Skocz do zawartości

Wybór i porada HID xenon


chrust7

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez na przodzie reflektora jest oznaczenie ze to lampa hlaogenowa a nie xenonowa, proste.

Jak masz reflektor bez oznaczen (homologacji) to tez leci dowod, a to jest to samo co złe oznaczenie na reflektorze - wniosek prosty.

 

Jak mi taki jedzie na niby xenonach z przeciwka to zamykam oczy

 

To ze w lampie bedzie dalej H7 to i tak poleci dowod bo to nie halogen H7 tylko xenon H7

 

Ale ircowiec jest pewien siebie i wydaje mu sie ze wygra z policja, byc moze ze nie trafi na kontrole i bedzie jezdził 100 lat na tych "xenonach"

:duh: :duh: Z takimi nie ma co dyskutować - temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Ale ircowiec jest pewien siebie i wydaje mu sie ze wygra z policja, byc moze ze nie trafi na kontrole i bedzie jezdził 100 lat na tych "xenonach"

 

 

Bo on umie dwie formułki i wszyscy wymiękają. :lol: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo on umie dwie formułki i wszyscy wymiękają. :lol: :modlitwa:

 

:cool2: :cool2: :cool2:

 

 

O tym mi sie juz nie chciało wspominac bo co niektorzy potrafia człowieka rozwalic swoimi tekstami :mad2:

 

Sa tez tacy co kupuja xenony za 20 zeta i mowia ze sa extra, a najlepszy kolor.

 

Powtorze jeszce raz, brak zgodnosci zarowki z reflektorem - nielegalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie nie chce rozpoczynac kolejnej wojny ale rownolegle leci topic tez o ksenonach. dodam od siebie ze te wszystkie artykuly na ktore sie powolujecie dotycza homologowania NOWYCH pojazdow, i nie dotycza starych. poza tym obowiazek posiadania spryskiwania i samopoziomowania powstal chyba w 2002 czy 2004 roku. skoro wczesniej przepiisy nie zabranialy to jest to dozwolone.

 

dla zainteresowanych, looknijcie na pare ostatnich stron, nie chce pisac tego samego od poczatku

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=67818&start=15

 

p.s. zawsze jak poswtaje temat ksenonow rosna jak grzyby ludzie powolujacy sie na nieistniejace przepisy lub artykuly w gazetkach. przypominam ze nas obowiazuja przepisy kodeksu drogowego a nie ZALECENIA ORGANIZACJI NARODOW ZJEDNOCZONYCH dotyczacych homologowania NOWYCH pojazdow.

dla zatwardzialych maniakow tego zalecenia informacja ze w nowych autac h musi byc airbag i ABS, czy to znaczy ze nie wolno jezdzic autami bez tych udogodnien? czy to znaczy ze do starego auta nie wolno montowac pasow z tylu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że w związku z błyskawcznie rosnącą liczbą posiadaczy zestawów HID montowanych w fabryczne reflektory, tematem tym zajmą sie nasi władcy i zostanie to ukrócone, albo będzie całkowity zakaz, albo wymyślą jakieś specjalistyczne firmy,badania, itp cuda dzięki którym będzie można legalnie poruszać sie po drogach na "xenonach" tylko oczywiście po uiszczeniu odpowiedniej $$$$$. Więc panowie cieszmy sie, naszymi "xenonami" póki jeszcze nam to dane :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechce mi sie juz gadac z tymi osiolkami co pozjadali rozumy i nie umia czytac z zrozumieniem !!!!

powolalem sie na artukul z czasopisam o ktorym mowilem i tam sa podane odpowiednie przepisy z pelnymi datami ich wejscia w zycie powolalem sie na ten artykul by wszystkiego nie przepisywac a jezeli w takiej gazecie jest nawet opisany caly proces zalozenia xenonow a bylo by to nie legalne to taka aredakcja mogla by sie narazic na niezle klopoty

(to tak samo jak by opisala jak wychodowac maryskie)

 

ja upieram sie przy swoim nie dlatego ze mam zamontowane xenony tylko dlatego ze w tej sprawie bylem w OSKP i PD i sie dowiadywalem co i jak !!!

 

i ja mam uzasadnienie mojej pewnosci a nie co niektorzy wszedli na dwie strony www pana kowalskiego cos tam przeczytali i sa najlepszi w tym temacie

 

a co do zamykania oczu na widok xenonow to tu nie xenony stwarzaja problem i zagrozenie tylko tacy kierowcy jak ty !!!

po za tym pomysl moze nad tym by je wogule nie otwierac bo samochodow z xenonami bedzie coraz wiecej !!!!!!!

 

wypowiedz flasha popieram i sie z nia zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irowiec, z calym szacunkiem dla pogłębiania wiedzy ale brzmisz jak autorytet w dziedznie oświetlenia. Poczytaj uważnie posty kolegów. Burner właśnie przywołał najważniejszy czynnik!

 

jezeli ma ktos wadpliwosci jest take czasopismo bmwtrendy kupilem na stacji benzynowej i akurat byl taki artykul poswiecony xenonom a inny jego montazowi POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówie-HID w soczewce i max 6000k moze byc ale jak widze HID w zwykłej lampie jadące z przeciwka to bym najchętniej zatrzymał sie i "popsuł" mu te lampki bo oślepiają.tak samo ze źle ustawionymi lampami bo ich tez jest dużo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówie-HID w soczewce i max 6000k moze byc ale jak widze HID w zwykłej lampie jadące z przeciwka to bym najchętniej zatrzymał sie i "popsuł" mu te lampki bo oślepiają.tak samo ze źle ustawionymi lampami bo ich tez jest dużo

 

Kupilem 5000K, wmontuje w zwykle lampy :P

U mojej kobiety tak jest i wcale nie oslepia (zarowno jak sie jedzie przed jak naprzeciw). Faktem jest, ze widac mocniejsze swiatlo - ale bez przesady. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zamykania oczu na widok xenonow to tu nie xenony stwarzaja problem i zagrozenie tylko tacy kierowcy jak ty !!!

po za tym pomysl moze nad tym by je wogule nie otwierac bo samochodow z xenonami bedzie coraz wiecej !!!!!!!

