Skocz do zawartości

530d webasto - podsumowanie.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

Przejdę od razu do rzeczy. Rozładowuje mi akumulator po nocy, zauważyłem że co jakiś czas chuczy pod przednim lewym kołem. Po podłączeniu się pod komputer wywaliło błąd "glow plug flame detector" ( short circuit to ground ). Rozumiem że chodzi o zwarcie na czujniku płomienia. Czy to może być powodem że rozładowuje mi akumulator?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 496
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, wywala mi takie błędy po podłączeniu do INP-y.

 

Jeden błąd:

http://images40.fotosik.pl/1144/1220067c3f2be0f7med.jpg

 

 

Drugi błąd:

http://images38.fotosik.pl/1143/8aadcfc2fdf9ff38med.jpg

 

O co chodzi z tymi błędami? Rozładowuje akumulator. Co chwile włącza się coś przy kole, spalin nie widać pod samochodem, ciepłego powietrza też nie czuć w środku, nie słychać charakterystycznego cykania pompki itd. Ręce opadają bo muszę akumulator rozłączać na noc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże? Większość osób pisze że mieli uszkodzone sterowniki, teraz już im hula to Webasto i nie naprawialiście nigdzie? Myślałem że cuda się nie zdarzają, ale chyba będę musiał zmienić zdanie. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z webasto (po otwarciu drzwi bez względu na temp zew. słyszę jak załącza się jakaś dmuchawa i nic więcej się nie dzieje).

(mam Z/C tylko z funkcją przewietrzania)

Dzisiaj postanowiłem zmierzyć się z tematem i oto efekty:

Dzwoniłem do kilku miejsc (w okolicach W-wy) gdzie serwisują webasto i po przedstawieniu objawów słyszałem:

-diagnoza od 50 do 300zł

-naprawa sterownika (jeżeli to by było to) cena powyżej 1 tys. zł

-wyjątkiem była firma z Kożuchowa (namiary powyżej) tam miła pani wspomniała o kwocie 300-400 zł (ale nie wiem czy to była wiarygodna informacja)

Ceny warszawskie (jak dla mnie) skutecznie zniechęcające, na razie mam wyciągnięty bezpiecznik... :|

 

r

ps Śledzę wątek dalej i czekam na dobre wieści, a gdyby miał ktoś chwilę i możliwość to chętnie zdiagnozuję swoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszedł z naprawy sterownik od Webasto, zmontowałem, uruchomiłem i wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten błąd:

 

http://images45.fotosik.pl/1181/66f5b0bd670d75b0med.jpg

 

Włączyło się, ładnie pracowało, tylko że z rury od tłumika Webasto leci cały czas zimne powietrze ;/ (kolejny skan )

 

 

http://images39.fotosik.pl/1148/498be51046b6c231med.jpg

 

Czy ktoś wie w czym problem? Wiem że chodzi coś o brak płomienia, ale czy muszę wymienić palnik czy tylko kołek żarowy? Przy uruchomieniu, Webasto nie dymiło.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie i pewnie noobowskie pytanie - czy jeśli webasta nie ma po nr VIN w aucie, a sprzedający zapewnia, że jest to w końcu mam czy nie? Zastanawia mnie czy tylko to webasto z opcją dogrzewania kabiny jest w nr vin czy to każde winno być? Może jakaś samoróbka?! Dzięki za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grin -, przewaznie kazdy diesel 2.0 lub 3.0 ma dogrzewanie w postaci webasto, dogrzewanie wody obiegowej, ktore mozna odblokowac by dogrzewalo wnetrze kabiny. jakie auto, silnik, rok?

a wczesniej to moze wsyatrczy zrestartowac webasto? odłączyc kabelki, wlaczyc webasto (nie wlaczy sie), poczekac kilka sekund, wylaczyc webasto, odlaczyc zaplon, podlaczyc kabelki i powinno załapać webasto. A paliwo dochodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszedł z naprawy sterownik od Webasto, zmontowałem, uruchomiłem i wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten błąd:

 

http://images45.fotosik.pl/1181/66f5b0bd670d75b0med.jpg

 

Włączyło się, ładnie pracowało, tylko że z rury od tłumika Webasto leci cały czas zimne powietrze ;/ (kolejny skan )

 

 

http://images39.fotosik.pl/1148/498be51046b6c231med.jpg

 

Czy ktoś wie w czym problem? Wiem że chodzi coś o brak płomienia, ale czy muszę wymienić palnik czy tylko kołek żarowy? Przy uruchomieniu, Webasto nie dymiło.pozdrawiam

 

Odświeżam, czy ktoś zna przyczynę, dlaczego wywala taki błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam webasto(przynajmniej jest wlepa pod maską) z opcja przewietrzania(nic nie grzeje) ktoś wie gdzie na śląsku przerobie to na opcję dogrzewania i jakie to są koszta?

ponawaiam

grek32256

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

 

Posty: 6

Dołączenie: 13 Wrz 2011 20:09

Miejscowość: ROGÓW SWD

Moje BMW: E 39 530d 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpiąłem ostatnio 520d po lifcie do komputera i pokasowałem błędy, min. od webasto. Efekt jet taki, że cały system zaczął działać lecz problem w tym, że bardzo kopci na biało... Nie wiem za bardzo z czego to wynika, czy może z nie wiadomo jak długiego okresu gdy nie działało, czy z jakiejś usterki. Muszę przyznać, że jak uruchomiłem z poziomu INPA test webasto (włącza się na 45 sekund z tego co pamiętam), to miałem niezłe zdziwko co to za kłęby białego dymu. Dodam, że gdy odpaliłem ten test i przeszedłem do miejsca gdzie pokazuje parametry pracy to temp. płynu chłodniczego wzrosła, razem z innymi pokazywanymi parametrami urządzenia, więc raczej spełnia swoje zadanie. Ma ktoś jakieś sugestie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokopci i przestanie. zalane było i tyle. ja jak odblokowalem u siebie webasto i uruchomiłem (a było ok -10 na dworze) i jak zaczelo kopcic (jak trabant 50/50 benzyna i miksol) to zacząłem się poważnie zastanawiać nad gaśnicą, ale pokopciło z kilkanaście minut, kumpel się pośmiał z zadymy, a później zazdrościł że ciepło w środku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - otwieram drzwi lub zamykam slychac wentylator z webasta - czy to na 100% elektronika siadła? cos takiego gdzies wyczytałem.

Jeżeli tak to czy ktoś to naprawiam we własnym zakresie ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E39 są one w nadkolu i narażone są na wilgoć, więc prowie wszystkie E39 mają problem ze sterownikiem webasto. Natomiast w E53 (X5) jest ono w komorze silnika na samej górze, więc jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, by w tym modelu sterownik padł. A co może się uszkadzać? Na pewno to nie jakiś "zimny lut", ale raczej korodujące ścieżki, zwarcia międzyścieżkowe lub przez te zwarcia nadpalające się elementy, czasami kosztujące w sklepie elektronicznym kilkanaście groszy do kilku złotych ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często jestem na śląsku. Jutro np przez Dąbrowe Górniczą przejeżdżam. Mogę kiedyś ci przekodować auto jak chcesz i odblokować webasto, światła dzienne włączyć i co tam sobie jeszcze chcesz. Napisz tylko na priv kontakt do siebie, a ja dam ci znać kiedy bede jechał znowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.