Skocz do zawartości

80 litrów to ile przejechanych kilometrów??


chwieju

Rekomendowane odpowiedzi

Może i ja opiszę swoje przygody ze spalaniem.

Gdy mialem 325TDS manual na pelnym baku (pod korek) przejechalem 990 km. Chciałem przekroczyć 1000 km, ale rozum podpowiadał NIE... (pojemnosc baku chyba 62 litry)

Teraz w 525TDS w automacie w trasie przy szybkosci 120-140 km na oponach 245 spalil mi ok 8,2 - 8,4 litra, czyli na baku jakies 870 km (przy zalozeniu zbiornika 72 litry).

Po miescie zbiornik wystarcza na przejechanie ok 600 - 650 km

 

pozdrowionka

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg 47 litrow na 290 -310 km e39 V8 :dance:

 

A paliwa nie liczysz?

 

 

:cry2: paliwa pali na poziomie 14l miasto a `lpg 17 l :roll2: V8 pala jak smoki no ale cos za cos :cool2: :twisted:

 

Podając spalanie nie liczysz ile spali Ci paliwa przed właczeniem zasilania z instalacji gazowej... Czyli załóżmy 17litrów gazu + miesiecznie 25 litrów benzyny...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre wypowiedzi w tym temacie

przywołują pinokia :liar:

i jego ojca gusieppe :)

 

ale wiadomo jak to jest, czasami czlowiek sam siebie próbuje oszukać...

 

taki adekwatny pomiar spalania średniego,

to 1 dzień miesiąca tankowane pod korek

jeżdzenie miesiąc, tankowanie, i na koniec miesiąca zalanie pod korek,

przeliczenie km, i wiadomo ile średnio pali,

 

bo po co zachwyt trasą że pali mało, jak typowa trasa to czesto 10 - 20 % naszej jazdy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając spalanie nie liczysz ile spali Ci paliwa przed właczeniem zasilania z instalacji gazowej... Czyli załóżmy 17litrów gazu + miesiecznie 25 litrów benzyny...

kolega ma racje, jezdze na lpg ale za 100 minimum PB trzeba wlac miesiecznie w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając spalanie nie liczysz ile spali Ci paliwa przed właczeniem zasilania z instalacji gazowej... Czyli załóżmy 17litrów gazu + miesiecznie 25 litrów benzyny...

kolega ma racje, jezdze na lpg ale za 100 minimum PB trzeba wlac miesiecznie w moim przypadku

 

 

 

 

no i filtry trzeba zmieniac swiece czesciej i olej i przeglad 150 a nie 100 ble ble ble czcze gadanie :duh: robie rocznie 60-70 tys kilometrow r instalacje mam dwa lata pelna sekwecja i firmy akme i wiecej o niej nie wiem bo czasami zapominam ze mam gaz w dowodzie jej nie mam to po 100 za przeglad filtry gazu wymienialem raz bo nie bylo potrzeby wiecej gaz tylko shell tylko!! za filtry dalem 20 zl a co sie zepsulo w instalacji przez dwa lataczujnik temp nic nie dalem wymiana darmowa jeden przewod gumowy nic nie dalem zadny strzalow zadnych usterek zwiazanych z gazem przeglady tak jak producent podaje i latam latam i latam jak dla mnie gaz to rewelacja .. zreszta silnik m62 jest stworzony do gazu :clap: instalacja kosztowala mnie 4300 tys czyli normalnie tak jak wszedzie na paliwo wydaje miesiecznie 200 250 zl na gaz 1800 2200 i co nie ma oszczednosci ????stan silnika po dwoch latach lpg ?? nie kopci kompresja oka na bezynie jak jezdzil tak jezdzi i co tu jeszcze chyba nic ja jestem bardzo zadowolony kupe nkasy mi zostaje i jak depne to jedzie a nie jak ktos kupi e39 2,0 l i wielki bo gazu nie ma tylko jak 2,0 wcisniesz opor na pedal to silnik wola nnniiieeee a V8 wola jeszczeeeee !!lpg tak jesli chodzi o mnie to tak :cool2: jesli kogos obrazilem tym postem z gory serdeczni przepraszam :oops: V8 kiedys bylem przeciwnikiem kuchenek gazowych az do momentu kiedy kolega mi chcial udowodnic ze lpg jest oka i powiedzial ja ci zamontuje ( ma zaklad lpg montaz) masz miesac jak co to ci ja wyciagne i nic za to nie bede chcial i jak zamontowa tak zostalo :cool2: dzieki Maciek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś weszlo do baku 80L w e34 ???

 

Potaknujcie do pelna Panowie, bo tam wchodzi 75L max.....

 

Nigdy nie miałem sucho w baku, więc ciężko powiedzieć ile wejdzie max. Poza tym, to również kwestia licznika w danym dystrybutorze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podając spalanie nie liczysz ile spali Ci paliwa przed właczeniem zasilania z instalacji gazowej... Czyli załóżmy 17litrów gazu + miesiecznie 25 litrów benzyny...

