Skocz do zawartości

ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo


premier

Rekomendowane odpowiedzi

to co w takim razie zrobić aby nie było efektu stroboskopów??

 

Może pomóc podłączenie równoległe (z zasilaniem przetwornicy CCFL) kondensatora np. 4700uF 25V lub o większej pojemności (pamiętaj o odpowiedniej polaryzacji!) . Mi osobiście miganie na początku nie przeszkadza, więc u siebie nie próbowałem, ale kondensator powinien spowolnić wzrost napięcia i uniemożliwić rozświetlenie ringów podczas tych krótkich testów. Kwestia dobrania pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sposób jest bardzo prosty. Puszczasz przewody od ringów przez gumy uszczelniające od świateł mijania. Nie ma mowy o parujących kloszach, sam tak mam puszczone kable od ccfl i nie ma najmniejszych problemów. Jeżeli chcesz mieć żarówki postojowe i ringi musisz się jeszcze uporać z rozdzieleniem napięcia na dodatkowy front przed wtyczką od postojówek. Nigdy nie próbowałem twojego patentu, jednak wydaję mi się, że przy jednoczesnym działaniu ringów i żarówek postojowych napięcie będzie mniejsze przez co ringi będą świecić trochę słabiej... Tyle wiem, tyle się domyślam, tyle moge pomóc...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ostatnio kupiłem ringi do BMWe46 Touring CCFL ...

Niestety nie moge znalezc nigdzie u siebie w miescie człowieka co by sie podjał wstwaienia ringów,zazwyczaj wymowmka to (nie zajmujemy sie tym, nie opłacalne, zbyt czasochlonne) ... Mieszkam w Żorach (okolice Rybnika, Katowic,Pszczyny) czy ktos z was moglby mi w pomóc w tej sprawie ? ? moj email smigiell9@poczta.fm

Z góry dziekuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Ostatnio kupiłem ringi do BMWe46 Touring CCFL ...

Niestety nie moge znalezc nigdzie u siebie w miescie człowieka co by sie podjał wstwaienia ringów,zazwyczaj wymowmka to (nie zajmujemy sie tym, nie opłacalne, zbyt czasochlonne) ... Mieszkam w Żorach (okolice Rybnika, Katowic,Pszczyny) czy ktos z was moglby mi w pomóc w tej sprawie ? ? moj email smigiell9@poczta.fm

Z góry dziekuje i Pozdrawiam

 

kolego to jest bardzo prosty montaż,poczytaj troche na forum i do roboty :cool2: ewentualnie zobacz sobie na youtube jak to montują!! Osobiście też się zastanawiałem czy dam rade,ale spróbowałem i prościzna zakładałem juz w 3 autach i wyszło super!!!

 

P.s gdybyś mieszkał bliżej to bym ci pomógł !!!

Bmw pewność na każdym kilometrze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. mialem chwile wiec ogranolem temat ringow i centrala...

fajny efekt noca...

 

gdy otwieramy auto pala sie ringi oraz tylnie /led/ pozycje..

wszystko podpiete pod oswietlenie kabiny... roboty na 30 min :twisted:

 

http://www.youtube.com/watch?v=C4JKtUTqvVM

Edytowane przez premier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno kazde nasze auto ma doswietlenie drogi do domu /czyli przy wyjetym kluczyku puszczamy zajaczka dlugimi/ co do pozycji watpie, az tak nie bawilem sie programami pod bmw.. trzeba spytac w innym dziale :) ...

ale powiem wam ze okablowalem juz tak dwie bmw i efekt jest rewelacyjny...cos jak w mercedesach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze w ringach w dzień jako światła mijania, czy tak można? :)

no chyba ze masz e90 po lifcie :wink: ,chociaz teraz co drugie auto ma pseudo swiatla do jazdy dziennej,wiec wcale bym sie nie zdziwil jakby kontrola policji nic Ci nie zrobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Niewiem czy w dobrym miejscu to pisze ale wydaje mi sie ze tak. Otoz ponad tydzien temu zalozylem ringi ccfl i wszystko ok :) tylko dzis zdziwilem sie jadac samochodem a konkretnie lewy migacz ciagle swieci nawet jak manetka jest na neutralnym miejscu...Wyczytalem na forum ze jak sie ma zarowke przepalona to tak jest...ale ja mam ringi i co teraz???;/ Jak sadzicie idzie to za sprawa ringow ?? Bo jest tez pewnie mozliwosc ze manetka juz ma dosyc ??;/ POmocy koledzy. Z gory dziekuje za szybkie odp bo niewiem co robic... POzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem przetwornice i nic ;/ podlaczalem nawet stara postojowke i nic ;/ i na dodatek gdy chcialem jechac do elektryka to auto mi niechcialo odpalic ;/ :evil: :evil: :evil: :evil: akumulator klekl calkowicie chyba kolega podjechal i polaczylismy na kable ale nic ;/;//// doradzcie cos koledzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam zainstalować ringi CCFL, czy są jakieś lepsze i gorsze modele ? Czy to wszystko jest z jednej fabryki w chinach ...

Zastanawia mnie to bo po przeczytaniu wątku mam wrażenie że niektóre są bardziej awaryjne niż inne.

A może smd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie najlepszego doradce wybrałeś :)

Wątek czytałem ale w tym temacie dużo sie zmienia, coraz to nowsze modele SMD lub w ccfl jakieś ulepszone przetwornice RDH 52Z

Nie wiem co wybrać z jednej strony bardziej podobają mi się ccfl za jednolite światło ale trochę odrzucają mnie wady tej technologii o których nie bede wspominał.

SMD większości tych wad nie posiada ale nie podoba mi efekt "różańca" a nie wiem gdzie można dostać w Polsce te z 66 i 78 diodami.

Zresztą nie zależy mi na tym aby to jakoś mocno świeciło tylko aby światła nabrały drapieżnego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SMD i sa MEGA. Widac je nawet za dnia jak jest slonecznie wiec sa mocne jak zadne inne. Do tego nie wywala mi bledu spalonych zarowek i swieca od razu mocno nawet na mrozie .

swiatlo jest jednolite pomimo ze sa to oddzielne diody

Polecam je szczerze :)

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....When you are leaving skid marks between corners, this means that you have enough POWER....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.