Skocz do zawartości

E38 vs E39


januszmix

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w 728 trzeba wciskać pedał na maxa bo inaczej to tramwaje Cię wyprzedzą (o Lanosach nawet nie wspominając). :P

 

 

mialem 325 z ta sama skrzynia jaka byla w 728 przed steptronikiem

 

325 ma 1 kon mniej i ciut mniejszy moment od 2.8

 

no i moje cabrio to byl w sumie mol mimo ze duzo lzszejsze od 728

 

wiec moge sobie wyobrazic ze 728 demonem szybkosci nie jest

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 236
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem kto wam powiedział że 728i jest powolne mój ojcieć ma e-38 99rok 735iA w tiptronicu i wiecie ze jest wolniejszy od 728?????

Zresztą zajrzyjcie do danych aut w dziale samochody 728 w manulau ma do setki 8,4 sekundy a 735iA 8,8 według testu a nie danych producenta a spalanie o 1,5 litra mniejsze nie piszczcie bajek ze was tramwaje wyprzedzą bo 95% zwykłych aut jakie u nas jeżdż a nie dogoni 728

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto wam powiedział że 728i jest powolne mój ojcieć ma e-38 99rok 735iA w tiptronicu i wiecie ze jest wolniejszy od 728?????

Zresztą zajrzyjcie do danych aut w dziale samochody 728 w manulau ma do setki 8,4 sekundy a 735iA 8,8 według testu a nie danych producenta a spalanie o 1,5 litra mniejsze nie piszczcie bajek ze was tramwaje wyprzedzą bo 95% zwykłych aut jakie u nas jeżdż a nie dogoni 728

Według posiadanych tabel dane są troszke inne bo

735iA - ma 8,2 do setki

728i - ma 8,6 do setki

PS. Fajny nick, nie ma co :8)

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj e 38 !!!, jak felgi wsadzisz takie 19 cali z rantem to wypas! :D

 

zgadzam sie ...na jednym z for widzialem taka..

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img522.imageshack.us/img522/6868/7kana20011fh7.jpg

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto wam powiedział że 728i jest powolne mój ojcieć ma e-38 99rok 735iA w tiptronicu i wiecie ze jest wolniejszy od 728?????

Zresztą zajrzyjcie do danych aut w dziale samochody 728 w manulau ma do setki 8,4 sekundy a 735iA 8,8 według testu a nie danych producenta a spalanie o 1,5 litra mniejsze nie piszczcie bajek ze was tramwaje wyprzedzą bo 95% zwykłych aut jakie u nas jeżdż a nie dogoni 728

Według posiadanych tabel dane są troszke inne bo

735iA - ma 8,2 do setki

728i - ma 8,6 do setki

PS. Fajny nick, nie ma co :8)

 

jesli juz porownywac to automat do automata

a manual do manuala

 

a dane przedstawione przez Zdzira sa nieprawdziwe, a nawet nielogiczne

jak v8 735 moze byc wolneisjzy od 728 r6 :)

 

 

728i 8,6

728ia 9,6s

735 7,6

735ia 8,2

 

roznica jest zdecydowanie zauwazalna w automacie jeszcze bardziej, daje o sobie znac nizszy i minejszy moment obrotowy w 2.8 ktory skrzynia automatyczna poteguje

 

w 3.5 przy 1000 obrotow masz juz ponad 200nm, a 2.8 silnik ma 280nm przy 3950 obrotach, dlatego na automacie 2.8 sie slamazarzy zanim osiagnie na jedynce te swoje obroty :)

 

http://poczt1.republika.pl/silnik_m62.htm

 

silnik 3.5v8 nie ma zadnej martwej strefy i ostrego kopa na wyzszych obrotach jak np w bmw r6 czy m60, ciagnie caly czas tak samo

 

wiec wywody Zdziry ze 3.5 jest wolniejszy sa dalece nierealne :)

 

 

 

 

a felgi na fotce to sa 20stki, teraz stwierdzam ze idelane do e38, tylko trzeba ja troche obnizyc

 

wczesniej twierdzielm ze 19stki sa idealne :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nawiązując ze kolega nie wie co kupić bo boi się spalania to prędzej kupi manuala a w 728 trafi go łatwo a w 735i raczej bez szans:(

A zamiast na dane producenta patrzcie na dane testwoe drugą część tabeli a tam 735i ma 8,8s do 100km/h a 728i w manualu 8,4 do 100km/h i pali o litr mniej

Aczkowliek zgadzam się że 728 w automacie nie ma szans ale chodziło mi głownie o fakt stwierdzenia kolegi z kilku postów wyżej ze tramwaje nas w 728 wyprzedza a większość wozidełek w tym kraju ma powyzej 11 s albo i wiecej

 

Aha ze o stwrierdzeniu ze 750 pali tyle co 728 nie wspomne

 

P.S. A ksywka oryginalna co nie :roll2:

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niedomówień tyle samo tzn 14L bęzyny bezołowiowej, Bynajmniej tyle mi pałiła 750iAL, a mojemu kolegowi z wichury właśnie tyle pali 728i, Czyli tyle samo tzn 14L benzyny bezołowiowej

A poza konkursem to sprzedałem E39 540i bo nie maczym jechać w porównaniu do 750i, Oczywiście wszyskim śwoerzonabywającym lub rozczarowanym polecam 750i :8) i polecał zawsze będe ja

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niedomówień tyle samo tzn 14L bęzyny bezołowiowej, Bynajmniej tyle mi pałiła 750iAL

 

Chyba 14 po trasie bo jeżeli w mieście to chyba dobrze , że ją sprzedałeś (wymiana przepływki , kompa lub inne tego typu szmargały).

