Skocz do zawartości

Bluetooth fabryczny E46/E39 czy ktos korzysta


CHRISDE46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce dołozyć zesta Bluetooth fabryczny do navi 16/9,

ale niestety im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości.

Chętnie bym porozmawial z kimś ktos korzysta z tego systemu

a potrzebne mi były informacje

-z jakich telefonów korzystacie?

-jakie telefony jeszcze dają sie sparować (poza tymi z listy dostępnej w BMW)

-czy ktoś parował Nokie 6300/Nokia E65

-jakie funkcjonalości działaja na ekranie/w których książka telefoniczna w których SMS /

 

Może znajdzie się ktoś kto dokładał fabryczny BT do swojej Buni

 

Z góry dzekuje za pomoc

krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6310i z odpowiednim softem dziala w pelni: ksiazka, sms, rozmowy

 

E50: sparowana bez porblemow, ksiazki mi nie chce importowac, zestaw glosno mowiacy dziala (odbieranie rozmow z telefonu lub auta, wybieranie numerow z telefonu )

 

 

E46 2004

pozdrawiam

michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam Nokie 6220 i 6230i obie sa obslugiwane na ful czyt ksiezka,sms. korzystam na codzien z N95-02 8 GB i działa tylko zestaw głośnomówiący,ale przez odpowiednie złącze AV mam wszystko na monitorze wraz z możliwością Video itd a nawet gierki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem jeszcze swiezym uzytkownikiem e46. Mam pytanie co musze zrobic abym mogl polaczyc sie z moim telefonem. Na kierownicy mam przyciski do telefonu i na nawigacji MK4 tez jest przycis z telefonem. Auto z 2004r.

Czytalem na innych postach o jakis centralkach gdzioe trzeba karte wkladac ale ja takiej chyba nie mam bo nie znalazlem. W moim telefonie wlaczam Bluetooth i nic sie nie dzieje w samochodzie.

Czy ktos moze i pomoc w rozwiazaniu tego problemu??

Dzieki z gory za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że masz przyciski na monitorze i kierownicy, to nic nie znaczy - wszystkie one mają. Trzeba sprawdzić czy jest centralka w bagażniku lub czy masz antenę od telefonu ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich. Czy ktoś może powiedzieć w jaki sposób trzeba sparować telefon z systemem samochodowym. Czy mam po prostu włączyć szukanie nowych urządzeń w telefonie czy przrd tą operacją trzeba coś nacisnąć w samochodzie? Proszę o pomoc jeśli mi się uda to obiecuję że podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Dziękuję za wskazówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz przycisk buziki przez 3 sek na tunelu srodkowym stacyjka w pozycji 0 po 3 sekundach stacyjka na 1 i na radiu wyskakuje BT (cos tam) wtedy wlanczasz na tel wyszukiwanie.powinno znalesc BMW i numer po slowie bmw to 5 ost cyfr vinu.po tym jak ci tel znajdzie wpisujesz pin i reszta sie robi sama ksiazka tel i reszta.wylanczasz stacyjke i tel masz dopisany. Do kolegi sampek co trzeba zrobic aby wybierac numery telefonow z ksiazki telefonicznej w noki e50 bo nie moge temu podolac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa koszty założenia takiej instalacji do E46.

 

Naciskam buźkę w poz. 0 itd. ... ale na radiu (mam cd business) nic się nie pojawia.

 

Dodatkowo mam wydrukowana specyfikacje swojego modelu i nie ma tam nic o telefonie.

 

W zestawie dok. które dostałem do auta nie ma instr. do bluetootha itp.

 

Po tym wnioskuję, że nie mam całej instalacji.

 

Pytanie czego mi potrzeba i ile to orientacyjnie kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak: mam fabryczny telefon, który działa z zestawem głośnomówiącym poprzez bluetooth. Mam też passkey do bluetooth'a w papierach wozu. Ale nie mam żadnego przycisku z "buźką" obok hamulca ręcznego. Mam podobny przycisk na kierownicy wielofunkcyjnej (jeśli to coś zmienia).

