Skocz do zawartości

Czy ktoś z was montowal może żarówki zamiast 55W - 100W


bmw53522

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nowe lampy clear z przodu w swojej e34 i mam w niej zamontowane żarówki H1 55W a chcialbym zamontować 100W, czy te 100W mogą stopić mi leflektor czy raczej. Ci co sprzedaja to nie którzy mówią że tak a niektórzy mówią że nie i teraz już nie wiem, a nie chciualbym oczywiście zniszczyć nowych lamp. Jęśli któs z was próbowal juz t żaróówki zakladać do swoich aut czy naprawde dużo lepiej świecą

dzięki za pomoc

bartek535
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść soczewki instrukcje znajdziesz na forum,a pomysł z włożeniem żarówek 100W jest do bani ponieważ zniszczysz odblask.A na marginesie dodam że 100W znacznie szybciej się przepali.

 

Potwierdzam! I nie dlatego,że też tak słyszałem ale na własnej skórze (własnych światłach) się przekonałem.

Jeżdziłem trochę dawniej na 100W i przynajmniej raz w miesiącu mi się paliły, w końcu założyłem takie jak powinny być 55W i... świecą i świecą.

A kłopot z kiepską widocznością w nocy postanowiłem rozwiązać - czyszcząc od wewn. reflektory( niewiele roboty-po 3 śróbki na każdy).Byłem niemile zaskoczony jak okazało się ,że odblask w kilku miejscach uległ zniszczeniu. :cry2: ...przedobrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam nowe lampy clear z przodu w swojej e34 i mam w niej zamontowane żarówki H1 55W a chcialbym zamontować 100W, czy te 100W mogą stopić mi leflektor czy raczej. Ci co sprzedaja to nie którzy mówią że tak a niektórzy mówią że nie i teraz już nie wiem, a nie chciualbym oczywiście zniszczyć nowych lamp. Jęśli któs z was próbowal juz t żaróówki zakladać do swoich aut czy naprawde dużo lepiej świecą

dzięki za pomoc

 

poprzedni wlasciciel wpakowal w maje lampy ALE SOCZEWKI BOSCH 100W zarówki i powypalal "lustra" tak ze ich fizycznie nie bylo.bulu 3 ogromne dziury.

 

chcesz miec cleary na wypasie to kup sobie clear z soczewka i zapodaj HIDa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100Wat lampki to tylko na bezdrożach a w ruchu ulicznym powinni zabierać Prawo jazdy za posiadanie takiego oświetlenia takimi galami można zrobić komuś krzywdę.

Najlepsze i najbezpieczniejsze oświetlenie jest ze znaczkiem E E2 i inne normy dopuszczone do ruchu drogowego.A jeszcze lepiej jest jak ma sie oryginalny sprzęt świecący.

Zasada jest jedna Wyglądasz bezpiecznie-bezpiecznie dojedziesz

 

Następny.

chcesz miec cleary na wypasie to kup sobie clear z soczewka i zapodaj HIDa.

Pomysły to są ale zrobić to żeby było zgodne z przepisami to już olewane jest,zestaw HID certyfikowany i wedle Normy E E2 itd do kompletu czujnik poziomujący reflektory Automatyczny + spryskiwacze i na koniec przegląd i można bezpiecznie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły to są ale zrobić to żeby było zgodne z przepisami to już olewane jest,zestaw HID certyfikowany i wedle Normy E E2 itd do kompletu czujnik poziomujący reflektory Automatyczny + spryskiwacze i na koniec przegląd i można bezpiecznie jechać.

Otóż to, kolega ma rację.