Gdybym nie jeździł 4.0 to może naiwnie bym następną kupił ekonomiczną 5.0

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest różnica pomiędzy 750 a 740 praktycznie nie ma żadnej , chodzi mi o spalanie , to chyba lepiej wybrać większy motorek bo chyba nikt kupując BMW nie zwraca uwagi na to że będzie tanio jeździł to są auta dla zapaleńców takich ja my , którzy gdzieś mają wysokie spalanie....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nikt kupując BMW nie zwraca uwagi na to że będzie tanio jeździł to są auta dla zapaleńców takich ja my , którzy gdzieś mają wysokie spalanie....

 

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora i póki co jeszcze myślę racjonalnie ! :evil:

 

między 740 a 750 w spalaniu jest różnica i tak jak powiedział Bartek w 750 w Wawie spalanie jest 25 a marek760 napisał że ma 14 tyle co ja w 728 albo ktoś chce robić renome ekonomiki 750 (może chce sprzedać) , albo komuś pixele się zmieniły w drugą stronę zamiast 14 jest 24

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 l/100 m mieście w 750 to czysty idiotyzm i łgarstwo.

Ludzie bajki piszą.....

 

14 w mieście to ja nie jestem w stanie osiągnąć moją 540 w manualu nawet przy jeździe "na dziadka".

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejus mam pytanko miałeś 740 teraz masz 728 jaka była różnica w osiągach?? i w spalaniu i czy z 728 jsteś zadowolony i czy w manualu ma kopa??

 

A co do 740 to różnica to ,,ABY" 1 litr pojemności skokowej to się na samym rozruchu odbija więc treż nie wierze w bajki o spalaniu jak 740 ze o 728 nie wspomne

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do januszmix:

jak będziesz ją oglądał to sprawdź czy na listwie drewnianej koło kierownicy po lewej stornie ma 2 potencjometry czy jeden. Jeżeli jeden to znaczy że fabryczne xenon jeżeli 2 to znaczy ze xenon dostawiany.

 

Do Zdzira 850I

Nie miałem 740 tylko jeździłem 7 dni z roku 95. Troche była poniszczona kopa miała i był odczuwalny w stosunku do 2.8 ale spalanie było koło 18 gdzie ja mam 14 także jak dla mnie różnica jest i w przyśpieszeniu i w spalaniu.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzicie z tematu :naughty:

Tak wiec szukam dalej tej E38 i wylukalem taką :

http://www.allegro.pl/item200437648_bmw_730_v8_automat_gaz_sekwencja_pilnie_.html

jutro jade ogladać. czekam na wasze zdanie

 

przebieg jest straszny, silnik troszke maly, ten lakier zdaje sie nie jest orginalny ale moze to wina jakosci zdjec - na pewno domalowane byly zderzaki, listwy progowe. klimatyzacja stara - bo jakies radelkowe pokretla ma, steptronika nie ma, skory tez. no iten gaz psuje sprawe :)

na pewno jezdzilby tym wkolo bloku :) nie wiem, decyduj, cena nie jest jakas holendarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzicie z tematu :naughty:

Tak wiec szukam dalej tej E38 i wylukalem taką :

http://www.allegro.pl/item200437648_bmw_730_v8_automat_gaz_sekwencja_pilnie_.html

jutro jade ogladać. czekam na wasze zdanie

 

przebieg jest straszny, silnik troszke maly, ten lakier zdaje sie nie jest orginalny ale moze to wina jakosci zdjec - na pewno domalowane byly zderzaki, listwy progowe. klimatyzacja stara - bo jakies radelkowe pokretla ma, steptronika nie ma, skory tez. no iten gaz psuje sprawe :)

na pewno jezdzilby tym wkolo bloku :) nie wiem, decyduj, cena nie jest jakas holendarna

Czemu straszny. Jeśli myślisz że E38 z 1995- 1996 roku mają po 180Tkm- 200Tkm to żyjesz w nierealnym świecie. Dla mnie przebieg realny i mały. Dla V8 przebieg rzędu 400-500Tkm nie robi zbyt dużego wrażenia - oczywiście przy dbaniu o auto.

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzicie z tematu :naughty:

Tak wiec szukam dalej tej E38 i wylukalem taką :

http://www.allegro.pl/item200437648_bmw_730_v8_automat_gaz_sekwencja_pilnie_.html

jutro jade ogladać. czekam na wasze zdanie

 

przebieg jest straszny, silnik troszke maly, ten lakier zdaje sie nie jest orginalny ale moze to wina jakosci zdjec - na pewno domalowane byly zderzaki, listwy progowe. klimatyzacja stara - bo jakies radelkowe pokretla ma, steptronika nie ma, skory tez. no iten gaz psuje sprawe :)

na pewno jezdzilby tym wkolo bloku :) nie wiem, decyduj, cena nie jest jakas holendarna

Przebieg straszny :mad2: :lol: .Śmiać mi się chce jak czytam takie bzdury :lol: .Człowieku sprowadzałem nie jedno auto z rocznika 2003 które miały przebiegi 200-250tyś.km :twisted: .Jak myślisz ile ma twoje auto.Napewno 120-150tyś.km jak wszystkie na allegro :lol: :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie lepiej ile 750 pali na trasie

 

w 2 wariantach, ekonomicznym (jaza 90-120 max)

i szybkim (130-180)

 

bo w te 14l w miescie to nikt chyba nie uwierzy :)

 

jak ja 530v8 na manualu we wroclawiu ponizej 17stu nie schodzilem

735 nie schodzilem ponizej 18stu

to podejrzewam ze 750 mialo by okolo 22l

 

ale zalezy jakie miast, 735 w bielsko bialej nie przekraczam 14.5l nie oszczedzajac :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.