 

No nie przesadzajcie ze na miesiąc 25 litrów beny???....ja psikam 10 L i mi wystarcza...Odpalam zagrzewa sie i pstryk....:)Lubie mieć coś w baku tylko i wylacznie ze wzgledu na chwilowe susze miedzy tankowaniami LPG :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jakbym mial wiarygodny wskaznik LPG to pewnie wogole bym cpnu nie odwiedzal...tak jak w e21 :D....Pozdro

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 litrów to niezbedne minimum, ale ja jezdze codziennie i przynajmneij 1 km na benzynie jak zimny...

ja dokladnie tak samo, zanim sie silnik troszke nagrzeje to chodzi na benzynce, a ze jezdze na krotkie dystanse a czesto to paliwo sie leje, ale cos za cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasze posty powoduja u mnie opad szczeki. moje e34 2.0i pali jakies 16l lpg na miescie a co gorsza wcina rownoczesnie PB (i nie mowie tutaj o zurzyciu paliwa przy odpalaniui nagrzewaniu). ostatnio zrobilem trase bialystok - warszawa w obie strony. zalalem 20l benzy a w baku mailem juz z 15l, cyzli w sumie 35. do tego pelny bak lpg(37l) i zgadnijcie co. podczas jazdy powrotnej(po przejechaniu okolo 330km) wskazowka paliwa spadla mi na rezerwe. jechalem ciagle na lpg. to normalne?? zastanawiam sie nad odwroceniem sie zadkiem od paliw lpg bo zaczyna mnie to wkurzac. rok czasu mieszkalem w szwecji z moja niunia e34 i nie bylo zadnych najmniejszych klopotow. odkad jestem w polsce i tankuje to gazowe gowno to co raz cos sie pieprzy w calym ukladzie, nie wspominajac o tych zalosnych strzalach.

a co do tematu to na 80l zrobilem w szwecji po autostradzie 3/4 trasy

vaxjo - stokholm, ze srednia predkoscia 170km/h. czyli jakies niecale 700km.... coz slaby wynik.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawn auzywam e 34 525 i 2500 m20.

przejechalem 2000 km wniosek jest taki.

jesli jezdzisz to wiesz ile spalasz

mnie wychodzi mniej niz 8 litow na setke i to w sytuacji miasto laczone ze trasa tiry co popedza do spalania bmw, ale moim zdaniem jak ten rekinek zaprzyjazni sie z Toba bo moj jest nowo nabyty i walczy ze mna na zeby to radzilbym jechac duchem a nie szosa wtedy zobaczysz moj typ to 7,8 do 7,5 na sto kisiow jak inaczej to dziewiatka , ja mam silnik 12 zaworowy i kurde nie wiem czy w rozrzadzie mam lancuch a lisek czyli nasze BMW ma 334.000 ale dziala i mruczy wspaniale.

Mrukaj i odpisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.hahn napisał:

wskazowka paliwa spadla mi na rezerwe. jechalem ciagle na lpg. to normalne??

 

Może masz bak dziurawy

sie ma

tylko wskazowka poszla na rezerwe? a paliwo w baku moze jednak jest? swieci rezerwa? bo u mnie czasem tak jest ze wskazowka spada do pozycji takiej w ktorej jest bez kluczyka na zaplonie, wiec cos mam z kontrolka(ale to sporadycznie)

ale mozliwe to co mowisz ze pali tez paliwko przy jezdzie na lpg bo sam mialem kiedys takie wrazenie... i wtedy stwierdzilem ze chyba gdy jest malo lpg to wtedy pali tez pb ale nie wiem czy to mozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

820 kilometrów do zapalenia się rezerwy, sprawdzone kilka razy :P

 

Srednie spalanie około 8,5 automat 90% miasto

 

titto

wlasnie uderzam glowa w stol, ze nie kupilem td:( tera ztylko problemy z gazem, a spalanie... 2X jak twoje.

Loki: malo tzn ile? mialem zatankowane do pelna i nie czekalem z kolejnym tankowaniem az gaz sie skonczy:(. naprawde mam silne wrazenie ze silnik pobiera pb. ale jak to mozliwe...

ps.

co sadzicie o pb naszych sasiadow ze wschodu? ile na tym paliwie jezdzicie i czy w ogole jezdzicie? zalalem dziisja 20l i jestem zadowolony. 20zl w kieszeni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki: malo tzn ile?

malo tzn nie wystarczajaco do kontynuowania jazdy na lpg

sam nie wiem, ja to raz zauwazylem wiec moze tylko mi sie wydawalo:)

co do tego Twojego zdania ze Twoj pali dwa razy wiecej niz kolegi 8,5 litra - Twoj pali 2x wiecej ale prawie 2 razy taniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.