Skocz do zawartości

e46 330d Jaką skrzynię biegów byś wybrał?


zent

<t>Jaką skrzynię biegów wybrać?</t>  

37 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozsądek czy wygoda? Podczas poszukiwań BMW w PL, testowałem dziwnym trafem pojazdy z ASB i ... spodobało mi się rozleniwienie :mrgreen: (wiek robi swoje). Zawsze jeździłem z zestawem manualnym, ale jak się raz spróbuje, to automat przypadnie do gustu. Planuję wyjazd do DE po e46 330d touring z rocznika 2004-2005 z relatywne niskim przebiegiem max 100 000km. Pewnie skończy się na premium selection, chyba że z rąk prywatnych trafi się perełka. Mając na uwadze "cudowny" steptronic GM powinienem wziąć manualną przekładnię, która jest bezawaryjna, jednak ma irytujące krótkie przełożenia, automat zas sam męczy się z tym problem i przy tym przebiegu powinien dopiero za 100 000 km odezwać się o pomoc, ale niepewność pozostaje. Czy zatem kierować się rozsądkiem czy pójść na całość i wziąć automat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema jak to se gałeczką poruszać.więcej przyjemności hehe. a z praktycznego punktu widzenia mniejsze spalanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam steptronic'a do miasta jak znalazł, co prawda na trasę do pseudo manuala trzeba się przyzwyczaić .... ale wygoda jest przepyszna... :mrgreen: Zakupiłem egz. koniec 2004 przebieg 87 tys 320d - dla mnie skrzynia = rewelacja...

 

 

Pozdrawiam

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale zycie manualem - jakies 11 sztuk- i co ostatnio przejechalem sie automatem w X5 i kopara mi opadla do ziemi.jak bede kupowal nastepna to napewno wezme automat - polecam

*****************


Sprzedam e90 320d 163km , wiecej info na PW


http://files.tinypic.pl/i/00648/l0zon5mzpefi_t.jpg


*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam steptronic'a do miasta jak znalazł, co prawda na trasę do pseudo manuala trzeba się przyzwyczaić .... ale wygoda jest przepyszna... :mrgreen: Zakupiłem egz. koniec 2004 przebieg 87 tys 320d - dla mnie skrzynia = rewelacja...

 

 

Pozdrawiam

 

 

Mieszkam w małym mieście, by nie powiedzieć miasteczku, gdzie są dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, a korki pojawiają się we wtorek na okoliczność targu :mrgreen: . Jednak raz w miesiacu jadę do Krakowa i tam dostaję białej gorączki :mad2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale zycie manualem - jakies 11 sztuk- i co ostatnio przejechalem sie automatem w X5 i kopara mi opadla do ziemi.jak bede kupowal nastepna to napewno wezme automat - polecam

 

 

Benzyna ma dłuższe pierwsze dwa biegi i tam manual jest całkiem na miejscu. Choć jak troche pojezdziłem porsche cayenne (350KM) z tiptronic, to było więcej niż cudownie, na początku jak dotknąłem pedał gazu to myślałem że coś jest nie tak, ale po przekroczeniu 3500 obr/min... :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz diesla, wybierz automat!!!

 

Zawsze byłem przeciwnikiem automatów, ale od kiedy go mam - świetna sprawa. Jedyne auto jakie kupuję za niedługo w manualu to Bmw z3 m coupe ( nie wyobrażam sobie takiego auta w Automacie).

 

Powiem w ten sposób - wygoda maksymalna szczególnie w mieście, na trasie też sie fajnie jeździ, no i diesel - automat podstawa. Gdybyś miał kupować benzynę, manual jest jak najbardziej na miejscu. Przy dieslu moim zdaniem średnie rozwiązanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam manual i nie chcę słyszeć o automacie :) jak chce sobie troszkę poszaleć to na pewno nie automatem a mocny diesel raczej nie ustępuje mocnej benzynie krótka 1 to prawda ale zmieniam biegi gdy chcę a nie gdy mi auto każe ;) no a że pali mniej to fakt . Ale zależy to od gustu mój ojciec woli automat ja za kilka lat może też :mrgreen: ale po 30 dobrze mieć jeszcze troszkę frajdy z jazdy :roll2: chociaż nie powiem te nowe automaty w M3 albo 335i którą miałem okazje latać dają radę
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak automat w e46 to przy 320D 150KM jak najbardziej ,bo to dobra skrzynia BMW ,ale w e46 330D to raczej już nie bo to skrzynia opla i bardzo awaryjna a jak się sypnie to prawie 4 tyś w plecy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem manual...

