Skocz do zawartości

[E39] Wyświetlacz/Niepełna czcionka


gregsonicop.pl

Rekomendowane odpowiedzi

co do naprawy wyświetlacza w zegarach e-39 to da się to zrobić ale nie domowymi sposobami jak niektórzy czarodzieje opisują że to oni podłożyli kawałek więcej gumy i nakłuli ścieżki i jak nowe bujda to jest totalna a jak komuś wyszło to zbieg okoliczności mówię na własnych doświadczeniach popsułem już tak dwa. Rozwiązania są dwa kupić inne zegary albo naprawić nawet samemu - problemem w tych taśmach jest to że ścieżki są z grafitu a grafit jak to grafit z wiekiem się kruszy a i znacznie na spadki temperatur reaguje tj. rozszerza się i kurczy rozwiązanie sto procent skuteczne jeżeli nic nie było wcześniej grzebane to zakupić na pewnym znanym serwisie aukcyjnym taśmę dokładnie to się nazywa "elastomer" i po prostu wymienić na nową a tu dostępne są już ścieżki srebrne także nie do zdarcia --- działa na 100 procent sam tak zrobiłem i polecam aha nie piszę tego żeby zachęcić do kupna na aukcji tylko żeby wybić wam z głowy jakieś czarodziejskie metody jakiegoś magika któremu się udało i tyle pozdrawiam
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co do naprawy wyświetlacza w zegarach e-39 to da się to zrobić ale nie domowymi sposobami jak niektórzy czarodzieje opisują że to oni podłożyli kawałek więcej gumy i nakłuli ścieżki i jak nowe bujda to jest totalna a jak komuś wyszło to zbieg okoliczności mówię na własnych doświadczeniach popsułem już tak dwa. Rozwiązania są dwa kupić inne zegary albo naprawić nawet samemu - problemem w tych taśmach jest to że ścieżki są z grafitu a grafit jak to grafit z wiekiem się kruszy a i znacznie na spadki temperatur reaguje tj. rozszerza się i kurczy rozwiązanie sto procent skuteczne jeżeli nic nie było wcześniej grzebane to zakupić na pewnym znanym serwisie aukcyjnym taśmę dokładnie to się nazywa "elastomer" i po prostu wymienić na nową a tu dostępne są już ścieżki srebrne także nie do zdarcia --- działa na 100 procent sam tak zrobiłem i polecam aha nie piszę tego żeby zachęcić do kupna na aukcji tylko żeby wybić wam z głowy jakieś czarodziejskie metody jakiegoś magika któremu się udało i tyle pozdrawiam

a powiedz jeszcze kolego ile cie to kosztowało czasu i pieniędzy

Octavia 1,9TDI 110KM 2002r kombi max opcja L&K sprzedam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko co zrobisz jak na środku taśmy będziesz miał przełamane ścieżki taśmę rozkleisz i będziesz pryskał sprayem szkoda zabawy naprawdę co ja ze swoimi zegarami nie robiłem wszystko i taśmę rozklejałem --- głupek ze mnie - nic nie pomogło a ile się na wku......
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest ktoś chętny mogę naprawić owe zanikające pixele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakis sens, ale po wykasowaniu licznych błędów przy okazji wymiany czujnika wału, wszystkie pixele się pojawiły w pełnej krasie. Fakt że nie używałem auta podczas ostatnich mrozów - może raczej mróz poprawił sytuację? A przedtem bywało różnie - na zasadzie "pojawiasz się i znikasz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na takiej zasadzie to działa bo grafit się rozszerza i kurczy zależnie od temperatury wystarczy lekko ruszyć taśmę jak delikatnie gdzież jest przełamane i będzie działać ale na dołku ruszy się i znowu to samo przerabiałem to poważnie nie warto się denerwować i co chwilę rozkręcać trzeba zrobić raz a dobrze chyba że ktoś lubi kręcić ale za n -tym rozkręceniem w końcu coś się połamie na zawsze i tyle jeżeli ktoś będzie potrzebował pomocy to zapraszam chętnie podzielę sie swoimi doświadczeniami z tym problemem bo mam ich sporo
liczy się tylko aby wsiąść i jechać a czy to ważne gdzie!!! ważne czym (BMW)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Skoro wszyscy próbowali coś tam zrobić z bad pikselami, postanowiłem i ja.

