Skocz do zawartości

Zamiar kupna 530d


LIS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zmienić mojego TDS-a na nieco wyższy model a mianowicie bunie 530d sedan:) Czytałem sporo o tych modelach o spalaniu itp:) Odniosłem wrażenie że ta bunia + ten silnik to bajka:) ale mam małe pytanie do użytkowników tego modelu... manual czy automat?? Czy są jakieś różnice w spalaniu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnica w spalaniu jest, każdy automat spala 1-2l/100km więcej. Moja spala około 10,5 w mieście (ale ma chipa) jak ja kupiłem i jechałem z Opola na autostradzie przy około 190km/h ciągłej jazdy 10-11l/100km.

Pali więcej, ale jaka wygoda…..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba kwestia gustu. Jeździłem automatami i nadal pozostaje wierny manualnej przekładni.

 

Sam mam 530 w manualu i w mieście teraz pali mi koło 9,5 ale jeżdze na stosunkowo krótkich odcinkach. W trasie potrafi zejsc poniżej 7 na trasie szczecin - berlin - szczecin

 

I jak za kilka lat bede zmienial auto to też na takie z manualem

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od miesiąca 530D z AT i po mieście pali mi około 10-11 a trasa na tempomacie 160 8,5. Ogólnie jestem jak narazie bardzo zadowolony z automatu ponieważ jak trzeba to też umie pojechać :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ujeżdżam 530dA E-39 od dwóch tygodni. jest to pierwsze moje auto z automatem. potwierdzam spalanie w granicach 8,5-11 l/100 km w zalezności od dynamiki jazdy. na automat łatwo jest się przestawić z manulala - naprawdę duża wygoda przy takim silniku. w manualu cenie sobie pełną kontrolę nad obrotami, a automacie namiastką tego jest step-tronic gdzie równie szybko możesz wystartować spod świateł :twisted: jak i redukować biegi na trasie ( lecz tylko w pewnym zakresie obrotów, gdzyż po przekroczeniu tej granicy wskoczy wyższy bieg automatycznie ). można równiez zaszaleć automatem wchodząc bokiem w zakręt na steptroniku ( np wbijasz 2 i wchodzisz w rondo bokiem z gazem do połowy ). Automat to płynność jazdy i piękny pomruk silnika ( zawsze troche wyżej kręcony iż w manualu rzecz jasna ).

 

Podsumowując polecam automat w tym silniku - warto spróbować żeby chociaż mieć pojęcie. następny przecież może być w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam 530d kombi (2001r.) w automacie już od ponad roku i przekonałem się na własnej skórze, że te opowieści o spalaniu na poziomie 9-10 l/100 można włożyć sobie między bajki tym bardziej, że wcześniej miałem to samo tylko w sedanie i manualu więc mam porównanie. Żeby automatem z tym silnikiem i w tej budzie zmieścić się w Polsce na trasie w 10 l. trzeba się nieźle nagimnastykować a miasto lepiej przemilczeć i nie czarujmy się taka jest prawda, ale i tak warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam mam 530 D AT i jestem bardzo zadowolony 70 tys przebiegu ::) ksiazka servisowa i naprawde wywgoda niesamowita i niby nazekaja ze skrzynie słabe ja mam wirusa na 234 kuce i 510mn i smiga jak nalezy wiedz brac jesli okazja automat lub manual wiadomo manual jest ostrzejszy i mozna bokami chodzic ale dla wygody i płynnosci tylko automat polecam te autko :) silnik idealnie pasuje do tego auta

e90 330i manual :D http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=180705

///M - The most powerful letter in the world!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cie stać na 530 to po co sie pytasz o spalanie Ma palić i tyle przecierz to jest 3 litrowy silnik i musi swoje spalić. Pisze zebys potem nie miał zalu bo ci napiszą ze 8l,10, a tobie wyjdzie 13l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam 530d kombi (2001r.) w automacie już od ponad roku i przekonałem się na własnej skórze, że te opowieści o spalaniu na poziomie 9-10 l/100 można włożyć sobie między bajki tym bardziej, że wcześniej miałem to samo tylko w sedanie i manualu więc mam porównanie. Żeby automatem z tym silnikiem i w tej budzie zmieścić się w Polsce na trasie w 10 l. trzeba się nieźle nagimnastykować a miasto lepiej przemilczeć i nie czarujmy się taka jest prawda, ale i tak warto.
mi na trasie automat srednia z 900km spalił 8l nie przekraczajac 140 wiedz musiałes miec cos nietak a miasto wsrednia z 700km 10.5 l wiedz naprawde jak na 3000 pod maska jest to niewiele a jak zadozo to mniejszy silnik cos za cos moc i moment za cene marnych 10 litrow ON to niedoza cena

e90 330i manual :D http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=180705

