Skocz do zawartości

spalanie w 530d


Konrad Bąk

Rekomendowane odpowiedzi

Przejezdzilem juz troche km w swoim nowym 530D i policzylem dokladnie realne spalanie. Jakbym nei liczyl to wychodzi sporo wiecej jak katalogowo - ostatnio przy spokojnej jezdzie w trasie do max 110km/h spalił 8,3l, co znacząco odbiega od spodziewanych 6-6,5. Auto ma udokumentowane 140tys przebiegu, przyspieszenie jest ksiażkowe, ciag przy wyprzedzaniu jest masakryczny. Co moge sprawdzić zanim udam sie do mechanika? Dodam ,że przy poprzednim podpieciu kompa błędów nie bylo...

W miescie rzecz jasna pali tez odpowiednio wiecej...;(

pozdro

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż kolego, dane katalogowe a rzeczywistość....

mam 4 samochód, a jeszcze żaden nie palił tyle co w katalogu

poz tym za zwiększone spalanie odpowiada bardzo wiele czynników od silnika i jego osprzętu zaczynając a na ciśnieniu w oponach i ich rozmiarze kończąc

ja np zauważyłem że można i jechać spokojnie np do 110 km/h ale wszystko zależy jak zachowujesz się w w obrębie tej prędkości... jak często korzystasz z posiadania dużego momentu obrotowego i bawisz się wciskaniem w fotel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na trasie Wrocław-Wawa potrafie zeiśc do 6 litrów a max przy bardzo

ostrej jeżdzie spalił mi 7,3 litra.

Pozdrawiam

 

no prosze...to jest prawidlowy wynik. No nic, bedziemy grzebac z mechanikiem po świetach. Na 7-7,5 w trasie bym sie nie krzywil, ale 8,5 to juz cos nie halo;)

 

konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na trasie Wrocław-Wawa potrafie zeiśc do 6 litrów a max przy bardzo

ostrej jeżdzie spalił mi 7,3 litra.

Pozdrawiam

 

no prosze...to jest prawidlowy wynik. No nic, bedziemy grzebac z mechanikiem po świetach. Na 7-7,5 w trasie bym sie nie krzywil, ale 8,5 to juz cos nie halo;)

 

konrad

 

8.5l na 3l turbodiesla to dużo :?: :?: Moim zdaniem to jest taka norma przy normalnej jeździe,bo oczekiwać spalania rzędu klekotów spod znaku VW/Audi to można gdyby to było 1.9 jak w przypadku tamtych :wink: Myśle że trochę za dużo oczekujemy od tych silników,wkońcu taka moc,pojemność i liczba cylindrów czymś karmić się musi,powtarzam że to nie 4 garowe 1.9 :wink:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak automat to ok w miare

jak manual to za dużo

keidyś robiłem test

niech mi ktoś wierzy czy nie

Bydgoszcz Kraków - pełny gwizdek, i korki i spokojna jazda,

ogólna średnia 7,5 litra

jakbym jechał jak dziadek równo te 110 zeszło by mi poniżej 7

 

 

ale jedno t ojest racja

jedno pali tyle drugie tyle

i nikt nie wie dlaczego

a za dużo do grzebania żeby to ustalić

ciesz się ze Ci się nie psuje :)

bo jak coś padnie to ten jeden litr szybko przestanie mieć znaczenie:)_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 530tka pali od 6-12 litrów. Najbardziej lubi autostrady bez wyprzedania - nawet przy 150 km/h połyka tylko 7 literków.

 

Zacznij kolego szukanie od sprawdzenia filtra powietrza, może już czas go wymienić. Ma on bardzo duży wpływ na wielkość spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje cudo pali od 7,07 do 10,2 wg spiritmonitor (w podpisie). W zasadzie jestem baaaaaaaaardzo zadowolony. Poprzednim autem nie licząc bezynowek była omega z 2,5tds bmw i spalanie było sporo większe średnio 2 l na trasie i mniej więcej to samo w mieście oczywiście nie ma co porównywać osiągów :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 530tka pali od 6-12 litrów. Najbardziej lubi autostrady bez wyprzedania - nawet przy 150 km/h połyka tylko 7 literków.

 

Zacznij kolego szukanie od sprawdzenia filtra powietrza, może już czas go wymienić. Ma on bardzo duży wpływ na wielkość spalania.

 

filtr jest nowy. Za to podpompowalem koła do 2.2 z przodu i 2.6 z tyłu - spalanie zmalało o jakies 0.5l. Zawsze coś :)

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, mi 330d automat pali w mieście 13 litrów :D

 

Krótkie odcinki, korki, ciągłe odpalania itp...

