Skocz do zawartości

spalanie 525tds???


bartek_DL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem jak wy osiagacie spalanie w miescie nawet w okolicy dychy, ja mam touring i automat i przy kapeluszniczej jezdzie w wawie robi 12,5 bez klimy i 13,5 z klima :duh:

cos jest nie tak? jesli tak to co sprawdizc?

 

I tak ma byc - Warszawiaki ;D

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy osiagacie spalanie w miescie nawet w okolicy dychy, ja mam touring i automat i przy kapeluszniczej jezdzie w wawie robi 12,5 bez klimy i 13,5 z klima :duh:

 

Zanim zaczniesz porównywać spalanie, to najpierw porównaj miasta w jakich je wyliczono. Nie ma nic dziwnego w osiąganiu 10l w mieście, jeśli ma ono 50x mniej mieszkańców niż Warszawa i kilka skrzyżowań ze światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy osiagacie spalanie w miescie nawet w okolicy dychy, ja mam touring i automat i przy kapeluszniczej jezdzie w wawie robi 12,5 bez klimy i 13,5 z klima :duh:

 

Zanim zaczniesz porównywać spalanie, to najpierw porównaj miasta w jakich je wyliczono. Nie ma nic dziwnego w osiąganiu 10l w mieście, jeśli ma ono 50x mniej mieszkańców niż Warszawa i kilka skrzyżowań ze światłami.

 

pelna zgoda - biore pod uwage ze miejska jazda miejskiej nierowna, zastanawiam mnie tylko roznica, pol litra czy litr to ok, ale 3 :duh:

pzdr

dennis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak wy osiagacie spalanie w miescie nawet w okolicy dychy, ja mam touring i automat i przy kapeluszniczej jezdzie w wawie robi 12,5 bez klimy i 13,5 z klima :duh:

 

Zanim zaczniesz porównywać spalanie, to najpierw porównaj miasta w jakich je wyliczono. Nie ma nic dziwnego w osiąganiu 10l w mieście, jeśli ma ono 50x mniej mieszkańców niż Warszawa i kilka skrzyżowań ze światłami.

 

pelna zgoda - biore pod uwage ze miejska jazda miejskiej nierowna, zastanawiam mnie tylko roznica, pol litra czy litr to ok, ale 3 :duh:

 

0,5 litra to osiagniesz otwierajac okna

- krotkie trasy (2-3km dojazd)

- dlugie trasy odpalasz i jedziesz powiedzmy 30km czy nawet 50km

- miasto / miasto dokladnie w warszawie stoisz w korku dluugo w innych normalnych miastach max 5 minut

- klima

- temperament kierowcy

- pogoda na zewnatrz, temperatura

wszystko ma znaczenie.

TDSem mozesz pojechac, ze spali 6 litrow i spali tez prawie 3x wiecej.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 litra to osiagniesz otwierajac okna

- krotkie trasy (2-3km dojazd)

- dlugie trasy odpalasz i jedziesz powiedzmy 30km czy nawet 50km

- miasto / miasto dokladnie w warszawie stoisz w korku dluugo w innych normalnych miastach max 5 minut

- klima

- temperament kierowcy

- pogoda na zewnatrz, temperatura

wszystko ma znaczenie.

TDSem mozesz pojechac, ze spali 6 litrow i spali tez prawie 3x wiecej.

 

ja pokonuje 13km w jedna strone jadac wzglednie plynnie (ruch spory, co chwila swiatla ale raczej mieszcze sie w kazdej zmianie) ale w druga juz glownie stoje

pzdr

dennis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie normalne spalanie - także w te wakacje (korki z powodu remontów) - powyżej 10, nawet do 11,5. Trasa 10km w jedną stronę, po drodze ze 20 świateł, kilka z nich to czekanie kilka cykli... do tego klimatyzacja przez większość roku (nie lubię jazdy z otwartymi oknami).

 

W Warszawie udało mi się zejść do 9,5l tylko w zeszłe wakacje - nie było korków, trasę miałem dłuższą bo odwoziłem dziecię do babci na Pragę i część drogi robiłem trasą łazienkowską - czyli kilka km bez świateł.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze moje osiagniecia na Vpower Diesel - przewidywalem, ze oczywiscie nie bedzie zadnych efektow, ale srednie spalanie wg kompa przy przejechanych oszczednie ok 600km w miescie mile mnie zaskoczylo - 7,6l..... niestety bylo to tylko spalanie wg kompa. Normalnie komp pokazuje mi przy srednio dynamicznej jezdzie dobrze i jego wskazania pokrywaja sie z obliczeniami spod dystrybutora. Jesli jezdze ekonomicznie to odchylka na minus to max 0,2-0,3l.

W przypadku Vpower Diesel komp wskazal jak pisalem 7,6l, a faktyczne spalanie wynioslo 8,5l. Tyle to moge uzyskac jadac ekonomicznie rowniez na zwyklym paliwie. Jadac srednio dynamicznie w miescie osiagam max 9l.

Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę od maja e34 tds - i pali na trasie 6,5-7 zaś po mieście nie chce wziąść więcej jak 9 (wskazania wg BC). WIęc zadbany tds potrafi nie dużo spalić :8)

525i 1991r. Islandgrün met.

525tds 1993r. Oxfordgrün met.

635 CSi/A 1981r. Zypresengrün met.

zielono mi .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TDS na początku palił w cyklu miesznym ok 9L, czyli tak ok 11-12 w mieście i ok 7 na trasie.