///M - The most powerful letter in the world!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cie stać na 530 to po co sie pytasz o spalanie Ma palić i tyle przecierz to jest 3 litrowy silnik i musi swoje spalić. Pisze zebys potem nie miał zalu bo ci napiszą ze 8l,10, a tobie wyjdzie 13l

 

Pytam bo nigdy nie miałem AT, zawsze był manual:) o automatach słyszałem wiele złego (mercedesy) :lol: i dobrego no i jestem zakręcony :mrgreen: co do spalania to jestem już przyzwyczajony:) moim TDS-kiem często odwiedzam granice 10-12l :twisted: no ale... jeżeli manual będzie palił dużo mniej niż automat to wole oczywiście zwykłą skrzynie:)a pieniążki które miałbym wydać na paliwo wydam np na zapach do buni:Ditp :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cie stać na 530 to po co sie pytasz o spalanie Ma palić i tyle przecierz to jest 3 litrowy silnik i musi swoje spalić. Pisze zebys potem nie miał zalu bo ci napiszą ze 8l,10, a tobie wyjdzie 13l

 

Pytam bo nigdy nie miałem AT, zawsze był manual:) o automatach słyszałem wiele złego (mercedesy) :lol: i dobrego no i jestem zakręcony :mrgreen: co do spalania to jestem już przyzwyczajony:) moim TDS-kiem często odwiedzam granice 10-12l :twisted: no ale... jeżeli manual będzie palił dużo mniej niż automat to wole oczywiście zwykłą skrzynie:)a pieniążki które miałbym wydać na paliwo wydam np na zapach do buni:Ditp :dance:

Mi 5-tka ( sedan 530D ) pali średni 9 l/100 .Myślę,że to dobry wynik .

Nie wiem co złego słyszałaś o skrzyniach w mercedesach . Co jak co ale mercedes ma jedne z lepszych automatycznych skrzyń biegów wśród producentów aut .

Wracając jednak do bmw ,to uważam że ten silnik ( 3L diesel ) jest dobrym wyborem .

Podepnę się trochę po temat - też chodzi o 5-tkę ,

Czy lepiej kupić 530D touring E39 z końca produkcji czy już lepiej nowszy model z 2004 ?

Auto ma być do codziennego użytku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam 530d kombi (2001r.) w automacie już od ponad roku i przekonałem się na własnej skórze, że te opowieści o spalaniu na poziomie 9-10 l/100 można włożyć sobie między bajki tym bardziej, że wcześniej miałem to samo tylko w sedanie i manualu więc mam porównanie. Żeby automatem z tym silnikiem i w tej budzie zmieścić się w Polsce na trasie w 10 l. trzeba się nieźle nagimnastykować a miasto lepiej przemilczeć i nie czarujmy się taka jest prawda, ale i tak warto.

 

 

No oczywiście jak będę deptał pedał gazu na maxa w mieście to spalananie mam w okolicy nawet 15-16l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 530d z automatem i powiem szczerze że chyba już bym sie nie zamienił za manual i kiedys bede szukał tez automat. w korkach i po mieście bardzo duża wygoda. a spalanie mam z ok 3m-cy = 8.6, to jest taka na prawdę średnia, dużo jeżdże po mieście, reszta to głównie autostrada. wcale sie nie wleke, po autostradzie różnie, jak jestem zmeczony to 130, jak sie spiesze to 200, więc albo komp kłamie albo takie jest średnie przy normalnej jezdzie. a jak ktoś chce to i bedzie miał średnie 15 w 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie wiem z czego to wynika ale jesli szukasz dobrze wyposazonego egzemplarza to na 90% jest to automat, z manualem bardzo trudno znalesc z podobnym wyposazeniem, zreszta mysle ze to nie tylko moja obserwacja:)

 

co do spalania to moze faktycznie automat pali nieco wiecej [cos za cos] u mnie 11-13 zaleznie od tego jak dlugo musze stac w korkach ale na trasie mozna zejsc do bardzo przyzwoitego wyniku 7-9!

