Skocz do zawartości

[E32] Spalanie v8 3l


SCW4444

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jako, że od paru dni jestem szczęsliwym posiadaczem e32 v8 3.0l na manulanej skrzyni biegów nasuwa mi się pytanie: jakie jest spalanie tego silnika w cyklu miejskim?

Trzy krotnie wyszło mi, że średnio spala 20 litrów pb98 na 100km. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że ten silnik lubi benzyne i wszystko zależy od umiejętnego operowania prawą nogą na pedale gazu,ale fustruje mnie czy to jest normalne spalanie tego silnika?

 

BTW

A propo paliwa - czytałem wasze wypowiedzi i piszecie, że smiało do e32 lać 95?!!! Dziw mnie to, bo do tej pory jezdziłem/jeżdze laguną 1.8 i tam wlać 95 to nieporozumienie. Laguna staje się tzw. mułem no i spalanie wzrasta bo i noga staje się cięższa, dla tego w jednym i drugim samochodzie tankuje pb98.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jako, że od paru dni jestem szczęsliwym posiadaczem e32 v8 3.0l na manulanej skrzyni biegów nasuwa mi się pytanie: jakie jest spalanie tego silnika w cyklu miejskim?

Trzy krotnie wyszło mi, że średnio spala 20 litrów pb98 na 100km. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że ten silnik lubi benzyne i wszystko zależy od umiejętnego operowania prawą nogą na pedale gazu,ale fustruje mnie czy to jest normalne spalanie tego silnika?

 

BTW

A propo paliwa - czytałem wasze wypowiedzi i piszecie, że smiało do e32 lać 95?!!! Dziw mnie to, bo do tej pory jezdziłem/jeżdze laguną 1.8 i tam wlać 95 to nieporozumienie. Laguna staje się tzw. mułem no i spalanie wzrasta bo i noga staje się cięższa, dla tego w jednym i drugim samochodzie tankuje pb98.

 

pozdrawiam

 

Wszystko zależy jakie miasto, sprawdź w trasie jadąc delikatnie. Mi w mieście (Kraków) wczoraj spalił średnio 35 litrów / 100 km :)

Wcale nie dużo biorąc pod uwagę korki.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna nie jest prawdziwym samochodem w porównaniu do e32 :wink: chyba to zauważyłeś,lej spokojnie 95.Spalanie może też wynikać z twojej techniki jazdy,e32 w każdej wersji silnikowej ma duży moment obrotowy,nie musisz tak wysoko kręcić silnika przed każdą zmianą biegu,żeby auto jechało,w lagunie jest inaczej.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecna e32 nie wiem ale poprzednia E32 3.0 v8 automat 30%miasto 70%trasa jazda bardzo spokojna 10l bp95 :D

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna nie jest prawdziwym samochodem w porównaniu do e32 :wink: chyba to zauważyłeś,.

 

Nie da się ukryć, że są to auta z różnych "bajek", choć póki co na swoją lagune nie mogłem narzekać. Wracając do tematu spalania widze, że moje spalanie to tak ponad "Waszą" normę. Staram się delikatnie operować pedałem gazu i tak, czy siak wychodzi mi 20l na 100km. Może znaczenie w moim przypadku ma to, że jednorazowo nie pokonuje dużych odległości, bo rano wyciągam auto z garażu i jade do pracy (Szczecin ok.8km), potem znów do domu i do drugiej pracy ok. 4km. Z drugiej strony robiłem wczoraj oględziny silnika i zauważyłem, że guma (poprawcie mnie jeśli żle pisze) pomiędzy silnikiem a przepływomieżem ma drobne dziurki. Może przez to komputer pracuje w trybie awaryjnym i stąd wychodzi mi takie spalanie??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecna e32 nie wiem ale poprzednia E32 3.0 v8 automat 30%miasto 70%trasa jazda bardzo spokojna 10l bp95 :D

 

Leszek ! Respect !

 

Wprawdzie w e34, ale za to touring (więc prawie 2 tony), silnik M50 2,5l manual, w mieście (w/g kompa średnia prędkość 30km/h - korki, światła etc.), z domu do pracy (około 7km w jedną stronę, termostat sprawny!), w zimie 16l/100 w lato 13-14.

