Skocz do zawartości

E34 1.8


Den

Rekomendowane odpowiedzi

518 moim zdanie to nie porozumienie.Myślisz ze to bedzie ekonomiczne?115KM to zdecydowanie za mało do sprawnego poruszania sie.przyspieszenie 12.5sek mówi to samo za siebie

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym to 4 cyl? wiec nie ma wogole o czym mowic....

W tym tyg bede mial okazje sie przejechac takim cudem...to wam powiem :)....

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam 518 z 94r. demon mocy i prędkości to to nie jest ale daje rady. jak na moje potrzeby dojeżdżania codziennego do pracy jest wystarczający i dość ekonomiczny. w trasie spalanie schodzi do ok. 9l/100km. wiadomo to tylko 115KM ale zależy po co komu jest auto i czy kierowca potrzebuje dużo koni do dyspozycji.ogólnie trochę za słaby silnik jak na tą bude ale wystarczy do normalnej jazdy.a i jak się chce to szybciej też można polecieć (osobiście prawie 200km leciałem) tylko trochę dłużej zajmuje zanim go rozbujać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9l/100km w trasie to jest ekonomiczny??

tyle samo, jak nie mniej, bedzie palic 520, ma 6 cylindrow, wiecej mocy. Same zalety. Nie wiem dlaczego wogole powstala wersja z silnikiem 1.8.

Też mnie ta 9-tka zdziwiła. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to podzielam zdziwienie, dlaczego 1.8 był w E34.

 

Dla porównania:

Moje 520i M20

miasto (Katowice i aglomeracja) - 9-9,5 l/100km

autostrada - 8,5 l/100km (100-120 km/h)

trasa (80-90km/h) - 7-8 l/100km (w zależności jaka trasa)

Podkreślić trzeba oczywiście, że wszystko przy łagodnej jeździe.

Analizując każde przesunięcie się wskazówki o 10 l nigdy nie przejechałem mniej niż 105-110km

Analizując znacznie większy zakres – majowy wyjazd do Warszawy i z powrotem (z nocnym jeżdżeniem po stolicy i gdzieś tam jeszcze po drodze z powrotem)– 700 (699) km – wskazówka od 80 l zatrzymała się po wjechaniu do garażu na ok. 21-22 litrach

to daje, jeżeli dobrze liczę, ok. 8.3 l/100

 

jeszcze nigdy nie wyszedłem ponad wartość 10 l/100.

Pozdrawiam, marek

 

P.S. Czyżby 518i palił tyle samo, albo więcej niż nawet 525i ?

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie wiele mniej niż 735i.Mi gazu przy lekkiej nodze spailo ok 11L.No ale to nie jest 1.8 tylko 3.5 :twisted2: i praktycznie 100kucy wiecej :D jak dla mnie zadna mi to ekonomia 9L w 1.8

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam 518 z 94r. demon mocy i prędkości to to nie jest ale daje rady. jak na moje potrzeby dojeżdżania codziennego do pracy jest wystarczający i dość ekonomiczny. w trasie spalanie schodzi do ok. 9l/100km. wiadomo to tylko 115KM ale zależy po co komu jest auto i czy kierowca potrzebuje dużo koni do dyspozycji.ogólnie trochę za słaby silnik jak na tą bude ale wystarczy do normalnej jazdy.a i jak się chce to szybciej też można polecieć (osobiście prawie 200km leciałem) tylko trochę dłużej zajmuje zanim go rozbujać

 

Rany :shock: 518 dwie setki leciales???? :shock: Kurde to stwierdzic musze ze w koncowej fazie to juz chyba nadwozie musialo silnik rozpedzac :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i typowa sytuacja ktoś się pyta kto ma takie auto i jak się zachowuje i odzywa się pełno ludzi którym się coś tylko wydaje tak naprawdę bo nie mieli nic do czynienia z tematem wnioskuje po wypowiedziach. Jak 518 M43 pali na trasie 9l to jest coś z nim nie halo....albo non stop to 200km/h :P ,zapewniam ,że buda i silnik się nie rozpada przy tej prędkości i można ja osiągnąć bez żadnego problemu jak trzeba.Ale nie jest to auto wyścigowe,do codziennego użytkowania można polecić.Słuszna uwaga ,to auto by nie powstało w BMW jak by nic ''nie jechało'' i było jakąś padaką ,a więc nie jest tak jak większość tu się wypowiada.Opowieści o większym spalani od 520 można sobie włożyć między inne bajki które można też przeczytać czasami.Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj,zrobiłem 100tyś km tym modelem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Chciałem dodać ze moja dziewczyna ma 318i z 94r i gdy jedziemy nią do warszawy i ja prowadze to na odbownicy w białobrzegach(drodze expresowej) bez problemu rozpedzam ja do 207km/h i wtedy odcina zapłon na 5 biegu.I nie powiem bo jak na 1.8 to ma całkiem przyzwoite osiągi.Co prawda nie wiem jak sie to zachowuje e34...pozdrawaim

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham te posty o spalaniu 9l w mieście przez E34 z 2l silnikiem :-)

 

Ostatnio w TVN Turbo oglądałem testy nowej Fabii i Seata z silnikiem 1,4 - takim autkom z ekonomicznym silnikiem spalanie w mieście wyszło 9,1-9,2...

 

Więc albo te Wasze miasta to nie miasta, albo...

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szczerze mowiąc 2.0 benzyna jest ekonomiczniejsza od 2.5 TDS.Jak bedziesz ją dobrze gazował to tez Ci spali ponad 10L/100km to daje ponad 40zl.nie ma to jak ekonomiczny diesel

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham te posty o spalaniu 9l w mieście przez E34 z 2l silnikiem :-)

Więc albo te Wasze miasta to nie miasta, albo...

