Skocz do zawartości

E60 wymiana na fotele comfort


bicker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie,

 

Znacie moze kogos ogarnietego w UK, kto moglby pomoc w takiej operacji ?? Z tego, co widze to w UK ceny sa nieco nizsze niz w PL i chyba warto sobie taka zmiane zafundowac. Mam szmaciane fotele, elektryka gora/dol i oparcie + podgrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Znacie moze kogos ogarnietego w UK, kto moglby pomoc w takiej operacji ?? Z tego, co widze to w UK ceny sa nieco nizsze niz w PL i chyba warto sobie taka zmiane zafundowac. Mam szmaciane fotele, elektryka gora/dol i oparcie + podgrzewanie.

Życzę powodzenia z angielskimi fachowcami. Radzę Ci najpierw szczegółowo dopytać co obejmuje cena,którą ci podali Anglicy. Niska cena ewidentnie wskazuje na jakiegoś "haka". (na przykład,że to są koszty tylko i wyłącznie przemontowania foteli). Jak coś nie będzie działać to odeślą Cię do dealera a tam już na pewno tanio nie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to bardziej myslalem o tym, ze sam zakup foteli komfort w UK jest tanszy. Nie doszedlem jeszcze do kwestii "przekladki", bo wolalem zapytac na forum, byc moze ktorys z kolegow forumowiczow zna Polaka, ktory sie takimi rzeczami para na terenie Anglii, ewentualnie zna kogos, kto bylby godny polecenia.

Jezeli nie to chyba po prostu podczas najblizszej wizyty w PL zrobie przekladke w Wawie - latwiej tam chyba o specjaliste, sadzac po Waszych wypowiedziach a i fracht siedzen do Polski cenowo nie wyglada zle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytam ten temat i kilka bzdur ktos tu wypisuje,a mianowicie ze nie da rady zamontowac foteli komfortowych pow. 09.2005 do auta przed 09.2005 to jest bzdura

Ja mam zamontowane fotele komforty z roku 2008r do auta 2004r i wszystko smiga. Fabryczne fotele posiadalem (elektryczne oparcie i wysokosc)

Dodam ze nie posiadam elektrycznej regulacji kierownicy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to,o czym napisał Kolega powyżej.

Tylko jedna drobna uwaga. Fotele poiliftowe wymagają poliftowych modułów. Jeśli kupuje się fotele jako tzw okazyjnie tanie ale bez modułów to trzeba mieć świadomość tego ,ze ciężko będzie znaleźć odpowiednią elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nietrzeba zadnych poliftowych ( LCI ) modulow

fotele zazwyczaj wszystko juz maja,problemy sa gdzie indziej.

ale to kolega wie jesli ogarnia jak pisze

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nietrzeba zadnych poliftowych ( LCI ) modulow

fotele zazwyczaj wszystko juz maja,problemy sa gdzie indziej.

ale to kolega wie jesli ogarnia jak pisze

 

Poliftowe moduły mają w nieco innych miejscach "duże" gniazda",więc przedliftowe odcinki wiązek zakończone dużymi wtykami są zbyt krótkie ,żeby prawidłowo wszystko połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest twoim zdaniem problem!!!

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest twoim zdaniem problem!!!

 

Jestem przekonany,że w przypadku dobrych samochodów podczas zabiegów o których tutaj mowa powinno się przestrzegać przynajmniej minimum standardów jakościowych.Jak widzę nie wszyscy są tego samego zdanie co ja. Nic dodać nic ująć...

Reasumując, niech każdy sobie robi tak jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to z twoich ust

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Wiem, ze pewnie jest to bardzo glupie pytanie niemniej jestem kompletnym laikiem stad pytam : czy przy zmiane foteli na komforty moje stare napinacze beda pasowaly? I co z poduszkami w drzwiach? Zostaja po staremu i nie ma zadnego problemu? Prosze o odpowiedz.

 

W E60 napinacze dla foteli zwykłych i komfortowych są identyczne

W E65 napinacze w przednich fotelach "zwykłych" są inne od napinaczy od foteli komfortowych.

W fotelach komfortowych napinacze mają dodatkowy czujnik zapiętych pasów a fotelach zwykłych tego czujnika nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.Wychodzi na to że trzeba kodować nowe fotele aby były widoczne dla auta :?:Czyżby :norty: Postanowiłem że zamontuje sam świeżo zakupione komforty !.i tu niespodzianka :D .Wygląda na to że nie trzeba nic zmieniać i kodować jeśli ma się z tego samego rocznika nowe fotele.U mnie zgadzał się nawet miesiąc.Warunek trzeba mieć zestaw w swoim aucie tzn.elektryka(z pamięcią): kierownice,fotele,lusterka.U mnie taką opcje mam więc poszło dość gładko,po wszystkim pomyślałem że po podłączeniu akumulatora z powrotem nie będę od razu odpalał auta.Tak aby betka sama przeszła w stan uśpienia.Nie wiem czy to jest konieczne ale pomyślałem że nie zaszkodzi..Po pół godzinie otwieram auto i zasiadam na nowym zakupie i tu :mrgreen: ,wszystkie opcje działają poprawnie :!: :!: :8) .Myślę że ten fakt przyda się innym w podjęciu decyzji i rozwieje wątpliwości co do montażu komfortów. :cool2:

 

Całkiem nie dawno zmieniłem stare komforty na nowe po liftowe z wentylacją!!

I tak jak myślałem wszystko śmiga aż miło.Więc dla niedowiarków.Zmieniamy bez żadnych problemów z przed na po i z po na przed... :norty: bez zbędnych komplikacji. :cool2:

Edytowane przez kiler.b

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleję się do tematu - sam szukam komfortów na przód do swojego przedlifta - teraz mam pełne elektryczne/podgrzewane z el. kierownicą, ale zwykłe. Problem tylko w tym że mam chyba dość mało spotykany kolor skóry - szara dakota LCAD. Nie moge takich utrafić - wszędzie tylko czarny albo beż. Mógłbym już nawet zmienić całość na beż ale same fotele i boczki to przecież nie wszystko (a taki zestaw zwykle jest na allegro). Dochodzi półka tylna, cała wykładzina podłogowa, dolną część deski też mam szarą, więc sobie odpuściłem taką opcję

Tak myślałem, że może by kupić już w bądź jakim stanie i kolorze te komforty i dać do obszycia skórą w moim kolorze? Co o tym myśliscie, robił ktoś tak?

Czy pozostaje jedynie czekać aż się trafią szare, w co wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam wszystkich,

 

dołączę się do tematu mimo, że nie chodzi o wymiane na komforty. Posiadam standardowe szmacianki bez podgrzewania, pół elektryczne. Mam okazje zakupić komplet foteli sportowych z podparciem lędźwiowym z modelu poliftoewgo. Również sterowane polelektrycznie.

 

1.Czy wymiana powinna odbyć sie na zasadzie plug&play?

2. Napinacze pasów będą pasować?

3. Czy będę mógł podłączyć podgrzewania foteli?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Mata zajętości fotela będzie po stronie kierowcy,a nie pasażera.

 

dziękuje za odpowiedź

A możesz mi podpowiedzieć, jak to zweryfikować podczas kupowania?

gość nie ma już tunelu, a po zużyciu to tak niejednoznacznie.

Ewentualnie jak kupie UK to da radę to zmienić kodując?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.