700km przejechane od wymiany i nie wzięła nic :dance:

 

nic tylko sie cieszyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu sprzedalem523i jezdzilem nia 4,5roku wczesniej mialem525i,silnik jest taki jak 523 jesli chodzi o pojemnosc ale mocniejszy i wyzszy moment obrotowy,czuc ze ma 22km wiecej,jesli niezjechane i przebieg aut,to polecam,mialem duzo bmw i naprawde mialem jeden powazny problem z 525 e36 i to wynikalo z mojej niewiedzyale b.dawno temu pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby mala usterka ale wczoraj zauwazylem,ze niepodgrzewa mi lustra od kierowcy strony i zastanawiam sie czy duzy to koszt mysle ze niemoze byc cos powaznego ale jest to dokuczliwe zwlaszcza w zimie moze ktos mial taki problem,? POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za opinie! Dodam ze auto jest w manualu i nie zamierzam go zagazowac. Sadzac po spalaniu na poziomie 15l LPG tak wlasnie sie nastawialem na jakies 12-13l benzyny w cyklu mieszanym.

Troche sie boje Nivo zeby nie bylo padniete, czy ktos ma moze jakas recepte jak to sprawdzic ? A jak nie to do odwaznych swiat nalezy :mrgreen:

Pozdrawiam

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno to ma byc Igla wiec.... , na miejscu okaz˙e sie˛ obraz daleko odbiegaja˛cy od Igly

 

To naprawde konstruktywna uwaga....

Napisalem ze z wygladu igla, wiec po co te zlosliwosci? Wiadomo ze rozne rzeczy moga wyjsc pozniej. Przeciez to nie jest samochod nowy z salonu.

To prawda ze czasem milczenie jest zlotem :mrgreen:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze czasem milczenie jest zlotem :mrgreen:

 

wiesz w czym jest problem ? , a w tym ze za pośrednictwem Forum próbujesz się przekonać do Auta z ogłoszenia i to tyle w temacie tak jak i twoja szczerość wygląda takie odpowiedzi będziesz dostawał.

 

Witam

Mam do kupienia za niezle pieniadze 525i z 2003 roku, przejechane 123tys.

Auto wyglada igla, jeszcze go nie testowalem ale robi naprawde dobre wrazenie. Pelna ksiazka serwisowa itp.

 

domyślam się ze widziałeś Autko tylko na zdjęciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze czasem milczenie jest zlotem :mrgreen:

 

wiesz w czym jest problem ? , a w tym ze za pos´rednictwem Forum próbujesz sie˛ przekonac´ do Auta z og?oszenia i to tyle w temacie tak jak i twoja szczeros´c´ wygla˛da takie odpowiedzi be˛dziesz dostawa?.

 

Witam

Mam do kupienia za niezle pieniadze 525i z 2003 roku, przejechane 123tys.

Auto wyglada igla, jeszcze go nie testowalem ale robi naprawde dobre wrazenie. Pelna ksiazka serwisowa itp.

 

domys´lam sie˛ ze widzia?es´ Autko tylko na zdje˛ciach

 

Nie wiem dlaczego masz jakies zastrzezenia co mojej szczerosci. A gdzie ja napisalem ze ogladalem auto na zywo? Tak widzialem je w ogloszeniu i na razie rozmawialem z komisem ktory auto sprzedaje. Moze chcesz nr telefonu ? Nic nie wnosisz do dyskusji ale za wszelka cene probujesz wbic mi jakas szpilke. Jak masz zly dzien to wyladowuj sie gdzie indziej. Czepiles sie mnie jak rzep psiego ogona i juz. Proponuje zimny browar na uspokojenie nerwow.

Tak pytam na forum bo nie mialem wczesniej e39 i ciekaw jestem opini. A gdzie mam pytac ??? Na forum Daewoo?

