Skocz do zawartości

530D utrzymanie itp


Michał z Ursusa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku E39 530d z 2000 roku za 35tys w super stanie ksiązka serwisowa itp.

Tylko tak nigdzie na necie nie moge się doszukać ile da się przejechać na jednym baku km?, jakie są mniej więcej ceny cześci do 530d i najważniejsze ile wyniesie ubezpieczenie mam zamiar ubezpieczyć na babcie :P :wink: bo ma 40% zniżek a gość w ubezpieczyczali nie chciał mi powiedzieć ceny dopuki nie będe miał samochodu :evil: :evil:

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

osobiscie nie kupilbym e39 530d zarabiajac 1500 zl/miesiac, jak cos sie skwasi, to 1k zl w bmw to jest w miare niska kwota :)

 

dokladnie, dlatego w twoim przypadku jesli juz sie uprzesz na 530d i dostajesz pieniadze na zakup to lepiej aby byly to mozliwie jak najwieksze pieniadze aby stan auta byl zadbany i aby wszystko co bylo do zrobienia zostalo juz zrobione

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. czesci do bmw e39 czasem sa wyzsze niz do e60

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz rade,bez problemu.chyba ze kupisz klamota.

ja w swojej nie naprawialem do tej pory nic, poza łozyskiem przod i obecnie wiatrakiem klimy.

tylko olej, filtry i w droge.

od kwietnia 2007 zrobilem na spolke z zona ponad 80 tys km- e39 2,0d 2001 rok i nie dzieje sie nic.

czasami pojawiaja sie tajemnicze stuki w zawieszeniu przod, ale sporadycznie i nie zawracam sobie tym glowy.

koszty utrzymania w moim przupadku to oc plus opony plus paliwo.i tyle.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

te 80k km to po polskich drogach? jesli tak, to gratuluje, ze nie musiales nic robic przy zawieszeniu...

 

nie wymieniales opon? placisz AC za samochod?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 80k km to po polskich drogach? jesli tak, to gratuluje, ze nie musiales nic robic przy zawieszeniu...

 

nie wymieniales opon? placisz AC za samochod?

opony wymienialem

jeden komplet letnich i jeden zimowek

ac nie place, nigdy nie placilem za zadne auto

po drugie -jezdze pomalu, dziury mijam, nie szarzuje i zawieszenie zyje.

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 80k km to po polskich drogach? jesli tak, to gratuluje, ze nie musiales nic robic przy zawieszeniu...

 

nie wymieniales opon? placisz AC za samochod?

opony wymienialem

jeden komplet letnich i jeden zimowek

ac nie place, nigdy nie placilem za zadne auto

po drugie -jezdze pomalu, dziury mijam, nie szarzuje i zawieszenie zyje.

 

no tak po co AC jak przy takim przebiegu w ciągu 8/9 miesięcy 80 tyś to Ty z samochodu nie wysiadasz :lol: :lol: :lol: :lol:

to jak w roku 120 tyś wykulasz? :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czyli jednak twoja lista wymienionych rzeczy nie jest pelna... zapomniales o elementach, ktore sa dosc drogie... wracajac do tematu, majac 1,5k zl na miesiac nadal odradzam zakup e39, koszty ubezpieczenia, wymiany "eksploatacyjnych" czesci (opony, tarcze, klocki, elementy zawieszenia itp.), to sa znaczne kwoty

 

gratuluje (nie zartuje), ze udalo Ci sie przejechac 80k km po polsce i nie zrobic nic przy zawieszeniu

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak twoja lista wymienionych rzeczy nie jest pelna... zapomniales o elementach, ktore sa dosc drogie... wracajac do tematu, majac 1,5k zl na miesiac nadal odradzam zakup e39, koszty ubezpieczenia, wymiany "eksploatacyjnych" czesci (opony, tarcze, klocki, elementy zawieszenia itp.), to sa znaczne kwoty

 

gratuluje (nie zartuje), ze udalo Ci sie przejechac 80k km po polsce i nie zrobic nic przy zawieszeniu

 

to ze zrobione 80 tys nei oznacza ze zawieszenie jest w dobrym stanie,

BMW ma tą zaletę że jest tak wyciszone, że jak ktoś jeździł wcześniej jakimś francuzem, to nawet przy wyprutym zawieszeniu powie że chodzi cacy,

 

 

a wracając do tematu,

posiadając 1.500 zł miesięcznego budżetu, w życiu nie porywaj się na to auto, samo ubezpieczenie, opony, oleje raz na jakiś czas to się robi kwota, a jeszcze paliwo, yhm,,, jeżeli jeździsz mało to w ogóle nie pchaj się w diesla, bo oszczędności z paliwa moze nie wystarczyć na bieżące naprawy,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony nie oszukujmy sie - przy takim budzecie ile on przejedzie w roku ? 10 tys km? przy takich przebiegach jest szansa ze nazbiera na tarcze i olej:) ale z drugiej strony po co diesel w takim razie? przed panienkami mozna szpanowac tez 520 ;)
The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze do niemiec po auta...czyli te 80 tysi to glownie po niemczech

zawiecha w stanie bdb sprawdzona

i nie wiem jak wy uwazacie, ale ja uwazam ze e39 to dobre i nie awaryjne auto, ktore przy odrobinie szacunku nie bedzie skarbonka

takie moje zdanie

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1500?bmw?a gdzie kasa na przyjemnośći... itd :D