Myślę, że niewielu użytkowników "cudownego" oświetlenia typu HID zadało sobie trud, żeby właściwie zamontować taki zestaw. :cool2:

Pozostali po co, ładnie świeci "ja mam jasno" po co reszta "osprzętu". :duh:

Jak widzę samochód, nie istotna marka, który jedzie naprzeciw i świeci mi po oczach właśnie HID'ami, nie wyregulowanymi, prawdopodobnie bez czujników poziomujących, to mam ogromną ochotę "wyłączyć" takiemu te "światełka" :evil:

Jeśli ktoś ma nieodpartą pokusę zmieniać fabryczne oświetlenie, to niech to zrobi "profesjonalnie" - tak, żeby sam był szczęśliwy :mrgreen: ale nie utrudniał życia innym.

To tyle przemyśleń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko odpowiem, bo widzę, że się zrobił OT na temat HID'ów.

 

100W wypalą Ci odbłyśniki. Jeżeli sprzedający mówi, że nie wypalą, to tylko dlatego, żeby Ci je sprzedać. Wyczyść reflektory i wsadź markowe żarówki 55W. BTW, masz w E34 lampy świateł mijania bez soczewek???

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę samochód, nie istotna marka, który jedzie naprzeciw i świeci mi po oczach właśnie HID'ami, nie wyregulowanymi, prawdopodobnie bez czujników poziomujących, to mam ogromną ochotę "wyłączyć" takiemu te "światełka" :evil:

Jeśli ktoś ma nieodpartą pokusę zmieniać fabryczne oświetlenie, to niech to zrobi "profesjonalnie" - tak, żeby sam był szczęśliwy :mrgreen: ale nie utrudniał życia innym.

To tyle przemyśleń.

Pozdrawiam

widze ze nadal wierzysz ze system samopoziomujacy dziala w fabrycznych autach :duh: system nie dziala wcale tak jak myslisz ze jak jedzie z daleka i wpadnie w dolek to swiatla zareaguja tak szybko ze Ciebie jadacego z naprzeciwka nie zdarzy oslepic :duh: :mad2: system to nic innego jak automatyczne ustawianie wysokosci swiatel- podobnie mozna zrobic pokretlem elektrycznej regulacji- warunek- trzeba o tym pamietac. w starszych Beemkach nie ma na szczescie problemu jesli mamy soczewki- sa one fabrycznie tak skonstruowane zeby mniej oslepiac jadacych z przeciwka. pozdro i bez obrazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę samochód, nie istotna marka, który jedzie naprzeciw i świeci mi po oczach właśnie HID'ami, nie wyregulowanymi, prawdopodobnie bez czujników poziomujących, to mam ogromną ochotę "wyłączyć" takiemu te "światełka" :evil:

Jeśli ktoś ma nieodpartą pokusę zmieniać fabryczne oświetlenie, to niech to zrobi "profesjonalnie" - tak, żeby sam był szczęśliwy :mrgreen: ale nie utrudniał życia innym.

To tyle przemyśleń.

Pozdrawiam

widze ze nadal wierzysz ze system samopoziomujacy dziala w fabrycznych autach :duh: system nie dziala wcale tak jak myslisz ze jak jedzie z daleka i wpadnie w dolek to swiatla zareaguja tak szybko ze Ciebie jadacego z naprzeciwka nie zdarzy oslepic :duh: :mad2: system to nic innego jak automatyczne ustawianie wysokosci swiatel- podobnie mozna zrobic pokretlem elektrycznej regulacji- warunek- trzeba o tym pamietac. w starszych Beemkach nie ma na szczescie problemu jesli mamy soczewki- sa one fabrycznie tak skonstruowane zeby mniej oslepiac jadacych z przeciwka. pozdro i bez obrazy

 

Co to za Przedszkolne wywody ??

Samo-poziomowanie sie świateł dostosowane jest do pochylenia pojazdu a nie jak to ty przedstawiasz Dziura, jadąc po prostej jest inny kat ustawienia świateł jak przy podjeździe pod górkę i na odwrót,a na szczęście nie ma dróg które były by poziomo zrobione i nie wymagało by częstej regulacji wysokości oświetlenia, ciekawe czy byś pamiętał o tym.