 

1. Zmiana biegów sprawia mi jeszcze :P pzyjemność a przy tym momencie nie trzeba zanadto wchlować.

2. Nie lubię jak coś w aucie decyduje za mnie...

3. Obawa o większe spalanie i mniejsze osiągi

4. Obawa o awaryjność i duże koszty naprawy

 

Nie można jednak powiedzieć, że nie kupię kiedyś automatu. Gdybym zdecydownie więcej jeździł i pozbył się pewnych w/w fobii to prawdopodobnie rozważałbym automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak automat w e46 to przy 320D 150KM jak najbardziej ,bo to dobra skrzynia BMW ,ale w e46 330D to raczej już nie bo to skrzynia opla i bardzo awaryjna a jak się sypnie to prawie 4 tyś w plecy.

 

Czy to 320 czy 330 to są te same skrzynie :liar: ale w 330 jest za duży moment obrotowy i stąd te wszystkie później bolączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zent- generalnie automat i mocne auto (tak od 200 KM) to dobre połączenie.

 

Natomiast opinie jakie przewijają się na tym forum nt. tej konkretnej skrzyni biegów by GM skłonić powinny Ciebie do głębokiego zastanowienia przed podjęciem takiej decyzji.... :cool2:

 

Ja mam ASB, nic się nie dzieję więc nie narzekam ale odpukać w niemalowane :duh: :roll2:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zent- generalnie automat i mocne auto (tak od 200 KM) to dobre połączenie.

 

Natomiast opinie jakie przewijają się na tym forum nt. tej konkretnej skrzyni biegów by GM skłonić powinny Ciebie do głębokiego zastanowienia przed podjęciem takiej decyzji.... :cool2:

 

Ja mam ASB, nic się nie dzieję więc nie narzekam ale odpukać w niemalowane :duh: :roll2:

 

Czyli mam rozumieć że lepiej odpuścić sobie automat, nawet jak będzie dobrze działał podczas oględzin, przy przebiegu 70 000 - 100 000km? Zauważyłem że z tzw. wypasem e46 są z ASB, nawet oryginalne m-pakiety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny diesel, duży moment obrotowy, tylko automat :cool2:

 

Różne rzeczy piszą na temat skrzyń automatycznych montowanych w 330d. Poczytaj, sam się ustosunkuj i podejmij właściwy wybór.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko MANUAL.

Automat jest dla mojej szczególnie niekumatej siostry która nie potrafi biegów zmieniać i szybko zakatuje każdą skrzynię.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm wogoda owszem w automacie

 

ale jak was obiedzie autko z manualem to się nie zdziwcie , automat jak dla mnie to powyzej 300 km , wtedy juz nie ma wiekszej różnicy

 

jak sie zepsuje taka skrzynka to umarł w butach , w Polsce tego nie naprawicie , zbyt skomplikowana technologia

 

nie bez przyczyny po przebiegu automaty są tańsze od manuala

 

chyba jednak jestem za młody na takie coś , może kiedyś ale na razie to lubie sobie gałką pokręcić i sam decydować na jakich obrotach latać :)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie są realne różnice w osiągach dla tych dwóch typów skrzyń?

3.0d i 3.0dA - niech staną na kresce i wyjdzie w praniu ta przewaga,

bo katalogowo to przepaści nie ma,

teraz pytanie kto jak szybko i w odpowiednim (optymalnym) momencie zmeni biegi,

po za tym naprawdę dłuższe jeżdzenie w mieście i miejscach wymagających ciągłych zmian, jest meczące,

no chyba ze ktoś ciagle nagrzany wyprzedza wszystko jak leci,

by być zawsze pierwszym, coś jak w "Nic śmieszcznego" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.