Skocz do zawartości

Głośne "łup" przy wrzucaniu R


cutthr0at

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przed chwila parkowalem samochod i co mnie zaniepokoilo to taki dosc glosny dzwiek polaczony z dziwnym szarpnieciem do tylu(tak jakby gwaltownie puscic sprzeglo w manualnej skrzyni) przy wrzucaniu wstecznego (zmienialem biegi z P na R). Probowalem kilka razy i za kazdym razem wrzucanie wstecznego z P konczylo sie tak samo. Pozniej przerzuciłem na N i biegi normalnie cichutko wchodzily. Pierwszy raz sie z tym spotkalem, a po tym jak moj ojciec za naprawe skrzyni w 735 zaplacil 5100zl bardzo sie wyczulilem na jej punkcie. Nie wie ktos czy to aby nie jest przypadkiem oznaka tego, ze cos nie tak zaczyna sie dziac ze skrzynia biegow??

E38 735iA Sport Individual 99`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przed chwila parkowalem samochod i co mnie zaniepokoilo to taki dosc glosny dzwiek polaczony z dziwnym szarpnieciem do tylu(tak jakby gwaltownie puscic sprzeglo w manualnej skrzyni) przy wrzucaniu wstecznego (zmienialem biegi z P na R). Probowalem kilka razy i za kazdym razem wrzucanie wstecznego z P konczylo sie tak samo. Pozniej przerzuciłem na N i biegi normalnie cichutko wchodzily. Pierwszy raz sie z tym spotkalem, a po tym jak moj ojciec za naprawe skrzyni w 735 zaplacil 5100zl bardzo sie wyczulilem na jej punkcie. Nie wie ktos czy to aby nie jest przypadkiem oznaka tego, ze cos nie tak zaczyna sie dziac ze skrzynia biegow??

 

A obroty biegu jałowego silnika ok? Bo jak silnik sam się przegazował na 1000 - 1500 rpm to wtedy może tak łupnąć.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obroty biegu jałowego silnika ok? Bo jak silnik sam się przegazował na 1000 - 1500 rpm to wtedy może tak łupnąć.

 

Byly standardowe, tzn. ok 750/min , dzisiaj sprawdzalem cichutko sie przezucaja bez zadnego drgniecia, szarpniecia czy odglosu. Wczoraj sie troche wystraszylem tym lupaniem, bo to raczej nienormalne zeby az calym samochodem szarpnelo przy wrzucaniu wstecznego. Mam cicha nadzieje, ze nic takiego mi sie nigdy wiecej nie przydazy.

E38 735iA Sport Individual 99`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podlacze. Moj brat ma E38 i tez mu sie pojawil taki problem. Z tym ze jest na kazdym z biegow od P na R z R na D i takie tam....czuc wlasnie szarpniecie w momencie zalaczania biegu.......ja slyuszalem ze to moze byc wina oleju w skrzyni :? to mozliwe??
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzynia biegow w BMW nie jest przypadkiem bezoobslugowa?? Nie znam sie i nie przypominam sobie zeby w instrukcji bylo cokolwiek na temat zmiany oleju w skrzyni. http://telewizor.eu/forum/viewforum.php?f=2 Edytowane przez cutthr0at
E38 735iA Sport Individual 99`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby i bezobslugowa ale skoro fachury w sewisie tak mowia ze to wina oleju i wypada go wymienic to cos w tym jest. Dodam ze to serwis pod Piasecznem o ktorego istnieniu dowiedzialem sie z "naszego" forum :D Oni bez kitu wiedza co mowia.
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich...

 

Ja równiez mam problem odnośnie "bum" w skrzyni podczas wajchowania szczególnie z R na D lub co juz wogóle nie dopuszczam do takich sytuacji stojąc z górki lub pod górkę i wyrzucając z P na cokolwiek... - aż włos się na głowie jeży :cry: Co to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. I ja się podepnę...Czy łupnięcie podczas jazdy z prędkością ok 150 przy zmianie biegów to też może być wina wału?Dzieje się tak tylko (i to też nie zawsze!) przy zmianie 3 na 4.Auto to E36 325 1991r.mojego wspólnika.

Pozdrawiam

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To i ja się podepnę pod temat....

U mnie przy skrzyni manualnej tak samo przy biegu wstecznym slychac stuk...Przy innych biegach to zupełnie nie występuje...wydajemnie się jak by gdzieś był luz,stąd ten stuk i chyba kolega tutaj ma racje ze coś nie tak jest z wałem....

 

Co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dorzuce, że moim zdaniem olej nie ma tu nic do gadania w wypadku szarpania przy wpinaniu R lub D, bo jak byłby to olej to szarpało by raczej na każdym biegu. Mam to samo w e39, olej mam na max bo kiedyś mi poszła chłodnica i sie wypompował, ale na lawecie zawiozłem do aso zalali do pełna i git, no prawie git bo szarpie dalej ale tylko jak zapinam R lub D a słyszałem już kilka opinii że to albo przegub na wale albo krzyżaki.
BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.