Automatyczne ustawianie świateł ma czas reakcji około 2 sek . teraz ten sam przypadek bez Automatycznej regulacji czas reakcji na zmianę poziomu świecenia jest nieograniczony tzn Wali po Galach jadącego z przeciwka i to są te sytuacje które są bardzo niebezpieczne, ale skoro myślisz ze mimo tego jesteś bezpieczny??? to może jesteś w błędzie ??

Moim zdaniem Automatyczna regulacja wysokości świateł zmniejsza zagrożenie oślepienia na drodze i to bardzo drastycznie, W tym przypadku jest to 2s , a przy HId i manualna regulacja na 100% nikt nie ustawia świateł jak zmienia sie kat pochylenia pojazdu,w takim przypadku trzeba by było robić co parę set metrów korektę wysokości świateł.

jaśniej sie chyba nie da tego wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie myslsiz chyba ze czas treakcji 2 sekundy przy wjechaniu w dziure zdazy wypoziomowac swiatla :duh: urok xenonow jest taki ze patrzac na nie wprost- oslepiaja- i nawet jak jedzie najnowsze BMW e65 na xenonach i przejedzie przez tzw spiacego policjanta to patrzac na nie z przodu dostane tak po galach ze bede myslal ze gosc sobie wstawil hidy z allegro? :mad2: system ma za zadaniae za kierowce ustawienie poziomu swiatel po sprawdzeniu obciazenia auta. nikt mi nie powie ze fabryczne xenony nie oslepiaja na gorkach, dolkach czy nawet jak auto takie stanie za mna i patrze w lusterko.. pozdro! sami sprawdzcie na drogach :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie powie ze fabryczne xenony nie oslepiaja na gorkach, dolkach czy nawet jak auto takie stanie za mna i patrze w lusterko.. pozdro! sami sprawdzcie na drogach :cool2:

 

Nie powinny oślepiać. Jak samochód stojący za Tobą wali Ci po oczach to znaczy że ma źle ustawione światła. I tyle.

 

O ile się nie myle to wstawiając wieksze światła (w tym wypadku 100 zamiast 55) również traci się homologacje na reflektor :nienie:

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatam

 

Ja nie zamierzam prawić Ci moralnych kazań,pisać ze jest to nie zgodne z przepisami i innych żeczy bo pewnie o nich już się dowiedziałeś

zadałeś komkretne pytania to podaje konkretne odpowiedzi:

 

-Czy 100W wypalaja odbłysniki ? - jak bedzie w twoich nie wiem , ale w lampach Bosch nic sie nie dzieje (bynajmniej w ciągu 3 lat eksploatacji) . W poprzednich wątkach kolecy pisali że w Hella juz może się wypalać.

-czy widać lepiej ? - Jest poprawa i to znaczna , i jesli inni twierdzą że instalacja jest projektowana do mniejszych żarówek to powiem że w e34 spokojnie wytrzymuje i 100W. Jeśli ktos zacznie mowic o prawie Ohma i że za zbyt cienki przwód czyli teoretycznie żarówka bedzie dawać tylko wiecej ciepła a nie światła , nie zamierzam dyskutować tylko polecam wydać te 20zł na 2 sztuki i wyprubować z czystej ciekawość , okaże się że teoria i praktyka to dwie różne sprawy.

 

Na konieć podumowanie : jeśli masz całą lampę czystą, dobrze wyregulowaną i mimo to w porównaniu z innymi autami masz gorsze oświetlenie drogi to możesz kombinować z żarówkami.

 

ps. według mnie dużo wieksze oślepienie powoduje jazda na mgiełkach przy mokrej nawierzchni , markietowe wynalzki świecące wszędzie tylko nie tak gdzie powinny, za późna zamiana z długich na krutkie np. przy wyjeździe z zakrętu niż dobrze wyregulowana , znanej marki żarówka 100W.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, żarówka 100W daje więcej światła niż 55W i to nie podlega dyskusji. Świeci oczywiście lepiej, to też nie podlega dyskusji. Niestety w parze ze zwiększoną mocą światła idzie zwiększona moc cieplna - tego się nie da wyeliminować. Niestety taka moc potrafi zrobić spustoszenie w reflektorze.