Ech unioslem sie a niepotrzebnie.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się nad pojęciem Igla wyrażając się takimi pojęciami dla normalnego usera jest sprawa czysta i prosta jadę kupuje wracam i ciesze się sprawnym i zadbanym Autem , teraz wyciągasz powoli swoje obawy może to padnięte a może tamto nie działa zastanów się nad swoim tematem bo cokolwiek będzie tu napisane będzie dotyczyło wirtualnego pojazdu, jak chcesz zaczerpnąć informacji to zapraszam do szukaj ki forumowej Hasło 525i i będziesz wszystko wiedział na ten temat , tematy tego typu zakładają leniwce którzy wykorzystują aktywność innych użytkowników BMW-Klub.pl .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podobno to ma byc Igla wiec.... , na miejscu okaz˙e sie˛ obraz daleko odbiegaja˛cy od Igly

 

To naprawde konstruktywna uwaga....

Napisalem ze z wygladu igla, wiec po co te zlosliwosci? Wiadomo ze rozne rzeczy moga wyjsc pozniej. Przeciez to nie jest samochod nowy z salonu.

To prawda ze czasem milczenie jest zlotem :mrgreen:

 

Do tego kolegi musisz się przyzwyczaić. Ma zawsze komentarze konstruktywne inaczej i zawsze wszystko wie najlepiej nawet jak nie wie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów sie˛ nad poje˛ciem Igla wyraz˙aja˛c sie˛ takimi poje˛ciami dla normalnego usera jest sprawa czysta i prosta jade˛ kupuje wracam i ciesze sie˛ sprawnym i zadbanym Autem , teraz wycia˛gasz powoli swoje obawy moz˙e to padnie˛te a moz˙e tamto nie dzia?a zastanów sie˛ nad swoim tematem bo cokolwiek be˛dzie tu napisane be˛dzie dotyczy?o wirtualnego pojazdu, jak chcesz zaczerpna˛c´ informacji to zapraszam do szukaj ki forumowej Has?o 525i i be˛dziesz wszystko wiedzia? na ten temat , tematy tego typu zak?adaja˛ leniwce którzy wykorzystuja˛ aktywnos´c´ innych uz˙ytkowników BMW-Klub.pl .

 

Pisze powoli bo wiem ze czytasz powoli.... napisalem ze wyglada Igla. Jesli jest jakies encyklopedyczna definicja slowa igla jako idiom opisujacego stan tech. auta to przepraszam za niescislosc.

Przyznaje ze szukalem szukajka i sie zniechecilem wiec mozesz nazwac mnie leniwcem.

Natomiast co do wykorzystywania aktywnosci innych to biorac pod uwage Twoje komentarze... Hmm, nie wiem jeszcze jak mialbym je wykorzystac.

Ale bez urazy, w koncu licza sie checi :mrgreen:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz samochód oglądał, to sprawdź/zapytaj o pobór oleju, niektóre M54 są z tego znane że trochę go "schodzi".

a sprzedający zapewne o tym poinformuje :lol:

Dlatego napisałem sprawdź/zapytaj :P

Jak zapytasz to wyczujesz czy sprzedawca kręci, a jak nie wyczujesz to sprawdzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak będziesz samochód oglądał, to sprawdź/zapytaj o pobór oleju, niektóre M54 są z tego znane że trochę go "schodzi".

a sprzedający zapewne o tym poinformuje :lol:

Dlatego napisałem sprawdź/zapytaj :P

Jak zapytasz to wyczujesz czy sprzedawca kręci, a jak nie wyczujesz to sprawdzisz ;)

 

Z tym braniem oleju to jest zabawne, bo każdy chwaląc swoje auto mówi "nawet grama oleju nie bierze". Tylko, że producenci samochodów odgórnie podają ile oleju schodzi na daną ilość kilometrów i jest to normalne, szczególnie przy silnikach wysokoobrotowych albo przy dość mocno katowanych turbodieselach, ale oczywiście ludzie mają auta lepsze niż z fabryki wyszły bo nic nie biorą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.