Skocz do zawartości

Wzmacniacz i tuba do seryjnego radia


niski7

Rekomendowane odpowiedzi

:search: :search: :search:

temat często wałkowany, da się podłączyć, przez adapter, ale gra to średnio, brak dokładności, dźwięk jakby za mgłą jak to komuś nie przeszkadza to można kupić i założyć, ja założyłem i było lepiej niż sama fabryka, bo wreszcie było trochę niskich tomów, ale do przyzwoitego grania sporo brakowało

tylko nie żadną tubę, a skrzynkę, z tuby będziesz miał buczący bas

adapter do dostania na allegro, z jednej strony podłączasz kable głośnikowe, z drugiej są dwa wyjścia RCA, do tego wzmak u jakiś sub

możesz też dorobić wyjęcia do radia, ale efekt niewiele lepszy a kosztuje więcej, generalnie fabryczne audio w e39 jest godne pożałowania i ciężko coś poprawić nie wywalając wszystkiego (wywalić całe, zamontować porządne radio, głośniki + wyciszenie drzwi+ coś niskotonowego do bagażnika + dobre okablowanie wtedy gra fajnie, tylko ile to kosztuje :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia mam e39 i juz pokumałem że nagłosnienie jest do bani, chyba będę wszystko zmieniał powolutku na jakiś dobrze grający sprzęcik, ale myślałęm o zamontowaniu jakiejś jednostki centralnej w schowku a orginał zostawić na swoim miejscu, ale ogólnie dzięki za pomoc.

 

a może ktoś się orientuje jak bym założył dużą navi czy też ma właściwości grające do bani?

 

:dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za ospowiedz, jakos tak szukalem i nie znalazlem, w kazdym razie sprawa jest taka ze szkoda mi funkcji tego oryginalnego radia, dlatego sie zastanawialem czy da sie cos z tym madrego zrobic, ale chyba jednak nie :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sie da ;]

 

Kazdy (niemal) wzmacniacz samochodowy ma tzw. wejscie high input. Sygnal do niego mozna podlaczyc z przewodow glosnikowych (np tych z tylnej polki).

Na jakosci w porownaniu do podpiecia RCA nie traci sie - a jesli nawet to i tak tego nie uslyszymy podczas sluchania mp3 128kb/s :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, ale kupiłem na allegro adapter i podłączyłem go pod fabryczny wzmacniacz(adapter ma 4 kabelki i podłącza się pod kable 2 głosników przy fabrycznym wzmacniaczu i masz wyjscie zrobione)

A i trzeba jeszcze kabelek Remont ogarnąć żeby wzmak sie włączał i wyłaczał przy każdym odpaleniu radia. Przy fabrycznym masz biały cienki kabelek obok czerwonego i wpinasz sie w ten biały. Ogólnie operacja dużo prostsza niż od normalnego radia ciągną te wszystkie keble

Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
:clap: Więc panowie problem rozwiazany.Wiazka z kablami do tylnych głośników pod tylnym siedzeniem,kolor kabli jest taki:żółto fioletowy(lewy plus),żółto szary(lewy minus),niebiesko fioletowy(prawy plus),niebiesko biały(prawy minus),kabel do załanczania wzmacniacza cienki kabel fioletowo biały.Tak było u mnie moze u kogos jest tak samo więc może sie to przydać.Efekt jest dosyc dobry mój sprzet to tuba Blaupunkt 750watt+wzmacniacz Blaupunkt+kondensator 1,6 farada,kable Pyle dosyc gróbe.Przydal by sie otwór na narty by bass przedostawał się więcej do kabiny.W kabinie przy skreconym wzmacniaczu na minimum dosyc dobry bass,po podkreceniu wszystko w bagazniku zaczyna hałasować.Najbardziej dobija mnie dzwiek tych otworów wentylacyjnych czy jest na to jakis sposób???.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czesc

 

a czy zmienialiscie seryjne glosniki na jakies inne...? jak tak to co polecacie? nie zalezy mi na grabniu dla ulicy ale czasami mam ochote posluchac glosniej muzyki. i fajnie by bylo gdyby ktos zamiescil np fotki jak podlaczyl ten adapter :p nastepne pytanie mam radio BMW BUSINES CD ale nie mam NAVI a czy mam wzmacniacz to nie wiem moze w radiu :p

i jeszcze jedna gdybym zmienil same glosniki czy to cos da..?

 

dzieki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

a czy zmienialiscie seryjne glosniki na jakies inne...? jak tak to co polecacie? nie zalezy mi na grabniu dla ulicy ale czasami mam ochote posluchac glosniej muzyki. i fajnie by bylo gdyby ktos zamiescil np fotki jak podlaczyl ten adapter :p nastepne pytanie mam radio BMW BUSINES CD ale nie mam NAVI a czy mam wzmacniacz to nie wiem moze w radiu :p

i jeszcze jedna gdybym zmienil same glosniki czy to cos da..?

 

dzieki za pomoc pozdrawiam

Zmiana nic nie da ,jedynie podpięcie pod wzmacniacz no ale jak i on to i woofer pasuje , ja wymieniłem co mogłem za wyjątkiem fabrycznego radia , jest dobrze , jest głosno nawet bardzo do tego stopnie że basy mam w połowie a wysokie na 3/4 ustawione ale jeszcze to nie jest to , teraz planuje wstawić dobre radio CD/MP3 w schowek a panel wyciagnąć do schowka na okulary ew na podsufitkę , wtedy będzie już full :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

a czy zmienialiscie seryjne glosniki na jakies inne...? jak tak to co polecacie? nie zalezy mi na grabniu dla ulicy ale czasami mam ochote posluchac glosniej muzyki. i fajnie by bylo gdyby ktos zamiescil np fotki jak podlaczyl ten adapter :p nastepne pytanie mam radio BMW BUSINES CD ale nie mam NAVI a czy mam wzmacniacz to nie wiem moze w radiu :p

i jeszcze jedna gdybym zmienil same glosniki czy to cos da..?