Nie będę tu opisywał demontażu zegarów bo przecież i tak większość to robiła.

Po rozpołowieniu owego wskaźnika zobaczyłem to :

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-06/69ca87e3/sdc10665.jpg.html

Taśma najzwyklej w świecie odłączyła się od wyświetlacza.

Po dokładniejszych oględzinach zauważyłem ubytki(pęknięcia pod wpływem temperatury i ze starości pewnie ) na taśmie.

Wszelkie załamania i dziurki, pęknięcia taśmy zakleiłem(posmarowałem) lakierem przewodzącym np. takim :

http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/48711/lakier+przewodzacy.html

I działa.Cała naprawa zabrała mi ok 30 min.

Dodam tylko że licznik jest z E34 2.5TDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dokładnie tak jak pisze darioon. Wymiana taśmy to jedyny skuteczny i na dłuższą metę sposób naprawy. Zabawa z lakierem również może dać rezultat ale w jednym miejscu pokleimy to za jakiś czas może w innym miejscu grafit pęknąć i znowu zabawa na nowo. A poprawianie lakierem wszystkich ścieżek na taśmie to już zadanie dosyć skomplikowane jak nie niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nareszcie mogę czytać! Wszystkie piksele widoczne. Naprawa trwała ok 1,5h, kosztowała 150zł.

Korzystając z tego, że na urlopie byłem u teściów koło Siedlec, podjechałem do Nieporętu, a właściwie do Kątów Węgierskich i po umówieniu się na telefon, naprawa był zrobiona zgodnie z opisem w aukcji (alledrogo) i wcześniejszymi ustaleniami. Na prawdę mogę polecić ten namiar.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Podaj kolego namiar

 

Nareszcie mogę czytać! Wszystkie piksele widoczne. Naprawa trwała ok 1,5h, kosztowała 150zł.

Korzystając z tego, że na urlopie byłem u teściów koło Siedlec, podjechałem do Nieporętu, a właściwie do Kątów Węgierskich i po umówieniu się na telefon, naprawa był zrobiona zgodnie z opisem w aukcji (alledrogo) i wcześniejszymi ustaleniami. Na prawdę mogę polecić ten namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie znacie może jakiegoś fachury od liczników z okolicy Krakowa? jeśli tak to prosiłbym o jakieś namiary, Dziękuję z góry.

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Nareszcie mogę czytać! Wszystkie piksele widoczne. Naprawa trwała ok 1,5h, kosztowała 150zł.

Korzystając z tego, że na urlopie byłem u teściów koło Siedlec, podjechałem do Nieporętu, a właściwie do Kątów Węgierskich i po umówieniu się na telefon, naprawa był zrobiona zgodnie z opisem w aukcji (alledrogo) i wcześniejszymi ustaleniami. Na prawdę mogę polecić ten namiar.

hmmm... :think:

 

potwierdzam to miejsce i również polecam... piksele w zegarach naprawione... i wszystko jest ok... :cool2:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
teraz juz pare osób to ogarnia był czas ze nie było komu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

witam,odswiezam temat.mam problem z pikselami chcem sprobowac to naprawic sam.wyciagnac zegary to bede w stanie a czy trudno jest sie dostac do tej tasmy ktora trzeba wymienic ? ( bo zakladam,ze to tasma po przeczytanych powyzej wypowiedziach) jesli ktos rozkrecal i wymienial i mial by zdjecia to popprosze o wrzucenie

 

 

co myslicie o takim zakupie http://allegro.pl/tasma-naprawa-licznik-zegary-bmw-e39-e38-e53-x5-i3716285266.html ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.