Skocz do zawartości

Test kompaktów w Auto-Świecie


greg523

Rekomendowane odpowiedzi

W najnowszym numerze jest test porównawczy kompaktów. Podam odrazu jakie auta są bohaterami porównania i jakie zajęły ostateczne miejsca:

1. VW Golf VI (cóż mogłoby być innego na I miejscu :D )

2. Kia Cee'd

3. Ford Focus

4. BMW 118d

5. Opel Astra

6. Mitsubishi Lancer

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mikolajpoznan - ale dlaczego :mad2: :?:

 

Golf VI nie jest chyba złym samochodem - jest równym w wielu kategoriach kompaktem, a 1? To nie jest auto dla każdego - nie jest super praktyczne, nie jest jakoś na maxa pojemne, nawet urodę ma dyskusyjną, no i ma tylny napęd, który dla wielu jest niczym niepotrzebną fanaberią...

 

Pozostaje się nam fanom cieszyć, że nie będzie na ulicach tyle 1 co Golfów :D

 

Nie bądźmy też fanatykami, oprócz BMW są też inne samochody.

ta właściwa beemka gdzieś na mnie czeka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż juz Ci Wala tłumaczę o co mi chodzi.

Chodzi mianowicie o jakąś wartość wedle której porównuje sie auta.

Jak mozna porównywac Kia z BMW skoro to dwie kompletnie rózne klasy-przeciez KIA zmiata BMW chociażby kosztem zakupu,ubezpieczenia,serwisu,kosztów napraw..A nie o to chodzi-ja kupuje BMW i "zgadzam się" na te koszty bo kupuję auto PREMIUM,kupuje myśl techniczną, która jest 100 lat świetlnych przed KIA.Przeciez firma motoryzacyjna musi miec doświadczenie,a te zdobywa się się latami-także poprze popełnianie błędów i upadki..A za przeproszeniem-jaką historię ma KIA??

To sa auta kierowane do róznego odbiorcy :!:

Sensowny byłby test w ramach segmentu premium: np.Audi A3,BMW 118d,jakaś mała Alfa Romeo.W tych autach kupuje sie także MARKĘ i to ona kosztuje.Dzieki takiemu porównaniu nie powstaja absurdy typu: KIA wygrywa z BMW tym,że ..jest tańsza i ma tańsze serwisy. Nonsens.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tylniego napedu-własnie to jest argument za tym,że w tej grupie żadne auto nie podskoczy BMW.

Jak to ktoś fajnie ujął: "Gdyby Pan Bóg uważał,że napęd przedni jest lepszy..to chodzilibysmy na rekach" :twisted2:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyczność odpada bo wszytskie sa tak samo wyposazone i sa kompaktami.

BMW

 

 

 

po długiej przerwie

 

Mitsubishi

VW

Opel

Kia

 

jak dla mnie według przyjetej systematyki jaka zaproponował kolega BAOBAB.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie mają rożne potrzeby - znajomy poszukiwał nowego samochodu - najchętniej kombi w cenie do ok. 95000 pln - naoglądał się przeróżnych aut, poczynając od Mazdy 6, przez Hondę Accord, BMW 3 (premium selection), Seaty, Skody...a wybrał Kie Cee'd kombi diesel :) uznał, że to auto idealne i spełnia wszystkie jego wymagania - poza tym - niewiele różniące sie od pozostałych więc po co przepłacać :D

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wybrał Kie Cee'd kombi diesel

 

Też mam paru takich znajomych i jakkolwiek są to ludzie wartościowi w swojej dziedzinie, często nawet z pewną dozą fantazji, to jednak nigdy nie mogę pozbyć się uczucia niesmaku co do ich motoryzacyjnych gustów i wyborów :duh: - przy całym szacunku do ich odmiennego podejścia do motoryzacji.

 

Gdyby wszyscy byli tacy jak oni, to jeźdzlibyśmy kwadratowymi pudełkami z silnikami o mocy do 20KM, ale z kolei gdyby jednak nie oni i ich spaczone gusta, to nasze bolidy zniknęłyby w tłumie innych super-aut. Dlatego niech żyje odmienność i niech VW, Skody i inne Kia sprzedają się w najlepsze :mrgreen:

 

Ja co rano wsiadając do swojego auta mam banan na gębie i kompletnie mi zwisa, że Ford Mondeo czy Skoda Octavia leje w testach BMW :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW ma kłopoty jakościowe - wystarczy przejrzeć ranking testów długodystansowych w AŚ 0 jakie miejsca zajmują auta VW, a jakie BMW :) wydaje mi się, że testy długodystansowe są o wiele bardziej miarodajne.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem mi się zdaje,że jestescie niebezpiecznymi fanatykami :) - rok temu szukałem E46 i.... kupiłem Hondę Accord i nie sądzę, że zrobiłem jakiś wielki błąd.

 

BMW nie jest jedyną marką świata - choć świetną :)

ta właściwa beemka gdzieś na mnie czeka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie będę ukrywał, że jestem :) nawet rower mam BMW :D i w sumie uważam, że jeśli jakieś auto nie jest BMW nie jest godne bliższego poznania :D

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie era golfa mija- komercja i wysilone wzgledem rynku tworzenie kolejnych numerow....golf to byl 1, 2 i 3 . Skoro 6 jest taki jak 5 to gratulejszyn , ze nawet dach jest niewygluszony i jak pada deszcz to wali jak o parapet za oknem. Co do CEEda to seidzialem -jezdzilem i nie sadze aby bylo lepsze od BMW, wspolczynnik jakosci do ceny w miare trafiony jednak w drogich wersjach z dieslem -przesadzona. Ford - nie mam stycznosci-nie wypowiadam sie. Astra - buahahahaha zaeby w aucie nie bylo nawet wskaznika cieczy chlodzacej?? porazka Mitsubishi nie znam ale z tego co moge powiedziec wyglada cialkiem atrakcyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co rano wsiadając do swojego auta mam banan na gębie i kompletnie mi zwisa, że Ford Mondeo czy Skoda Octavia leje w testach BMW :cool2:

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Wydrapie to sobie gwoździem na tylnym zderzaku!!!

Auta sąsiada oczywiście!!!

:mrgreen:

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskaźnika cieczy chłodzącej to BMW też go nie ma. Może warto zastanowić się nad "nie mam stycznosci-nie wypowiadam sie".

:doh: a czy ja w mojej wypowiedzi pisze jakas ocene co do BMW ze jest takie siakie czy omakie?wczytaj sie a potem wytykaj.

dzieki za informacje ze nie ma wskaznika tem.cieczy kolejny minus na konto tego auta ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem się dokładnie. Era golfa minęła, Kia gorsza od BMW, Ford nie wypowiadasz się, Astra nie ma wskaźnika - porażka, Misiu wygląda atrakcyjnie. Ponieważ BMW też nie ma wskaźnika to wg kryterium przyjętego przez Ciebie to musi być tez porażka. Ja nie bronię e87 - samochód z wadami i zaletami. Dzięki różnorodnośći ofer mamy wybór, a dzięki konkurencji coraz nowsze modele. Może ktoś zeskanuje i wklei tu 28 stronę z wynikami testu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BMW nie tylko sa fajne... sa zajefajne :) I nie twierdze ze inne auta sa niefajne.Poprostu im czegos brakuje, czegos takiego co ma wlasnie BMW.Mam na codzien stycznosc np.z nowym audi A6 i owszem to jest typ auta perfekcyjnego,idealnie spasowanego,dobrze jezdzacego ale wciaz czegos w nim nie ma..Czegos mu do BMW brakuje.

 

Jest to tylko i wyłącznie moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.