Ale to na początku. Później spalanie wzrosło do 10 na trasie i ok 14 w mieście, także wszystko zależy od tego w jakim jest stanie

Będziesz Miał Wydatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TDS na początku palił w cyklu miesznym ok 9L, czyli tak ok 11-12 w mieście i ok 7 na trasie.

Ale to na początku. Później spalanie wzrosło do 10 na trasie i ok 14 w mieście, także wszystko zależy od tego w jakim jest stanie

 

no dobrze a odkryles ktory zaniedbany podzespol moze odpowiadac ze zwieszone spalanie? wtryskiwacze? pompa wtryskowa?

pzdr

dennis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Miałem E39 TDS 2,5 w czasie wyjazdu do Chorwacji średnie zużycie paliwa wyszło 8.15 l/100KM

Klima non stop ,cztery dorosłe osoby wyładowany "po brzegi" większość drogi to autostrady 160 do 180 KM/h.

Nogę mam ciężką więc myślę zę to nie jest zły wynik i uważam że TDS to to jest dobry silnik tylko często kupujemy szrot wylatany a wymagamy wiele.Mnie nigdy nie zawódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam 2 tds'y: 1) e34 93'r automat - w miescie min 10L do nawet 13, trasa min 6,5, ale tak srednio trzeba liczys 7,5L.

 

2) to 325 e36 z 99r w manualu i ten w miescie wychodzi 7,8 do 8,5 oczywiscie jak by deptac to wiecej zaden problem;) a w trasie mialem po 1300km 6,15L. jazda 100 do 150km/h w 3 osoby z klima w trybie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
nie spotkałem TDSa by w katowicach palił mniej niż 10 l.

na trasie katowice-gdansk-katowice wyszło mi 7,8 l/100km i to przy spokojnej jezdzie bo taki był ruch że więcej niż 100km/h się nie dało a średnia wyszła nie z komputera tylko zrobione kilometry i lane paliwo

tak więc może palić 6 litrów ale wtedy musi się nazywać AUDI

 

 

a już myślałem że 12l to dużo na automat i to przy dość dynamicznej jezdzie po Katowicach , ale jak caly dzien wyprzedają mnie taxi marki MB to spli około 10l w miscie. Trsa to poezja katowice=wrocław ok 7l w nocy jadąc złoty 1,5-1,6 ale w dzień już 9-10L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ! Mój "TADEK" lubi wypić . Trasa między 120 a 140 km/h około 8.5 do 9 litrów miasto nie zchodzi ponizej 11.5 zaznaczam ze to automat i klima nonstop włączona

 

Zimą klima też :?: Wystarczy pokrętła w lewo :mrgreen:

Oczywiście żartuję :lol: Mam TDS'a i to w touringu i średnio wypada 7,2 do 7,4, raz mi spalił na trasie 6,8 ale myślę że 6,0 L to troszkę "Opowieści Tysiąca I Jednej Nocy"... Może koleś ma z tyłu większe koła i cały czas ma z górki :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od 3 miesiecy e34 TDS z 93 roku dodam ze kombiaczek, autem w drugi dzien po kupnie z kulejaca pompą i slabą mocą pojechałem do Norwegii do Bergen i spalanie we wrzesniu to 8 litrow(srednie oczywiscie) na autostradzie momentami do 160km/h i bylem w szoku jak lalem paliwo w Szwecji i wyszlo 8 literkow! ostatnio wracalem na swieta i cala trasa przez gory w Norwegii i autostrady w Szwecji do wspaniałych polskich dróg rowne 1800 km i srednia 7,7 załadowany i w dwie osoby! Zaznaczam ze pompa dalej kuleje ale jeszcze smiga :twisted: Dlatego jak zamontuje nowa pompę to mam nadzieje uciesze sie przy tankowaniu jeszcze bardziej! :wink: Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz zmienioną dawkę paliwa na większą (zupełnie przypadkiem) i auto pali mi wiecej ba tyle że to jest zauważalne skrzynia manual i przy rozpędzaniu 1szy i 2 i 3 bieg nawet delikatnie to jest 30L non topa nie pamietam ile było ale tak na 20 góra nie. elektronike na pompie mam ideał ogólnie pompe też juutro poprawiam ustawienie dawki i potrzebuje ile ma być przy spokojnym ruszaniu na recznej . Jak u was jest na ekonomizerze - tak podglądowo

 

 

TDS palił mi 8 L /100 km

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekonomizer to nie jest dokladne odwzorowanie spalania, im wiecej gazu to i strzalka idzie na 30! :cool2: wiec sprawdzanie ile pali auto patrzac na ekonomizer na 1,2,3 biegu to nie jest dobry pomysl! najlepiej sprawdzic lejac do pelna az odbije pierwszy raz dystrybutor, potem robisz 100 km(wtedy najlepiej sie liczy) i znow lejesz do pierwszego odbicia(na tej samej stacji) i masz prawdziwe spalanie a nie wskazania ekonomizera i BC. a tak po zatym to mi do 4 biegu ekonomizer idzie do 30 a spalanie 8 litrow! :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 litrow w TDS? chyba z gorki , bez przesady tyle to pali przy spokojnej jezdzie Cordoba 1.9 TDi... (moze niektorym tdsy pala po 6 litrow oleju ale silnikowego a nie napedowego / 100 km :> ) moj tds i tu uwaga: na normalnym paliwie spala ok 12 w miescie a na shell vpower ok 2 litry mniej - w trasie ponizej 10 - na vpower. Jak raz zatankowalem paliwo na BP i to ultimate to zapalila sie kontrolka wtryskow i kosztowalo mnie to 250 zl. Tylko Vpower do TDSa. Swojej ukochanej kobiecie dalibyscie ruskiego niby szampana czy raczej Dom Perignion?:)
The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.