Mam telefon Nokia 9300. Wszedłem do samochodu i włączyłem w telefonie poszukiwanie urządzeń bluetooth. Odnalazł mi urządzenie BMWxxxx. Przy pomocy kodu z dokumentów sparowałem się z nim. Jednak tu pojawia się problem, bo sparował się telefon - a na konsoli (mam nawigację 16:9) żadnych oznak, że auto widzi telefon. No i utknąłem. POMOCY! :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę dalej ten temat. Już mnie diabli biorą. Po głębszym googlowaniu znalazłem taki oto opis: http://www.ehow.com/how_2001304_pair-bluetooth-phone-bmw-series-x-x-z-m-m-roadster.html

Czyli, że są samochody BMW bez przycisku parowania. Może to mój przypadek (myślę sobie). I wszystko idzie zgodnie z planem do punktu nr 5. Tam pisze, że mam na wyświetlaczu samochodu zobaczyć komunikat o parowaniu. A tu nic. Żadnego komunikatu. Samochód udaje, że nic się nie sparowało, a telefon wręcz przeciwnie - że się sparował z BMWxxxxx. Chyba ze 4 razy już złaziłem do samochodu i ciągle to samo. CO ROBIĆ??? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wlinku chyba dotyczy nowszych modeli...musisz robic tak jak pisali koledzy wczesniej-wlanczasz buzke i trzymasz ok2-3sek,przekrecasz kluczyk na poz 1 i po ok 3sek puszczasz,na wyswietlaczu powinno sie pokazac bluetooth pairing i dalej juz dzialasz telefonem.wczoraj to robilem a walczylem z tym okolo miesiaca,powodem byl zly kod-niemiec mnie oszukal ale odkrecilem modul i zczytalem kod i wszystko elegancko smiga(samsung d9000i)lacznie z ksiazka.modul bluetooth w kombi znajduje sie w bagazniku z lewej strony za zmieniarka i czytnikiem navi...
kiedys e36 316,325 coupe...pozniej e46 320d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wlinku chyba dotyczy nowszych modeli...musisz robic tak jak pisali koledzy wczesniej-wlanczasz buzke i trzymasz ok2-3sek,przekrecasz kluczyk na poz 1 i po ok 3sek puszczasz,na wyswietlaczu powinno sie pokazac bluetooth pairing i dalej juz dzialasz telefonem.wczoraj to robilem a walczylem z tym okolo miesiaca,powodem byl zly kod-niemiec mnie oszukal ale odkrecilem modul i zczytalem kod i wszystko elegancko smiga(samsung d9000i)lacznie z ksiazka.modul bluetooth w kombi znajduje sie w bagazniku z lewej strony za zmieniarka i czytnikiem navi...

Dobrze, tylko że ja nie mam przycisku z buźką obok ręczego. Jedyny jaki mam jest na kierownicy. Wygląda to tak, jakbym nie miał opcji korzystania z bluetooth. To jest dziwne bo:

1. Mam fabryczny telefon professional, który działa po włożeniu karty SIM do odpowiedniej szczeliny obok korytka na telefon;

2. W samochodzie jest moduł bluetooth, bo telefon (np. moja Nokia 9300) go wykrywa i nawet się do niego przyłącza;

3. Mam sztywną kartkę formatu A5 z różnymi informacjami o bluetooth z passkey włącznie;

4. Mam wykupione w opcji BMW Assist.

Ale nie mam przycisku parowania obok ręcznego. Co za piorun z tym guzikiem, co go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem właśnie z Inchcape Motor. Powiedzieli że telefon BMW (który ja mam) i bluetooth to są 2 różne sprawy. I ja niestety nie mam możliwości przyłączania obcych telefonów. Czy to można dokupić? Powiedzieli mi że nie, ale ja nie dowierzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Koledzy....pomocy...mam BMW X5 z 2005r. z Navi mk4 i bluetooth...no i niby wszystko jest ok ale... zestaw glosnomowiacy dziala w ograniczonym zakresie tzn... odbiera i konczy rozmowe pamieta ostatnie wybierane 8 nr telefonu itd ale...nie potrafi zczytac ksiazki telefonicznej i sms...a wszystko to z telefonami NOKIA E 50, aktualnie E66 i... wczesniej 6310i ...w przypadku wszystkich objawy sa takie same (opisane powyzej) choc... jesli chodzi o ten ostatni tel (6310i) na samym poczatku tj za pierwsza instalacja przez pewenien moment wszystko bylo oki (łacznie z ks tel, sms) niestety po probie instalacji dodatkowego telefonu ksiazka i sms przestaly dzialac...i koniec nie da sie juz nic z tym zrobic....rozmawialem z BMW w Katowicach ale niestety chlopaki nie potrafili pomoc....stan na dzien dzisiejszy jest taki ze korzystam z Nokia E66 i ks nie dziala....POMOCY!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
to wlinku chyba dotyczy nowszych modeli...musisz robic tak jak pisali koledzy wczesniej-wlanczasz buzke i trzymasz ok2-3sek,przekrecasz kluczyk na poz 1 i po ok 3sek puszczasz,na wyswietlaczu powinno sie pokazac bluetooth pairing i dalej juz dzialasz telefonem.wczoraj to robilem a walczylem z tym okolo miesiaca,powodem byl zly kod-niemiec mnie oszukal ale odkrecilem modul i zczytalem kod i wszystko elegancko smiga(samsung d9000i)lacznie z ksiazka.modul bluetooth w kombi znajduje sie w bagazniku z lewej strony za zmieniarka i czytnikiem navi...