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam 530d kombi (2001r.) w automacie już od ponad roku i przekonałem się na własnej skórze, że te opowieści o spalaniu na poziomie 9-10 l/100 można włożyć sobie między bajki tym bardziej. (...) Żeby automatem z tym silnikiem i w tej budzie zmieścić się w Polsce na trasie w 10 l. trzeba się nieźle nagimnastykować a miasto lepiej przemilczeć i nie czarujmy się taka jest prawda, ale i tak warto.

 

chyba zartujesz... ja duzo jezdze w trasie (Wawa-Wroc) i przy normalnej jeździe (nie jak wariat, ale tez nie jak emeryt) spokojnie mieszcze sie w 7 litrach. Raz pojechalem naprawde oszczednie i komputer pokazal 6.1 litra, potwierdzone tankowaniem pod korek. Spalanie w trasie na poziomie 10 litrów to dla mnie jakis kosmos, wiec stawialbym, że z Twoim autem coś nie tak (albo z Twoją prawą nogą :P)

 

W mieście zależnie od korków 10-12 litrów mi wychodzi. Też mam automat, kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 530d w manualu [zawirusowany] pali 9,5l/100 miasto przy normalnej, czasami bardziej dynamicznej jezdzie [szczecin] - jesli chodzi o trase to ostatnio szczecin - monachium wyszlo mi 7l /100 przy czym 180 km/h bylo praktycznie non stop

 

powyzsze dane to nie wskazania kompa pokladowego [u mnie zaniza o ok 2 litry]tylko wyliczone przy tankowaniu na stacji i sprawdzeniu licznika of corz

 

hejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie przesiadłem się z TDS'a na 530dA. Tzn. w maju 2007...i powiem krótko......kupując TDSa szukałem tylko modelu z manualem. Pojeździlem 6 lat 3 razy zmieniałem głowicę....ale bardzo bardzo miło wspominam to autko. Od maja 2007 jeżdżę 530d w automacie....BAJKA (automat) fakt pali więcej niż manual (w tej serii) ale warto ! ! !. Na mieście w porównaniu z TDSem 2 litry więcej, ale miodność z jazdy ... serio...warto wydać za te 2 litry :) . W trasie....i tu jest wspaniale....wcale więcej nie pali :D . Pozdrawiam.

Kolejne też będzie już tylko w automacie.....tip-tronic :D ...lub może coś jeszcze lepszego wynajdą....ale byle automat...może mam już ten wiek...ale to naprawdę duża duża wygoda i satysfakcja.

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jest przyzwoite jak na taki silnik i masę,tylko trzeba się tego troche nauczyć.Jak jedziesz jedną predkością wystarczy minimalnie cofnąć nogę z gazu i autko jedzie tak samo a spalanie leci w dół o połowe.Oczywiście przy ostrzejszej jeżdzie spali więcej,ale radość z jady jest tego warta.Automat jest o.k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jak jedziesz jedną predkością wystarczy minimalnie cofnąć nogę z gazu i autko jedzie tak samo a spalanie leci w dół o połowe..

 

:D znam ten trik z nogą, rzeczywiście spalanie leci w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla takiego lenia jak ja to tylko automat !!!!!

 

spalanie o litr więcej może półtora ale jazda przyjemna. mozna dziewczyne za noge potrzymać :mrgreen:

niczym nie ustępuję manualnej 528 w benzynie.

Wracając do spalania to obecna bunia jest z 2002 jak i poprzednia ale nie ma navi. poprzednia w mieście paliła mi 13-14 literków a obecna 10,5 przy dość dynamicznej jeździe.

nie wiem czemu

może to zależy od egzęplarza :dance:

 

Wracając do tematu.

Osobicie polecam automat, zbiera się bardzo dobrze a i poszaleć można.

nie ma to jak poczciwa niemiecka konstrukcja !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.