 

dzieki za pomoc pozdrawiam

Zmiana nic nie da ,jedynie podpięcie pod wzmacniacz no ale jak i on to i woofer pasuje , ja wymieniłem co mogłem za wyjątkiem fabrycznego radia , jest dobrze , jest głosno nawet bardzo do tego stopnie że basy mam w połowie a wysokie na 3/4 ustawione ale jeszcze to nie jest to , teraz planuje wstawić dobre radio CD/MP3 w schowek a panel wyciagnąć do schowka na okulary ew na podsufitkę , wtedy będzie już full :mrgreen:

 

Jestem bardzo ciekawy jak to zrobisz, jeśli mógłbym podrzucić jakieś fotki. Planuje podobne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

a czy zmienialiscie seryjne glosniki na jakies inne...? jak tak to co polecacie? nie zalezy mi na grabniu dla ulicy ale czasami mam ochote posluchac glosniej muzyki. i fajnie by bylo gdyby ktos zamiescil np fotki jak podlaczyl ten adapter :p nastepne pytanie mam radio BMW BUSINES CD ale nie mam NAVI a czy mam wzmacniacz to nie wiem moze w radiu :p

i jeszcze jedna gdybym zmienil same glosniki czy to cos da..?

 

dzieki za pomoc pozdrawiam

Zmiana nic nie da ,jedynie podpięcie pod wzmacniacz no ale jak i on to i woofer pasuje , ja wymieniłem co mogłem za wyjątkiem fabrycznego radia , jest dobrze , jest głosno nawet bardzo do tego stopnie że basy mam w połowie a wysokie na 3/4 ustawione ale jeszcze to nie jest to , teraz planuje wstawić dobre radio CD/MP3 w schowek a panel wyciagnąć do schowka na okulary ew na podsufitkę , wtedy będzie już full :mrgreen:

 

Jestem bardzo ciekawy jak to zrobisz, jeśli mógłbym podrzucić jakieś fotki. Planuje podobne rozwiązanie

 

Już nic nie robię , a co zrobiłem to wyjmę i sprzedam bo doszedłem do wniosku z żoną że będziemy sprzedawać jedno z aut i padło na osobowe

zmiana branzy w działalności ciagnie za sobą koszta i tak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na oryginalnym radiu sygnał podpiety pod wzmacniacz i ze wzmacniacza szedł już na głośniki z przodu i na woofer , słyszałem ze można po przejściówce podpiąć tak jak piszesz ale nie jest to chyba dobre rozwiązanie - sterowanie wzmacniacza miałem podpięte pod stacyjkę / remote / więc jak sie kluczyk przekręciło to załączało to wzmacniacz , reszta tak jak w serii sterowane radiem i w kierownicy / radio seryjne /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wlaczania wzmacniacza to chyba sobie oddzielnie zrobie bo nie zawsze bede go uzywal tylko kwestia jest podlaczenie wzmacniacza bo do glosnikow przez ta przejsciowke nie chce podlaczac a bylo by to najprostrze ale obawiam sie ze dzwiek bedzie nie zabardzo i chce podlaczyc wzmacniacz pod radio tylko jeszcze go nie wyjmowalem i nie wiem jak to wyglada naprawde jak to sie podlacza pod te radio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radia sie nie wyciąga , odcinasz przewody głośnikowe od głośników i puszczasz je do wzmacniacza np w bagażniku podpinając ja wejście , z wyjść wyprowadzasz spowrotem na te same głosniki i to cała filozofia , we wznacniaczu masz jeszcze więcej wyjść więc i woofer będzie , sterowanie nie zmienia się , wszystko jak było jedynie włączanie wzmacniacza sobie musisz podłączyć wszystko jedno pod co ale po zapłonie zeby nie byl non stop włączony jak zapomnisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja mam e39 kombi i zamontowałem wzmacniacz i skrzynie, mam po lifcie wiec nie wiem jak jest przed liftem ale pod podłogą w bagażniku miałem wzmacniacz fabryczny obok lewarka i tam są kable głośnikowe i kabel do załączania wzmacniacza fabrycznego wiec bez klucza w stacyjce nic nie gra i nie bierze prądu, a dołożony wzmacniacz miał wejście po wysokich( sygnał głośnikowy). gra super! a w drzwi przednie dołożyłem tylko soprany, dla mnie wystarcza w zupełności.

W razie potrzeby mogę coś podpowiedzieć na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.w swoim E39 zastanawiałem sie czy wyjac fabryczne radio i załozyc TANDETNĄ ramke czy wcisnac radio pod klapke, czy załozyc CLARIONA w schowku, ale zdecydowałem i założyłem niezły sprzecik pod FABRYCZNE radio i to był NAJLEPSZY WYBÓR GRA SUPER!!!

Podpiołem 2 wzmacniacze (ALPINE) głosniki przod (INFINITY) i tube (INFINITY).Byłem w dwóch zakładach i nie podjeli sie robótki twierdzili ze nie dadza rady ,a poza tym to za duze straty dzwieku beda przez adaptery(czy cos takiego nie znam sie )Wysłuchałem kiepskich fachmanów i udałem sie do jednej z najlepszych firm w Łodzi BARTEX ul.Wojska Polskiego.POWIEM tak 350 zł za podłaczenie sporo, ale zrobili to naprawde PROFESJONALNIE i z nastepnym autkiem tez do nich sie wybiore tylko jeszcze zamówie wygłuszenie drzwi to juz wtedy bedzie efekt 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.