Dobrze, tylko że ja nie mam przycisku z buźką obok ręczego. Jedyny jaki mam jest na kierownicy. Wygląda to tak, jakbym nie miał opcji korzystania z bluetooth. To jest dziwne bo:

1. Mam fabryczny telefon professional, który działa po włożeniu karty SIM do odpowiedniej szczeliny obok korytka na telefon;

2. W samochodzie jest moduł bluetooth, bo telefon (np. moja Nokia 9300) go wykrywa i nawet się do niego przyłącza;

3. Mam sztywną kartkę formatu A5 z różnymi informacjami o bluetooth z passkey włącznie;

4. Mam wykupione w opcji BMW Assist.

Ale nie mam przycisku parowania obok ręcznego. Co za piorun z tym guzikiem, co go nie ma?

 

Kartę SIM z telefonu komórkowego trzeba włożyć do telefonu w samochodzie na czas konfiguracji? Buzkę mam tylko przy kierownicy ale nie w tunelu środkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Koledzy....pomocy...mam BMW X5 z 2005r. z Navi mk4 i bluetooth...no i niby wszystko jest ok ale... zestaw glosnomowiacy dziala w ograniczonym zakresie tzn... odbiera i konczy rozmowe pamieta ostatnie wybierane 8 nr telefonu itd ale...nie potrafi zczytac ksiazki telefonicznej i sms...a wszystko to z telefonami NOKIA E 50, aktualnie E66 i... wczesniej 6310i ...w przypadku wszystkich objawy sa takie same (opisane powyzej) choc... jesli chodzi o ten ostatni tel (6310i) na samym poczatku tj za pierwsza instalacja przez pewenien moment wszystko bylo oki (łacznie z ks tel, sms) niestety po probie instalacji dodatkowego telefonu ksiazka i sms przestaly dzialac...i koniec nie da sie juz nic z tym zrobic....rozmawialem z BMW w Katowicach ale niestety chlopaki nie potrafili pomoc....stan na dzien dzisiejszy jest taki ze korzystam z Nokia E66 i ks nie dziala....POMOCY!!!

 

Zrob tak,

Wprowadz BT w samochodzie w opcje parowania telefonu, jak juz tel jest sparowany z BT w aucie, w telefonie zaznacz wszystkie kontakty i zrob wyslij via BT :)

 

Kontakty skopiuja sie to ksiazki w aucie. Jedna uwaga BT w aucie miesci maks 100 kontaktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Koledzy potrzebuję pomocy w sprawie bluetooth.

Nie posiadam przycisku do parowania pod łokietnikiem ale mam podciągnięte kable do tel stacjonarnego ale on mi nie jest potrzebny.

Chciałbym się połączyć przez bluetooth ale nie wiem jak. Mam kod do parowania ale nie wiem jak to zrobić.

Czekam na jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Koledzy potrzebuję pomocy w sprawie bluetooth.

Nie posiadam przycisku do parowania pod łokietnikiem ale mam podciągnięte kable do tel stacjonarnego ale on mi nie jest potrzebny.

Chciałbym się połączyć przez bluetooth ale nie wiem jak. Mam kod do parowania ale nie wiem jak to zrobić.

Czekam na jakieś podpowiedzi.

 

 

Hej możesz obejść brak tego przycisku i sparować telefon z autem za pomocą INPY lub DiSa bez problemów. Oczywiście jeśli masz bluetootha w aucie. Kierownica jest multi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.