 

 

 

Zastanow sie człowieku co piszesz :duh: zamykanie oczu to w przenosni bo zauwazyłem ostatnio strasznie duzo "ksenonow" w starszych autach a w wiekszosci to te po przerobkach i to one oslepiaja.

 

Sam mam ksenony wiec wyluzuj człowieku :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: tyle ze fabryczne,

a w e36 nie zakładam bo tam maja byc zwykłe zarowki, i tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak dobrze poczytcie to doczytacie ze sprawa reflektorow z odblasnikami ma sie inacze do tych z soczewkami i problem test z tymi pierwszymi a nie tymi drugimu a jak wiemy wiekszosc bmw bo o takich tez tu mowimy ma reflektory z soczewkami a one w przeciwienstwie do zwyklych reflektorow skupia swiatlo a nie rozprasza jak ja ustawiamem moje seryjne soczewkowe z zamontowanymi xenonami reflektory na okregowce diagnosta powiedzial swiatlo jest idelane katy wysokosc cienie itd

 

w BMW soczewki np. w e36, e46, e90 są montowane tylko w parze z ksenonami, nie ma soczewki, nie powinno byc ksenonów. A tak wogóle to taki zestaw ksenonów w zwykłej lampie (bez soczewki) np w e46 wygląda moim zdaniem przeokropnie, ALE TO TYLKO MOJE ZDANIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie,czy wymiana moich zwyklych reflektorow na takie z allegro: http://www.allegro.pl/item286523414_bmw_compact_xenon_bixenon_komplet.html to tez jakis zonk moze byc.

 

Dac 500 a 1700zl to drobna roznica... Zobaczymy, ktore sie lepiej prezentuja :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie,czy wymiana moich zwyklych reflektorow na takie z allegro: http://www.allegro.pl/item286523414_bmw_compact_xenon_bixenon_komplet.html to tez jakis zonk moze byc.

 

Dac 500 a 1700zl to drobna roznica... Zobaczymy, ktore sie lepiej prezentuja :>

A widziałeś, że w "długich" jakieś paprochy są, czy coś? A może to odbicie czegoś? Zresztą tylko jedno zdjęcie, jakoś do mnie ta aukcja nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś, że w "długich" jakieś paprochy są, czy coś? A może to odbicie czegoś? Zresztą tylko jedno zdjęcie, jakoś do mnie ta aukcja nie przemawia.

 

Ale to tylko przyklad... Zastanawiam sie bo kasy brak a chce wstawic Angel Eyesy xenonowe i moge to zrobic tylko w jedne lampy :D hehehe

Latwiej mi bedzie to zrobic w nowe lampy etc.

 

Wystarczy w wyszukiwarce wklepac "xenony compact" i wyskoczy tego sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :oops: :D

Ale masz sporo racji. Lepiej jest kupić gotowe ksenonki, niż kombinować. :mrgreen:

 

No wlasnie sie zastanawiam, bo juz wydalem pincet na zestaw z adapterami :) Mam teraz zakupic kolejny za tysiuncpincet i dolozyc ringi ???

 

Kusi....

http://www.allegro.pl/item284453963_bmw_e46_compact_2001_2004_bi_xenon_bi_ksenon.html

 

Te soczewy z xenonami to maja jakies poziomowanie ?

Zeby nie bylo,ze sobie to w przyplywie niepoczytalnosci kupie a potem beda te soczewy lata w gore i dol oslepiajac samoloty, bo zestaw samopoziomujacy nie daje sygnalu :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej E46 miałem ori xenony ,światło jest dużo lepsze niż w porównaniu ze zwykłymi H7 , także po kupnie mojej obecnej E46 ,która niemaiła xenonów zdecydowałem sie na założenie takiego zestawu HID z Allegro , zachęciła mnie cena mówie po co mam wydawać 1500zł jak moge wydać 4 paczki i bedzie oki , no i tu mi ręce opadły , załamałem sie .W E46 są specjalne mocowanie żarówek H7 trzeba były pokombinować żeby wogóle weszły ,druga sprawa po zamontowaniu to że swiatło przed samochodem to jedna wielka plama prawie nic sie nie dało ustawić , wiec kupiłem sobie originalne lampy xenon no i teraz jest spoko tak jak powinno być no prawie bo niemam samopoziomowania ale w E46 silniczki naprawde szybko działają wiec mozna je szybko opuscić lub podnieść ale raz ustawione są do tej pory oki . Ewentualnie takie zestawy mają racje bytu w reflektorach z soczewkami porównaniu to zwykłych H7 u mojego ojca w Passacie B6 świecą nawet oki.

Do papika : kupuj te oryginalne bi-xenony nie żałuj tych pare stówek !!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jakie żarniki są the best ?? nie chodzi o cenę ale o jakość światła w xenonach , widuje jakieś ople , audi co im walą na leppo niebiesko , u mnie na biało , nie wiem co za róznica bo niebieski kolor wskazuje podobno na koniec żywota żarnika ale to nowe auta , jakie kupić jak co ? no jak by mi padły :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.