Więc ja nie wiem ja Ty jeździsz ? Normalnie cudotwórca (Kaszpirowski). :-)

 

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzie ile pali e32 735 i 740? a automacie

eh bo ja mam gaz :/ i 100zł to na samo paliwo wydaje namiesciąz poto zeby auto pocodził o 2 min :/ eh wsadził bym iny slilnik dobry :d prosto od niemca:d tylko interesuje mnie to spalanie 15 jak zje to luzno :)przy delitatniej jezdzie

było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlewam 95, poniewaz nie zalwazylem zadnej roznicy miedzy 95 a 98.

powiem wiecej, znajdz sobie stacje, z ktorej paliwo ci bedzie najmniej spalalo i silnik bedzie dynamiczniejszy.

ja tankujac po roznych stacjach moge smialo powiedziec ze na jednej stacji 98 moze gorzej chodzic niz 95 na innej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do spalania to wynik nie z kompa ale rzeczywisty test odbywał sie na odcinku 100km w baku było 0 wlałem 10l jazda trasa do 100kmh jechałem bardzo ale bardzo ekonomicznie pedał gazu był dosłownie pieszczony no i tempomat nie był włączony,znajomemu chciałem udowodnić że przejadę 100km na 10l, :D

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z drugiej strony robiłem wczoraj oględziny silnika i zauważyłem, że guma (poprawcie mnie jeśli żle pisze) pomiędzy silnikiem a przepływomieżem ma drobne dziurki. Może przez to komputer pracuje w trybie awaryjnym i stąd wychodzi mi takie spalanie??

[/ quote]

I tu masz swoją odpowiedz :clap:

nawet najdrobniejsze nieszczelności i lewe powietrze w dolocie powodóją bardzo znaczne zaburzenia w pracy silnika

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworz klapke od paliwa i zobacz co pisze na korku od paliwa...

 

 

co do spalania - to takie pitolenie - ja jezdzac po krakowie jestem w stanie spalic i 12l/100 i 20l/100 - wszystko zalezy czy na krutkich dystansach , czy w korkach , czy wieczorami smigam kiedy nie ma ruchu ...

 

 

pali w zaleznosci jakie miasto , jaka trasa , jaka noga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Widzę ze niektórym Bunie palą mniej niż niemiec przewidział - ale to dobrze w końcu o ekologie trzeba dbać :clap:

Co prawda moja buńka to E34 ale wagowo to nie wielka różnica, jak większość z nas przynajmniej w jedna stronę jadać do lub z pracy muszę odstać swoje w korkach do tego poszukiwanie ok 30min miejsca na zaparkownie (centrum Krakowa), jeżdżę raczej normalnie (nie żałuje sobie jak trzeba) po samym mieście nie udało mi się zejść poniżej 16l/100km, za to w drugą stronę bez problemów przekraczam 20/100.

Tankuje tylko 95 na BP (akurat mam po drodze do pracy).

Życzę wszystkim spalania 2l/100km przy ponad 200Ps :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po wymianie gumy od przepływomierza moje spalanie "znormalniało" i po mieście oscyluje w granicach 12-13 litrów (przy spokojnej jeździe). Ja jednak pozostane przy paliwie PB98 bo w większości przypadków w naszym kochanym kraju jest to faktycznie pb95 i nie ma się czym sugerować, że się tankuje na np. shellu, czy bp - tam tez ajenci potrafią namieszać :D

 

WujekDobraRada - teraz już wiesz, czemu miałeś takie spalanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No i jak bumeranfg znowu powraca mój "ulubiony" temat. Tak jak pisałem wcześniej po zminaie gumy przepływomierza wszystko było silenkowo i spalnie "znormalniała" - do czasu :wink: Znów auto zaczeło palić 20 litrów min na setke, a przy okazji spadła mi moc. Co mogło się stać :?: :?: :?: :duh: Czy możliwe, że mam snode lambda do wymiany - miał ktoś z Was takie objawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to moze byc mozliwe,ale moze pozostał jakis bląd w komp[ie i teraz znow dał znac o sobie...zrób reset.Moje auto miało strasznie dziwne objawy,szarpanie skrzyni,było raz strasznie mułowate a innym razem jak rakieta.Stwierdziłem,ze to przepływka bo gaz mi strzelił wiele razy.Pisałem o tym posty.Pp wymianie przepływki prawie zadnej roznicy.Jednak gdy zresetowałem komp efekt porazajacy.szarpanie skrzyni ustapiło i auto ma wreszcie moc 286ciu koni.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to moze byc mozliwe,ale moze pozostał jakis bląd w komp[ie i teraz znow dał znac o sobie...zrób reset.Moje auto miało strasznie dziwne objawy,szarpanie skrzyni,było raz strasznie mułowate a innym razem jak rakieta.Stwierdziłem,ze to przepływka bo gaz mi strzelił wiele razy.Pisałem o tym posty.Pp wymianie przepływki prawie zadnej roznicy.Jednak gdy zresetowałem komp efekt porazajacy.szarpanie skrzyni ustapiło i auto ma wreszcie moc 286ciu koni.Pozdrawiam.

 

Mniemam, że nie ma różnicy to przy rodzaju skrzyni biegów, bo ja akurat mam manuala. Arturo dogrzebałem się do Twoich postów. W moim przypadku żadnego szarpania nie ma, ale auto stało się tak jak wyżej napisałem "mułowate" no i spalanie znów wzrosło. Komputer wskazuje spalanie jak chce: raz pokazuje 38 litrów raz 17 litrów, ale mniej jak 16 litrów nie wskazuje. Spróbuję resetu komputera wieczorem po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.