 

no chyba ze nie bierzesz tych rzeczy pod uwagę i bedzie tylko

paraca-dom-praca i czasem latanko jak starczy na paliwo :wink:

 

moim zdaniem przy takiej kwocie to nie ma szans na prawidłowe

utrzymanie auta,a nie sztuka kupić i tylko latać,aż auto bedzie

zmieniało się w sztrucla :nienie:

 

Znam taki jeden przypadek mój znajomy oddał synowi passata B5

bo kupił sobie coś nowego,ale nie wzioł pod uwagę tego,że nie stać

młodego było na servis.Dostawał kase od ojca i pracował,ale wszystko szło na

paliwo,przyjemności,dziwczyna i wyjazdy na studia.Auto po 2 latach

nadawało się jedynie na złom.Nie wierzyłem,że mozna tak auto zapuścic :!:

 

Nie twierdze,że nie dbasz o auto,ale mówię tu o rzeczy którą warto przemyśleć.

 

Nie sztuka kupić auto...sztuka to je utrzymać :wink:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet fajny opon letnich to ponad 2000 zł... zimowki tez by sie przydaly.

 

Przeglad w ASO to tez spory koszt.

 

Kazda nawet najdrobniejsza naprawa to tez spory wydatek, nie mowiac o jakiejs wiekszej ...

 

przecierz musisz cos jesc no i lac do baku ...

 

 

Utrzymasz jesli nic nie nie zepsuje i nie bedziesz serisowal. Pierwsza awaria i juz masz przechlapane, nie mowiac ze jakis przegladzik wypada czasem zrobic a to tez sie w 1000 przewaznie nie zamyka....

 

jak lubisz ryzykowac to czemu nie :wink:

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu to chyba bym na e39 530d raczej nie startował, naprawdę e 39 jest cholernie drogie w utrzymaniu, części sa o wiele droższe niż e36/e34. Samo paliwo miesięcznie ( w zależności ile jeździsz) to moze byc nawet 600-1000 zł

a paliwo to nie wszystko, opony kompet letnie (średniej klasy) 2000zł,

a juz nie wspominam jak polecą ci np wtryskiwacze, przepływomierz w 530 d tez często bywa uszkodzony, nie wspominam o turbinie...zawieszeniu...

 

po przesiadce z e36 na e39 dopiero zaczynam pojmowac czym sa koszty utrzymania bmw, w e36 były śmieszne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przesiadce z e36 na e39 dopiero zaczynam pojmowac czym sa koszty utrzymania bmw, w e36 były śmieszne....

 

dokladnie tak jest, auto z wyzszej klasy zawsze jest drozsze w utrzymaniu

 

jeszcze drozej byloby gdybys sie przesiadl do e38:)

 

pozdrawiam,

 

darek

 

 

http://uzywane.blox.pl/2007/11/Historie-z-zycia-wielka-wypawa.html

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zasada ,że jeśli nie stać cię na utrzymanie danego auta , to lepiej go nie kupować.

Pomyśl narazie o czymś innym.

Przez jakiś czas pojeździj takim autem , zbierając kase na lepsze .

Wielu z nas chciałoby na pewno auto ,na którego zakup jest nas stać ale pytanie co dalej ?

Trzeba realnie patrzeć na własne możliwości by później się nie ośmieszać .

Należy brać pod uwagę koszt zakupu jak i koszty eksploatacji a także potrzeby żony,dzieci ,na to że trzeba wymienić okno w domu itp. , każdy niech wpisze sobie co tam mu pasuje .

Ja np. wolałbym bmw serii 7 niż 5, albo 5-tke ale nowszą ale nie stać mnie na takie auto i odpuściłem sobie na jakiś czas .

Oczywiście mógłbym kupić wymarzone auto na raty albo opcja leasing jednak kłóci się to z moją filozofią życiową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cos z LPG, albo kup 523 lub 528 i załoz LPG

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4228648

 

taki model wcale nie jest tanszy w utrzymaniu :!:

 

tu nie chodzi o samo kupno auta,ale o jego utrzymanie :wink:

 

kolege stac na kupno my mówimy tu o jego zarobkach w stosunku do utrzymania :8)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec ma 530D z 2001r w ciagu 1.5 roku wydal na auto w czesci 400zl za 2 tarcze hamulcowe textara, pali srednio 7.5 litra w wiekszosci po miescie, oponki troszke za waskie bo 205/55r16 sava intensa po 210zl za sztuke na lato i identyczne save eskimo po 230zl na zime, ja zarabiam (oj szkoda gadac) i mam na utrzymaniu e38 730V8 i zmienilem tylko lacznik stabilizatora przez1 rok (koszt 40zl) dlamnie silnik 3.0D bmw jest najlepszym silnikiem jaki moze byc w aucie osobowym
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.