Skocz do zawartości

Płyn do spryskiwaczy


mariusz01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Rowniez mialem takie wrazenie jak przesiadlem sie na BMW. Strasznie duzo plynu pobiera, szczegolnie z tego jednego zbiorniczka. W mokre dni i czestej jezdzie niekiedy trzeba dolewac raz na 2-3 dni.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego malego zbiorniczka nie schodzi jesli nie uzywasz programu do intensywnego mycia - przycisk na drazku do zalaczania wycieraczek

 

Uwaga! do tego zbiorniczka nalezy lac specjalny plyn - dostepny w aso [za 1000 ml cena ok 18 zl a do zbiornika wchodzi troche ponad 500 ml] ktory zawiera sporo % alkoholu dzieki ktoremu czysta szyba i zero smug

 

nie warto tam wlewac nic innego bo mozna go zapchac i uzkodzic pompke a to koszty:)

 

u mnie nie zauwazylem aby szczegolnie szybko schodzil plyn ale racja spryskiwacze lamp przednich i tylna wycieraczka potrafia swoje wziac, w e46 touring do tylu jest osobny zbiornika w e39 niestety nie

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z tym, ze program do intensywnego mycia nie zawsze pryska na swiatla... Chyba, ze znowu sie okaze, ze mam cos zepsute! :evil:

 

przejazd 500km w czasie złej pogody kosztował mnie prawie 12 l płynu do spryskiwaczy

 

uuu, to szeroko... Az tak zle to nie mam :P

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy przednie sa pryskane co ktores "mycie" chyba co 5

 

i wydaje mi sie ze program intensywnego mycia dotyczy tylko przedniej szyby: efekt najpierw pryska z malego zbiorniczka tak dlugo jak trzymamy przycisk a potem z duzego

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. wiec moim zdaniem masz wszystko ok:)

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja także jestem zaskoczony duza ilością konsumowanego płynu, tym bardziej że mam sedana i tylnia szyba odpada (a nie zidentyfikowałem zadnych wycieków). no ale to moje pierwsze autko ze spryskiwaczem reflektorów i tym sobie to tlumaczę.

 

natomiast w przeciwieństwie do tego co tutaj piszecie oraz do tego co jest napisane w instrukcji, u mnie na reflektory psika za każdym razem:

- bez wzglądu czy załączam tryb intensywny czy normalny

- bez względu jak długo trzymam kazdy z tych włączników.

 

I tutaj coś jest nie tak jak być powinno ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad2: a już myślalem że mam gdzieś nieszczelność układu ale widze że kolegom też tak szybko ubywa płynu - u mnie na trasie austria - szczecin [950 km] musialem 2 razy dolewać :jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.