Jeżeli chodzi o przewody, to na pewno żarówka 100W nie zaświeci dokładnie dwa razy mocniej niż 55W. Będzie świeciła z mniejszą mocą, bo jednak przy dwukrotnie zwiększonym prądzie rezystancja ma już znaczenie, wystarczy sobie zmierzyć napięcie na żarówce.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, żarówka 100W daje więcej światła niż 55W i to nie podlega dyskusji. Świeci oczywiście lepiej, to też nie podlega dyskusji. Niestety w parze ze zwiększoną mocą światła idzie zwiększona moc cieplna - tego się nie da wyeliminować. Niestety taka moc potrafi zrobić spustoszenie w reflektorze.

Jeżeli chodzi o przewody, to na pewno żarówka 100W nie zaświeci dokładnie dwa razy mocniej niż 55W. Będzie świeciła z mniejszą mocą, bo jednak przy dwukrotnie zwiększonym prądzie rezystancja ma już znaczenie, wystarczy sobie zmierzyć napięcie na żarówce.

 

Czyli mówimy o tym samym , tylko innymi słowami ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a po co ryzykowac przepaleniem odbłyśników???

 

Ja kupiłem sobie żarówki Philip Vision Plus i jest 100% lepiej i niczym nie ryzykujesz zadnym przepaleniem i o tak powiem heheh

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko ,debile to może zbyt ostro powiedziane, ale sam włozyłem 100-ki do auta i spaliłem odbłyśnik 2 lata temu,tak mi doradzono w sklepie,oczywiście od temp, paliły sie co chwila--i zapewne oślepiałem wszystkich,co do HID-ów ,systemu samopoz. nie było w starszych modelach chyba e32 v e38,nie jestem pewien i były xenony, najwazniejsze to ustawienie swiateł i spryskiwacze[brudne strasznie rozpraszają światło]...pzdr :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lampy boscha z soczewkami, 100w hellteca, idealnie biale swiatlo jak xenon, nie do odroznienia jak ktos nie wie ze to (nie)zwykle zarowki. Co do mocy to jest minimalnie wieksza, ale nie oslepia w przeciwienstwie do niektorych (tanszych/starszych) hidow.

W lampach boscha o tyle jest bezpieczny montaz 100w, ze nic sie nie wypali, bo odblysnik jak wiadomo nie jest z plastiku.

W lampach bez soczewek montaz 100w jest ... :mad2:

Mam je juz pare miesiecy i smialo moge stwierdzic, ze to najlepsze z dostepnych zarowek na rynku.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny nie pomyślałes jednak jak cierpi instalacja , łacznie z alternatorem ,akumulatorem itp. juz tam producent wie co robi mogli przecież od razu zrobić myk i mocniejsze zarówki,ja miałem w e28 D 100W, ale widziałem jak żona podjezdzała kiedyś w nocy niestety pomimo ustawiania reflektorów mijania byla dziwna jakas poswiata nie wiem jak to określić[ było po deszczu] -oslepiało i tyle...-pzdr. :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny nie pomyślałes jednak jak cierpi instalacja , łacznie z alternatorem ,akumulatorem itp. juz tam producent wie co robi mogli przecież od razu zrobić myk i mocniejsze zarówki,ja miałem w e28 D 100W, ale widziałem jak żona podjezdzała kiedyś w nocy niestety pomimo ustawiania reflektorów mijania byla dziwna jakas poswiata nie wiem jak to określić[ było po deszczu] -oslepiało i tyle...-pzdr. :arrow:

 

Ale jesli zadnych skutkow ubocznych na nie - nie ma to co tam...

gdyby cos sie dzialo to wiadome.

co innego jakbysmy wszedzie wlozyli 100w to rozumiem... ale tylko w mijania?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.