 

PiotrJakub – specjalnie zaznaczyłem że miasto, to w moim przypadku jeżdżenie po aglomeracji – czyli możliwość przemieszczania między nawet blisko od siebie położonymi miastami po autostradzie, bądź średnicówce, jakiejś S-ce czy obwodnicy (teoretycznie to bez przerwy jest jazda przez miasto). Zawsze staram się skorzystać z tego typu drogi, nawet jak powoduje to konieczność przejechania więcej km. Możliwość wplatania tego typu odcinków a trasę w połączeniu z moim stylem jazdy daje to co napisałem - 9-9,5 l/100km i jakbym nie liczył.... no nie chce mi wyjść inaczej...

Jakby nie patrzeć, to jest po prostu największy wynik spalania jaki mogę podać od siebie (oczywiście w ramach uśrednienia w zakresach, o których pisałem wcześniej).

Mogę sobie jedynie wyobrażać, ze gdybym w godzinach szczytu jeździł po szlaku katowickich taksówek, czy autobusów miejskich – wynik spalania nie zmieściłby się może nawet w 12l/100 – co też nie przerażałoby mnie – (o założeniu LPG wciąż nie myślałbym)

 

Co do 518i – to pomijając, chyba jeszcze nie rozstrzygniętą tutaj kwestię spalania – też nie uważam, żeby silnik 1.8 powodował jakieś niedogodności w normalnym poruszaniu się E34. To zresztą nie jest taki odosobniony przykład ok. 115-to konnego silnika benzynowego w samochodzie rozmiarów i podobnej masie jak E34.

Pozdrawiam, marek

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9L w mieście w 520i - nie ma szans. Ale 11l przy normalnej, nie zamulonej ale też nie porywczej jeździe - jak najbardziej się da. Ja dość szybko jeżdżę, i zazwyczaj jestem jednym z tych, co jeżdżą slalomem to lewym, to prawym pasem... Ale chyba bym nie musiał tak jeździć, gdyby wszyscy wreszcie odkryli tajniki, jazdy po wolnym pasie, a wyprzedzanie tylko po szybkim i powrót na wolny...

 

No i co najbardziej denerwuje - dwa samochody jadące równo, ani jeden ani drugi nie zwolni i nie przepuści. A jak któryś zacznie przyśpieszać, to ten drugi też :D

http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9L w mieście w 520i - nie ma szans. Ale 11l przy normalnej, nie zamulonej ale też nie porywczej jeździe - jak najbardziej się da. Ja dość szybko jeżdżę, i zazwyczaj jestem jednym z tych, co jeżdżą slalomem to lewym, to prawym pasem... Ale chyba bym nie musiał tak jeździć, gdyby wszyscy wreszcie odkryli tajniki, jazdy po wolnym pasie, a wyprzedzanie tylko po szybkim i powrót na wolny...

 

No i co najbardziej denerwuje - dwa samochody jadące równo, ani jeden ani drugi nie zwolni i nie przepuści. A jak któryś zacznie przyśpieszać, to ten drugi też :D

 

Mi 520iA z klimą spaliło 12 w miescie.Racja-wkurzająca taka jazda,ale pół biedy jak to w mieście,gorzej jak na trasie lub podczas wyprzedzania.

A jak ktoś wogóle nie chce ustąpić na trasie miejsca to jest masakra.Może czlowieka coś trafić.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie klubu Tarnów byli chłopaki e34 1,8, z Mielca zapewne jak są na tym forum to wam coś więcej opowiedza, tym autem naprawdę idzie jechac , nawet zakręcić kołami, a jaki dostęp pod maską :shock: , zmieniłem zdanie o tym autku, coś niebywałego i na ta mase nie dużo pali, -pzdr ---- :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak Wy obliczacie to zużycie paliwa że wychodzi wam 9 l.w mieście? ja sprawdzam zużycie gazu- tankuję za określoną kwotę i potam jak już "skacze" na oparach to patrzę na liczbą km i wtedy liczę.

Jak natomiast mierzycie zużycie paliwa? jedziecie dotąd aż wam stanie na drodze i wtedy dolewacie z karnistra aby dojechać do cpn-u? bo wiadomo że pomarańczowa lampka raz się świeci,raz gaśnie,wskazówka w tych samochodach nie pokazuje precyzyjnie itd. itp. :?: :?: :?: czy poprostu wierzycie we wskazania komputera?

poza tym jak ja mierzę zużycie w mieście to w dzień,w korkach na światłach nie szukając zbytnio obwodnic...bo to wg. mnie jest jazda miejska. Mi wychodzi 20-22 l. gazu w mieście,12-13 trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie do czego to powiedziałes.leje zbiornik do pełna jak sie zaświeci zezerwa to leje znowu do pełna bak i wiedze ilu L brakowało do pełego baku patrze na km i dziele.to samo co z gazem

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz...to nie jest precyzyjne :)......rezerwa najlepiej wyjeździć wszystko :D zatankowac i wyjezdzic...do oparów....A na gazie mozna to zrobic...potem cyk i na benzynce pod LPG :D i do pelna --->> przewaga gazu...

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 518i – to pomijając, chyba jeszcze nie rozstrzygniętą tutaj kwestię spalania – też nie uważam, żeby silnik 1.8 powodował jakieś niedogodności w normalnym poruszaniu się E34. To zresztą nie jest taki odosobniony przykład ok. 115-to konnego silnika benzynowego w samochodzie rozmiarów i podobnej masie jak E34.

Pozdrawiam, marek

Dokładnie tak - choćby 115KM z 2.0l silnika w Audi 100 i pierwszej A6

 

Z Mercedesa nie pamietam szczegolow, ale tez jest cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.