Skocz do zawartości

E38 vs E39


januszmix

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak. Złożyło sie że mam e39 i e38.

Jeżeli jeździsz w czpecce :P to e39 jest dla Ciebie dobrym wyborem.. Auto dobre pod dyskoteki na piwo z kumplami.. a jeżeli szukasz limuzyny to zdecydowanie e38... To w pełni gębą limuzyna :)

Komfort jazdy, prestiż nawet wygląd przemawia za e38. Piątka też nie jest najgorsza prawie jak siódemka... ale prawie to wielka różnica.

Pozdrawiam.

Tylko dla serii 7 www.7er.pl!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dziwne macie podejscie :)

Ja mam 20 ok 21 lat i jezdze E38 po fejsie 728i

I jestem calkiem zadowoolony , ani nie jezdze w czapeczce ani nie jezdze w gajerku :)

Mam do wyboru jeszcze 540i w kombiaku E39

 

I powiem wam ze pod kazdym ale to kazdym wzgledem wybieram E38 pomimo tego ze nie mam w niej ani navi ani telefonu , a w E39 jest wszystko i w srodku i pod maska ...

 

Jak ktos ma taskie dylematy to niech sam wsiadzie pojezdzi iw tedy dokona wyboru ... NIe da sie za kogos tego wybrac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mamy dziwnego podejscia tylko doświadczenie, że miej więcej tak jest,a Ty jeździsz sobie kombi albo Siedem z silnikiem z trójki to w pewnym sęsie lipa dlaczego bo Siedem ładne lecz nie te doznania a kombi szybke ale nie take ładne jak Siedem, i pozostaje sprawa dylematu nie każdy ma możliwośc wyboru i dlatego pyta na Forum :wink:
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... do e38 czują respekt.... ...

Cytuję choć w innnym kontekście.

 

Respekt przez duże R!!!

 

To sie czuje w E38, zwłaszcza tak po wyjeździe z myjni, w ładnym słońcu itp.

Cholera :oops: , nie ma problemu żeby się wciąc na światłach, czy włączyć do ruchu. Nikt nie zatrabi ani nie popuka sie w czoło. :dance:

Miałem ostatnio auto w serwisie "na przeglądzie" umówmy się, bo BMW się przecież nie psuje, i dostałem taką bidną skódke fabię, białą :duh:. Przez pierwsze pietnaście minut jeździłem tak jak normalnie, dopóki jakiś fiat cinkukucośtamćento nie zatrzymał sie 5 cm od moich prawych drzwi (myślałem że normalnie jak zawsze z qlturką przepuści), a gościu purpurowy i coś tam się szamocze w swoim aucie. Dopiero do mnie dotarło że przez ostatnie półtora roku to sobie jeździłem jak panisko! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta twoja wypowiedz cos w sobie ma :)

 

Bo przewaznie jezdze spokojnie , ale jak mi sie gdzies spieszy to wcinam sie itd i nikt nawet nie zaburknie .. A jak jade E39 to juz wtedy jest inna bajka ten trabnie ten cos tam zaburczy :norty: ...

 

Ale to pewnie dlatego iz dodatkowo w E38 mam masakrycznie czarne szyby ktore sie zlewaja z kolorem auta i ciezko cokolwiek zobaczyc z zewnatrz :mrgreen:

 

Jednak moj post wyzej tam gdzies prowadzil do tego iz ciezko pomoc w takim wyborze komu kolwiek na forum , musi sam usiasc odpalic ruszyc pojechac aby wybrac nie ma co ukrywac to sa dwie rozne bajki tak naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sprawdzone e38 to mam coś takiego ...

co prawda nie jest tak ładna z zewnatrz jak ta co podałeś... bo jest z wyglądu oryginalna z pomaranczowymi kierunkami i felgami... ale fajna sztuka... szukałem jej troche i w kraju w takim stanie nie widziałem w rozsadnych pieniadzach, oglądałem jedna bardzo łądna w pomorskim ale koleś za 94 rok chciał 26 tyś zł ...

 

jak coś to dawaj na pw

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czego żałować. Widziałem to autko i z zewnątrz wyglądało jako tako. Natomiast w środku było bardzo zapuszczone :(

Ja zanim kupiłem moją oglądnąłem 8 innych e38.

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odetchnalem z ulga ;) bo juz zalowalem ze takie bylo super.

czekam teraz mam miec informacje od znajomego, moze bedzie 728 z 96' z sekwencja od goscia ktory ma tylko bmw w rodzinie a ta jezdzi z 6 lat

 

Jak duzo jezdzisz i chcesz miec tansze utrzymanko to Ci polecam ten motor sam go mam i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przed wczoraj ze mam na oku 7mke od znajomego. wiec dzisiaj ja ogladalem napisze wam kilka slow i prosze o wasze zdanie.