Natomiast w trasie udało mi sie zejść do 6,5 l/100 kmh jadac autostradą do 150 km/h

 

Nie oszukujmy sie . 1700 kg masa i automat to wysokie zużycie.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja jeżdżę od roku i trasa to między 7,5 a 8,5 w teraz w mieście (webasto działa) oczywiście mam automata to wychodzi mi 13-14 literków. mieszkam w małym mieście i trasy jakie pokonuje między przystankami to 3-4 km. pamiętaj że to 3 litry pojemności i waga około 1,7 tony. nie ma nic za darmo, a taką furą nie będziesz jeździł 50 km/h. może sie mylę ale przestałem sie tym zamartwiać, bo wcześniej miałem peugota 307 z silnikiem 1,6 benzyna i w mieści palił mi w zimie ze zwykłą skrzynią nawet 12 literków. dodam że moja bmka wszystko ma ok, mocna, przyspiesza i nie dymi więc nic nie szukam i nic nie grzebie bo można coś jeszcze przedobrzyć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja jeżdżę od roku i trasa to między 7,5 a 8,5 w teraz w mieście (webasto działa) oczywiście mam automata to wychodzi mi 13-14 literków. mieszkam w małym mieście i trasy jakie pokonuje między przystankami to 3-4 km. pamiętaj że to 3 litry pojemności i waga około 1,7 tony. nie ma nic za darmo, a taką furą nie będziesz jeździł 50 km/h. może sie mylę ale przestałem sie tym zamartwiać, bo wcześniej miałem peugota 307 z silnikiem 1,6 benzyna i w mieści palił mi w zimie ze zwykłą skrzynią nawet 12 literków. dodam że moja bmka wszystko ma ok, mocna, przyspiesza i nie dymi więc nic nie szukam i nic nie grzebie bo można coś jeszcze przedobrzyć.

pozdrawiam

 

Ja mam Citroena C2 1,6 110 KM który potrafi na tej samiej trasie co pokonuje 330d palić 12 litrów :D

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Miasto 11l/100km, trasa przy jeździe praktycznie non stop z tempomatem nie przekraczając 130km/h - 7,5l/100km. Touring z automatem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikuje spalanie w miescie :D . zima-ale zima z mrozem i ze sniegiem-samo miasto 12-13.8l.

 

I gdzie są Ci co im pali 9 litrów w mieście ?

 

W mojej 330daT instrukcja podaje 11,2 l/100 km w mieście. Oczywiste jest ze to laboratoryjne spalanie. Dlatego wynik o 2 litry wiekszy nie jest szokujacy.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

doloze kilka moich obliczen z ostatnich tygodni - 530dA touring, 2 osoby na pokladzie

 

wawa - ruzemborok (slowacja) - po gierkowce, 145 km/h na tempomacie, 7,6l/100 km

 

szczecin - austria - po niemieckich i austryjackich autostradach, czasem tempomat na 150 km/h, czasem bez tempomatu szybciej, 7,9l/100 km

 

austria - warszawa - drogi rozne (autostrady, zwykle, gierkowka), 8,0l/100 km

 

wszystkie trasy zrobione noca, kiedy ruch jest ograniczony

 

w lecie na kompie mam zuzycie srednie przewaznie 7,9-8,2 l/100km, jazda praktycznie tylko wawa-mazury lub zatoka gd, jesli wioze deske na dachu +0,5 do 1 l wiecej

 

liczylem zuzycie ze 2 razy lejac pod korek, wydaje mi sie, ze to co jest na kompie jest zanizone o jakies 0,1-0,2 l

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliwice - Zwardon przez Koniakow ( czyli dosc ostro w gore ) srednio ostro w sensie uzycia gazu. Zalane po korek , 20-25 km po miescie, opisana wyzej trasa, powrot, znowu kilka km po miescie, znowu po korek zalane.

 

Z obliczen wyszlo 6.3 chcialem sprawdzi czy komputer nie oszukuje, ktory to srednia pokazuje na 8.5 ( 90 % miasto ).

 

Nie wiem skad wam sie bieze ponad 10 w miescie, chyba zawsze ruszacie dosc ostro ...

 

Aha dodam ze zawsze tylko Vpower diesel albo BP ultimate leje.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
może dłużej pozyja pompowtryskiwacze

 

Kolega miał raczej na myśli wtryskiwacze prawda :wink: ? Pompowtryskiwacze to domena taczek z koncernu VW, zresztą już spasowali i obecnie też stosują common rail :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troche zaczalem zwraca uwage na spalanie w aucie. Od tankowania do tankowania, srednia na kompie 9,3l i srednia predkość 28km/h. Zaznaczam ze wartosc spalania i sredniej predkosci zostaly skasowane. Jezdze w wiekszosci po miescie... wykorzystując oczywiscie możliwośći silnika... :wink:

 

Proponuje, moze podawac wartośći spalania od tankowania do tankowania, ze skasowanym srednim spalaniem i srednia predkośćią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.