Wersja 728 z roku 1996 wrzesien. Wyposazenie (oprocz wiadomego) klimatyzacja, skorzana tapicerka, webasto, antynapad, wstawione kseony, z tylu nowe siwtla perelki, listewka na rejestracja, instalacja lpg, skrzynia tiptronic.

przebieg 280tys. Pan jest wlascicielem od 6 lat. Prawdziwy fan bmw - wszystko w aucie na tiptop. Kupil jak miala 120tys. Kolor granatowy , skory jasne. Cena 26 tys do zaplacenia. Co uwazacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koleg z wichury ma 728, jest młody i lubi depnąć, i tu sie pojawia problem, nie nie brak mocy czy takie tam lecz już raz rospiepszył skrzynie- steptronika, oczywiście ze swojej winy bo chciał tak jechać jak ja 750 a jest to raczej niemożliwe,widać w jego oczach niedosyt, też mu radziłem większy motor teraz żałuje ,że nie posłuchał, pali mu tyle samo co750 i jak widać wszystko przemawia za większym motorem. Ja ci mówie a ty rób jak chcesz
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, żeby 728 paliła tyle co 750, no chyba, że ma dziurę w baku :norty:

 

A co do osiągów no cóż jak się dużo jeżdzi po mieście to nawet dla sportowca 728 wystarczy a spalanie jak na taki motorek w normie :)

 

A na trasie no cóż 728 to alternatywa komfort-jakość-spalanie-utrzymanie

Na spokojną jazdę też starczy.

Myśle tak bo nie toleruję gazu :)

pozdro damp

Moje BMW e38 728iA '95

moje byłe BMW e34 525i '93

e60 520i Tata

e87 120i Mama

http://www.damp479.bravehost.com

Jeżeli się nie otwiera spróbuj jutro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, żeby 728 paliła tyle co 750, no chyba, że ma dziurę w baku :norty:

 

 

w sumie mozna sie domysleć że chodzi o : spalanie w 728 , jazda na maxa = spalanie w 750 , jazda normalna ... przy czym oba by się poruszały na podobnym poziomie

 

I to moze byc realne :)

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

728 pali mu tyle samo co750 i jak widać wszystko przemawia za większym motorem

 

Sorki wybaczcie mam nadzieje że to skrót myślowy niż chwyt reklamowy z cyklu "kredka do lakieru" bez wizyty u lakiernika.

 

Chyba że to porównanie 728 - pedał na maxa a 750 spacerowo - 50 km/h to może faktycznie wtedy uwierze w kredkę do lakieru. Dodam , że oxys potrafi spalić 10,8 (widziałem na własne oczy) a ja 13 z agresywną jazdą. Nie wyobrażam sobie spalić 728 więcej niż 16 a w 750 taki wynik jest niemożliwy.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w 728 trzeba wciskać pedał na maxa bo inaczej to tramwaje Cię wyprzedzą (o Lanosach nawet nie wspominając).

 

Nie zmuszaj mnie żeby mnie zbanowali :D ! pewnie w życiu nie jechałeś 728 i później zaczynają się własnie gadki z cyklu patrz wyżej.

 

Pamiętaj , że te silniki produkowali prawie najdłużej w E38 zaraz po 5.0 a 3 i 4 literki tylko przez króciutki okres coś w tym musi być.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj e 38 !!! ja chodze za tym autem, kope na allegro juz pol roku, bylem 2 razy za granica nawet. szukam 750 z navi, steptronikiem, i jasna skora, ale tak do 30 tys wiec ciezko jest mi znalezc cos przyzwoitego. za 36 tys wzwyz juz by cos bylo ladniejszego.

e 39 ma nowsza linie, taka jest bardziej swieza, ale jest tych aut w ciul i nikt na to nie patrzy chyba ze lebki po 20 lat gora. a 7 malo jezdzi, i taka 7 inaczej stoi na drodze, widac ze limuzyna, jak felgi wsadzisz takie 19 cali z rantem to wypas! strach podchodzic! mialem okazje przewiezc sie tymi dwoma modelami i wydaje mi sie ze 5 to jest po prostu takie poprawne wygodne auto co cwaniaczki na dyskoteke moga podjechac, a 7 to limuzyna, masa, to sie czuje, inna klasa i nie ma co pierdzielic. dozbieraj kasy na porzadne e 38!

w przypadku odsprzedazy takich aut pewnie duzo latwiej bedzie sprzedac 5 ze wzgledu na wielkosc auta, mniejszy silnik tez wazny. na ogol na gielde ludzie przychodza z rodzinami i szukaja czegos w miare taniego w eksploatacji, rodzinnego. albo przyjdzie tata z synem i kupi synowi 316, nie inaczej. z 7 mozna sie ozenic na pare ladnych lat. ja ci radze rob jak uwazasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.